Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Na ez érdekes.
Bár egyelőre nem tudom elképzelni, hogy a VGA kártyán kívül mi mindent lehetne még külső PCI-E csatlakozással a géphez kötni.

Mondjuk az elkézelhető, hogy a VGA-t kirakom télen az ablakba, és ott jobban lehet hűteni, mint a gépben. Ez majdnem olyan, mintha az ember kívül hordaná a beleit. :DDD

#tarcsad

(#2) ngabor2 válasza Yutani (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pl. nagyobb raid alrendszert, hálózatot, vagy bármit, aminek nagy sávszélesség kell. videodigitalizáláshoz nem árt...

(#3) Male


Male
nagyúr

Vajon kitalálnak valami extra kábelt, amivel két gép összeköthető PCIe 16X-el? Nem gyenge sávszélesség lenne köztük :D

(#4) John_Doe


John_Doe
senior tag

Én szeméj szerint csak anyit füzök a témához hogy ám jó legyen biztos lesz értelmes és okos felhasználása de nem szeretném ha a PC világa elindulna egy olyan úton hogy VGA az erkéjen, proci az ablakban, winyó a szekrényben, TV tuner a tetőn....

Shal'kek nem'ron!

(#5) Sepiroth válasza John_Doe (#4) üzenetére


Sepiroth
csendes tag

ez jó dolog lesz szerintem rengeteg dologvan amit így meglehetlesz oldani pl tv tuner stb
csak ne hogy ennek az legyen a vége hogy a vga nak egy külön házat kelljen venni külön táppal és hütéssel :D

[Szerkesztve]

a kedvenc toplistám http://toplista.megaoldal.hu

(#6) Yutani válasza Sepiroth (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Viccesnek hangzik, de mégis van realitása... ;)

#tarcsad

(#7) Ősember


Ősember
őstag

fenomenális. otthonra igenis kevés a 2x8800gtx :DDD akinek videobol enné ltöbbre van szüksége már eddig is megléphette amit meg kellett és az adattárolási elönyeihez meg no komment. akinek 8x500 giga otthonra nem elég az válthat lassan 1tb-os lemezekre és örüljön, nem kell ide semmilyen külsö tárolo. a ''halk gép a szobában, a zugo erögép a spejzben'' dolgot meg egyszerüen kábelhosszabbitással meg tudom bármelyik nap oldani, nem? :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8) Rive válasza Yutani (#1) üzenetére


Rive
veterán

EZ a dolog alapvetően nem a mezei PC-k dolgairól szól.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) ngabor2 válasza Ősember (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

otthonra igenis kevés...

ki mondta, hogy otthonra?

(#10) macilaci78 válasza Sepiroth (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most röhögsz, de a VGA-nak eddig is volt külön hűtése, nem túl nagy újdonság a VGA-nak a külön táp és már csak ez a madzag kellett a külső házhoz. De hopp! Noti mellé máris van külső VGA! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hát, fejlődik a technika folyamatosan... Még a végén ez lehet a SCSI utódja, bár nagyon nagy lökés kéne a SCSI leváltásához.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) waverider


waverider
senior tag

lassan nem számítógépek, hanem számítópolipok lesznek,
hiszen külalakra már úgy fog kinézni, hogy egy nagy (gépház)test középen,
körülötte meg a (kábel)csápok végein meg a (periféria)nyúlványok...
...itt egy külső vinyó...ott egy egér...ott egy külső videozsuga...meglesz a 8... :DDD


...Yutani nyomán az ötlet... :R

[Szerkesztve]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#13) OliApa válasza macilaci78 (#10) üzenetére


OliApa
aktív tag

Noti mellé máris van külső VGA!

Erről lehetne bővebben? :C

http://velemmivan.blogspot.com/

(#14) ftc válasza OliApa (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

a legtöbb notebookban van PCI-E ...ezt lehetne kivezetni csatinak gondolom erre gondolt..

(#15) Ősember válasza ngabor2 (#9) üzenetére


Ősember
őstag

azért gondoltam, mert akinek eddig kellett monkahelyre, az tudta a modját gondolom én, hogy hogyan lehet a legnagyobb grafikus teljesitményt elérni stb :)) bár most hogy jobban belegondolok ez inkább egy standard berendezés utnakinditása, ami ugye szélesebb körben el tu terjedni és megfizethetöbb lesz :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#16) macilaci78 válasza OliApa (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Amúgy nem tudom, mit akarnak. Az én notim is szokott így kinézni: alapgép+egér+1db 2,5'' külső HDD+1db 3,5'' külső HDD+1db 5,25'' külső ODD+1db pendrive+1db digitgép+1db színes nyomi+1db USB-lámpa+1db haver pendrive-ja, ennyi volt az USB, akkor egy CF kártya és egy SD káryta a gép oldalába, mert van, egy lézernyomi az LPT-re, hálókártya is foglalt, karácsonyfa. Ez 13 periféria egy laptopra. Zöme csak azért, mert nem fér el a gépben. Ha eljő az az idő, midőn egy sima PC-ből kedik el kiszervezni a hardvereket, akkor lesz nekünk kqrvasz@r! :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) Cs_Laci válasza Yutani (#1) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Áh, pár év már csak, és röhögni fogunk ezen. Akkorra már vezeték nélkül fog mindenki kommunikál :D :D

Szerelni sem kell, elég ha közel vannak az alkatrészek :DD

(#18) bulba_220


bulba_220
csendes tag

Csak nehogy megint visszamenjünk a 70-es 80-as évekbe amikor egy tornaterem kellet a PC-nek :DDD

(#19) #96302336 válasza bulba_220 (#18) üzenetére


#96302336
törölt tag

Te tornateremben játszottál a ZX-Spektrum-al? :DDD :DDD
Az régebben volt.

(#20) #65675776 válasza #96302336 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztos volt WiiMote-hoz hasonló cucca és kosarazott. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.