Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] DVD-RAM árcsökkentés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Akkro közös a célunk :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) fakocka


fakocka
tag

Annyira hatékonyan műödik ez a DVD-RAM formátum népszerűsítését megcélzó szervezet, hogy gyorsan el is rohanok veszek egy ilyen írót meg hozzá 100 db lemezt.... :D

(#3) Genialis


Genialis
aktív tag

Ha ezt meglépték volna 5 éve, akkor nem lenne most ez a szerencsétlenkedés írható DVD ügyben...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Miért többször írható, és miért lehet rá nagyobb biztonsággal rögzíteni?

Az írás technológia és a felhasznált anyagok ugyan azok, nem?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) PPeter


PPeter
addikt

A DVD-RAM nem az otthoni felhasználók körében terjedt el, ellenben gigantikus méretekben használják az adattárolás ipari szegmensében, ahol méretes adattároló szerverek alapjául szolgál, köszönhetően a megbzhatóságának. Ugyanis a DVD-RAM teljesen más technológiára épül, mint az egyéb, újraírható DVD szabványok (DVD+RW, DVD-RW), sokkal jobb hibakelezési algoritmusa van, a fizikai hibákat a meghajtó képes önállóan javítani (a rossz szektorokat a felhasználó számára láthatatlanul kiláncolni), a kiíráskor automatikus visszaellenőrzéssel dolgozik - szóval egész egyszerűen más.

Az otthoni felhasználásban szinte kizárólag az asztali DVD rekorderekben tudott tömegesen gyökeret verni, de ha ilyen tempóban gyorsul a fejlesztése, akkor a kommersz PC- felhasználás területén is előrébb nyomulhat. Nem rossz technológia egyébként.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Miért hátrány az, hogy csak 2xes sebességgel lehet írni ezeket a DVDket?

(#7) pilóta válasza twollah (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert lassabb, mintha 3X-osan lehetne? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Zeratul válasza PPeter (#5) üzenetére


Zeratul
addikt

Üdv A Fedélzeten PPéter.

(#9) PPeter válasza Zeratul (#8) üzenetére


PPeter
addikt

Köszi, gondoltam benézek :P

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) Parci válasza PPeter (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Wow, én is örülök, hogy itt látlak :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) twollah válasza pilóta (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor sem értem mi ebben a hátrány.

Hány perc alatt készül el egy DVD-Ram?

(#12) Krix válasza PPeter (#9) üzenetére


Krix
őstag

OFF

Nagy rajongója vagyok az oldaladnak. :)
Üdv a PROHARDVER!-en.

ON

If it is not broken then don't fix it!

(#13) Egon válasza PPeter (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Nocsak! Jó itt ilyen exkluzív vendéget üdvözölni...:D Üdv!

A DVD-RAM tulajdonképpen a PD-CD-re hajaz (nagyobb kapacitású kiadásban), jól gondolom?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) kamikaze boci válasza PPeter (#5) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Füstölő gép szagát érzem... :)

egyéb állatfajták

(#15) PPeter


PPeter
addikt

Köszi mindenkinek a barátságos fogadtatást! :DD
Kamikaze Boci barátomat külön köszönet illeti, amiért ilyen szívélyesen üdvözöl minden egyes topikban, ahol találkozunk.

A DVD-RAM írási sebességét ugyanúgy mérjük, mint a többi DVD-íróét: az 1x-es írás esetén kb. 56-57 perc egy 4.7 (valójában 4.38) GB-os lemez teleírása, tehát a 3x-os sebességű DVD-RAM durván 19-20 perc alatt végez ennyi adattal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] DVD-RAM árcsökkentés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.