Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andorpapa


andorpapa
őstag

Mégis mit vártatok! Ha az XP is elmenne az új chipsettel, akkor senki sem venné meg a drágább MP-t. Így mindenki jól fog keresni, csak a felhasználónak kicsit több lé fog elfolyni a sebéből.
:(

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#2) andorpapa


andorpapa
őstag

Akarom mondani zsebéből. Mekkora gáz egyetlen betű kihagyásával. Így eléggé horrorisztikus képet festettem. Szóval helyesen a mondat:

Így mindenki jól fog keresni, csak a felhasználónak kicsit több lé fog elfolyni a zsebéből.

Így már jó! :DD

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) karib


karib
addikt

Azt a Tualatin dolgot az Intel mondja, vagy valaki már utána is nézett? Mert a Mendocino zeller sem ment (hivatalosan) dualban, osztán valahogy mégis...

Bízzunk abban, hogy lesz egy-két renitens cég, aki nem implementálja tökéletesen az XP/MP detectet. Ha meg ilyen nem lesz, eljön valszeg a BIOS-buherátorok kora. Gondolom megfelelő helyen és tudással beletúrva a BIOS-ba ki lehet majd gyomlálni ezt a "feature"-t. Elvégre eddig is voltak már partizán BIOS-ok... (ECS 7K5SA, anno Iwill KK266-hoz...).

Reménykedjünk a legjobbakban... :)

Department of Redundancy Department

(#4) BobMaster


BobMaster
senior tag

Egy előző cikkben írtátok, hogy "Mint tudjuk, az Athlon MP és Athlon XP gyakorlatilag megegyeznek, egy apró különbséget leszámítva: az MP széria az, mely hivatalosan is támogatja a kétprocis működést."

Tuti lesznek kalóz BIOS-ok, és nem tartom kizártnak, hogy ezt az "XP-nek vagy MP-nek ismerjem-e fel" rutint egy-két lapon alapból lehet majdan (ki)kapcsolgatni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A Tualatin dolgot már kipróbálták. Különben azt nem értem, miért kéne mennie, amikor az FC-PGA-s Cerkák sem mentek...

Ami az XP - MP dolgot illeti: ez egy követelmény az AMD-től, ugyanúgy, mint ahogy a lapok nem a tényleges MHz-et, hanem a proci modellszámát írják ki bootoláskor.

A Tualatin dolgot biztos nem, az XP dolgot pedig valószínűleg nem fogják meghekkelni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) SeezJear


SeezJear
csendes tag

Istenem, nemértem az Intel miért lesz egyre hülyébb.

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#7) Erasmus válasza Parci (#5) üzenetére


Erasmus
őstag

Parci: ez az infó honnan származik? Pl. az MSI K7D Master-L speckói (http://www.msicomputer.com/product/detail_spec/K7DmasterL.htm) között fel van sorolva az Athlon XP is.

üdv,

(#8) andorpapa válasza Erasmus (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Lehet, hogy én vagyok hülye, de az Xp azért van a listán, mert single üzemmódban is képes eldöcögni. Talán.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) karib válasza Parci (#5) üzenetére


karib
addikt

Azé bizakodtam, mert a 256k-s TuP3 teljesen ugyanolyan, minta a TuC, csak más a szorzója. FCPGA cuccoknál azért komolyabb beavatkozást hajtottak végre, reméltem, hogy itt a CPUID és a szorzón kívül máshoz nem nyúltak.

Ezek szerint tévedtem :)

Department of Redundancy Department

(#10) Erasmus válasza andorpapa (#8) üzenetére


Erasmus
őstag

Hmmm... Ebben igazad lehet. Én vagyok a hüle...

üdv,

(#11) nobo


nobo
csendes tag

nekem anno dual celeron konfigom volt (2*366 (550)) és simán ment !!!

üdv

GigaByte Fan

(#12) LordX válasza karib (#9) üzenetére


LordX
veterán

A TuP3 és a TuC csak az L1 latencyben és a CPUID-ben különbözik, (valami Prohardver! nevű oldalon láttam :DD)

Szinte biztos, hogy BIOS szinten válogat a rendszer.

Télleg, a TuC 133-as FSB-n megy???? Ugye nem?

(#13) karib válasza LordX (#12) üzenetére


karib
addikt

TuC 100-as FSB-n fut. Ezé lehet jól húzni. Pláne majd az 1000A-t.

Ha viszont BIOS szinten válogat a cucc, akkor tán meg lehet hekkelni, hogy mondjuk TuC helyett TuP3-nak nézze "véletlen" a procit...

Parci, nem akarsz ismét egy kis low-level turkálást végezni (MATHLON :) )...?

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.