Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _cirmos_


_cirmos_
őstag

az első kettőt elég értelmetlennek tartom a gyenge vga miatt, de meg kell hagyni, hogy az első nagyon szépre sikeredett!

(#2) Den


Den
veterán

végre megint szép formaterv a hp-től

www.simson4t.hu

(#3) AMD Power


AMD Power
titán

Compaq Presario v6000

Nekem ez nagyon bejön. Szép a ház is meg persze az AMD&nVidia combo is nagyon bejönne! Milyen árban lehet egy ilyen gép?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4) morfondőr


morfondőr
őstag

Hát az én elképzelésem szerint egy DTR gépnek igencsak elkéne valami jobbfajta vga is! A go 7200-as is azt hiszem 4 futószalagos csupán, tehát nem igazán nagy a teljesítmény!
De a kinézet az tényleg szép mind a háromnál! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

15,4'' már DTR?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) karib válasza Den (#2) üzenetére


karib
addikt

Végre megint rusnya lepény noteszek a HP-től :)

Nekem meg pont nem tetszenek - szerencsére van bőven választék :)

Department of Redundancy Department

(#7) karib válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


karib
addikt

DTR leginkább a súly függvénye. 3 kg felett én már DTR-nek mondanám, szemérmesebbek 4 kg felett :)

Department of Redundancy Department

(#8) morfondőr válasza karib (#7) üzenetére


morfondőr
őstag

Szerintem nem éppen a súly tesz valamit DTR gépnek! Ha acél borítást csinálnak egy notinak, akkor lesz 20 kiló és az lenne a legjobb DTR gép? Az a lényeg, hogy leginkább hozza egy asztali PC teljesítményét! (DTR = DeskTop Replacement) Persze a DTR-ek súlyosabbak, mivel a nagyobb teljesítmény nagyobb ''helyen'' fér el! Meg általában 17''-osak is.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9) karib válasza morfondőr (#8) üzenetére


karib
addikt

Igen, ez talán helyesebb megfogalmazás a mai DTR-ekre.

Korábban a DTR a ''bazinagy notebook'' eufemisztikus megfogalmazása volt :)

Tehát ami DTR, az jószerivel mind nehéz, de nem mind DTR, ami nehéz :D

Department of Redundancy Department

(#10) dabadab válasza morfondőr (#4) üzenetére


dabadab
titán

Azert a desktopokon nem csak kvekezni szoktak az emberek, vannak boven olyan feladatok, amik nagy szamitasi teljesitmenyt igenyelnek, de videokartyabol egy Trident 8900 is boven eleg lenne nekik.

DRM is theft

(#11) morfondőr válasza dabadab (#10) üzenetére


morfondőr
őstag

Igaz! Nem csak a vga számít! Tehát egy magasabb teljesítmény lenne a lényeg, ami együtt jár a nagy fogasztással, és tömeggel, és ezzel együtt a kevésbé hordozhatósággal!
Csak kijön a végére a lényeg! :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#12) Jim Tonic válasza karib (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mint felettem is írták, a DTR=desktop replacement. Manapság pofátlanság 15''-ra ráfogni, hogy helyettesítené az asztalit.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) atosz válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


atosz
őstag

Miert? Mindenesetre egy 15-ost nem igazan neveznek T&L gepnek...

(#14) karib válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


karib
addikt

Ne a logikus elnevezésekbe kapaszkodj - a bevett kategórianevek inkább amolyan szépítések.

DTR = nehéz notebook (még a P4 időkből, amikor az volt a magyarázat, hogy kéremszépen erős notebook csak asztali procis lehet, és ebből fakadóan nagy, batár nehéz, zajos és irgalmatlanul melegedő...)

Ugyanígy egy 2,5 kg-os notebookra azt mondani, hogy Thin and Light, az is csúsztatás. Persze egy DTR-hez képest vékony és könnyű, de abszolút értékben én 2 kg körül neveznék könnyűnek egy notebookot, és 1,6 kg alatt szubnotesznek. (Lásd még: 2 kg körüli-feletti szubok).

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.