Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] DeltaChrome passzív hűtéssel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) User64476


User64476
őstag

Tesztet tesztet! :)

(#2) pip


pip
aktív tag

A hab a tortan, hogy passziv hutes van rajta. Mar csak torta kell alaja:))
Annyira varom mar ezeket a kartyakat, soha nem lesz megbocsatva az S3-as fiuknak ha elszurjak :(

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Hát ha a bruttó ára 34e forint körül lesz itthon (is), akkor nagyon jó alternatíva lesz a sima ATi R9600 és nVidia FX5600 kártyákra!

#tarcsad

(#4) esteban


esteban
senior tag

Ha hozza egy ATI9200 teljesitmenyet, es szep a kepe, akkor ez egy jo darab lez :) ...

iBook + RedBull :)

(#5) marcee válasza Yutani (#3) üzenetére


marcee
addikt

Nem ártana tapasztalati alapon összedobni egy képletet, amivel a hírekben szereplő dollár/euró/jen/krajcár paramétereket válthatnánák körülbelüli kisker netto/brutto (ez az átváltás már nekem is megy) konvertibilis lokál kreditre.

Remélem, hogy a passzivitása tuningolhatóságot jelent. Remélhetőleg lesz olyan gyártó, amelyik 256MB helyett inkább 128MB, de gyorsabb memóval szereli. (bár igaz, hogy nem tudom mennyire sávszél limitált, de a 200MHz nagyon gyíknak tűnik)

\m/

(#6) crab


crab
senior tag

Ez a 128 bites membusz nem valami meggyőző. De ha hozza a 9600 teljesítményét akkor lehet benevezek egybe, főleg ha tuningolható is. Én reménykedek!:)

(#7) pip


pip
aktív tag

ha jobban belegondolunk, akkor nem is olyan rosz az S3 idozitese. Valamilyen okbol kifolyolag most igen magasak a videokartya-arak (biztos vagyok benne, hogy nem a gyartasi koltsegek iszonyatosan nagyok, hanem szandekosan tartjak a vezeto gyartok a magas arakat), ez megteremtheti a lehetoseget az S3-nak hogy jol arazott termekekkel megkapaszkodjon a piacon.

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Tesztet kellene látni eloszor,hogy mit tud.Csak a driverek ki tudja milyenek lesznek....

(#9) [lAyCsI] válasza ftc (#8) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Naja!
Nehogy úgy debütáljon mint az XGI...

-= No way back from Here =-

(#10) Nowhereman válasza [lAyCsI] (#9) üzenetére


Nowhereman
őstag

Az tényleg gáz lesz, mert akkor még sokáig nem látunk normális videókarit normális áron!

Utánam a kondenzcsik!

(#11) ftc válasza [lAyCsI] (#9) üzenetére


ftc
nagyúr


Sajna tesztet nem láttam net hinyába,de ahogy hallottam nem egy nagy szám.én már csak a Kyrot várom....

(#12) L3zl13 válasza [lAyCsI] (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért ne?

Az XGI-al nem úgy magával a teljesítmény volt a gond, hanem a teljesítményhez tartozó ár.

Ha ugyanazt a teljesítményt hozzák 30-40k-ért, és nincs más gáz (driver stb) akkor már lehet gondolkodni.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) bdav válasza ftc (#8) üzenetére


bdav
őstag

külföldi szájtokon ittott már van teszt. Nem rossz a kari, fx5600 körül van a teljesitménye (kicsit elmarad töle), de még nem a végleges driverekkel (OpenGL alá még csak vmi minimál cucc van). Nagyon poen dolog benne, hogy az Anisotropic Filter állítgatása (felfele :) ) gyakorlatilag 0 teljesítményvesztést okoz.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#14) Vitus


Vitus
őstag

Nagyon jó ár és passzív. Hát nem kell még túl gyorsnak sem lennie ahoz, hogy sikeres legyen, csak ne legyen bugos a driver és fejleszék gőzerővel! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) ftc válasza bdav (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

Az nem rosz.Koszi a tippeket.Ha tényleg nincs teljesítmény csokkenés akkor az király.Ennyi pénzért megéri szerintem akkor.A passzív hutés vonz.

(#16) ftc


ftc
nagyúr

Emlékezzunk Kyrora.Specifikácioi nem voltak nagyok,de a kártya tudott.175/175 vert azért..

(#17) engusz


engusz
veterán

Nekem volt annó S3-as kártyám. Savage3D és Savage4 is. Teljesen jó kis kártya volt. Csak a driver fejlesztgetés nem ment úgy, ahogy kellett volna. Remélem itt már megoldják a problémát, mert ugye tanultak a hibájukból! :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) Peat;)


Peat;)
veterán

Mért az 5600 és 9600-os szériával hasonlítjátok?! A tesztek alapján az 5600ultra-nak az ellenfele jelenleg (tehát van ahol lassabb,de sok dologban gyorsabb!! ) ,de a 9600pro-t is beéri néha! Még egy kis munka a driveren és szvsz hozza a 9600pro szintjét is. Az meg a másik hogy ha bekapcsolva van az aniso filteringje akkor már valószínű hogy teljesen veri pl. 5600ultra-t. A sima (ami gyakran 64 bites) 9600-ot meg ugyszintén. Ennyi pénzért árulnák nálunk is akkor nagyon nyerő lehet! Egyébként a technikai adatok alapján is még plusz erő van benne!

(#19) engusz válasza Peat;) (#18) üzenetére


engusz
veterán

Már csak az kell a sikerhez, hogy ne csaljanak össze-vissza, mint ahogy az most divat. :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) Peat;) válasza engusz (#19) üzenetére


Peat;)
veterán

A csalásnak is két része van: a tesztprogik ami tényleg bunkóság pl. xgi ,de vannak olyan inkább optimalizációk amik a játékokban hatnak. Ennek én kifejezetten örülök , pedig 9800-am van, de két év múlva is szeretnék még játszani. Ott van ugye a 8500-rengeteget javult, eleinte a gf3ti500 leverte, majd fordult a kocka.

(#21) nofene válasza Peat;) (#18) üzenetére


nofene
aktív tag

Bizony, hogy kell plusz erőnek lennie hisz 0,13u-nal készül. Szvsz nagyon meglehet majd hajtani egy kis aktív hűtéssel. Csak jó memókkal szereljék a gyártók!!!

(#22) Vitus válasza engusz (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Az előnyeihez azt írták, hogy 5600Pro szint, magas minőségű kép, olcsó ár, nincs cheat a driverben

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#23) L3zl13 válasza Peat;) (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem a csalás az csalás, a másik meg vagy optimalizáció (ami nem jár minőségromlással), vagy kapcsold ki az extrákat (game-ből, vagy driverből).

Aki hülye, haljon meg!

(#24) engusz válasza Peat;) (#20) üzenetére


engusz
veterán

Én kifejezetten az általad említett ''bunkóság''-ra gondoltam. Rakják össze azt a kártyát és írják meg hozzá tisztességesen azt a driver-t!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Peat;) válasza engusz (#24) üzenetére


Peat;)
veterán

Erre sajna még nincs sok remény, már jó ideje csak az a driver van amivel tesztelték is. Viszont amit eddig beleraktak egész jól megyeget, ki tudja, megjelenéskor lehet kiderül hogy a 9600xt-nek 5700ultrának is lőttek ;] (egyébként egyáltalán nem lehetetlen ha megnézzük az adatait, csak az a fránya órajel, az megdobhatná nagyon...)

(#26) engusz válasza Peat;) (#25) üzenetére


engusz
veterán

Nálam 5900LE vagy XT lesz a befutó. Igaz nem ennyibe kerül, de nem sokkal kell többet fizetnem a jóval nagyobb teljesítményért. Főleg, ha még van benne kraft.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Peat;) válasza engusz (#26) üzenetére


Peat;)
veterán

Nemtom, ha birod várd meg a következő vga felhozatalt, na meg az s3 f1-et is. Még vagy két-három hónapig nincs semmi új játék ami nagy név, és lehet hogy sokat nyersz vele, én is gondolkoztam hogy vga-t cseréljek még november vége felé, de akkor még messzinek tűnt az idei év. Nvidia pl. 10 új vga-t akar kidobbni a piacra ha jól értelmeztem egy hírt (sg.hu) , ati meg már leszállhatna a magas lóról és lejjebb vihetné az árait.

[Szerkesztve]

(#28) marcee válasza Peat;) (#18) üzenetére


marcee
addikt

''ha bekapcsolva van az aniso filteringje akkor már valószínű hogy teljesen veri pl. 5600ultra-t''

Nagyon utáltam régen is az olyan teszteket, ahol 1600x1200x32-en a TNT2 tudott 3fps-t és a voodoo-n el sem indult, ergo a tnt a kimondhatatlanul gyorsabb. Ne kelljen ilyen trükkökkel keresni azt a beállítást, amitől gyorsabb lesz mint a másik. Én speciel hozzá vagyok szokva, hogy minden képminőségjavító tényezőt kapásból kikapcsolja, mert gyenge a kártyám, és valószínűleg a következővel sem fogom majd eröltetni a 8xAA és a 16xAF beállításokat. Ezt álltalánosságban írtam, én is nagyon várom az s3-at, de szvsz ezek a középkártyák fenti bállításokkal nem futtatják játszható sebességgel napjaink játékait.

\m/

(#29) Peat;) válasza marcee (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem értetted meg az egyik újdonságát a kártyának-ha bekapcsolod azt a filteringet nem veszít a sebességéből!! ,ellenben az 5600ultra igen-ezért írtam hogy úgy már lehagyja.

(#30) engusz válasza Peat;) (#27) üzenetére


engusz
veterán

Ebben van valami, sokat is filóztam rajta. Viszont nem kell túl sokat rádobnom a mostani kártyámra, hogy az említett kártyát megvásároljam. Ezért szerintem belemegyek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) Peat;) válasza engusz (#30) üzenetére


Peat;)
veterán

Akkor meg nem kérdés, pixelwiew 5900Le-t vegyél, 60 bruttóban a mistralban és 2.2 ns-os ramokkal szerelik! 5900ultra órajeleket is lehet hogy elviszi, 5900xt vs. 9600xt topikba nézz be

(#32) marcee válasza engusz (#30) üzenetére


marcee
addikt

Peat;) #29:
Tudom én, és még csak nem is kötözködni akartam, de vaalhogy beugrottak ezek a régi csúsztatások és van rá esély, hogy ha képességeiben különbözőek a kártyák, akkor azzal dobállózon a nép amit a másik favorittja nem tud, vagy lassabban. Sz'al egyenlő feltételek vagy mi. Mert például az DC meg shader téren tűnik gyengébbnek, az meg nagyon fontos lesz a jövőben.
(tán írtam is, hogy általánosságban beszélek)

\m/

(#33) engusz válasza Peat;) (#31) üzenetére


engusz
veterán

A szomszédban már van egy. Elég meggyőző teljesítménye van a kártyának!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) LordX


LordX
veterán

A CP Technology az Club3D? Nem a PowerColor?

[Szerkesztve]

(#36) Neovenator válasza LordX (#35) üzenetére


Neovenator
senior tag

CP Technology=PowerColor=Club3D

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#37) beeboy válasza pip (#7) üzenetére


beeboy
addikt

ezek az árak dollárban/euróban is magasak?
mert lehet hogy azok nem nőttek, csak a forintot értékelték le.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#38) GP-Sz válasza Peat;) (#25) üzenetére


GP-Sz
senior tag

''ki tudja, megjelenéskor lehet kiderül hogy a 9600xt-nek 5700ultrának is lőttek''

Azért ezt kétlem. Ha tényleg vetélytársa ezeknek, akkor nem az lesz, hogy lesöpri őket, hanem az, hogy az NVidia és az Ati viharsebesen elkezdenek árat csökkenteni és rögtön nem fog olcsónak tűnni a DeltaChrome :)

(#39) Yutani válasza GP-Sz (#38) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát, az sem lenne rossz... :D

#tarcsad

(#40) pip válasza beeboy (#37) üzenetére


pip
aktív tag

''ezek az árak dollárban/euróban is magasak?
mert lehet hogy azok nem nőttek, csak a forintot értékelték le.''

Magasak bizony. Reg volt mar az, hogy 60-70 dollar kornyeken tudtal olyan kartyat venni, amin jatszani is lehetett mar. Amikor csak a csucskartyak voltak 200 dollaron feluli tartomanyban (no meg persze a profi kartyak). Es ha nem jatekos voltal, akkor kb. 20 dollarert hozzajuthattal egy egyszeru kis karihoz, aminek amugy jo kepminosege volt es azert meg a jatekok is elfuttak rajta minimumon. Probald meg ezt most :)

(#41) Yutani válasza pip (#40) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sok igazságot találok a hozzászólásodban, bár a régi árakkal kapcsolatban tájékozatlan vagyok. Én asszem, valahol a GF2 GTS megjelenése környékén szálltak el az árak, azok kerültek először 100e (400 USD) körüli összegbe.

#tarcsad

(#42) anaqer válasza pip (#40) üzenetére


anaqer
veterán

Nnnaa... azért régen is sokba kerültek a grafkártyák.
Mit kaptál te 20 dolcsiért, amin elindultak egyáltalán a játékok?! :F
Egy Trio64-et, maximum, aztán mehetett a szoftver rendering.

Itt vannak előttem magyar árlisták 1997-ig visszamenően, és nagyon az az érzésem, hogy kifelejtetted a számításból az inflációt... ezek az árak ( és nem csak a csúcskártyák! ) akkoriban sem voltak hűdecsúcsszuperek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43) pip válasza anaqer (#42) üzenetére


pip
aktív tag

''Mit kaptál te 20 dolcsiért, amin elindultak egyáltalán a játékok?!
Egy Trio64-et, maximum, aztán mehetett a szoftver rendering.''

pontosan, de azt ugysem jatszani vette az ember. Most meg mit kapsz husz dollarert? Egesz pontosan semmit. Es akkoriban ha nem volt eleg amit a Trio64 nyujtott, vehettel 40 dollarert egy Vantat. Vagy 70 dollarert egy TNT2ultrat. Vagy eppen 100 dollarert egy GefMX-et. Szoval voltak olcsobban jo kartyak.

Nem azt akarom bizonygatni, hogy regen jaj de jo volt, akkor sem voltak tul olcsok a kartyak, de mostansag kulonosen draganak tunnek. Inflaciot nem szamolok, minden dollarban meg euroban van, szamolj evi ket szazalekot, az nem befolyasolja szamottevoen a mostani szamokat. Persze ezek mind emlekezetbol vannak, elottem nincsenek regi arlistak, szoval ne kovezz meg ha tevednek. :U

(#44) anaqer válasza pip (#43) üzenetére


anaqer
veterán

''Pontosan, de azt ugysem jatszani vette az ember. Most meg mit kapsz husz dollarert? Egesz pontosan semmit.''

Azt a húsz dolcsit hozzácsapod az alaplaphoz, és máris levan a gond egy integrált VGA-val ( ha már úgysem játékra veszed ). :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) pip válasza anaqer (#44) üzenetére


pip
aktív tag

Ez ilyen formaban igaz. Always look at the bright side of the life, param, param... :)

Igazabol mondhatnam azt, hogy akkor is voltak integralt megoldasok, ugyhogy ne keverjuk a kettot. De annyira azert nem akarlak meggyozni a magam igazarol, csak a velemenyemet irtam le. Hogy te mas velemenyen vagy, arrol en nem tehetek es ez jol is van igy.

[Szerkesztve]

(#46) erdoke válasza Neovenator (#36) üzenetére


erdoke
titán

Ennek először nézz utána, én már megtettem egyszer, volt már erről vita.

A legjobb aláírás a héten

(#47) beeboy válasza pip (#40) üzenetére


beeboy
addikt

kösz a kimerítő választ! :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#48) beeboy válasza anaqer (#42) üzenetére


beeboy
addikt

tény, hogy leesett az állam, mikor kb. 4-5 éves pcworld-öt nézegettem, egy geforce3 kártya simán volt 80+áfa ha nem több!

és most se több egy 9800pro

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#49) erdoke válasza pip (#40) üzenetére


erdoke
titán

''a mi hon szeretett Atink is annyiert adja el a kartyakat, amennyiert nem szegyelli. Profit elso helyen, vasarlok masodik helyen.''

Annyiért adja el, amennyiért van rá fizetőképes kereslet. Vásárló akkor kerül sorrendben a profit mögé, ha becsapva érzi magát. Szerinted aki R3x0-as kártyát vett, általában becsapva érzi magát?

Nagyon sok cégnél felismerték már, hogy a profit is akkor lesz nagyobb, ha a vásárló elégedettsége is az. Egyesek már >50 éve.

Most ilyen a piaci környezet, ennek csak további 1-2 sikeres gyártó megjelenése vethetne véget, vagy a még erősebb verseny a mostani kettő között.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] DeltaChrome passzív hűtéssel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.