Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) LukE válasza Zordkaszás (#50) üzenetére


LukE
veterán

bah ismet. milyen nagyobb hutoteljesitmenyrol beszelsz? Nincs nagyobb hutoteljesitmeny. Vagy ha van, jool elrejtettek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#52) Zordkaszás válasza LukE (#51) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Akkor szerinted egy ugyanolyan hatásfokú 300 és 400 és 500 W-os tápban ugyanaz a hűtőteljesítmény van? Ez elég érdekes lenne.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#53) LukE válasza Zordkaszás (#52) üzenetére


LukE
veterán

nalad mi a hutoteljesitmeny?

merthogy az eleg ritkan konstans. Tudod, automata fordulatszam szabalyzas...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#54) Zordkaszás válasza LukE (#53) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Szabad kérdeznem ''tanult'' társamat, hogy mi köze van az automata fordulatszám-szabályozásnak a különböző névleges teljesítményű tápokhoz? (segítek: semmi)


És egy gyakorlati kérdés: mikor fúj hidegebb levegőt, halkan a tápod?
Mert amiket eddig írtál abból azt veszem ki, hogy max terhelésen, ami elég vicces lenne.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#55) LukE válasza Zordkaszás (#54) üzenetére


LukE
veterán

Kb. annyi, hogy egy széria hűtésében sok különbség nincs. 320 es 470W-os tápnak ugyan az a hűtése. Ha melege van, gyorsabban pörög a venti.

Akkor valamit nagyon rosszul veszel ki...:C

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#56) zsoltee10 válasza LukE (#55) üzenetére


zsoltee10
addikt

sztem ő arra gondol, hogy pl. a 600W OCZ-ben kicsit komolyabb bordák vannak, mint a 400W Azona-ban, és azonos terhelésnél az OCZ halkabb lesz. :P

(#57) Jegesmedve


Jegesmedve
csendes tag

Hatásfok - hő - watt - meg mi a fene
Ha új csont kell TESSÉK az új
analog táp ez fűt is meg agyonverhetetlen is
ez a csont hogy tetszik :DD

[Szerkesztve]

(#58) neduddki válasza Amigo78 (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Uraim ezek szerint aszt mongyatok, hogy a 300w es egy 600w tap ugyanazon gep 250w fogyasztasahoz, ha az adott pontban mind a ketto hatasfoka tegyuk fel hogy eppen 85% akkor mennyi tejjesitmeny vesz fel a halozatrol???? Nem egyformat????

udv

neduddki



[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59) LukE válasza zsoltee10 (#56) üzenetére


LukE
veterán

Azert ket kulon gyarto tapjat eleg nagy butasag osszehasonlitani. Ellenpelda: 550-es Aerocool. A Watt szam semmit nem mond a belso felepitesrol, minosegrol, meg hasonlokrol.
Vagy hogy legyen egy ''draga'' pelda is: tts fele 520-as GlobalWin: kb 1500RPM-rol indul terheles nelkul, es boven hallhato. Ez egy jo darabig nem is emelkedik, de booven tul van azon a hataron, amit csendesnek lehet nevezni.
haggyuk, almos vagyok.


szerk: osszehasonlitasnak egyebkent is csak ugyan annak a gyartonak, ugyan olyan sorozatu tapjainal lenne ertelme.

Amigo meg szinplan huJeseget irt.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#60) zsoltee10 válasza neduddki (#58) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ha Amigo78nak igaza lenne, ez elég durva lenne.
szvsz ha azonos hatásfokon dolgozna a 600W táp, meg a 300W táp 250W terhelésnél, akkor ugyanannyi áramot venne fel a hálózatból.

(#61) erdoke válasza LukE (#59) üzenetére


erdoke
titán

1500 rpm-en hol hallható a 8 centis vent?:F
Ha lekapod a két rácsot, tovább javul a helyzet. Szerintem az általad említett táp elég halk, bár én még így is valószínűleg ki fogom cserélni a ventiket 2 db MIJ Panaflora. :P

A legjobb aláírás a héten

(#62) LukE válasza erdoke (#61) üzenetére


LukE
veterán

1200-1300 mar siman hallhato 1 halk gepben.
Tap szetszerelese meg venti cserelese mar nem a gyari allapot. De ha eleg halk, minek csereled?:)

Hm, talan az osz haj hangszigetel?:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#63) zsoltee10 válasza erdoke (#61) üzenetére


zsoltee10
addikt

1500rpm venti szvsz rettentő hangos. amit én szubjektíve halknak vélek 700-800 rpm. ezért akarom átalakítani a zalman tápomat is. nekem az is hangos.

(#64) neduddki válasza zsoltee10 (#63) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Es amodolas kijavitasa utan megvahetem aszt is 19 rugoert???:- ))))

udv

neduddki

p.s. bocsass meg eskusozm hogy semmi rossz sznadek nem vezetett de nem birtam kihagyni:- ))))



LOL :DDD ---Zsoltee---

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#65) erdoke válasza LukE (#62) üzenetére


erdoke
titán

A 900 rpm-es 12-es ventik mellett messze a legnagyobb zajforás a gépemben a 3-4 HDD. Ezért nem oszt, nem szoroz, hogy 1100-on vagy 1500-on megy-e egy 8 centis venti.
Mellesleg a legtöbb 8 centis venti nem is megy 1100 rpm alatt...

Azért cserélem ki egyébként, mert egy kicsivel így is halkabb lesz a gép, és a két Panaflo már rég megvan, csak fölöslegessé vált. :P

A legjobb aláírás a héten

(#66) zsoltee10 válasza erdoke (#65) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát így elhiszem, hogy nem hallod az 1500rpm-es 8cm ventit. :)
nekem csak egy vinyóm van, annak is el akarom fojtani a hangját amennyire lehet. :) A Spire ventik 700rpm-n mennek 5V-n. :) Enermax ventijeim szintén olyan 750rpm körül forognak. :)

(#67) erdoke válasza zsoltee10 (#66) üzenetére


erdoke
titán

Voltak régebben Spire és Enermax ventijeim is, elég rossz légszállítás/zaj aránnyal vannak megverve. Az én Papst ventijeim jobbak egy kicsivel, de a NoiseBlocker ventiket is szívesen bepróbálnám. :P

A legjobb aláírás a héten

(#68) deepwell válasza LukE (#30) üzenetére


deepwell
aktív tag

Hat nem tudom......
A configom a leirasban lathato .. ami nincs ott es meg aramot zabal az a aerogateII es a rea kotott 4 ventilator, ket 12cm es ket 8 cm es. Most egy 500Wos Coolink tap latja el a gepem arammal, mar ez sem volt olcso, viszont a 350W coolink 12cm es aktivPFCs tapom mar nem birta a 12V leginkabb 11 korul mozgott es a 3.3 sem volt a csucson .... szoval lehet hogy hamarosan kell lesz a 600W !

Framerate is LIFE !

(#69) strike-force válasza deepwell (#68) üzenetére


strike-force
őstag

meg vagy elégedve a 500as coolink táppal, stabil feszkókat produkál, hangos/halk? mennyi volt? (amp-nél láttam br.25k-ért) vezetékek elég hosszúak?

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#70) LukE válasza erdoke (#65) üzenetére


LukE
veterán

Ja, akinek ilyen hangos gepe van...

deepwell-> azert a Coolink nem tartozik a legnagyobb multu gyartok koze. Es mindket tapja eleg gyenge a 3.3/5V-os agon (200 es 175W azert picit mokasan hangzik meg ATX 12V mellett is.) Meg nem kizart, hogy az az 350W 25°C-os tap homerseklet mellett, Mekka fele forditva, es teljes napfogyatkozas eseten ervenyes...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#71) strike-force válasza LukE (#70) üzenetére


strike-force
őstag

de mondjuk annak az 500as coolink-nek már elég impozánsak az adatai, lásd be te is. :)
[L]http://www.coolink.com.tw/products/power1.php[/L]
nem sokkal gyíkabb, mint az 520as OCZ
[L]http://www.3dvelocity.com/reviews/powerstream520/pics/spec_label.jpg[/L]

az meg hogy milyen minőségbeli eltérés/különbség van köztük, a fene se tudja megmondani...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#72) LukE válasza strike-force (#71) üzenetére


LukE
veterán

megneztem az adatait, es ugy irtam, amit irtam...
Egyebkent az OCZ sem egy ős-tapgyarto.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#73) erdoke válasza LukE (#70) üzenetére


erdoke
titán

4-nél kevesebb HDD-vel nem lehet dolgozni. Kevés 5letem maradt a halkításra, a Stackert nem szívesen cserélném le egy párnázott házra.
Valószínűleg mások az elvárásaink, én nem játszok a gépen, nem vagyok már gyerek...:P

A legjobb aláírás a héten

(#74) strike-force válasza LukE (#72) üzenetére


strike-force
őstag

pedig a hasonló nagyságú enermax, fsp, thermaltake tápoknak sem jobbak az értékei és ők régi motorosok.
pl.
Enermax Noisetaker (EG701AX-VE SFMA 2.0) 600W
3.3v - 36A
5V - 45A
12v1 - 18A
12v2 - 18A

FSP550-60PLN (550W)
3.3v - 27A
5v - 29A
12v1 - 18A
12v1 - 18A

Thermaltake W0049 680W PurePower
3.3v - 28A
5v - 50A
12v1 - 15A
12v2 - 15A
12v3 - 8A

akkor ilyenkor most mihez kezdjen a mezei user?
viszont az sem egy utolsó szempont hogy ha megnézel egy Futuremark ORB akármilyen 1-5 helyezettjét akkor kb. 5 ből 3 520as ocz-re bízza az agyontuningolt dualkaszkádos a64/p4ee gépét. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#75) LukE válasza strike-force (#74) üzenetére


LukE
veterán

uccso bekezdes: tippelhetek? OCZ hozzajuk vagta egy par ram meg koteg keszpenz kisereteben. Persze csak hogy tudjak fizetni a kompresszorok uzemelteteset...

Erdoke: Ha kell, akkor kell, bár a 4 akkor is soknak hangzik. En se sokat jatszok mar egy ideje...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#76) strike-force válasza LukE (#75) üzenetére


strike-force
őstag

látod ez lehet, erre nem is gondoltam. de akkoris, annyira xar nem lehet, ha ekkora vasat alá mernek tolni. :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.