Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Fáj a szívem egy ilyen darabért. :O De félek, hogy számomra megfizethetetlen.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Miért jó az, hogy elállíthatóak a feszültségek???

Az ACORP tápokon is hasonló határok között mozog a fesz. Csak ott a táp kedvétől függően :) :) :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Ilyen nekem ide!!!:C
Nagyon brutál a teljesítménye!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) Sárpac válasza Kriza (#2) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha kisseb a géped áramigénya akkor lejjebb veszed, ha nagyobb akkor feljebb ennyi.(gondolom a terheléstől a feszülség esés miatt)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5) erdoke


erdoke
titán

Kimaradtak a linkek. Én alaposabb voltam valamelyik nap: [L]http://prohardver.hu/rios3_popup.php?mod=40&id=67990&start=26&len=1[/L] :D

A legjobb aláírás a héten

(#6) Integra válasza engusz (#1) üzenetére


Integra
titán

nekem is tetszik nagyon, de ha belegondolok hogy mennyivel nő meg a havi villanyszámlám....
:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) erdoke válasza Sárpac (#4) üzenetére


erdoke
titán

Hát nem egészen. :P
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=67990&arc=f[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#8) engusz válasza Integra (#6) üzenetére


engusz
veterán

Nálunk úgy is két gép kajál alapból. Szerintem az a kis plusz elveszne... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Yaye válasza Integra (#6) üzenetére


Yaye
őstag

Ugye a szmájli azt jelenti hogy csak bohóckodsz? Sírva fakadok ha nem... (bocs de az utóbbi időben már semmin sem lepődök meg)

[Szerkesztve]

(#10) Male válasza Kriza (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, az Acorp (és egyéb hasonló minőségű) tápok ezt már automatikusan megteszik :DD

(#11) Yaye válasza Male (#10) üzenetére


Yaye
őstag

''Két 300 W-os Acorpomat egy fenti OCZ-re plusz készpénzre cserélném.''

(#12) DonLeo válasza Integra (#6) üzenetére


DonLeo
senior tag

Na akkor egy ide vágó félig láma kérdésem lenne:
A villanyszámla attól függ, hogy mekkora a táp, vagy, hogy milyen fogyasztású a vas. Tehát, ha pl. egy ilyen táp alá raksz egy celeron-t akkor kevesebbet eszik, mint egy 3.2-es prescottal, vagy ugyanannyit mert a táp felveszi?

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#13) Amigo78 válasza DonLeo (#12) üzenetére


Amigo78
senior tag

utobbi

(#14) neduddki válasza DonLeo (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aszem a tan chipben volt egy tezt es ott felvettek az egyik tap hataasfok gorbejet /de lehet hogy elmeleti volt.../, amit keresgelek, de nem talalok es abbol ki leht jonni, hogy ha a fogyasztast nezed akkor mennyire jo hatasfokkal muxik a tapod... es mennyia folos fogyasztasod

udv

neduddki

p.s. hol az agorbe

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) Amigo78 válasza engusz (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

elmondja nekem valaki mi használja ki a 600Wot? nekem eléggé parasztvakitonak tünik

(#16) DonLeo válasza Amigo78 (#13) üzenetére


DonLeo
senior tag

Ez gáz... Nekem pont az ellenkezőjét mondták. :DDD
Pedig eredetileg én is így tudtam.

[Szerkesztve]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Erre már rá merném bízni a konfig1-et..:D

(#18) faster válasza DonLeo (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Mindkettő igaz félig-meddig. A táp fogyasztása jóval kisebb, ha kisebb a terhelése, de a hatásfoka egy tápnak sosem 100%-os, és általában nagyobb terhelésnél magasabb a hatásfok.

[Szerkesztve]

(#19) faster válasza _Volkovy_ (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem most a Bartonomat 9800Proval egy 250W-os Chieftek hajtja. :U

(#20) _Volkovy_ válasza faster (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

de az legalább Chieftec..:D

(#21) faster válasza _Volkovy_ (#20) üzenetére


faster
nagyúr

És ingyen volt. :D Azt hitték, rossz, mert egy szerverben egy dual Xeont meg néhány 10000RPM-es SCSI vinyót már nem bírt meghajtani. Ezdeszar... :DD

[Szerkesztve]

(#22) polika válasza faster (#18) üzenetére


polika
senior tag

csak attól függ hogy milyen hatásfokon dógozik a tápod
(ez persze nem lineáris a leadott/felvett teljesímény függvényében)

az hogy van a tápnak is egy alap fogyasztása az szerintem elenyésző
egy 600W-osnál és egy 250W-osnál nem lenne lényegi különbség
(ha egyformán jó minőségű cuccból van összerekva)

100 szónak is 1 a vége, ha van pézed egy ilyen tápra akkor nem az a 20-25W plusz fogyasztás fog a fődhöz vágni

[Szerkesztve]

(#23) strike-force


strike-force
őstag

sztem ez nagyobbat büntet:
Thermaltake 680W Purepower, 3db 12V-s ággal. :Y
[L]http://www.thermaltake.com/purepower/w049atx12v/w0049atx12v.htm[/L]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#24) anulu


anulu
félisten

kb 1 hónap múlva sírva bújhatnak el ezek a tápok... jön a 900W-os Enermax!!! esett le az állam, amikor megtudtam, de elég tuti forrásból származik a hír...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) anulu válasza strike-force (#23) üzenetére


anulu
félisten

szép, aranyos, brutális, csak azt nem értem, hogy a 24>20pines konvertert miért nem lehetett egy mezei átalakítóval megoldani? így is van elég fölösleges kábel a gépben, most ehhez jön még 5-6-7centinyi... kár érte, pedig nagyon ötletesnek tűnik a cucc, főleg a 2xPCI-E konnektorral :D csak nem az SLI-hez ajánlják? :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) Yaye válasza anulu (#24) üzenetére


Yaye
őstag

Milyen szép is volt mikor a CPUknál MHz-ről áttértünk a GHz-re, most meg lassan ízlelgethetjük a tápoknál a ''... kilowattos'' szócskát... :U

(#27) anulu válasza Yaye (#26) üzenetére


anulu
félisten

...meg nézhetjük csüggedő arcunkat, mikor jön a villanyszámla... :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) LukE válasza strike-force (#23) üzenetére


LukE
veterán

hát ezek idióták...
Kíváncsi vagyok, hogy hogy nézne ki a táp, ha valaki tényleg ráküldené a névleges terhelést...
Mondjuk az is vicces, hogy max terhelés esetén még 80%-os hatásfok mellett is több mint 150W-ot fűt el csak a táp...

szerk: nem mintha lenne olyan gép (pc-alapú dolgok, de talán még belépő cuccok sem), ami ennyit ténylegesen megenne...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#29) anulu válasza LukE (#28) üzenetére


anulu
félisten

dual Opteron, nForce4 mellett SLI-be kötve 2db 6800 Ultra + 4 vinyó, DVD-ROM, DVD-RW. egy ilyet nemsokára már (ha az embernek van pénze) akár össze is lehet majd pakolni. OK, ennek 680W sok, de elég rendesen hallani lehetne a szörcsögést a tápból, ahogy csámcsogva zabálja az áramot...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) LukE válasza anulu (#29) üzenetére


LukE
veterán

hm, tippelhetek? 400W alatt marad egy ilyen cucc energiafelvetele. (kompresszor, es integralt peltier nelkul persze:D)
Mondjuk tenyleg lehet, hogy lesznek olyan allatok, akik raengednek az SLI-s dual lapjukra ket N2 tartalyt, meg valami hasonlo viccet a VGA-ra...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) jerry311


jerry311
nagyúr

Hol láttam én már ezt a tápot, 1-2 hónapja? :F
Az biztos, hogy akkor még semmi köze nem volt az OCZ-hez max valami (fél)névtelen, magyarországon ismeretlen céghez.
Egy biztos, ugyanez a kinézet, funkciók, minden... kivéve az árcédulát.

(#32) jerry311 válasza Amigo78 (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez szerintem azoknak a legjobb akik csendes gépet akarnak, mert minél nagyobb a max. teljesítmény annál kevésbé fog melegedni kis fogyasztásnál --> lehet lassítani/halkítani a ventiket :DDD

(#33) Integra válasza anulu (#24) üzenetére


Integra
titán

csak nehogy oda jussunk hogy előbb-utóbb mindenki kertjében egy generátor fog berregni...
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) Integra válasza Yaye (#9) üzenetére


Integra
titán

hááát is-is
most egy 340W-os aktív pfc-s csíftekkem van és elég sokat megy, kb havi 3500ft-tal több a villanyszámlánk mint ha nem menne a gép:F

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) Loretto


Loretto
veterán

kis generátor kell hozzá :D

Soirée...

(#36) anulu válasza Integra (#33) üzenetére


anulu
félisten

azt nem hiszem, de lehet, h Paksra kéne még 1 blokk...

nagyon tetszik az avatarod! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) emvy


emvy
nagyúr

65 wattos a gépem tápja, ebben a monitor is benne van ;]

while (!sleep) sheep++;

(#38) Integra válasza anulu (#36) üzenetére


Integra
titán

vagy kettő:)

kösz! csak aztán meg ne süss azzal a szuper sugárpulverizáló stukkereddel:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) Loretto válasza emvy (#37) üzenetére


Loretto
veterán

milyen gép?

[Szerkesztve]

Soirée...

(#40) jerry311 válasza Loretto (#39) üzenetére


jerry311
nagyúr

tippelek: valamilyen átlagfogyasztású laptop :DDD

(#41) Pred válasza Integra (#34) üzenetére


Pred
tag

Az a 340W sincs folyamatosan kihasználva... Ha a gép 30 napon keresztül napi 24órát üzemel (átlagos fogyalsztás monitorral 300W), akkor durván 3500ft/hó a gép fenntartása -> a gép üzemeltetése óránkén durván 5ft :)

[Szerkesztve]

(#42) LukE válasza jerry311 (#32) üzenetére


LukE
veterán

ez nagyon nem igy van.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#43) Integra válasza Pred (#41) üzenetére


Integra
titán

és ha megcsapolnám az éjjeli áramunkat.... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) dabadab válasza jerry311 (#32) üzenetére


dabadab
titán

Ez pont forditva van.
Altalaban a tapok minel kozelebb vannak a max teljesitmenyukhoz, annal jobb a hatasfokuk, vagyis annal kevesebb energia ''veszik el'' ( = alakul at hove) a tapon, vagyis annal huvosebb.
Ha valaki csendet akar, akkor inkabb vegyen egy 250W-os miniATX tapot.
(Persze ez mind altalanossag, meg kell nezni az adott tapok hatasfokat (sot, hatasfok-gorbejet), hogy konkret velemenyt lehessen mondani - ja, es a PFC-k rontjak a tap hatasfokat)

DRM is theft

(#45) Zordkaszás válasza dabadab (#44) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Amit írsz az féligazság.
A hatásfok nem minden.

És hogy megértsd:
Melegszik a táp, egyrészt mert végzi a dolgát, másrészt mert ott a veszteség, ami a ''szekunder'' oldalon már nem jelenik meg, hanem kiszáll az energiafolyamból hő formájában.
Nagyobb teljesítményen egyértelműen nagyobb a veszteség és ezáltal a melegedés.
Kisebb teljesítményen viszont kisebb a veszteség is. Arányaiban persze nagyobb, de maga az érték amit elfűt a táp kisebb, így kevésbé melegszik.

És a másik ok amiért érdemes a csend miatt nagyobb tápot venni: eleve nagy teljesítményre van méretezve, tehát az összes hőleadó felület, meg alkatrész is nagyobb teljesítményű, így ha csak kicsit terheljük akkor a nagyobb hűtőbordák miatt kisebb venti fodulatszám is elegendő.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#46) Zordkaszás válasza LukE (#42) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

goto #45

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#47) LukE válasza Zordkaszás (#45) üzenetére


LukE
veterán

Hm? a hatasfok minden. A hatasfok pontosan azt fejezi ki, hogy mennyi a kulonbseg a felvett, es a hasznos munkara forditott energia kozott. Minel jobb a hatasofoka, annal alcsonyabb a villanyszamla, annal kevesebb hot kell kiszallitani a tapbol.

uccso bekezdes: igen, ez az elmelet, de gyakorlatban nem valoszinu... lsd PH!-s tapteszt, ugyan annak a gyartonak az 50W-tal nagyobb modelljei belulrol alig megkulonboztethetok.

Egyebkent a nagyobb modelleket nagyobb energia leadasra tervezik, es emiatt masodlagos, hogy alacsony energiafelvetel mellett mekkora a hatasfoka.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) Zordkaszás válasza LukE (#47) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nem minden, a hatásfok csak egy arányszám.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#49) LukE válasza Zordkaszás (#48) üzenetére


LukE
veterán

bah, van 1 adott konfigod fix fogyasztassal. Van egy aranyszamod, ami alapjan pontosan megtudod, hogy mennyit vesz fel a konfig a halozatbol. A ketto kulonbsege megadja, hogy mennyi energia vesz karba, mennyit kell kiszelloztetni a tapbol. Egy jobb hatasfoku tapbol egyszerubb halkan kivinni a meleget, mint egy alacsony hatasfokubol. (tegyuk fel, hogy akik tudnak jo hatasfoku tapot tervezni, kepesek normalis hutest is tervezni hozza)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#50) Zordkaszás válasza LukE (#49) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Persze, hogy romlik a hatásfok, de nem olyan mértékben mint ahogy a nagyobb tápok hűtőteljesítménye növekszik. Lehet, hogy többet fűt el a nagyobb max. teljesítményű kis terhelésen járatott táp mint egy olan ami a névleges terhelésén van járatva, de ehhez jóval nagyobb hűtőteljesítmány is jár.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.