Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bgs


Bgs
senior tag

Lassan itt lesznek a harmadik generacios K8 alaplapi chip keszletek is. Ma csak a K8 hianyzik nekem ...

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#2) Turmoil válasza Bgs (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Még mindig jobb, mint fordítva! Nagyobb bukta lenne AMD-nek, ha kijönne a procival és nem lenne hozzá alaplap. Most már van az összes nagy chipsetgyártónak valamilyen megoldása, az alaplapgyártóknak egy-két összeállítása, jöhet a proc:)
Amógy egész jó húzás nV-től az egychipes megoldás. Ha jól csinálták meg, akkor IO-ban nyertek pár % késleletetést.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) marcee


marcee
addikt

És ez ment is a kiállításon passzív hűtés nélkűl?

\m/

(#4) Hacked_4174


Hacked_4174
csendes tag

Nem, a működőképeseken van aktívcooler.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#5) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

és miazaz nvidia crush ? ez csak egy alaplapi csip vagy olyan mint az nforceX ?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#6) Nowhereman válasza Turmoil (#2) üzenetére


Nowhereman
őstag

Miután a csipkészletgyártok ennyi energiát fektettek az uj alaplapokba, szerintem az AMD-t akár már mesterségesen is életben fogják tartani. Föleg miután kezd kiviláglani, hogy az intel a csipszetpiacon sem tür konkurenciát...:(((

Utánam a kondenzcsik!

(#7) Hacked_4174 válasza Hacked_3996 (#5) üzenetére


Hacked_4174
csendes tag

Ez az athlon64-hez készülő nforce, vagyis egy alaplapi chipset (pontosabban csak chip).

Mi az az nforceX? Te tudsz valamit?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#8) Hacked_3996 válasza Hacked_4174 (#7) üzenetére


Hacked_3996
csendes tag

nem, az nforceX -ben az X jelölése az idáig hagyományos nforce1 és nforce2 :) azaz az X jelen esetben egy változo.. kicsit sokat ültem mára a gép előtt

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#9) Male


Male
nagyúr

Az AGP ebben az esetben a procin keresztül éri el a memóriát? Ez elég érdekes, mert az jelentős lassulás szerintem, hogy az AGP-ből a déli hídba (pontosabbban az egyetlenbe, ami az laplapon van), onnan a prociba és onnan a memórába megy a kérés, majd vissza az egész úton. (Ez sokkal rövidebb volt az AGP-Északi híd-memória útvonalon). Ez így van, ahogy gondolom?

(#10) sebaj válasza Male (#9) üzenetére


sebaj
tag

Hi

agp-deli hid-procira integralt memvezerlo. Igy logikus szerintem. Procit kihagyja marcsak a DMA miatt is:) Ez is 3 lepes. VMi hypertransport a deli hidtol a proci fele. 1 giga/s. De ez lehet hogy csak sis megoldasa:)

(#11) Ploszi válasza Nowhereman (#6) üzenetére


Ploszi
senior tag

reméljük, :) AMD resurrect :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#12) Male válasza sebaj (#10) üzenetére


Male
nagyúr

''agp-deli hid-procira integralt memvezerlo-memória''. Ez 4 lépés, míg az AGP-északi híd-memória csak 3 lépés lenne.

(#13) andropov


andropov
csendes tag

Az osszes nvidia chipset eredetileg crush neven nyomult, meg az nforce 1 is...

andropov

(#14) Turmoil válasza Male (#9) üzenetére


Turmoil
senior tag

Egyreszt a proci felé a sebesség hihetetlenül megugrott (~800 MHz-es jelenlegi FSB-nek felel meg), másrészt a kommunikáció nem versenyez ezen a proci-memória párossal, mert azt a proci magában elintézi, úgyhogy szerintem még így is bőven nyer a rendszer.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#15) Loader


Loader
tag

Szerintem az Nvidiánál tudják, hogy mit csinálnak és, hogy az hogyan jó vagy sem. Tehát nem kell parázni. Lassab tutira nem lessz mit a mostaniak.

''Te! Hogyis van ez?''

(#16) probalaci


probalaci
csendes tag

és majd az lesz király, amikor ATI-vga-t rakok egy NVIDIA-s alaplapba :))

Vigyázz csiga, nyakadon a hurok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.