Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

A sikersztori nem ezzel ér szomorú véget, hanem az már véget ért a GXP60, GXP120 és az általam vázolt DDYST-18350-es szériával. :( Az IBM az utóbbi időkben a netes hírek, fórumok szerint egyre kevésbé strapabíró vinyókat gyártott, valahol logikus ez a lépés.

Szóljon valaki, ha a GXP75-öt ok nélkül hagytam ki. ;]

ldm start-reconf primary

(#2) karib válasza Adi (#1) üzenetére


karib
addikt

Á, biztos aszonták, ha az Adinak behalnak a vinyóink, akkor legjobb, ha ki is szállunk a bizniszből. Kicsik vagyunk mi ehhez :D

Nem kell vkinkek a 75GXP-m? :D

Department of Redundancy Department

(#3) mozso


mozso
senior tag

Nekem mar haldoklik a 13 honapos, ''kesztyus kezzel'' kezelt 75GXP-m, szoval ez a tipus is mehet nyugodtan a felsorolasba.

(#4) Adi válasza karib (#2) üzenetére


Adi
senior tag

Írtam nekik amúgy levelet (mármint az IBM Magyarországnak), hogy mindezt hogyan magyarázzák, lehet, hogy a felső vezetés azóta a kardjába dőlt. :D

ldm start-reconf primary

(#5) mozso


mozso
senior tag

En szemely szerint sajnalom, mert a modern IBM vinyok mindig is nagyon jo teljesitmenyt nyujtottak, es a kozelmultig a megbizhatosagban is jok voltak. Amig ment, a 75GXP, addig kategoriajanak egyik leggyorsabb darabja volt, de hat ugye ez nem vigasztalja az embert, ha elroppen 30 giga adata.

Nalam az IBM egy ideig elasta magat, ha keszitenenek is ujabb vinyokat akkor sem biznek mar annyira bennuk, de hat most mar nem is fognak kesziteni...ilyen a PC piac, gyorsan jon a siker, de gyorsan is megy.

(#6) guest


guest
veterán

Szerintem azert ennyire nem egyertelmu a dolog. A Hitachival kozosvallalatot alapitanak, bar ebben az IBM csak 30%-kal fog reszesedni. Szerintem kar lenne temetni. Raadasul ha attol a gyartotol veszi az IBM es a Hitachi is a vinyokat (itt most ez a helyzet), akkor azert az siman ott lesz az elvonalban. A kapcsolatrol: szerintem ez tovabbra is felig-meddig IBM vallalat lesz. A Nagy Kekre nem jellemzo, hogy barmilyen gyermeket konnyen eladna/feladna. Szerintem korulbelul ugy fog kinezni, mint a 3Com/Palm vagy a Lucent/Avaya. Ha megnezitek, az IBM pl. most is sajat neve alatt forgalmaz Palm m505-ot, ennyi erovel szerintem nem lesz lenyegi kulonbseg.

Arrol nem szol a hir sem, hogy a fejlesztessel mi lesz. Mert az is lehet, hogy egyfajta outsourcingrol van szo. Az pedig az IBM befolyasat erositi a dologban, hogy az uj ceg kozpontja az IBM vinyo reszlegenek a kozpontja lesz.

prohardver vendég

(#7) Panther78


Panther78
csendes tag

Mikor megláttam a topic ill. a hír címét, az első, ami eszembe jutott: ''Csak nem ezt is a Maxtor veszi meg?! Atyavilág! Vinyó nagyhatalom születik?!'' :)

(#8) guest


guest
veterán

Lehet hogy ideje volt, mert aránylag olcsó volt, de sokkal több jót nem lehetett elmondani róla - legalábbis a SCSI változatokról nem.

prohardver vendég

(#9) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A képet figyeljétek (thx Adi)... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Panther78 válasza Parci (#9) üzenetére


Panther78
csendes tag

AZTANEMGYENGE !

(#11) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Amarha... Mai adatsűrűséggel elég kellemes kapacitása lenne. Vajon ennek mennyi volt?

....What's up!....

(#12) Egon válasza WaterLo (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Szvsz kb. mint egy mai kisfloppynak...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) guest


guest
veterán

Nekem van egy 5 éves 3 gigás vinyóm ami IBM, magyar, székesfehérvári. Azóta két technológiai csoda hullott ki melőle, és még mindig toppon van.

Székesfehérváron mit fognak ezután gyártani?


üdv
MG.

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

Szasztok skacok.
Ha mas oldalakat is megneztek, akkor ott eleg jol le van irva, hogy mit is jelent ez az egyesules/kozos vallalat/ es mi lesz a feladata.
Sot meg az okokra is rajohettek.
A cikkhez meg annyit hozzafuznek, hogy IBM reszrol 18000, a hitachi reszerol 5-6000 alkalmazottrol lenne szo.
De a gyakorlatban erintett alkalmazottak szama elerheti ennek a 3 szorosat is.
A konkretumokra meg kb meg fel evet varni kell.
En azt mondom, hogy jovo ev elejen erdemes lesz ennek az uj cegnek a vinyoit vasarolni. :))
Szoval nem biztos, hogy szomoru a sztori vege.

prohardver vendég

(#15) guest


guest
veterán

Nem vagyok meglepve. Ugyan az IBM 120GXP jelenleg tudtommal a leggyorsabb IDE vinyó, nemtudom a megbízhatósággal hogy állnak. Én épp most próbálom felfogni a tényt, hogy 20Gb adatom veszett oda tegnap, amikor a 75GXP-m felmondta a szolgálatot :(

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.