Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gericooper


gericooper
aktív tag

2,6G-s órajel, meg 1 megás gyorstár most jónak tűnik egy 64 bites processzortól!
:D
kérdés, hogy jövőre ugyanekkor is annak fog-e tűnni.

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Ja! Komoly lesz a cucc.
Az szerintem jó jel, hogy kiadják a gyártást az IBM-nek, mert ez azt jelenti, hogy más irányban van leterhelve a drezdai gyáruk. Az pedig a megnövekedett igényekre utal, az pedig... :)

I don't fit in. I fit out.

(#3) gericooper válasza simonzé (#2) üzenetére


gericooper
aktív tag

nem azt írta, hogy vagy ibm, vagy a fab 30 gyártja? az ibm még nem biztos

(#4) Genialis


Genialis
aktív tag

Hűűűűű, háááááá.....

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) marso


marso
tag

ez azért durva lesz... socket 750valamennyi 940 939 hogy legalább 1 évig nem érdemes athlon64 et venni azt sajnos elintézte az amd...

(#6) marso


marso
tag

meg ez sem tiszta oktoberben vehetek olyan alaplapot amihez processzor fél év múlva jelenik meg legkorábban?

(#7) csudri válasza marso (#5) üzenetére


csudri
őstag

Bizony ám! Ki fog venni egy kiforratlan termékből? pffff

(#8) Vitus válasza gericooper (#3) üzenetére


Vitus
őstag

Az amd sokat gyártat az ibmel ők meglehetősen jóban vannak, csodálkoznék ha nem ők segítenék ki az amdt.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) bdav válasza csudri (#7) üzenetére


bdav
őstag

aki vett például a Slot 1/A -s Pentiumokból és Athlonokból. Mellesleg szvsz az ember többnyire egyszerre cserél lapot és processzort, szóval aki mostberuház egy A64-be, és csak két év múlva szándékozik szerélni, az nem jár rosszul.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#10) hobizoli válasza marso (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ezzel azt intezte el, hogy meg elore megmondta a megjelenes elott(!), hogy a 939 marad az Athlon 64-hez, 940-pedig az Opteron-hoz. Nem utana mondta 3 honappal, amikor mar sokan ''bevasaroltak'' belole, hogy sorry, de az 1-2 honap mulva megjeleno ujabb verzio inkabb nem ezt fogja hasznalni, hanem kitalaltunk egy ujabbat, es inkabb azt.....
A 940-be fizikailag be tudod tenni a 939-s CPU-t, de forditva nemigen, mert nincs ott az az 1db luksi (max, ha befurod 1-s furoval).


hobizoli

több drón kell ;P

(#11) hobizoli válasza csudri (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert is kiforratlan, amikor az Opteron mar aprilis ota kint van, es az ugyanaz a core?


hobizoli

több drón kell ;P

(#12) iguana


iguana
őstag

hm. szomorú vagyok:
Az első San Diego-magos Athlon 64 FX-ek 2004 első negyedévében készülnek el...
az még nagyon messze van. azért várok/vártam a gépvásárlással, mert aszittem, hogy még az idén nov. környékén lesz ilyen.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#13) bdav válasza iguana (#12) üzenetére


bdav
őstag

különben ha jól idözitik, akkor pont a Prescottal egy idöben fog kijönni, ami nagyon kell majd az AMDnek.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#14) Power válasza iguana (#12) üzenetére


Power
senior tag

Ez már 0,09 mikronnal készül!
Ki van csukva hogy második negyedév előtt ilyet vegyél, de ez fél évvel ezelőtt sem gondolhattad komolyan. :F

Power

(#15) Power válasza bdav (#13) üzenetére


Power
senior tag

Az meg lehet... :)
Legfeljebb a intelmarketing megmagyarázza, hogy előbb nem volt rá szükség. :D

Power

(#16) gatekeeper válasza bdav (#13) üzenetére


gatekeeper
csendes tag

Lehet, hogy rosszul tudom, de a 0,09-es Prescott hivatalos premiere nem 2003. november 17-e? :D

''As good as it gets''

(#17) bdav válasza gatekeeper (#16) üzenetére


bdav
őstag

paper launch rulzzz :DDD

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) gatekeeper válasza bdav (#17) üzenetére


gatekeeper
csendes tag

Szerintem a paper launch éppen nem az Intelre volt jellemző. Vagy rosszul emlékszem? :(

''As good as it gets''

(#19) bdav válasza gatekeeper (#18) üzenetére


bdav
őstag

hmmm... csak a személyes kételyeimnek adtam hangot az elözö kommentemben (magyarán ''nem lesz ebböl proci csak jövöre!'' :) )

melleslen az nVidiára sem volt jellemzö, aztán nézd meg mi volt az nv30-cal

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#20) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Egy dolog biztos: mire megjelenik a proci már megvásárolható árban lesznek hozzá az alaplapok. DD:DD:P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) gatekeeper válasza bdav (#19) üzenetére


gatekeeper
csendes tag

Kételkedni természetesen szabad, majd meglátjuk az év végén. :P

Egyébként az Intelnek az nVidiával ellentétben már régen rendelkezésre áll a 0,09-es technológia és ráadásul a sajátja, nem úgy mint az nVidia esetében, a két dolog azért nem ugyanaz. :U

''As good as it gets''

(#22) sebela


sebela
aktív tag

Én csak 1 dolgot mondok az A64-el kapcsolatban!

Lehet, hogy nem lesz rossz (se gyenge) proci...
Szerintem ezt mindenki (még az Intelesek is) elismerhetik.

:C :C

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#23) Goose-T válasza sebela (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Majd meglátjuk, mit hoz a jövô. Viszont a mezei felhasználó szerintem még legalább egy évig lemondhat az Athlon64-rôl.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) sebela válasza Goose-T (#23) üzenetére


sebela
aktív tag

OFF
Asszem erről elég sokan tudják a személyes véleményemet (AMD mindenek felett:DDD)
ON

De ha mindent amit eddig írtak róla megcsinálnak és a 246-os Opteron tesztet is figyelembe veszem, hááááááátttt....:B

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#25) hobizoli válasza Goose-T (#23) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Szerintem ezt elore lehett tudni, hogy mivel ujdonsag, nem fogjak azonnal zsiroskenyerert osztogatni...mint eddig sosem, de az osellenseg sem pusziert fogja a kezeidbe tolni a Prescott-t.
A K7 is jo draga volt (a 0.25 mikronos), aztan hirtelen rovid ido alatt sokkal olcsobb lett, amikor a 0.18 mikronra attertek, igy joval nagyobb felhasznaloi korben is hozzaferhetobb. Most ugyan ez lesz, 013-l elkezdik, de dragabb lesz, aztan amikor atternek 0.09-re, kelloen megfizteheto aru lesz.
Egyebkent szerintem mindekpeppen olcsobbanak KELL lennie az azonos orajelu Opteron verzional, kulonben a 1xx-s Opteront KELL megvenni. AZ MP<>XP kott is az XP az olcsobb pedig ugyanaz. A 1xx-s Opteron es az Athlon64FX kozott sem lesz semmi diffi, max annyi, hogy A64FX-hez nem kell majd RegECC DDR modul.
Viszont a ''mezei'' RAM-bol van 400-s, sot akar nagyobb is...




hobizoli

több drón kell ;P

(#26) nokamiki


nokamiki
senior tag

Most akkor melyik is lesz az a foglalat amelyik a legtovább fog élni és ami az otthoni gépekbe szánnak?
Én elég láma vagyok ehhez! :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#27) Goose-T válasza nokamiki (#26) üzenetére


Goose-T
veterán

Nyugi, egy év alatt lesz neki ideje kialakulni! Semmi izgalom!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) nokamiki válasza Goose-T (#27) üzenetére


nokamiki
senior tag

Nem mintha annyira izgatna....
Csak ez az egész egy nagy koász jelenleg!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#29) hobizoli válasza nokamiki (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De azert olvasni meg ugye tucc...:

#10

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#30) nokamiki válasza hobizoli (#29) üzenetére


nokamiki
senior tag

:C

V2 rider - Yamaha MT-01

(#31) nokamiki válasza nokamiki (#30) üzenetére


nokamiki
senior tag

És mi lesz a harmadik foglalattal?
Ha ha jól tudom még lesz egy...

V2 rider - Yamaha MT-01

(#32) sebela válasza nokamiki (#31) üzenetére


sebela
aktív tag

Abba asszem a single cseneles A64 megy majd (de majd Hobizoli kiokosít).
Vagy csak úgy lesz...:DDD

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#33) nokamiki válasza sebela (#32) üzenetére


nokamiki
senior tag

Akkor az marad a háttérben ha jól tudom...
És az olcsóbb kategóriába fog tartozni....
És gondolom hogy a szingl az belemegy a duálba de fordítva nem....
Jól mondom?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#34) hobizoli válasza sebela (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Abba lesz single channel-s A64, de az 0.09-minkronra valtastol mar nem lesz, igy ez eltunik majd.

Magyarul, nem kell parazni, mert meg meg sem jelent, igy nem vasarolhatott be belole senki potyara; mindent lehet eloere tudni, tehat az 939-s A64FX-t kell megvenni, azt' jo' van...



hobizoli

több drón kell ;P

(#35) sebela válasza nokamiki (#33) üzenetére


sebela
aktív tag

Lehet, hogy hülyeséget mondok, mert a Duron is Socket A-s de én ezt szűrtem le az eddigiekből.
A szingli se fog sztem belemenni a duálba se visszefelé , de ebben Hobizoli a király (AMD).

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#36) nokamiki válasza hobizoli (#34) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mert ugye a 940 az az opteronokhoz van és ugyebár az szerver....

V2 rider - Yamaha MT-01

(#37) hobizoli válasza nokamiki (#36) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen. :C


hobizoli

több drón kell ;P

(#38) sebela válasza hobizoli (#37) üzenetére


sebela
aktív tag

Tényleg, most jut eszembe!

Az AMD-nél hogyan fog menni az átállás 0.09 mikronra? (szerinted)
Könnyű vagy nehéz szülés lesz?:DDD

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#39) nokamiki válasza sebela (#38) üzenetére


nokamiki
senior tag

És meddig mennek le? :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#40) nokamiki válasza nokamiki (#39) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mármint hány mikornig? :)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#41) bdav válasza sebela (#38) üzenetére


bdav
őstag

Hát ha az IBM is besegít, akkor nem lesz gond. Amugy meg addigra már az intel is át lesz állva, szóval csakcsak nem tök új technológia lesz.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#42) _Volkovy_ válasza hobizoli (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

''A 940-be fizikailag be tudod tenni a 939-s CPU-t, de forditva nemigen, mert nincs ott az az 1db luksi (max, ha befurod 1-s furoval)''

Vagy nemes egyszerűségel kitöröd a lábat :DD

(#43) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Sztem annyira nem gáz. Nekem is volt slotos athlonom, zsákutsza volt, de a szívemhez nőtt :)

Amúgy aki opteron kategóriában vásárol az eleve nem a hosszútávú bővíthetőséget nézi, nem hinném hogy annak egy év után új alaplap olyan nagy érvágás lenne. Nekünk mezei júzereknek még várnunk kell a következő AMD-évekigszabványsocket-ünkre :) SocketB :)

(#44) _Volkovy_ válasza sebela (#35) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csak ezt a szót ne''szingli'' :O

(#45) hobizoli válasza _Volkovy_ (#42) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, aztan kiderul utana, hogy annak vmi direkt szerepe van/volt ott...nem Vcc vagy GND lab...lehetne az is.



hobizoli

több drón kell ;P

(#46) hobizoli válasza sebela (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

B+, a lottoszamokra nem vagy kivancsi...??:DD

SZVSZ mivel ott az IBM is vmivel konnyebben fog menni, mint ami a 130nm-nel volt. Bar ezt 8 reteg helyett a 9 a megoldas nem tudom, miert a sokszor halaszgatott piacra dobas utan par hettel jutott csak az eszukbe:U


hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.