Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

Végre egy normális alaplap P4-hez.
Most már egyre jobban kezd tetszeni a P4 platform.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#2) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát nem tudom. Ez az alaplap tényleg nagyon penge, de én Asust többet nem veszek. Tényleg nagyon jó és stabil és húzható (részemről videókártya fronton) viszont nem annyira jó, mint amilyen drága. Inkább Abit.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) McJames


McJames
senior tag

Nekem tetszik. Ahogy elnézem ez a lap elég hosszú életű lehet. Sidaries-sel most ellentétben, nekem soha semmi bajom nem volt Asus deszkával, Abittal viszont, amióta ''tömegtermel'' - elég sok... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) Prozac


Prozac
aktív tag

Kerítsen már valaki ehy M.o-i árat hozzá! :)

Ha ilyenem lenne saccra 3 évig nem nyúlnék hozzá.

''Fussatok bolondok...''

(#5) Herr Vida


Herr Vida
tag

Nos, úgy gondolom, ez az alaplap, amire már régóta várok... Egy hete volt egy fórumtéma, hogy milyen Intel-es alaplapot lenne érdemes megvenni, én ott érdeklődtem, hogy esetleg várható-e ilyesmi, mint ez a motyó. Most megkaptam a választ is... :-)
Már engem is csak az érdekelne, hogy mikor és hol lesz ez beszerezhető Mo-n... és persze mennyiért...

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#6) peace&love


peace&love
aktív tag

Mennyi lesz a magyar ára ennek?

Valami szakember kalkuláljon már nekem egy hozzávetőleges végfelhasználói árat lécci!

Melyik a jobb ez, vagy a Gigabyte 8INXP?

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#7) Ginoo


Ginoo
csendes tag

Szerintem nem érdemes Granite Bay chipsetes deszkát venni. A technológia megjelenése idén szeptemberre lett ütemezve csak az intel egy kicsit elcsúszott. Annyival nem lessz gyorsabb a PE chipsetnél arányaiban amennyivel drágább. Szerintem érdemesebb megvárni a 2003 második negyedévében megjelenő Springdale chipsetet. Az tényleg bővelkedni fog az újdonságokban elvileg és már nem csak a 266-os DDR-eket lehet majd belepréselni. Mert a kétcsatornás DDR ugye a DDR400 -al lessz majd igazán szép:) . Az már biztos, hogy az ezzel szerelt alaplapok sem lesznek olcsók, de majd szépen esik az áruk:) .
Reméljük a Springdale-el nem fog csúszni az intel és tényleg kijön az ígért időpontban. A Granite Bay pedig fasza dolog lett volna, ha Szeptemberben kijött volna, de így már szerintem csak átmeneti megoldás. Valószínüleg az Abit-nál is emiatt határoztak úgy, hogy mégsem hozzák ki a Granite Bay-es lapjukat és inkább megvárják a Springdalet.

(#8) Herr Vida válasza Ginoo (#7) üzenetére


Herr Vida
tag

Sajnos egyet kell hogy értsek... a kezdeti nagy lelkesedésem nekem is elmúlt, főleg amióta kiderültek a konkrétumok...
1.) ki tudja mikor jeleik meg ez Mo-n, tekintve hogy az Intel is mindössze 3 hónapot csúszott vele
2.) kiderült az a ''kis'' bibi az AGP 3.0 működéssel kapcs.
3.) csak a 266-os DDR-t támogatja, az meg ugye nem az igazi...
4.) _HA_ tényleg az ígért időpontban kijön a Springdale, akkor a Granite Bay tényleg elhibázott választás lenne most

BRÜHÜHÜ, akkor továbbra is tipródhatok a P3-as motyómmal, mert most ugye igazából nincs nagyon mire váltani - legalábbis olyanra, ami _igazán_ megéri, és nem kell 3 hónap múlva újra cserélni... :-(((

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#9) CsendPenge válasza Herr Vida (#8) üzenetére


CsendPenge
őstag

''BRÜHÜHÜ, akkor továbbra is tipródhatok a P3-as motyómmal, mert most ugye igazából nincs nagyon mire váltani''
Nem akarok flame-et, de AMD? (NForce 2) Amúgy nem egészen értem, hogy honnan vetted azt, hogy csak 266-os ddr-el megy. Idézek a hírből: ''Az alaplapot 2 db 256 MB-os DDR400 RAM modullal '' Amúgy az meg érdekes, hogy nem találom az Asus oldalán az alaplapok között a cuccost, és így nem is tudom ott megnézni...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Alfa Centauri


Alfa Centauri
csendes tag

Tenap láttam vhol hogy 215 dolcsi a P4G8X Deluxe ára ,az alap verzió pedig 195.
Nem értem mi valójában a gond a AGP3.0 támogatásával?Egyébként pedig megy bele a 333 DDR ram is ,ráadásul hozzá DDR- el a Rambus sebességét.

(#11) válasza Herr Vida (#5) üzenetére



senior tag

''Már engem is csak az érdekelne, hogy mikor és hol lesz ez beszerezhető Mo-n... és persze mennyiért...''

Nos igen ... Ha ijjen gyorsan követjük a külföldi megjelenéseket, akkor kb. 2003 szeptemberében már lehet is kapni...
Engem is érdekelne ez a lap, de az átlag kereskedő nem is hallott róla ... ( ami mondjuk nem csoda, hiszen nForce 2 sincs sehol, SIS 648-se, meg i850E-se, pedig ezek már megjelentek egy ideje ) :(
A profibb kereskedőnél (esetleg!) lehet rendelni.
Én is most akarom lecserélni az Athlonomat, de komolyan mondom az ideg megöl amiatt hogy semmi sincs... :O

(#12) Ploszi


Ploszi
senior tag

azt azért ne felejtsétek el, hogy tökéletes cucc márpedig nincs! amikor ezeket a hibákat kijavítják, belerakják az új ficsöröket, oszt azokkal lesz a gond, na szóval, ha elszántad magad, és megvan rá a píz, azt köll venni, ami épp tetszik!! :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#13) Parci válasza CsendPenge (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Attól még a Granite Bay (E7205) chipset csak dual-DDR266-ot támogat :). A Springdale lesz az igazi, sőt, abból is a második verzió, de azért a Granite Bay már elég jó, szvsz. Meg mire Springdale-t beszélünk, addigra tudni fogjuk már, hgy mi jön ki 2004-ben, ami egy pofonnal agyonveri.

Az E7205 szerintem már elég jó holmi...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Ginoo


Ginoo
csendes tag

Csendpenge nem értem miért nem találtad a lapot az Asus oldalán, fent van az már nem is kevés ideje. Legalább is egy hónapja már biztos. Egyébként pont az elöbb néztem fel az oldalukra és kellemes meglepetés fogadott. Az oldal megújult, szebb lett és áttekinthetőbb. Egyébként a DDR400-at is bele lehet rakni a lapba, de DDR266-ként fogja kezelni. Aki nem hiszi járjon utána:) Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ilyenkor lépnek érvénybe a tuningbeállítások:)
Mindenesetre meg kell hagyni , hogy jó kis lap. Ebben a hónapban szerintem még nem lessz nálunk, de Januárban valószínüleg meg fognak jönni az első példányok.
Most fogok alaplapot venni és valószínüleg ilyet vennék, ha az anyagiak nem számítanának. De aránytalanul drága lessz, és szerintem egy PE chipsetes alaplap DDR400-al simán hozza azt a teljesítményt amit a Granite Bay-es lapok fognak hozni. Persze az Asus lapja biztos nagyon gyors lessz:)
Nekem most a favorit szintén egy Asus lap, méghozzá a P4PE. Na az a sebesség amit ez a lap produkál az tényleg brutális, főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy agyon van integrálva. Szerintem most ez a best buy a piacon a magasabb kategóriában. Akinek meg nincs ennyi pénze vegyen AbitBE7-et. Bár ezzel a lappal még nem volt dolgom, de a céget ismerve biztos nem valami vacak és eddig csak jót hallotam róla. Persze nem olyan gyors mint az Asus, de ez is hasít. A másik best buy az Abit BD7-II lapja. Ezt szerintem mindenki ismeri. Akinek meg erre sincs pénze az vegyen Amd-s rendszert. De a BD7-II most már igen olcsó, és ha figyelembe vesszük, hogy az egyik leggyorsabb, legstabilabb és az egyik legjobb tuning hajlandósággal rendelkező E-s lap a piacon, akkor mindenképpen ő kapja a legjobb vétel címet.

(#15)



senior tag

Na

Aszongyák az okosok, hogy 333-ast tud tud kezeleni egyedül, párban viszont csak 266-ot. A biosban állitható single / dual mod, es single modban 333-ig támogatja a ramot.
... Ezen kívül állítólag mindenki a SIS655-re vár, ami dual 400-at kezel, és ez év végére volt beigérve. Erről tud valaki valamit ?

(én még nem hallottam tul sokat róla, de ez nem meglepő :t)

(#16) Herr Vida válasza CsendPenge (#9) üzenetére


Herr Vida
tag

Öööö izé, hát én AMD-s rendszert soha az életben, akkor már inkább C64 :DDD

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

(#17) McJames válasza Herr Vida (#16) üzenetére


McJames
senior tag

És mi van az 1.6A-val?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#18) Herr Vida válasza McJames (#17) üzenetére


Herr Vida
tag

Az 1.6A ott pihen a polcomon, mert jelenleg eccerűjen NINCS olyan alaplap, amitől el lennék ájulva, hogy fűfűűű, ezaztán a nagyon príma. A Granite Bay-os ASUS annak tűnt, de ugye a b@lfasz forgalmazók, meg a többi amit fentebb említettem... :(

Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem. /Mark Twain/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.