Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] AMD processzor-árcsökkentés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Juliuska


Juliuska
senior tag

Végre, egy kis Élet a Földön! Az Intel után az AMD. Csak nehogy megint veszteséggel zárjon ez évben is, mert akkor sokáig nem lesz az Intelnek kivel játszadoznia!

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#2) sh4d0w válasza Juliuska (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Dehonnem... azokkal az amatőrökkel, akik minden új Intel CPU-hoz megveszik a megváltoztatott tokozáshoz illő, új foglalatos alaplapokat.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Juliuska válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Juliuska
senior tag

Igazad van, hamut a fejemre! Nem gondoltam a Pénzes csókákra...!

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#4) robekri válasza sh4d0w (#2) üzenetére


robekri
addikt

Jogos amit mondasz! Az Intel trendje: új proci->új alaplap!
(és most megölnek ezért) és az Intel b*z*k egyből veszik az új mobot!:t

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) Agyasima válasza robekri (#4) üzenetére


Agyasima
senior tag

Gól.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6) gericooper válasza robekri (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

ja, de nemsokára az amd b*z*k (pl.: én) is új mobot fognak venni. remélem nem is oly soká.
ennek ellenére tényleg ''humánus'' dolog, hogy a gyurka, athlon, athlon xp és generációik ugyanolyan tokozással kerültek/kerülnek forgalomba.

(#7) maniac


maniac
senior tag

Na vegre tudok venni uj procit:). Mar majdnem 3. eve hasznalom ugyanazt a Duron 700@933-as procit meg kt7 alaplapot. De lehet hogy athlon 64-re fogok valtani, es akkor legalabb megint 2 evig rendben lesz a gepfejlesztes :). Mar csak a Redeon9000Promat kell eladnom...

(#8) tildy válasza maniac (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

128 megas pro?gari?mennyiert adnad?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) robekri válasza gericooper (#6) üzenetére


robekri
addikt

Ja csak amíg te -vagyis mi- egyszer veszünk:_DD addig az Intelesek ....... :O

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) Tiggr válasza gericooper (#6) üzenetére


Tiggr
tag

Hát, sajnos az AMD háza táján sem minden olyan szép, mint amilyennek látszik... Az én alaplapom (ASUS A7M266) AMD 760-as chipset-tel pl. ''csak'' az XP 2100+-ig fogadja a procikat. Tbred nuku, még azok is, amiknek 266 az FSB-je! :)

(#11) The Thing


The Thing
tag

Talán az AMD uj procik kidobásán gondolkodik hogy csökkenti az felsőbb kategoria árait?

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#12) robekri válasza Tiggr (#10) üzenetére


robekri
addikt

Hát ez elég gáz! Ott rontottad el, hogy ezt a mobot vetted meg (anno)!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#13) Flashcash válasza Tiggr (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az alaplapod természetesen támogatja a 266FSB-jű Thoroughbred procikat 2600+ órajelig.
Kompatibilitás terén az AMD a legjobb, még a sokkal régebbi Abit KT7a v1.3 viaKT133-as chipsetű lapomba is simán belemegy egy 2600+ XP processzor.
[L]http://www.asus.com.tw/inside/Techref/thoroughbred.htm[/L]

(#14) SirL


SirL
csendes tag

De jo ! 1$ csokkent a procim ara ! :-)

Kérek egy új számítógépet - Habár ha joban meggondolom akkor inkabb adjanak egy számológépet ....

(#15) Tiggr válasza robekri (#12) üzenetére


Tiggr
tag

Akkor ez volt a legjobb! (2001.október) :)

(#16) Tiggr válasza Flashcash (#13) üzenetére


Tiggr
tag

Hú, köszi! De linken csak annyi áll, hogy támogatja a Tbredet! Mondjuk ez is valami, de én továbbra sem látom, 2100+ fölött fogadna bármit is! (Lesz Tbred 2100+ alatt is) Feszültségekkel, szorzókkal mi a pálya? Azt olvastam, hogy hackelt 1007-es BIOS-sal és némi buherálással is csak 2200+-ig megy a móka! :(

(#17) Tiggr válasza Flashcash (#13) üzenetére


Tiggr
tag

Itt egy másik link, ami Téged cáfol:

http://www.asus.com/support/cpusupport/cpusupport.aspx

(#18) Flashcash válasza Tiggr (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI
A linken nekem nem jön be semmi.

De ha a neten körülnézel többen használnak ilyen lapot 2600+ XP-vel ill. az összes ''thoroughbred compatibility lis''-en a supported felirat áll a lap neve mellett.
[L]http://65.68.55.12/inetpub/ftproot/amd_athlon_xp2600_cpus_support_ASUS.htm[/L]

A legegyszerűbb ha írsz egy levelet az ASUS-nak és megkérdezed.

De sokkal régebbi kiadású sd-ramos alaplapok is simán lekezelik a 2600+ XP-t, lehet velük szorzót állítani (esetleg a max. 12 ha manuálisan állítod, a default lehet magasabb is). 1,6V-os tápfeszt meg gondolom hogy tud adni az alaplapod a procinak.

(#19) Flashcash válasza Flashcash (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www.asus.com.tw/inside/Techref/AthlonXP2600+.htm[/L]
Ezt a oldalt több Asus oldalon is megtalálhatod talán tudják hogy milyen processzort támogat a saját gyártású alaplapjuk, és nem raknak fel több valótlan listát a hivatalos weblapjukra.

(#20) Tiggr válasza Flashcash (#19) üzenetére


Tiggr
tag

Kösz az infokat, de van egy kis bibi a táblázatokkal! Nekem nem A7M266-D, hanem A7M266 alaplapom van. Nem tudom, hogy az AMD760 és az AMD760MPX között van-e olyan különbség, ami a 760 esetében kizárja a 2600+-t. Tényleg köszi, sokat segítettél! Azt hiszem tényleg írok Asus-éknak, mielőtt veszek egy 2100+-t! :)

(#21) róland válasza maniac (#7) üzenetére


róland
veterán

Mennyiért is adod azt a karit?

Amúgy az AMD mindig is pártfogolta a laposabb pénztárcával megáldott vevőket.

Kis pénz is pénz, főleg ha jó sokan adják. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#22) bazs válasza Tiggr (#20) üzenetére


bazs
aktív tag

Vagy egyszer?en megbeszéled a boltba, elhozod a procit ha megy király ha nem vissza. Vagy egy haver gépéb?l veszitek ki. Tudod, a puding próbája az evés :)

Pont most fogyott el...

(#23) Tiggr válasza bazs (#22) üzenetére


Tiggr
tag

A haverok gépeiben általában valami Cerka, vagy P4, esetleg öregebb cucc dohog. Lehet Sopronban én vagyok az utolsó forradalmár? :)) Komolyabban; nem ismerek senkit, akinek XP 2600+-a lenne! A boltos muri már elképzelhetőbb, bár Sopronban ez sem olyan egyszerű! Nem tudom, van-e már Athlon XP 2600+ a városban egyálatlán. Ezzel nem megbántani akarom őket, mert többükkel jó kapcsolatban vagyok, csak kis hely ez! Az meg ciki lenne, ha hozatnék egyet, aztán azt mondanám, hogy bocs, de nem kell! :) Azért akarom tudni, hogy megy-e, mert ha nem, akkor mostanában lecsapok egy 2100+-ra, de ha megy, akkor megvárom amíg az is ''kommersz'' lesz! Kösz a tippet!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] AMD processzor-árcsökkentés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.