Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Aktualizált AMD ütemterv (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Den


Den
veterán

Na nézzük akkor az eheti amd road map-et.... Kezd ez a dolog paródia jelleget ölteni. Indíthatna az amd egy totót, vagy valami fogadást, ahol lehetne tippelni, melyik időpont lesz a befutó, odszokkal ilyesmi :)

www.simson4t.hu

(#2) Hold válasza Den (#1) üzenetére


Hold
őstag

Néha tényleg nevetséges vagy csak az időpontok kacsák ? háp háp

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#3) Peet


Peet
senior tag

Csalódtam! :(
Eddig mindig is jobban kedveltem az AMD-ket, no meg szurkoltam is ennek a ''kis'' cégnek az INTEL-lel vívott harcban, de amit az utóbbi időben csinál, vagy ''kell'' csinálnia az már elszomorító. Nagyon jók lennének az AMD procik, sőt vernék az Intel procikat, árban már rég jobbak, de sajnos sose időbe jönnek. Amire nekem megfizethető áron lesz egy 2-2,5GHz-es AMD proci, addigra az INTEL-esek már 4GHz fölött pörögnek. :(

:O :O :O :O :O :O
* * * A M D * * *
:O :O :O :O :O :O

(#4) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Mielőtt valaki kikapná a gépemből a Duronomat és az Athlonom mellé temetné ( :) ),
megjegyezném hogy ez a roadmap tényleg vicc, főleg a kúnégyben lévő prediksönök, de olyan biztos hogy az AMD nem megy csődbe mint az hogy az első GeForceFXeket is el fogják kapkodni.

(#5) Den válasza Peet (#3) üzenetére


Den
veterán

Nah azért tragédia (még) nem történt, nem kell így nekikeseredni.

ddr jó választás volt és lesz is. olcsó, és megfelelő vezérlővel van olyan gyors mint az rdram.

Az intel a 0.09 széria gyártástól még odébb van.

k5 k6 korszakot is korai emlegetni.

Átvenni nem fogja a piaci vezető pozíciót. a technológiait a k7-tel átvette, kérdés meg tudja e tartani.

A baklövést szerintem ott követte el az amd, hogy túl nagyot akart ugrani egy lépésben. A k8-ban egyszerre akar bevezetn egy új gyártási technológiát (soi), bevezetni egy kiterjesztett 64 bites utasításkészletet, egy 32/64 bites hibrid architektúrát, elhagyni az fsbt, helyette integrált memória vezérlővel és hypertransportal megoldani a proci komunikációját a külvilággal.

Ezek mindegyike is óriási munka és sok buktatót rejt, így együtt még egy akkora cégnek mint az intel is beletörne a bicskája. első körben elég lett volna a soi, vagy az x64, vagy az integrált mem vezérlő, de így egyszerre marhaság volt.

www.simson4t.hu

(#6) tomcs válasza Den (#5) üzenetére


tomcs
őstag

soi az barton-al jott volna be a kepbe, csak utolag modositottak a roadmap-et.. bar vegulis a roadmap csak arra jo az esetek 95%aban hogy utolag modositsak.. rengeteg mindent beleszamolnak ezekbe amit meg csak nagysagrendileg saccolnak aztan vagy ugy lesz vagy nem..

(#7) fLeSs válasza Peet (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:D LOL?
ne nevettess már ember! 12000ft-ért van egy procim,ami 2200mhz-en megy!1700+@2700+(tbred-b ''J'').kicsit többért lehetne 2100+@~3100-3200+ procim(tbred-b ''A'').a kis prockóm,ami 2700+-on megy,egy 2800-2900MHz-es P4-el vetexik,és árban azért kb 1/2-ede,inkább 1/3-ada.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Atrox


Atrox
tag

Ha jól tudom az ilyen cpu+ram egybeintegrált áraköröket nevezik mikrovezérlőknek.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Aktualizált AMD ütemterv (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.