Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] A VIA visszavág (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Nemsemmi, másfél év után utolérte a VIA az nV-t :DDD

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Késő, nagyon késő... most ha valaki vesz is még K7-et, úgyis tudja, hogy milyen édeskeveset jelent valójában a dual channel.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) kzoltann


kzoltann
aktív tag

az szep, gratulalunk.. :D miota van kinn az nforce2?
Nforce2-t nem érdemes lecserélni miatta.

(#4) Polesz


Polesz
addikt

Jajj emberek! A lényeg az, hogy visszavágott de keményen! :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Hát ha lecserélni nem is... azért az nagyon tetszik, hogy single-ben is milyen szépen odaver a KT600-nak, sőt, gyakran az NF2-nek is... egyre jobban sajnálom, hogy nem előbb jött ki. :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) bug399


bug399
csendes tag

Nem rossz egyik alaplap sem.
Csak lassan vege mar A K7-nek....

Commodore 64

(#7) bug399


bug399
csendes tag

Nem rossz egyik alaplap sem.
Csak lassan vege mar A K7-nek....

Commodore 64

(#8) Kriza


Kriza
őstag

A fix AGP és PCI órajel hiánya senkinek nem szúrja a szemét???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#9) Polesz válasza Kriza (#8) üzenetére


Polesz
addikt

Nem szoktad még meg VIA-tól? :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) Loha válasza Kriza (#8) üzenetére


Loha
veterán

PCI buszra manapság nagyon ráfér a gyorsítás (38mhz) mert eléggé kezd szűk keresztmetszetté válni...
A mai PCI-os kareszok meg simán bírják 42Mhz-ig, a szintén korszerű 8X AGP kareszok meg nem hiszem hogy fennakadnának a magas AGP órajeleken.... :))

Egyedül amik érzékenyek azok a IDE vinyók, de lehet, hogy a Serial ATA már más tészta...


Egyébként van vkinek konkrét bizonyítéka arra, hogy akármilyen PCI-os karesz tönkrement volna a magas PCI freki miatt?

(#11) anaqer válasza Loha (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Nem kell tönkremennie... bőven elég, ha fagy tőle a rendszer.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) intelfan válasza Polesz (#4) üzenetére


intelfan
aktív tag

Akkor vágott volna vissza ha minimum annyival gyorsabb lenne mint amennyivel az nforce gyorsabb volt sokáig.
Ráadásul az nforce2 alaplap még kapható is ellentétben a via-val, ami még mindig csak ígéret hogy majd egy hónap múlva talán már elkezdhetik véglegesíteni a gyártók az alaplapterveket. :DD
Mire ebből késztermék lesz már rég elkéstek.

Ráadásul még mindig recseg a hangkártyám. :O
Gagyi.


[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#13) intelfan válasza Loha (#10) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ja csak letilt a via SATA vezérlő-je.
Végülis nembaj hogy nem tudnám használni a vinyóm, majd írok egy linux live cd-t, lényeg hogy szakítspon a rendszer. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#14) Sanya


Sanya
nagyúr

Azért az Xp-ket ne temessük el...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) Sanya


Sanya
nagyúr

Azért abba is gondoljunk bele, hogy a dual channel menniyvel volt jobb, mint a single channel. Azért nem volt akkora egetverő különbség, hisz amit az aida, meg ezek a tesztprogik mondanak, meg az elméleti sávszélesség messze elmarad a gyakorlatitól. Tehát a dual channeltől nem kell úgy hasraesni, sőt, néhány ram nem is ment dualban, pedig ugyanolyannal volt párban

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16) intelfan válasza Sanya (#15) üzenetére


intelfan
aktív tag

A sebesség növekedésért a legtöbb esetben sem az nforce2 sem a via chipkészletben nem a dual channel a felelős hanem maga a chipset.

Hasonlítsd össze a tesztben a KT600 single + KT880 single channel eredményeket meg ugyanezt az nforce2 esetén is.
Ha a via csak egy dual channel memvezérlőt tett volna a KT880-ba akkor nem lennének sebességben sehol még mindig, a KT880 single channel-ben is gyorsabb mint a KT600.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#17) Keitaro


Keitaro
addikt

Nem tudom sokaknak mi a baja, mert északi híd fronton a Dual miatt gyorsabb volt az NF2, de a VIA meg vezetett déli híd fronton, úgyhogy 1-1. Most már viszont ugyanott van északinál is, de délinél még mindig vezet, úgyhogy 1-0...
Szvsz nemcsak a memspeed létezik a világon :)

(#18) Neylon


Neylon
tag

Nekem ASUS A7V8X-X van. VIA KT400. Mi a véleményetek erről a lapról?

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#19) intelfan válasza Keitaro (#17) üzenetére


intelfan
aktív tag

Dehogy vezet délihíd fronton.
Nforce-ból is jön már az integrált SATA vezérlő.

A hangkártyát, a lock-os PCI-t tekintve még mindig jobb az nforce2.
A TVtuneres hangeldobás, sblive hangrecsegős via délhíd problémámról nem is beszélve ami nforce2 alatt nem jön elő.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#20) anaqer válasza intelfan (#19) üzenetére


anaqer
veterán

''Nforce-ból is jön már az integrált SATA vezérlő.''
Ja, bő egy éve... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) Keitaro válasza anaqer (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja, körülbelül :DDD
Meg mióta ott van elvileg letiltva mert bugzik az egész chip ahogy van :U

(#22) hobizoli válasza intelfan (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az sem mindenkinel...meg aztan az SbLive! az i815-ben is tudta az erdekes dolgait muvelni :DD

Lock-s AGP/PCI...na ez aztan a nagy vmi, mondjuk en akkor sem hasznaltam volna sosem, ha olyanom lett volna valaha...minek? 228/76/38 gyorsabb es mindenem elbirja most is, ez felett nem sokkal meg mar rendszerint kidoglik a chipset is:U



hobizoli

több drón kell ;P

(#23) velizare


velizare
nagyúr

megfújhatom azt, hogy visszavágott a via az nvidiának (bár ez az állítás is megér pár misét), ha egyszer alig van alaplap, ami kt880as chipsettel készült volna... :((( egy asus a7n8x-e deluxe felszereltségét, extráit meg nem is említem... hogy ezeket mikor fogja nyújtani egy kt880as lapka?! talán addigra már a k7 architektúra is lekerül a térképről. bár én úgy tudom, hogy az amd egy ideig még fogja erőltetni az xp platformot, de ez valszeg csak és kizárólag a kisebb csíkszélességben fog megnyilvánulni, és nem fog tartalmazni új fícsöröket. (nem mondom biztosra, mert egyrészt nem látok a jövőbe, másrészt meg lusta voltam utánanézni a témának... :DDD )
kurz und gut: amíg a lapkagyártók el nem kezdik gyártani a lapkákat, addig a via adott egy pofont a sz@rnak... :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) Keitaro válasza velizare (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Valószínűleg már az első alaplapok között is lesz amin simán lesz annyi extra mint az emlegetett deluxe-on. Az XP platform életképességén lehet filózni, de akárhogy is nézem még egy ideig nem fog mindenki A64-eket és Athlon FX-eket venni, szóval nem tudom. Ráadásul ha már ''elérhető'' árban lesznek az A64ek akkor is átmegy ez ''Duron'' kategóriába, szóval van értelme. szvsz :)

(#25) Kriza válasza Loha (#10) üzenetére


Kriza
őstag

Én azért mégsem tuningolnám a HDD-t. Azt az egyet semmiképpen. Régen - még 4,3GB-s Seagate - egy winyóm elfelejtette a fájlokat (néhányat- de eleget!) a tuning miatt. Szóval azóta inkább 33MHz-val rezegjen a PCI, mint 38-cal, mert a +5MHz lehet, hogy a winyónak nem fog tetszeni!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#26) intelfan válasza hobizoli (#22) üzenetére


intelfan
aktív tag

Persze csak tudod SB128-al is ugyanezt csinálja.
Meg ugyanezt csinálja többfajta TV tuner-el olyannal is amely önmagában is tud hangkártya nélkül digitalizálni, érdekes módon ezek mind jól működnek Nforce2 alatt.

Az a PCI freki amit írsz nem a legjobb adatbiztonsági szempontból, tudom nálad megy még nem vesztettél adatot stb. engem viszont ez nem hat meg, egy jó chipsetben lehetőleg legyen PCI lock.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#27) intelfan válasza anaqer (#20) üzenetére


intelfan
aktív tag

Milyen bő egy éve?

''Eközben az NVIDIA gőzerővel dolgozik az nForce2-höz szánt új southbridge chipek fejlesztésén is, amelyek várhatóan szeptemberben mutatkozhatnak be az alaplapokon. Az MCP-S a jelenleg MCP-T néven ismert lapkát váltja majd le, annak minden korábbi funkcióját megtartva. A professzionális felhasználók számára az MCP-S chipből készül egy Gigabit Ethernetet támogató változat is, amelynek neve MCP-S1000 lesz.

Aa MCP-S chip 800 Mbyte/sec sebességű Hyper-Transport interfészen keresztül csatlakozik a northbridge-hez. Az MCP-S támogatja Serial-ATA 150 és a Parallel-ATA 33/66/100/133 perifériákat, hat USB2.0 eszköz kezelésére képes, és három FireWire eszköz csatlakoztatható hozzá. Az NVIDIA MCP-S természetesen beépített Dolby Digital 5.1 enkódert is tartalmaz.''

Szeptemberre ígérték az MCP-S-t ehhez képest:
''A hírek szerint februárban kezdődik meg a Serial ATA vezérlőt tartalmazó MCP chip sorozatgyártása, amelyből ráadásul RAID funkciót támogató változat is készül MCP-S-RAID néven. Emellett piacon marad a már jól ismert MCP-T is. Az MCP-S és MCP-S-RAID várhatóan még az első negyedév során feltűnik az alaplapokon.''

Ebbe még az is bőven belefér hogy hamarabb vehetsz Nforce2 alaplapot MCP-S-el mint KT880-as chipkészlettel. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#28) anaqer válasza intelfan (#27) üzenetére


anaqer
veterán

Ha úgy nyugodtabb a lelked, akkor a ''bő''-t cseréld le ''szűk''-re. Már tavaly nyárra is ígérgették az MCP-S chipet, a szeptemberi időpont nem az első volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) intelfan válasza anaqer (#28) üzenetére


intelfan
aktív tag

Kik ígérték és hol, mi volt az első időpont akkor szerinted?
A tavaly nyári hírben a ''hírek szerint'' szerepelt.
A nyár szeptember 1-ig tart nálam, tehát max 1 napot engedek. :DD

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#30) LordX válasza intelfan (#27) üzenetére


LordX
veterán

Az MCP-S első ''bejelentése'' 2003 május vége-június eleje volt. Akkor úgy jövendölték, hogy nyár végére ki fognak jönni az új déli hidas alaplapok.

Azt nem jöttek. 2003 (!) szeptemberében vagy októberében ''bejelentették'' ezt a 3 déli hidat (MCP-S, MCP-S1000, MCP-S-Raid), és akkor még úgy volt, hogy az Abit AN7 sorozat ezekkel a déli hidakkal fog kijönni (Abit honlap szerint!!). Ennek ellenére az AN7 most gyakorlatilag egy NF7-S, megtoldva egy uGuru chippel...

Soha nem fog ez megérkezni.. Vagy ha megérkezik, akkor a 3200+-os Athlon XP olyan lesz, mint ma egy 900-as Celeron..

(#31) LordX


LordX
veterán

Egyébként a táblázatban a KT880 alatt 7.1-es hang szerepel.. A kapcsolódási diagrammon meg csatlakozik a chipsethez egy 5.1-es kódek, meg a Envy 24PT hangchip (ahhoz meg a 7.1-es kódek). Akkor most mi van?

Ha raknak bele külön hangchipet, akkor 7.1-es, ha nem, akkor csak 5.1-es? Nanee..

(#32) TitiRii


TitiRii
senior tag

ez csak nekem szurja a szemem?:
''hiszen mind a Hyperion 4in1 csomag, mind pedig az NVIDIA legújabb, 3.13-as verziószámú drivere érett és gyors ''
ezt ki meri állítani?:D
főleg az nv 3.13 as részét?:DDD

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#33) intelfan válasza TitiRii (#32) üzenetére


intelfan
aktív tag

Barátom valami 2.0-ás Nforce drivert használ, ez 2002-es kiadású és azóta tökéletesen működik ezért nem is szedett újabbat. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#34) intelfan válasza LordX (#30) üzenetére


intelfan
aktív tag

Hát persze. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#35) Keitaro válasza intelfan (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Én meg hónapokig szívtam a szörnyűbbnél szörnyűbb NF driverekkel, szóval barátod nagyon szerencsés...

(#36) anaqer válasza intelfan (#29) üzenetére


anaqer
veterán

[L]http://www.hardtecs4u.com/news/search.php[/L]
Keress rá : ''nvidia southbridge'', lap alja.
2003. március 18. :U

És valóban, még emlékszem is egy ruszki hírre az AN7 kapcsán, ahol felmerült az MCP-E jelölés is ( volt valamelyik őszi topicban ).

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) intelfan válasza anaqer (#36) üzenetére


intelfan
aktív tag

Még az oldal se jön be, bár nem gondolom hogy több volt mint valami pletyka.
Valami orosz oldalon? :DD

Maradjunk a nyár vége Szeptember elejében mint hivatalos adat.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#38) anaqer válasza intelfan (#37) üzenetére


anaqer
veterán

Figy, ha ez ennyire szívügyed, felőlem maradjál... :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) velizare válasza Keitaro (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

vagy nem. szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. 2 hónapja várok már az egészre, és elfogyott a türelmem. több mint egy hónapja jelentették be, hogy elkezdték behajózni a készleteket a lapkagyártóknak. azóta a rutinszerű (persze, csinálunk majd ezekre is lapkákat) dumán kívül néma csönd és hullaszag. viszont én most akarok venni gépet, mert most van rá pénzem. félre ne érts, ha lenne alaplap kt880as csipszettel piacon, azt venném +. de nincs... :( a k7 architektúra életképességét nem vitatom, szvsz a legtöbb ember (köztük én is) nem tudja még megfizetni a legújabb fejlesztéseket sem processzor, sem egyéb téren. egyébként sem tartom magam pionír alkatnak, szal előbb megvárom, amíg mások szívnak vele, és kitalálják, hogy lehet a problémákat megoldani :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#40) LordX válasza intelfan (#37) üzenetére


LordX
veterán

Attól még hogy nem jön be neked az oldal, nem jelenti azt, hogy ilyen arroganciával lekezeld, hogy ''áá, csak pletyka''. Ott van. Nézd meg.

(#41) DcsabaS válasza anaqer (#2) üzenetére


DcsabaS
senior tag

''ha valaki vesz is még K7-et, úgyis tudja, hogy milyen édeskeveset jelent valójában a dual channel.''
Kb. 1-3 százalékot, ami tényleg nem sok. De mintha elfelejtkeztél volna arról, hogy a single channel üzemmód is gyorsult vagy 10 százalékot!

*********
''Nem rossz egyik alaplap sem. Csak lassan vege mar A K7-nek....''
Az idén még nem, ugyanis sokkal olcsóbb. És ha az alaplapok sem lesznek drágábbak, akkor jó vétel lesz a KT880.

*********
''A fix AGP és PCI órajel hiánya senkinek nem szúrja a szemét???''
Ezt már jópárszor kitárgyaltuk. Akinek a tuning a mindene, az vegyen mást. (Mértékletes tuning a VIA-n is lehetséges.)

*********
''Akkor vágott volna vissza ha minimum annyival gyorsabb lenne mint amennyivel az nforce gyorsabb volt sokáig.''
Nem tudom feltűnt-e neked, de a HDD alrendszert egy ''FastTrak S150 TX2plus'' hajtotta, nyilvánvalóan azért, mert az nForce2 HDD vezérlője se nem gyors, se nem stabil.
Vagy feltűnt-e, hogy az integrált hangvezérlők helyett is a ''Terratec Aureon 7.1 Space 96.00 kHz'' kártyát használták, ami ugyebár VIA chip-es.

*********
''Nekem ASUS A7V8X-X van. VIA KT400. Mi a véleményetek erről a lapról?''
Valószínűleg inkább KT400A van a lapodon. Ha az érdekel, hogy érdemes-e most váltanod, akkor szerintem csak akkor, ha nincs jobb dolgod.

*********
''Dehogy vezet délihíd fronton. Nforce-ból is jön már az integrált SATA vezérlő.''
Az nForce3-ra gondolsz? Mert hogy még ott sem működik rendesen!

''A hangkártyát, a lock-os PCI-t tekintve még mindig jobb az nforce2.''
A lockos PCI igaz, de a hangkártyával kapcsolatban nézzél már körül (illetve följebb)!

''A TVtuneres hangeldobás, sblive hangrecsegős via délhíd problémámról nem is beszélve ami nforce2 alatt nem jön elő.''
Még szerencse, hogy a legtöbb ember hírből sem találkozik ilyen problémákkal VIA chipsetnél.

*********
''kurz und gut: amíg a lapkagyártók el nem kezdik gyártani a lapkákat, addig a via adott egy pofont a sz@rnak... ''
Az Athlon 64 fronton eleve a VIA volt jobb (K8T800 és K8T800Pro + VT8237), így most kényelmesen visszatértek a K7-hez, hogy azt is szintre hozzák. Miért volna ez baj?

*********
''Az a PCI freki amit írsz nem a legjobb adatbiztonsági szempontból, tudom nálad megy még nem vesztettél adatot stb. engem viszont ez nem hat meg, egy jó chipsetben lehetőleg legyen PCI lock.''
Na aki ezt tényleg komolyan gondolja, az az nForce-os alaplapjához sürgősen szerezzen be egy PCI-os HDD vezérlő kártyát - ahogyan Tom is tette.

(#42) anaqer válasza DcsabaS (#41) üzenetére


anaqer
veterán

Nem elfeledkeztem, csak akkor még nem láttam a grafikonokat.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43) TRitON


TRitON
aktív tag

Érdekes dolog ez az egész...Tényleg kár, hogy a VIA nem mondjuk fél évvel ezelőtt dobta ki az egészet...Ott van a KT600, ami alig több, mint a 400A. Szerintem azt egészen ki lehetett volna hagyni...azt azért hozzá kell tennem, hogy KT600-as alapom van, és meg vagyok vele elégedve!
Az viszont biztos, hogy az nVidia most kapott egy pofont.
És ami az én véleményemet illeti: azért nem vetteszek legközelebb sem nVidiás alaplapot, mert kicsit jobban megbízom a VIA-ban...kicsit régebb óta gyárt chipkészleteket, mint az nVidia. Ezzel nem azt mondom, hogy nem jók az nVidia lapok, sőt! Csak hogy szerintem a VIA sikkal kiforrottabb, és számomra megbízhatóbb is.

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#44) Uncool Ben válasza Kriza (#8) üzenetére


Uncool Ben
tag

Lehet, hogy hiányzik a fix AGP és PCI órajel, de mivel az nForce 2 lapokon is csak elméletileg működik, a gyakorlatban viszont nem... :U

(#45) TRitON


TRitON
aktív tag

FSBs tuning miatt az ígyis-úgyis változik, nem?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#46) TRitON


TRitON
aktív tag

Aztán meg +1,2,3,4,... MHz mit számít? Ma már szerintem minden PCIos meg AGPs kártya elbírja.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#47) velizare válasza DcsabaS (#41) üzenetére


velizare
nagyúr

''''kurz und gut: amíg a lapkagyártók el nem kezdik gyártani a lapkákat, addig a via adott egy pofont a sz@rnak... ''
Az Athlon 64 fronton eleve a VIA volt jobb (K8T800 és K8T800Pro + VT8237), így most kényelmesen visszatértek a K7-hez, hogy azt is szintre hozzák. Miért volna ez baj?''
ember, olvasd már el mégegyszer, amit írtam! az égvilágon semmi, de semmi bajom sincs ezzel a chipsettel, kivéve azt, hogy már réges régen ki kellett volna hoznia a viának. de nem tették, és az alaplapgyártók minden ígéretük ellenére vonakodnak ilyen lapkát gyártani. én eddig nem láttam a soltek lapján kívül egyetlen lapkabejelentést sem kt880as chipsettel. és te? a soltek ezt a ph-s hírben karácsonyra ígéri, ahhoz képest március elején sincs róla semmi a honlapjukon... mondom... ami nincs a kezemben, azt nem tudom megmérni... :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#48) anaqer válasza Uncool Ben (#44) üzenetére


anaqer
veterán

Na meséld csak szépen, melyik NF2 lapon nem megy a fix AGP / PCI...? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#49) DcsabaS válasza TRitON (#43) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Termeszetesen az csak jo lenne, ha hamarabb megjelent volna a KT880. A kerdes viszont inkabb ugy vetodik fel, hogy ha meg nincs kesz a VIA vele, de mar tudnak jobbat csinalni, mint az eredeti KT400, adjak-e ki a javitott chipsetet. Erre csak azt mondhatom, hogy miert ne? Amig visszafele teljesen kompatibilisek a termekek, addig azonnal erdemes a jobbra atallni, amint az hozzaferheto.

A lassunak tuno fejlesztest egyebkent valoszinuleg az okozza, hogy chipset fronton a VIA tobb vasat is tart a tuzben (lasd pl. P4-es chipsetek), ezert ugy kell fejlesztenie, hogy az ujdonsagok Athlon XP, Athlon 64 es P4 fronton lehetoleg egyarant kiaknazhatok legyenek, vagyis a fejlesztesnel tobbfele szempontot kell ervenyesitenie.

Altalaban elegedett vagyok a donteseikkel. Eddig a fo kifogasom csak az volt, hogy a gigabites halozati vezerlo nem volt eleve resze a VT8237-es deli hidnak, sot, a VT8239-eshez sem terveztek, amit mar fobenjaro hibanak tartottam. Szerencsere ugy nez ki, hogy a VT8239 helyett eleve a VT8251-gyel jonnek ki, amelyben mar integralt. (Ebbe valoszinuleg belejatszik az is, hogy immar teljesen kesz a VIA sajat gigabites halozati vezerloje chipje.)
Kisebb sulyu hianyossag, de azert hianyossag, hogy a VT8251-be sincs beleintegralva a firewire vezerlo. Pedig ez nem okozott volna problemat, ugyanis a VIA-nak mar regota van sajat ilyen chipje, sot, sok mas chipsethez is hasznaljak (SiS es nVIDIA chipsetekhez is).

Hogy az ujabb deli hidakban (VT8251) szaporodik a SATA portok szama, az egy alapveto elvaras teljesulese.
Amit en titkon remelek, hogy lesz majd olyan deli hid is az Athlon 64 FX-es alaplapokhoz, amelyben 2-3 db gigabites vezerlo is integralva lesz. Ez ugyanis lehetove tenne, hogy igen olcson rakjunk ossze gyors halozati klasztereket...

(#50) intelfan válasza DcsabaS (#41) üzenetére


intelfan
aktív tag

Az előző topicban is csak addig tudtad reklámozni a via chipkészleteket amíg konkrétumokra nem került a sor, azóta is várom hogy milyen drivert tegyek fel pontosan, nem írtál semmit pedig azt írtad nem tudok drivert telepíteni, ehhez képest 0 javaslatod volt.

A hdd kezeléssel kapcsolatban meg pont a via chipkészlet az amihez mindig patch-ek jelentek meg és data corruption javítások, most meg az nálad a hűdebiztonságos chipkészlet.
Te magyarázol nekem adatbiztonságról, miközben a szabványos PCI órajel fontosságára csak legyintesz továbbugrasz rajta, nevetséges. :DD
Ha a via chipkészletében lenne lock akkor már rég itt reklámoznád oldalakon keresztül hogy az hűde jó stb.
Te valami via reklámember vagy szerintem. :)

Én meg használtam mindkettőt és nem kérdés hog az nforce2 nekem jobban tetszik, jobban működik a gyakorlatban, akármit is magyarázol a via-ról.

Írtál még érdekes dolgokat a via hangkártyáról hogy az milyen jó, segíts akkor tessék:
''Téma: Asus A7V600 (Via KT600 + Via VT8237)
--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!
Nekem is ilyen alaplapom van, de nekem van vele gondom:
1.
Én sercegést/zúgást tapasztalok az on-board AC97 codec jóvoltából, bizonyos esetekben. Ha nem némítom el a Phone-in bemenetet, akkor az egér mozgatásánál is jól hallható zúgás van. Normál hangkártyánál ha nem némítom el a modem-bemenetet, akkor sem zúg. Ezt el tudom némítani, szóval ez nem olyan nagy gond, de van egy másik zúgás is:

2.
nagyon kis mértékben (leginkánn fülhallgatóval hallható) akkor is zúg, ha minden bemenet el van némítva (a master volume-on, tehát az eszköz hangerején kívül), mégpedig akkor, ha egy ablakot a címsoránál fogva mozgatok, illetve bármilyen képernyő-átrajzolás történik.
vagy rossz/hibás alaplapot fogtam ki, vagy ASUS szériahibáról van szó, ami az összes A7V600-ra vonatkozik: rosszul rakták össze.
Ha tudjátok, teszteljétek le ti is (de fülhallgatóval, mert úgy jobban hallani a zúgást, sőt, a 2. féle olyan halk, hogy azt csak fülhallgatóval lehet hallani), kíváncsi vagyok, más is tapasztal-e ilyen jellegű hibát.
Mit csináljak? Vigyem vissza az alaplapot, cseréltessem ki? ''
Az alapzaj probléma nálam is megvan, konkrétumot írjál mi a megoldás? Ha olyan jó szerinted az integrált hangkártyájuk.
Nézd meg a VIA VT1616 spectrograms tesztet az xbitlabs-on, az ALC650-hez képest is rosszul szerepelt.
Vagy te nem a hangminőségre gondoltál hanem a szoftveres támogatásra?


A via hangkütyüjének a prociterhelése is magasabb mint az nvidia megoldása.



az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] A VIA visszavág (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.