Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) G.A.


G.A.
aktív tag

Na lassan csak eljön az SSD-k ideje! :C
Egy ilyen jól jönne game-configba, vagy egy csendes HTPCbe, vagy akárhova. Már spórolok is rá. :))

(#2) Peet


Peet
senior tag

Lejárt a raptorok ideje? :U :F

(#3) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem ártana egy kis fejlődés tényleg már sebesség szempontjából. Egy 60-80GB SSD már tökéletesen elegendő lenne arra hogy az oprendszert, programokat, a munkávégzést, és még néhány játékot vagy jópár órányi zenét fenttartson az ember rajta. Arról nem is beszélve hogy ezek lényegében hangtalanok. Csak tartok tőle hogy egy ideig nem nagyon lehet majd ilyet kapni 100 ezer alatt. :(

(#4) TeeJay válasza DarkByte (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg inkább attól tartok hogy nem fog kibírni túl sok újraírást :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) -zolee- válasza DarkByte (#3) üzenetére


-zolee-
tag

Nos egy 80GB -os SSD már tényleg az elég használható kategóriába tartozik (főleg a később megjelenő 128GB -os modellek NYAMM) de ha megkaparintasz egy ilyet, akkor nem hiszem, hogy érdemes lenne a tárkapacitást zenékre pocsékolni. Ezen inkább a windows -nak meg a programoknak van a helye mert azok tényleg sebességérzékenyek... ezzel ellentétben nem hiszem, hogy számítana, hogy egy mp3 -at 1 vagy 1,1 másodpercig tart megnyitni de pl. Photoshopnál már igen megdobná a teljesítményt ha SSD-n lenne a progi. Egyszóval hajrá mindenki... jövő összel már talán lesznek SSD-k elérhető árban. :C

MOD: TeeJay : Azt hiszem minden SSD meghajtóban van egy speckó algoritmus amivel az azonos cellára eső írási műveletek számát próbálják meg lecsökkenteni... azaz lehetőleg az adatokat mindíg más cellába írják, hogy az egész tárterület egyenletesen legyen terhelve és ne fordulhasson elő, hogy egy adott területre állandóan írkálnak/olvassák, míg olyan helyek vannak ahol még írási művelet sem volt. Szóval megpróbálják elosztani a műveleteket.

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#6) Zull válasza -zolee- (#5) üzenetére


Zull
senior tag

Venni kell rendszernek egy 32 gigasat, ra windows, spaw, jatekok, minden program, es mellette lenne egy 500 gigas sata rajta filmekkel, zenevel, minden massal.

(#7) divergens


divergens
tag

Szerintem is jó dolog lesz, csak legyen minnél hamara elérhető árban az átlag magyar usernek is..szerintem be szerzek egyet én is majd a laptopba.

quake III arena

(#8) Muton válasza TeeJay (#4) üzenetére


Muton
addikt

hát jah... szerintem ha egy SSD fele annyit kapott volna, mint a mai napig hibamentes raptorom, akkor már régen egy pc-bontóban lenne :)

de ha garantáltan elmegy kb 5 évnyit 24/7-ben, akkor az elsők között fogom megvenni

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#9) Hebry


Hebry
senior tag

Hát ha elérhető áron lehetne kapni, beinvasztálnék én is egybe rendszervinyónak.

(#10) erdoke válasza Zull (#6) üzenetére


erdoke
titán

Vista alá nem lesz kövér a 32 GB-os...

A legjobb aláírás a héten

(#11) masterful87


masterful87
senior tag

A 36GB-os Raptor mostanában olyan 25eFt... ha efölött lesz egyszer, akkor van esélye a versenyre, különben a Raptor marad a legjobb választás. Szóval van hova csökkenie az árának. :DDD

(#12) t72killer válasza erdoke (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. főleg, ha pl egy BLU v. HD videót kódolsz - gondolom valamennyire ott is belejátszik, milyen sebességgel olvasod az anyagot a winyóról+írod ki (naon izomproci esetén :) ).

Szóval a 80-128 gigás azért elkel, ha már egyszer ilyesmibe ruház az ember.

Remélem mielőbb elterjednek, és még ennél is gyorsabbak (SATA-2killer:DDD) lesznek:)). Gyors rendszerhez gyors tárhely illik, elég gáz már, hogy lassan 4magos procijaink lesznek, és a wincsik átlagsebessége meg alig fejlődött az utsó 3-4évben.

#11: ő már sztem mindenben veri a raptort, folyamatos írás/olvasásban is, nem úgy, mint elődei:)). Persze az abszolút ár is sokat számít, kiafranc akar kiadni 100ezreket a wincsire, amikor máshová is kell a $... a 25eFt mindenesetre jó célár a 128GB/2.5''-os darabnak, mondjuk 300MB/s-os olvasási és 250MB/s-os (SATA2) írási sebességgel ;]

[Szerkesztve]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Zealot


Zealot
tag

A raptor egy ratyi ehez képest, főleg a 36GB-os. A 150-es már tűrhetőbb, de lassan már az új szériás 7200 rpm-es hitachik beérik sebességben a raptort.
Sajnos az ár az SSD-nél ami eléggé visszatartó tényező, meg nem is nagyon van még a boltokban.

(#14) Ste


Ste
addikt

Idé-s változatban is akarok, akarok ;)

(#15) janpotocki válasza Ste (#14) üzenetére


janpotocki
senior tag

a 6000-es széria sem sokkal lassabb, van belőle PATA-s, és úgy tűnik, ebben az évben tovább bővítik ezt a termékcsaládot is

(#16) Dassler


Dassler
őstag

Végre valami mozgás az otthoni felhasználóknak szánt adattárolók területén. Még a végén megélem, hogy a következő PC-émbe ssd-s háttértárolót rakok. Lehet, hogy halkabb és hűvösebb lenne, mint a mostani 5-6 vinyóm :C

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) VaniliásRönk válasza Dassler (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért 500-1000GB flashmemória is tud fűteni. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) kozmate


kozmate
tag

Ezeknek áruk is van?

(#19) TeeJay


TeeJay
félisten

ezt már láttátok?
Mtron SSD teszt
nem gyenge a sebessége
[link]
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) dchard


dchard
veterán

Mindenki arról beszél, hogy miylen drágák lesznek ezek. Szerintem nagyon nem fognak elszállni az árral, hiszen saját állításuk szerint konszumer piacra szánják, de azt is vegyük figyelembe, hogy a tömeggyártás náluk és máshol is csak most indul. Kell egy kis idő, amíg a volumen megszalad, és az árak esni kezdenek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#21) #65675776 válasza Zull (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A pagefile pl elég hamar leamortizálná.

(#22) zip9982 válasza TeeJay (#19) üzenetére


zip9982
csendes tag

''Write/Erase Endurance: >140 years at 50GB Write/Erase Cycles per Day
Data Retention: 10 years''

Ize...
Hmm.

(#23) waverider válasza Zull (#6) üzenetére


waverider
senior tag

ebben gondolkodom én is ;)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#24) waverider válasza TeeJay (#4) üzenetére


waverider
senior tag

jelenleg ez az írás/olvasás para 8 millió műveletre elég.
elég? :R
ez kb. 10-15 év, attól függ sztem., hogy normál vagy 24/7 megfejtésben hajtod -e?

[Szerkesztve]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#25) orbano válasza #65675776 (#21) üzenetére


orbano
félisten

mert? mondod mindezt anélkül, hogy tudnád az új modellek hány újraírást bírnak ki... ez ilyen savanyú a szőlő kategóriás hozzáállás szerintem :)

én spec kíváncsian várom, főleg az ára érdekel. elég komolyan megdobná a gépem teljesítményét, ami nagyon jól jönne...

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) DarkByte válasza -zolee- (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Az MP3 benyitási ideje tényleg teljesen lényegtelen. De ha azt veszem hogy a munkavégzés és játék közben csak a zenék miatt járatnék egy második normál vinyót akkor igen is van értelme a zenéim kedvenc darabjait fenttartani az SSDn. Arról nem is beszélve, ha még olyan szerencsés is vagyok hogy egyébként gyakorlatilag passzív a gépem akkor gépzaj mentesen tudok zenét hallgatni. :U

(#27) t72killer válasza TeeJay (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

No igen, néhol veri is a gyorsabb+nagyobb 150gigás raptort. +ha hozzávesszük még, hogy abszolút hangtalan, minimálisat fogyasz+helyigénye is jóval kisebb -> ő a nyerő. komoly kérdés persze az ár, de sztem az se lesz gond, ha igazán beindul a tömeggyártás. most gondolom sacc/kb 500$ lehet egy 32GB-os darab, remélem jövő tavaszra a 128GB-osat adják majd 300$ körül, ami már majdnem árban is versenyez a raptorral...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) orbano válasza DarkByte (#26) üzenetére


orbano
félisten

Mp3 hallgatás közben gyakorlatilag 0 hangja van egy vinyónak. A fajlagos ára pedig egy notivinyónak is jobb, mint egy ilyen SSD-nek

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) erdoke válasza TeeJay (#19) üzenetére


erdoke
titán

Anandéknak nagyon tetszett a Samsung hibrid drive teljesítménye Vista alatt notiban.

A legjobb aláírás a héten

(#30) erdoke válasza t72killer (#27) üzenetére


erdoke
titán

Most kb. 1000 $ a 32 GB-os az ázsiai piacokon, de akár 1500 $ máshol. :(

A legjobb aláírás a héten

(#31) DarkByte válasza orbano (#28) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha minden más hangtalan volna akkor bizony lehetne hallani. Nem a zene alatti részekre gondolok hanem amikor számváltás van, vagy a zenében üresebb részek jönnek. Csak nem olyan mint egy HiFi aminek semmi egyéb hangja nincs. Na persze ez már lehet erősen zenefüggőségemnek tudható be hogy ilyenek miatt tárolnák SSDn MP3mat :D De most őszintén 10 GB on relatíve sok zene elférne. Márpedig egy komplett feltett oprendszer még sok programmal együtt is nálam 20GB on elfér (még Vista esetén is), kb. 30-40GB ban kifulladnak a játékok (sőt, mostanság szerintem ennek fele is) amikkel néha-néha játszok még mindig van 20GB üres hely. Az olvasással nem fárad az SSD, akkor miért ne tenném rá az MP3makat ha van üres hely? A normál vinyó jobban kopik azzal hogy csak a zenék miatt pörgetem egész nap.

(#32) Cathfaern válasza erdoke (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Notebook felhasználóknak nagy áldás lesz az SSD elterjedése :) Tárhely szempontjából jelenleg se túl nagyob a laptop vinyók, így nem lesz akkora csökkenés, ellenben végre elérhetik a desktop gépek sebességét, amid eddig maximum erős kompromisszumok árán (melegedés és üzemidő csökkenés) lehetett elérni. Nagyon várom már :)

(#33) -zolee- válasza DarkByte (#31) üzenetére


-zolee-
tag

Hát nem tudom de nekem pl. több mint 30GB zeném van. Szerintem ezeket tényleg pocsékolás lenne SSD -re tenni mert zenehallgatás közben a vinyó is max akkor nyekken meg mikor betölti a számot a memóriába. 'Feleslegesen' pedig nem tudod járatni a tányérokat mivel azok MINDIG 7200rpm -el forognak... max a fejek vannak nyugalmi állapotban. Na de a lényeg, hogy SSD -t akarok a gépbe! :C

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#34) DarkByte válasza -zolee- (#33) üzenetére


DarkByte
addikt

Nos lássuk csak:
''zenehallgatás közben a vinyó is max akkor nyekken meg mikor betölti a számot a memóriába''
Ez abban az esetben igaz ha beállítod a lejátszó progiban hogy x méret alatt olvassa be az egész fájlt a memóriába lejátszás előtt. Ennek viszont az a hátránya hogy nagyobb szünet lesz számváltáskor; nem rendszer vinyó esetén pedig előfordulhat hogy ki-be fog kapcsolni a vinyó mert olyan hosszú amit lejátsz mondjuk egy 2 órás mix esetén, hogy tétlenség miatt leállítja a rendszer. (ez utóbbi mondjuk letiltható)

'Feleslegesen' pedig nem tudod járatni a tányérokat mivel azok MINDIG 7200rpm -el forognak
Épp ezaz, ha nem csinál semmit a vinyó a működési idejének 95% ában (márpedig az mp3 lejátszás közben nálam a HDD led kb. 4 mp enként ''parázslik'' fel egy picit csak hogy feltöltse a Winamp 512KByte-os bufferét) akkor feleslegesen koptatom a vinyót (motor, fejek, melegedni ugyanúgy melegszik a lemezforgásból adódóan). Nálam az SSD mellett lenne egy nagyobb vinyó külső keretben (eSATA mondjuk) aztán mivel a sűrűen kellő dolgok lennének az SSDn a ritkábban kellőek a külső vinyón, ezért csak akkorra kapcsolnám be amikor kell, ez pedig lehet naponta 3-4 órát vagy még kevesebbet jelentene. Mivel zenét szinte folyamatosan hallgatok a gépen nálam prioritást élvezne, lehet a játékokat is inkább a külső vinyóra raknám mivel csak ritkán játszon. Letölteni pedig úgy is külön géppel töltök le. ;)

A zene mennyiségben különben egyetértek, de szerintem a 30GB ot is simán rajta lehetne tartani. Bár én sosem tartok a vinyómon annyit egyszerre. Időközönként válogatok magamnak a lemezeimről és lecserélem amit már unok.

Már csak az kell hogy olcsóbb legyen. Elsősorban szerintem is a notebook-okban lesz hasznos: kisebb teljesítményfelvétel, nagyobb sebesség, végre a rázkódásvédelem mint olyan teljesen megoldott lesz a mozgó alkatrészek hiányában.

[Szerkesztve]

(#35) t72killer válasza erdoke (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajh... az nemigazán tömegtermelési ár... Nem hiszem, h bárki is kultiválná, ha a laptopja 2x annyiba kerülne egy ráadásul pici SSD miatt :o

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) kozmate válasza DarkByte (#34) üzenetére


kozmate
tag

''csak akkorra kapcsolnám be amikor kell''

Nekem jobb megoldásnak tűnik egész nap járatni, mint naponta többször ki/bekapcsolni.

(#37) DarkByte válasza kozmate (#36) üzenetére


DarkByte
addikt

Jó ebbe tényleg bele lehet kötni, de kis szervezéssel szerintem redukálható a dolog a legrosszabb esetben napi 2x ki/be kapcsolásra. Viszont volna olyan nap amikor szükségem sem volna rá és szerintem egy nap tétlenség az egy nap járás helyett már mérvadó.

(#38) kozmate válasza DarkByte (#37) üzenetére


kozmate
tag

Persze ha akarod, megoldható, de mégse nekünk kéne a vinyóhoz igazodni, hanem fordítva. Azért csinálták, hogy forogjon, szerintem asztali gépben gondolkodva a fogyasztása se olyan nagy, hogy megérje a kapcsolgatással való szenvedést, kényelmetlenséget. Ha rendesen van kezelve, bőven a tökremenetele előtt le fogod cserélni egy tízszer akkorára.
Mod: vagy ugye egy batárnagy SSD-re... :D

[Szerkesztve]

(#39) TeeJay válasza DarkByte (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem sokáig kellene egy vinyót feleslegesen koptatni hogy gond legyen belőle
és attól hogy csak forog nem fog szétkopni :D
pláne ha használva sincs 1 vinyó akkor aztán alig melegszik, asztali gépben meg olyankor lényegtelen mennyi áramot fogyaszt.

notivinyó na az aztán meg pláne alig melegszik illetve mégkevesebb áramot fogyaszt

én a notin pl ki is nyomtam azt hogy mindig leállítsa x idő után
menjen csak addig amíg hálózaton van a gép

ja és még valami
mire az SSD megfizethető lesz nekünk már régen 512 vagy 1024GB-os lesz a trendi
ott meg nem lesz lényeg hogy honnan töltsed az mp3-at :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40) liksoft válasza -zolee- (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos a mai flash memóriák közel felénél pont a terhelést felügyelő rész adminisztrációja hal meg. Mivel ez a chip-en belül van, ilyenkor nem ''szektorhibás'', hanem elérhetetlen az egész chip. Kicsit rosszabb mintha olyan tárolási formát alakítottak volna ki ami az egyenletes terhelést eleve tartalmazza hibás szektor adminisztrációval. Ugyanis ekkor nem kéne ezt a chip-nek végeznie, így ''csak'' szektorhiba jelentkezne. Azért egy szektor szerintem kevesebb mint egy egész chip. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#41) Jim Tonic válasza masterful87 (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak a Raptor sebessége ennek töredéke.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.