Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Race-Face


Race-Face
tag

A francba, most nézem az apple.com-on, hogy az iMac G5 1299 $, a cikkben már 1369 eurotól, mire eljut hozzánk... bele se merek gondolni.
Pedig az 1299 $ nagyon jó ár érte... Jó lenne. Csesszék meg! Mindenki rajtunk akar meggazdagodni?

Kelj fel és járjunk!

(#52) Tamtam


Tamtam
csendes tag

Egy kérdés, annak aki ért hozzá.

Van ugyebár a 17-es, és a 20-as új iMac. A 20-as 3 coll-lal nagyobb, tehát mind magasságában, mind szélességében kb. egy kislemeznyivel, (persze, az átló, és nem hossz, de most ne vegyük elő Pitagorast, kicsi a különbség) tehát nagyobb a térfogata a masinának.

Ime a kérdés: mi kerül abba a szerintem nem elhanyagolható plusz térfogatba?
Tuti nem üres...

És ne mondja senki, hogy a nagyobb lcd-s gépben lényegesen nagyobbak lennének, vagy direktbe nagyobbra tervezik az alkatrészeket.

(#53) karib válasza Tamtam (#52) üzenetére


karib
addikt

Meg kell nézni kibontva, de szerintem csak több levegő van benne és kész. Az alkatrészeket a kisebb típusra tervezik, nem hinném, hogy a nagyobbikban radikálisan más elrendezést követnének.

Department of Redundancy Department

(#54) Race-Face


Race-Face
tag

Arról lehet tudni, hogy az eMac is át fog esni a közeljövőben némi ráncfelvarráson? Konkrétan: lesz eMac G5?

Kelj fel és járjunk!

(#55) Raymond válasza Keitaro (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Nem nagyon tudok olyan teruletet ahol a 4:3 a jobb a 16:10-nel. Amugy amivel eredetileg ''nyomtak'' az az volt, hogy pont elfer rajta ket A4-es oldal egymas mellett, igy kivalo a DTP-hez. De szerintem minden mashoz is jobb mint a 4:3

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#56) Keitaro válasza Raymond (#55) üzenetére


Keitaro
addikt

Úgy voltam vele, hogy nézzük a ''fontosabb'' felhasználási köröket
- Filmet néz. Erre mind a kettő jó. Szélesvásznúnál az a baj 4:3-nál, hogy fekte csíkok alul felül, de 4:3-asnál pedig (ezen a fronton mondjuk velem van a baj, de én nagyrészt 4:3-asokat nézek) a 16:10-essel van baj, mert kétoldalt lesz egy nagy csík. (ráadásul még véletlenül se 16:9 lenne... miért?)
- Szöveget szerkeszt. Két A4-es oldal egymás mellett iszonyat piriny betűket jelentene, így marad az 1 oldal de akkor az meg nagyon nagy lesz...
- netezget : a weblapok inkább hosszúak mint szélesek és ha jól láttam az ilyen monitorok nem éppen a beforgathatóak közé tartoznak
- kiadványszerkesztés : itt az elrendezés talán tényleg látszik két lapon ezt aláírom, úgyse a szöveget fogják bogarászni.
(btw azonos átló esetén ugye a 16:10-es felülete kisebb (de azért jó drága) és amagassága is alacsonyabb márpedig egy 4:3-ason is egy 20''-es kell ahhoz, hogy magasságában egy A4-es elférjen, ergo egy 20-as 16:10-esen tuti nem fér el...)
- grafika a köbön : itt szvsz mind a kettő jó, szal mindegy :)
- 3DSmax és társai : szvsz itt is szinte mindegy attól függ épp mit csinál az ember

Btw amit közben mondtam. Miért nem 16:9?

(u.i.: és mennyivel drágábbak @.@)

(#57) Raymond válasza Keitaro (#56) üzenetére


Raymond
félisten

Van par pont amiben mas a nezetunk:
- Filmhez egyertelmuen a szelesvasznu a jobb. A 4:3-as filmjeid problemajara ajanlom probald ki a PowerDVD 5-ben talahato CLPV-t. Ez eleg inteligensen szethuzza neked.
- Szovegszerkesztes - pl. ketszr nyitod meg a doksit - az egyikben irsz a masikon latod a layout-ot. Vagy nyitsz ket ablakot - egy szovegszerkeszt meg egy szotar. Stb...
- Kiadvanyszerkesztes - ditto mint fent. Ket ablak - 1x preview, 1x detail
- Grafika (2D, 3D, vagas) - itt neki se allok ugy igazan. Ha valahol, itt tenyleg igaz az, hogy a rendelkezesre allo real estate a kepernyon soha nem eleg. Mindig jol jonne kicsit tobb...

Miert nem 16:9 ? Mert nincs ra kulonosebb ok. Pl. a 4:3-as 17-es LCD-ken is mindegyiken 1280x1024-van. Ez sem 4:3 es nem gond. Azert, mert itt nincs problema a tojas alaku pixelekkel. Az csak az analog monitorokon van. A 16:9 egy TV-s formatum. Az arany 1:1.78-hoz ami mashol nincs - a szelesvasznu filmek vagy 1:1.85 vagy 1:2.35 aranyuak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#58) Keitaro válasza Raymond (#57) üzenetére


Keitaro
addikt

Nono! Az 1280-as TFT-knél maga a képernyő is 5:4 arányú, tehát natívban nem torzít (alatta igen)
Széthúzást meg ne emlegessük, engem zavar... pl pana WS TV is meg tudja csinálni, hogy levágja a 4:3 alját, vagy széthúzza, de egyik roszabb mint a másik :(
(vágásnál eltűnik a felirat, széthúzásnál meg látszik, hogy pl az eddig lóarcú színésznek milyen normális arca lett egyből...)
Szóval azt kihagyom akkor inkább a két csík :)

Btw még nem töltöttem el huzamosabb időt 16:10-es monitor előtt, de ha valakinek van egy fölös szóljon, szívesen kipróbálom :))

A végére egy kérdés. Adva van egy kalandjáték fix felbontással ami 4:3-as akárhonnan is nézem. Egy 16:10-es monitor megengedi nekem, hogy csíkokkal élvezzem vagy széthúzza...? Ez utóbbinak értelemszerűen nem örülnék.

(V3-al a kalandjátékok mennek igazán :)) )

[Szerkesztve]

(#59) Raymond válasza Keitaro (#58) üzenetére


Raymond
félisten

''Az 1280-as TFT-knél maga a képernyő is 5:4 arányú''

Pardon ezt elirtam - arra akartam ramutatni, hogy ott is OK, mert a pixelek a nativ felbontasban nem hosszukasak :B

Az a szethuzas ''smart resize'' modon mukodik, nem olyan ''butan'' mint az egyszeru WS TV-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60) Keitaro válasza Raymond (#59) üzenetére


Keitaro
addikt

De attól még lehet én vagyok hülye de elképzelhetetlennek tartom, hogy... szóval lehetetlen, hogy ne torzítson

(#61) Raymond válasza Keitaro (#60) üzenetére


Raymond
félisten

Persze hogy torzit, de a kozepen, ahol a lenyeg tortenik, ott nincs szethuzva semmi. Minel jobban kozelitesz a kep szelehez, annal jobban szetuzza. Meglepoen jol tud kinezni a dolog.
[L]http://www.gocyberlink.com/english/products/features.jsp?ProdId=28&ProdVerId=31&SeqId=1137[/L]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#62) Keitaro válasza Raymond (#61) üzenetére


Keitaro
addikt

Így meg a széleken gigászi a torzítás, de az ötlet nem rossz :)
Játékfronton van megoldás?

(#63) Troll


Troll
tag

Most éppen egy ilyen 16:10-es iMac előtt ülök (nem az új, ez még asztalilámpa :) ).
Brózoláshoz csak egy ablakot szoktam nyitni, de azt jó szélesre. A Desktopot nézegetni
remek, sok-sok Finder ablakot lehet rajta kényelmesen tologatni.
...
Most próbából beröttyentettem a Totorót, hát az olyan szélesvásznú, hogy alul-fölül csík
van így is. De valószín több látszik belőle, mint 1024*768-ban.
...
Na, kipróbáltam így is. Sokkal vastagabban a csíkok. Tehát egy szélesvásznú film alapján
aszondom, hogy jobb az 1440*900 mozizásra.

Ha elindítunk valami játékot fix felbontásban, kétoldalt automatikusan fekete csíkokat
hagy. Éppenséggel kibírható. Feltételezem, hogy egy Kvéknek, vagy valami hasonlónak el
lehetne magyarázni, hogy ugyan szeresse már a széles képernyőt. Gondolom a
játékmekesítő cégek ezt meg is teszik. Csak nincsen itt nekem semmi modern ölősjáték.

(#64) consono válasza Troll (#63) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha jól emléxem, mióta kijöttek a 15-ös PowerBookok a 16:10-es TFT-vel, azóta az igényesebben megírt játékok támogatják a natív felbontásokat is. Q3 biztosan, de talán a WC3 is meg a többi is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#65) isapeti


isapeti
aktív tag

Én elfogadnám.... De azon már elgondolkodnék, hogy az iMacG4-emet lecserélném-e rá...
Mac-es és PC-s is vagyok, a PC-m egy öreg pIII-as eredeti IBM persze kisebb tuningokkal,
nagyon stabil, de az iMac... egyszer?en hihetetlen. Pedig ez még az elsô modell, a 700-as, 15''
kijelzôvel, Gef2MX-szel... Többnyire melóra használom, és nemigen jut eszembe, hogy
cserélnék, még a több gigás layeres Photoshop állományoknál sem, igaz, ram az sok van
benne... Egy szó mint száz, iMac G4 RULZ!

Ez az iMac G5 RAM és videokari-dolog télleg kicsit gááááz, fôleg a videokari, mert azt gondolom
itt se nagyon lehet kicserélni :) Valami dögösebb Radeon, vagy egy 5700-es tán inkább dukálna
nekijje...
Különben a G5 torony után kb ezt vártam, de likacsos fémbül :) Talán lesz egy special edition
:DDD

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#66) Raymond válasza Keitaro (#62) üzenetére


Raymond
félisten

Jatekokhoz megoldasok: [L]http://www.tigerdave.com/wgl/[/L]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67) 747 válasza Keitaro (#43) üzenetére


747
senior tag

''(pedig a kiló alatti notebookok aláznak)''

szerintem is. epp ezert eleg szegyen, hogy a Sony beszuntette a C1 gyartasat, ami a mai napig a
vilag legkisebb notebookja. de legalabb jo aron tudom majd eladni :)

''Miért jó a 16:10 arányú kép?''

probald ki es rajossz :)
jatekok annyira nem tamogatjak sajnos (egyelore), de a legtobb alkalmazasnal sokkal elonyosebb,
hogy a DVD nezesrol ne is beszeljunk.

(#68) 747 válasza karib (#46) üzenetére


747
senior tag

jogos, de nem tudom mennyit lehente konnyiteni rajta. en szetkaptam a mac-emet, es elegge tele
van cuccal. bar szerintem az iBook tomegenek jo reszet a massziv femkeretek adjak. es tenyleg
nagyon massziv a konstrukcio, nem recseg meg nyikorog rajta semmi (ellenben a Dell notebookok
katasztrofalis minosegevel).

(#69) 747 válasza twollah (#47) üzenetére


747
senior tag

kulfoldon nem dragabb, mint a markas PCk, sot.

(#70) 747 válasza Race-Face (#54) üzenetére


747
senior tag

elobb a PowerBook jon, aztan az iBook, es aztan az eMac. mondjuk kulsoleg sokat szerintem nem
fog valtozni az eMac, eddig is csak minimal modositasok voltak (szin, hangszororacs, stb), a forma
nem valtozott.

(#71) Race-Face válasza 747 (#70) üzenetére


Race-Face
tag

ehh, azt az eMac-et azért megvárom...
hónapok óta eMac-et akartam venni, aztán gondolkodtam, hogy inkább használt G4, utána iBook, aztán mégse... :F (kicsit határozatlan vagyok. vagy talán nem?) De mivel nem sürgős a vásárlás, ezért most inkább várok.

Kelj fel és járjunk!

(#72) 747 válasza Race-Face (#71) üzenetére


747
senior tag

G5os eMac 1 ev mulva lesz legkorabban. meg a G5os notebookok is csak jovore jonnek ki, es
csak utana jon az eMac a sorban.

(#73) Race-Face válasza 747 (#72) üzenetére


Race-Face
tag

Az nem baj, én ráérek... Ha meg esetleg látok élőben ilyen iMac-et, és nagyon megtetszik (így fénykép alapján nem hiszem, habár annak idején a G4 se tett rám képről túl jó benyomást ''Nézd má', mik azok a sarkába', fogantyúk?'' :)) aztán hogy megtetszett, amint megvettük a cégnél az elsőt), szóval lehet, hogy veszek egy ilyen masinát.
Nem tudom, igazság szerint én még crt-párti vagyok (jujj, most meg fognak kövezni... :B), és azt hiszem, egy darabig még az is maradok...
Habár épp most olvastam az EIZO ColorEdge 21''-os monitorról, hogy megkapta a SWOP tanúsítványt, szóval valószínűleg színhelyes (is tud lenni)... de majd megvárom, hogy ne kelljen érte nettóban félmilliót kifizetni.
Akkor meg minek az eMac??? Argh, erről beszélek, nagyon határozatlan vagyok mac-ügyileg...

(Mod: jut eszembe, ami a fogantyúk miatt nem tetszett, az nem is a G4, hanem még a G3 bw volt ...)

[Szerkesztve]

Kelj fel és járjunk!

(#74) Keitaro válasza Raymond (#66) üzenetére


Keitaro
addikt

Köszönöm :)
Feletted írták is, hogy hagynak fekete csíkokat a fixnél, ez jó

(#75) Raymond válasza Keitaro (#74) üzenetére


Raymond
félisten

Van itt megegy: [L]http://www.widescreengamingforum.com/phpBB2/[/L]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.