Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szépnek szép, de nem tudom mi ezen oylan nagy ötlet. Az eddigi fejlesztési irányt tekintve ez volt a következő lépés...
Ha az előzőnél meg tudoták volna oldani, akkor már ott is a kijelző mögött kapott volna helyet az elektronika...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) engusz


engusz
veterán

Első ránézésre elég instabilnak. Másdoik ránézsre pedig annyira egyszerű lett a design, hogy már azért csúnya számomra.

De kis helyre sikerült nekik minden belezsúfolni, nem lett olyan vastag a gép. Ezért mindenképpen dícséret illeti őket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

Meg már van egy tonna LCD PC...
Évekkel ezelőtt volt már szerencsém egy Gericomhoz pl.
Szerintem a designal nem lenne semmi baj, szép lenne ha alul nem lenne olyan nagyon vastag a káva. Biztos így vékonyabb, mert mondjuk oda rakták a vinyót így nem az LCD mögé kellett de akkor is. Engem nagyon zavar

(#4) Troll


Troll
tag

Hogy szép-e vagy nem, arról lehet vitatkozni. Nekem már az asztalilámpa iMac és az eMac sem
tetszik túlságosan, de használni nagyon remek őket. Ez meg egyenesen fantasztikus, ha arra
gondolok, hogy hirtelen az asztal harmada felszabadul. Vagy nem kell rugdosni egy
böszöm tornyot.
Lehet, hogy nem ez az első LCD-PC, de más 64 bitesről nem tudok. :)

Ja, a káva. Van robbantott kép róla a gyártó oldalán. A tápegység és a két hagszóró viszi a helyet
ott alul.

[Szerkesztve]

(#5) worthless


worthless
tag

de jo lenne 1 ilyen az asztalomon ááá

http://browsehappy.com/

(#6) ub3r


ub3r
csendes tag

Szerintem nem csak az a lényeg, hogy hogyan néz ki hanem, hogy mit tud... meg természetesen
azt, hogy Apple :)
Az Apple olyan mint egy drog... függôséget okoz...
Amugy csak az nem tetszik benne, hogy szar GeForce FX5200-at raktak bele... :(
Amugy meg olyan iPod és Cinema Display feeling :)

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#7) 747 válasza Keitaro (#3) üzenetére


747
senior tag

''Szerintem a designal nem lenne semmi baj, szép lenne ha alul nem lenne olyan nagyon vastag a
káva.''

az eMac-nek is van szakalla. ilyen a style. ettol nem nez ki ugy, mint egy PC.

(#8) 747 válasza ub3r (#6) üzenetére


747
senior tag

FX5200 szerintem is lightos, en megvarom a 2005os modellfrissitest.

(#9) Keitaro válasza 747 (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Az eMac még a CRT-s? Mert ott nem volt annyira zavaró mint itt. Azért ez elég durva szvsz. Mind1, nekem nem tetszik, ezért nem kell megkövezni, biztos van, akinek igen ^^

(#10) consono


consono
nagyúr

Hát, engem elgondolkodtatott ez a masina: lehet, hogy mégsem iBook hanem ez lesz a következő gépem? Az amerikai árakat nézve ez ugyanannyiba kerül, mint a 14-es iBook, és ebben már a 64 bites G5 van, meg 17-es a TFT. Igaz, hogy nem megy el aksiról 4 órát, de ezt viszonylag könnyen át tudom vinni a másik szobába...

"In God we trust. All others must bring data"

(#11) 747 válasza Keitaro (#9) üzenetére


747
senior tag


igen, a CRTs. amugy sztem az uj iMac zsir, en tuti veszek egyet.

[L]http://www.macitynet.it/immagini/visitaconnoi/paris04/imacg51/image/dscn6648.jpg[/L]

[L]http://www.macitynet.it/immagini/visitaconnoi/paris04/imacg51/image/dscn6631.jpg[/L]

[L]http://www.macitynet.it/immagini/visitaconnoi/paris04/imacg51/image/dscn6647.jpg[/L]

itt kezdodik a minoseg:
[L]http://www.macitynet.it/immagini/visitaconnoi/paris04/imacg51/image/dscn6629.jpg[/L]

(#12) karib


karib
addikt

Azért azok a kijelzők nem semmik:

17'' 1440x900
20'' 1680x1050

Azért nem viccelnek a srácok, hogy ekkorákat pakolnak a gépbe, sehol egy 15-ös vacakolás. Bár valszeg megmarad a korábbi iMac is a kínálatban, gyanúm szerint.

Azért méretes darab lehet az a 20 colos...

Department of Redundancy Department

(#13) ub3r


ub3r
csendes tag

de ha az a kis hely nem lenne ott alul akkor hava pakolná az Apple a sok cuccot? :)
Szal szerintem nem csak azért van ott mert eMac feeling... hanem mert oda pakolták be a sok-sok
finomságot:)

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#14) 747 válasza karib (#12) üzenetére


747
senior tag

karib, a korabbi iMac-et mar 1 honapja nem lehet kapni. nem gyartjak mar.

asztali gepeknel asszem nincs is mar 15'' az Apple-nel egyaltalan.

(#15) ub3r válasza karib (#12) üzenetére


ub3r
csendes tag

amugy ezen a legelso kepen mar nem is tunik annyira instabillnak... sôôôt :)

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#16) karib válasza 747 (#14) üzenetére


karib
addikt

Tényleg, volt is róla hír, hogy késik az új és nem lehet kapni semmit. Akkor 17 colos TFT-ket a népnek :))

Department of Redundancy Department

(#17) 747 válasza ub3r (#15) üzenetére


747
senior tag

nem kell aggodni, az Apple nem gyart szart.

(#18) Keitaro válasza karib (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

747 : ez se vékonyabb mint a többiek ahogy elnézem :)
Egyébként a belső kép jó, kíváncsi voltam hova tették a tápot.
Meg az első kép is, mert kíváncsi voltam a kábelezésre. Szvsz az ilyenhez már wireles bill és egér dukálna mint IBM-éknél

(#19) Den


Den
veterán

hm, kár hogy az előző dizájnt nem vitték tovább, az a rugós kar a kijelzőnek zseniális megoldás volt szerintem, mindig egy ilyen könnyen és szabadon állítható kijelzőmegoldást szerette volna. Szvsz az új modell visszalépés. Belül nagyon szépen megcsinálák az összezsúfolt alkatrészeket csak kintről ez nem látszik, kívülről meg csak egy nagy fehér doboz kijelzővel, n-edik lcd-pc.

és az fx5200... az ilyen dolgok tartanak vissza az apple cuccoktól. Egy onmagát high-endként pozícionáló, és árazó, sokmindenben vaóban high-end gyártó miért tesz ilyet a gépébe? aq leg lepatantabb low end gpu-t.

Nézegettem sokáig az ''állólámpa'' imacet, nagyon tetszik, de sose bírtam rászánni magam hogy félmilliót adjak egy olyan gépért amiben fx5200 van és csak 256 mega ram...

www.simson4t.hu

(#20) karib válasza Den (#19) üzenetére


karib
addikt

Vegyél Powerbookot, a jobbakban már MR9700 van :)

Department of Redundancy Department

(#21) worthless


worthless
tag

talan mert passziv hutes is eleg a kartyanak, meg mindenre eleg a majd megjeleno uj jatekokon kivul (mar amik ugye mac-re)
videovagasra, zenere, netezesre, ilyesmire

inkabb a 256 mega a highendel valo ellentmondas

http://browsehappy.com/

(#22) Troll válasza Keitaro (#18) üzenetére


Troll
tag

Lehet kapni hozzá wireless kéjbordot meg mamuszt, de az további 140 dolcsiba fáj. Bár klavi
alapból nem szokott lenni a csomagban, 50 dolcsi az alap.
Én valami 3rd party cuccot vennék hozzá, monnyuk Macally-t. Abban van ugye sokgombos egér is,
amit az oprendszer simán lekezel, csak az Apple nem ad hozzá.

(#23) Den válasza karib (#20) üzenetére


Den
veterán

az ibookok tetszenek, jó az ár-érték arányuk is, csak nekem nehezek :)

Az fx5200-al nem az a bajom hogy kevés, hanem nem tudom elfogadni hogy fél milláért egy tesco gazdaságos gépekbe való gpu-t kapok. Miért nem egy matrox? az árból futná. A 256 mega rammal ugyanez a bajom.

www.simson4t.hu

(#24) Troll válasza worthless (#21) üzenetére


Troll
tag

Ez azért van, hogy külön rendeljél hozzá még.
Menj el a magyar online Appleboltba, és nézd meg, hogy mennyiért vesztegetik az 512MB SO-
DIMM DDR@333 bővítést... 130.625 HUF!!! :Y
Na ebben van a biznisz.

(#25) karib válasza Den (#23) üzenetére


karib
addikt

Igen, ezzel egyetértek.

Department of Redundancy Department

(#26) Den válasza worthless (#21) üzenetére


Den
veterán

oké hogy passzív hűtés, meg elég, de akkor legyen egy matrox, azok a kijelzők amiket a mac-ekbe raknak, igazán megérdemelnének egy igényes vga-t

www.simson4t.hu

(#27) gliskard


gliskard
senior tag

...az árnál vegyétek figyelembe, hogy ez kint a brand gépekkel versenyzik és nem az otthon összerakott és tuningolt vasakkal. Mellesleg nekünk volt egy-két tengeren tuli üzletfelünk akinél mac-volt a telejs rendszer (górétól a titkárnön keresztül a recepcióig mindenki macintost használt, és veszettül csodálkoztak, hogy mi is azon dolgozunk) :)

csak azt nem tudom, hogy itt már a full fém billentyüzet és egér a standard vagy az még mindig csak koncepció...

(#28) engusz válasza karib (#12) üzenetére


engusz
veterán

''itt kezdodik a minoseg...''
Miért? Mert össze van zsúfolva minden? :F Vagy már csak megszokásból megy az Istenítés?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) 747 válasza engusz (#28) üzenetére


747
senior tag

''Miért?''

terveztel te mar eletedben aramkort?

(#30) engusz válasza 747 (#29) üzenetére


engusz
veterán

Nem, még soha.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) ub3r válasza engusz (#28) üzenetére


ub3r
csendes tag

Igen, itt kezdôdik a minôség... Stabil rendszer / gép, szép design, tartós cumókkal tele...

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#32) Macc válasza Troll (#24) üzenetére


Macc
aktív tag

Csak nehogy azt higgye mindenki, hogy ez igy is van! Az lehet hogy a magyar online Apple boltnal
dragabb Macintosh forrast nem lehet talalni a foldon, de nem ott kell vasarolni. En 27e -ert vettem a
G5-be 512MB RAM-ot, es az Kingston. Tudom igy is dragabb, de a Mac eleg valogatos memoria
teren es inkabb rakok egy garis gepbe garis RAM-ot a kereskedomtol, mint hogy elkezdjek 5e forint
sporolasert valami szedett-vedettet vackot beletuszkolni, aztan meg csodalkoznek ha megjelenne a
Kernel-Panic:)

Viszont, mar mashol is irtam, hogy azert raknak bele ennyi ramot, mert igy olcsobb a gep ara. Az
emberek inkabb ezt nezik, mint hogy mennyi a bovitessel egyutt. Viszont aki tudja mire kell, az
eleve ugy veszi meg, hogy mar bele is pakoltatja a gepbe mielott elhozna.

A Videokartya az tenyleg erdekes kerdes. Nyilvan sok van meg raktaron:))) Viszont egy atlagos
mac usernek sztem eleg. Mielott lecsereltem volna, en sem voltam kibukva, hogy mennyire szar. A
Call of Duty 1024-ben gyonyoruen ment (igaz nem fullon, de mar szepen).

Asszem ennyi, cso

(#33) engusz válasza ub3r (#31) üzenetére


engusz
veterán

Az én rendszerem is stabil, és még tetszik is. Egyik terméknek sem jár lesz a szavatossága. Mégsem Apple gépem van. De nem is Istenítem a PC-t vagy fikázom az Apple-t.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) anulu


anulu
félisten

brutálisan ronda! egyáltalán nincs ''számítógép kinézete''!. nálam egy PC ott kezdődik, hogy masszív gépház. már a design miatt is hanyagolom az Apple-t. nem mintha eddig túlságosan kötődtem volna hozzá...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) faster válasza anulu (#34) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor vegyél Powermacot. Brutális a gépház :)

(#36) Race-Face válasza anulu (#34) üzenetére


Race-Face
tag

No, azért annak idején a G4 mac nagyon ütős volt kinézetre, annak idején a PC-s számítógépházak még csak egyenszürke dobozok voltak...
Most a G5 számomra már egy kicsit unalmas (szigorúan a kinézetéről beszélek), és elnézve az új iMac-et, az Apple egyre egyszerűbb designra törekszik. Biztosan van, akinek ez tetszik... de az nem én vagyok.
Mondjuk az tetszik, hogy egy Mac még évek múlva is képvisel értéket. Egy 2-3 éves PC-t már inkább elajándékoz az ember, egy Mac még akkor is tartja az árát. Az én munkahelyemen van még egy G3 233 MHz-es masina 8.6-os systemmel, még mindig használható, ugyanakkor megmosolyogja az ember, ha összehasonlítja a mellette álló G4-gyel...

Kelj fel és járjunk!

(#37) Race-Face válasza anulu (#34) üzenetére


Race-Face
tag

A francba, pedig most tényleg csak egyszer kattintottam az OK-ra. Szarakodik az egerem, néha egy kattintást is ''duplán lát''...

[Szerkesztve]

Kelj fel és járjunk!

(#38) 747 válasza ub3r (#31) üzenetére


747
senior tag

igen, ilyen minoseget tobbnyire csak mainframe-ek belsejeben latni. pl abban a SunFire-ban, amit
ma kaptam szet.

(#39) klumbik válasza engusz (#28) üzenetére


klumbik
tag

Nos igen, sajnos létezik megszokásból elkövetett Apple-istenítés jelenség, de ha érzékeim nem
csalnak, úgyanúgy jelen van egyesekben a ''csakazért sem szeretem az Applet''-reflex. Egyik sem
szimpi tehát, hagyjuk a flame-gyanús költői kérdéseket.
Össze van zsúfolva minden? Így ez egy kicsit pongyola. Nekem csak igencsak átgondolt
rendszernek tűnik így a képről. Így kapsz egy 17''-os LCD monitoréval megegyező
helyigényű, gyors 64 bites rendszert (wireless eszközökkel akár megvalósítható az
egykábeles számítógép). Ez azért tök jó. Általánosságban megfigyelhető, hogy oly nehezen
tudunk elvonatkoztatni a házibarkács szellemiségétől.
A dizájn karakteres almás. Semleges, de ''sokkolóan'' semleges, hogy egy belémmászott
parazita marketinges szókapcsolattal éljek. Nekem tetszik. Egyébként, először nem
jött be az új 5-ös BMW (vagy az Alfa Spider és 147 sem), aztán végül rájön az ember, hogy
az egészet kell átlátni. (Lehet a tárgyaknak is van egyfajta kisugárzásuk? Öh.)

Csináltam egy kis összehasonlítást, de csak úgy nagyjából:
a táblázatban elég jól kivehető mit kapunk az alap iMacel 1299 Dollárért (de hírben is le
van írva): [L]http://www.apple.com/imac/specs.html[/L]
A vezető PC gyártó, a Dell oldalán 1307 Dollárért a következő jött ki: [L]
http://
configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?
c=us&cs=19&kc=6V469&l=en&oc=D46C&s=dhs[/L]
De ezt le is írom mert lehet nem működik a link.
Dell Dimension 4600C
2,8-as HT nélküli P4
865G chipset
256 mega mem
integrált graf
40 gigás vinyó
CDRW/DVD kombó
Dell 1704FPT LCD
bill, egér
+most akcióban egy ingyen nyomtató

Akkor lássuk az iMac (esetleges) előnyeit.
A procik minimum pariban vannak, vagy lehet még gyorsabb a G5-ös (erősen szvsz). A
mem ugyanannyi, de a Dellben lefarag belőle az integrált VGA. A Dellben fele akkora a
vinyó. Igen, az 5200-es nem egy remekmű, és habár nem vagyok otthon a GPU
trendekben, úgy gondolom minden téren az FX nyer, és nem csak hajszálnyival. 16:10
arányú kijelző 1440x900-as felbontással, míg a Dellnél 4:3, 1280 x 1024. A Dell gépnek
nincs Firewire portja. Jobb szoftvercsomag: minden bizonnyal a másik oldalon nem kapunk
egy iLife szintű pakkot. A Mac kisebb helyet igényel, valószínű, hogy kevesebbet fogyaszt
és kisebb a zajszintje.
Az már tényleg erősen eszvéesz, hogy milyen a Win Xp Home Edition a Pantherhez
viszonyítva:P és hogy kinek milyen formaterv jön be. Ez a Dell sem csúnya amúgy, és nem is
olyan nagy, de nekem meg az ezüstre fújt műanyag nem jön be. [L]http://www.ari-web.com/
shop/pc/dell/img/dimension-4600c-400.jpg[/L]

No nem akarok propagandát indítani, meg ugye én itt Dollárokkal dobálóztam, az itthoni
helyzet úgy is más, de egy pillanatra érdemes eljátszani a gondolattal.
A fő kifogásom nekem is a GefFX lenne, azt sem hiszem viszont hogy a Matrox egy jó
ötlet.:) Egyrészt nem (sokkal) gyorsabb, másrészt a jövendő rendszerhez illik támogatni a
pixel shadereket.
Mindenesetre jó úton indultak el, remélem a piaci szereplése is ezt bizonyítja majd. Amikor
pedig jön a Tiger, gondolom lesz egy modellfrissítés és beérik majd az iMac. Na akkor lesz
igazán érdekes.

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#40) 747 válasza Den (#23) üzenetére


747
senior tag

''az ibookok tetszenek, jó az ár-érték arányuk is, csak nekem nehezek''

nem azert, de a masik 2 gepem, egy Toshiba es egy HP nehezebbek.
egyedul a Vaio C1 konnyebb, de a 900 grammal nemigen versenyezhet mas gep.

(#41) 747 válasza Troll (#24) üzenetére


747
senior tag

''Menj el a magyar online Appleboltba, és nézd meg, hogy mennyiért vesztegetik az 512MB SO-
DIMM DDR@333 bővítést... 130.625 HUF!!!''

a masik veglet, hogy a nemet Gravis boltokban ha RAMot kersz, alapbol nem az eredeti Apple
cuccot adjak, hanem sokkal olcsobb, normal aru (de markas) cuccokat, altalaban Infineon-t vagy
Kingston-t.

a HDsys meg huzzon az anyjaba, ezert nem vesz magyarorszagon senki mac-et, mert megnezik a
listat, es infarktust kapnak.

(#42) 747 válasza Race-Face (#36) üzenetére


747
senior tag

''az Apple egyre egyszerűbb designra törekszik. Biztosan van, akinek ez tetszik... ''

pont ez a jo. kivul legyen abszolut minimal, belul fullos.
en behanyok attol a giccsparadetol, ami a PC-piacon megy (tisztelet 1-2 kivetelnek, pl IBM, Sony).

(#43) Keitaro válasza 747 (#42) üzenetére


Keitaro
addikt

Jamm, notebook és PC fronton én pl a Sony cuccokat imádom, csak már azokon is nagy az árcetli... (pedig a kiló alatti notebookok aláznak :) )

Ami viszont mindenkinek szól és még nem tudtam rájönni :
Miért jó a 16:10 arányú kép? Lehet velem van a baj, de nekem úgy tűnik a legtöbb felhasználási területen roszabb.

(#44) Race-Face válasza 747 (#42) üzenetére


Race-Face
tag

értem én, nekem eddig a számítógépházak non plus ultra-ja a G4 mac, annak mondjuk valamennyi változata (nálunk még az első sorozat van).
Ezt kezdték el ''butítani'', a G5 már olyan, mintha egy darab margarinból vágták volna ki szamurájkarddal.
Éppen ez a furcsa számomra, ha kiraknák elém a G4-G5, valamint a régi és új iMac képét, ránézésre pont fordítva raknám őket időrendbe.
Tudom, ez még így hülyeség, de ezek után hogy fog kinézni a G6? :)

Kelj fel és járjunk!

(#45) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Nekem tetszik. :)
De akkor sem fizetnek erte ennyi penzt. ;)
Most Pegasos projekt van, aztan szartaliga elajandekozas projekt lesz. :)
Utana valamivel boldogabb leszek :)
Aztan majd azert kene egy erosebb Mac is, de addig nekem boven eleg ez a G3-350-es iMac :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#46) karib válasza 747 (#40) üzenetére


karib
addikt

2,2 kg egy 12''-os géphez azért elég sok... Még az Asus is megoldja 1,3-1,8 kilóban. Persze az iBook az entry level, tehát elnézhető neki. De a 12'' Powerbook igazán megszorongathatná a konkurens ultraszubokat...

Department of Redundancy Department

(#47) twollah


twollah
nagyúr

Szepek az Macek, csak az aruk ne lenne olyan horrorisztikus.

(#48) worthless


worthless
tag

Photoshopban pl nagyon kenyelmes a szelesvasznu felbontas mivel konnyeden elfernek az eszkoztarak az epp szerkesztes alatt allo kep mellett pl erre jo. szerintem

http://browsehappy.com/

(#49) Goodman


Goodman
tag

Hatnemtom mibajotok az FX5200-al, valoszinuleg nem olyan minosegu kartyara toljak ra, mint a legolcsobb PC-s gyartok.. 2D kepminoseggel nem nagyon van bajom, egy single 1.6 G5unkben van ilyen, Quake3 teljesen jol megy rajta, de amugyse jatszani van :)

(#50) warn!ng


warn!ng
tag

Nekem barki barmit is mond, szerintem rettenet szepek a Mac gepek, es a cikkben szereplo gep is szep!

Az arukkal kapcsolatban> miert vesznek az ''emberek'' 150 millios orat? Akinek esze van az egeszen biztos, azert hogy adozzon a zsenialitas oltaran, amellett, hogy igen hasznos kepessegekkel felvertezett eszkozhoz jut hozza. En valahogy igy latom a Mac-et is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.