Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] A karcos CD-k megmentője (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Ez igaz lehet. Igen-igen karcos CD-met, ami ossze-vissza ugralt, finom polirpasztaval (sima, autohoz valo) es egy puha, nem szoszolos ronggyal ovatosan ''atdorzsoltem'' - persze sugariranyban - es azota a CD mukszik. Nem mondom az EAC talal rajta hibat, de asztali lejatszoban OK.

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Egyet értek az előttem felszólalóval! Lehetséges a polírozással újra használhatóvá tenni a karcos CD-ke!

prohardver vendég

(#3) andorpapa


andorpapa
őstag

Ebben igazatok van, kapható is ilyen kis CD repair kit, csak az érdekes, hogy gép formájában jelenik meg, ami azt is jelenti, hogy a gyártó vállalja a felelősséget a termék után. Ezek szerint tényleg 98% az esély? :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) Adi


Adi
senior tag

Bakker, Zizi Laborral égeted itt az egész Prohardvert?! :D

ldm start-reconf primary

(#5) andorpapa válasza Adi (#4) üzenetére


andorpapa
őstag

Azért annyira nem vagyok hardcore, csupán van egy ilyen lemez nálam, ami olyan karcos, hogy el sem tudod képzelni. Nem én hallgattam karcosra, de nálam kötött ki, és azóta vágyok rá, hogy egy meghajtó beolvassa, mert még nem igen hallottam szólni ezt a lemezt.

Amúgy a felirat szerint a Veresegyházi asszonykórus is énekel rajta, így a gyűjtők jelentkezését is várom! :DD

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) Zsoci


Zsoci
tag

Ilyen ( vagy hasonló) kapható itthon is a HAMA forgalmazza.Csak ott a CD-t papírlappal ami át van itatva polirozó szerrel kell felpolirozni.

Kicsit melósabb de ugyanilyen eredményt hoz ha valaki házilag fogkrémmel felpolírozza. Amodent előnyben ( nem vicc !)

Andorpapa milyen zizi labor CD-d van neked ? Évek óta vágyom egyre !

Írd meg lécci !

Üdv Zsoci

(#7) guest


guest
veterán

Szvsz az aszonykórus állandó partnerük volt, nem egyedi ritkaság. (nekem a ''Faképnél történő hagyás'' című bakelit van meg, ezen is szerepelnek)

A polírozásnál biztos, hogy ''feltöltjük'' a karcokat?
A fogkrémes módszert én is használtam igen jó eredménnyel, de nagy erővel, és hosszasan kellett polírozni, tehát szerintem inkább ''lecsiszolásról'' van szó. Egyébként sem valószínű, hogy a polírpaszta fénytörése megegyezne mindenféle lemezével.

prohardver vendég

(#8) Dalai Láma válasza guest (#7) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem úgy gondolta andorpapa. Ő is a lecsiszolásra gondolt sztem. Sőt, biztosan. Szóval igen, lecsiszolásról van szó. És ő is így gondolta. Legfeljebb a megfogalmazás nem túl szerencsés.

-ha tévedtem, bocs

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#9) guest


guest
veterán

''Így lehetőség nyílik a karcok feltöltésére,''

Ha valóban csiszolásra gondolt, akkor tényleg nem volt szerencsés az ellenkezőjét írni. :-)

Bár lehet, hogy csak a fordítás adott vissza valamilyen hibát az eredeti szövegből, azért ezt észre lehet venni.

Ettől függetlenül jók a cikkek, nem véletlenül járok ide! ;-)

prohardver vendég

(#10) utax válasza andorpapa (#5) üzenetére


utax
aktív tag

nem lehetsz ilyen fiatal, hogy már nem emlékszel a Zizi Labor asszonykórusos zenéire ! hatalmas flash volt régen ! :)

Use the force, Dude !

(#11) rog válasza utax (#10) üzenetére


rog
addikt

flash volt?!
na ne mond már!

(#12) utax válasza rog (#11) üzenetére


utax
aktív tag

flash=akkora élmény, mint egy villámcsapás
vagy csak lehagytad a '':)''-t ?
:)

Use the force, Dude !

(#13) rog válasza utax (#12) üzenetére


rog
addikt

nem is tudom, ''az én idömben'' még drogos élményt jelentett a szó :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] A karcos CD-k megmentője (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.