Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] A GPU-helyzet fokozódik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Steven


Steven
addikt

Hoppácska... érdekes lépés az ati tól

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#2) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Én azt mondanám, hogy konzekvens. :)
Lehet, hogy két nagyon hasonló képességű kártya születik?! Ha így lesz nagy flame lesz a vége a fan-ok között! ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#3) Power


Power
senior tag

Eh!
Szinte minden nap új találgatások! Kell a gumicsont.
Ez az ATI talán eddigi legjobban örrzött specifikációjáról van szó.
Egyébként az már maga nonszensz lenne, hogy mostanában döntöttek volna, hogy nem 8 hanem 12/16. A döntések az R420-ról bármilyenek voltak is már nem tavaly eldőltek.
Hamarosan minden kiderül. :)

Power

(#4) Niquis


Niquis
aktív tag

Na EZ már teljesítménybeli ugrás lesz! Vicces is volt azért hogy még mindig a már majd' 2 éves modell és annak kisebb változtatásai állnak a dx9 gyorsítás csúcsán, és inkább csak butításokat hoznak ki.:) Más kérdés, hogy ismét a jó öreg módszer: hogy gyorsabb legyen, rakjunk bele mindent mégegyszer(pipes) :)
A 16 pipe elég brutál módon termeli viszont a hőt, nem?

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#5) engusz


engusz
veterán

Erre roppant kíváncsi leszek! Már nagyon várom az első igazi teszteket! Nem flélmelve, nekem nagyon úgy tűnik, hogy az ATI elszámolta magát. Az nVidia-nak nagyon fontos, hogy bizonyítson ezzel a kártyával. (Gondolom ezt mindenki tudja.) Viszont az ATI a több futószalaggal behozhatja a hátrányát. Ha valóban létezik ez a hátrány.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) anaqer


anaqer
veterán

[L]http://www.theinquirer.net/?article=15246[/L]
LoooL... :)) Ez kezd NAGYON kész lenni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) fLeSs válasza engusz (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem egyelőre senki nem számolt el semmit, csak az oroszok kitalációin csámcsog az egész világ.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Goose-T válasza anaqer (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Hülye kanadaiak... azt hiszik, mindenhol olyan hideg van mint náluk. Mi lesz ezzel a monstrummal itt nyáron? :) Télen OK, le lehet csavarni a radiátort.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) csudri


csudri
őstag

Aktiválnak még 8 pipeline-t? És hol marad így az x millió hülye topik, hogy
- X800 sofmod,
- X800 plussz 4 esetleg 8 pipe?,
- csak 9876543 3dMark04 pontom van még 34pipeline nem segítene?

LOL!

(#10) Raymond válasza fLeSs (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Az eredeti hir a francia ClubIC oldalon jelent meg: [L]http://www.clubic.com/n/n12244.html[/L]

Meg egy nemeten, nem emlekszem a cimre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) F-ECT$ válasza csudri (#9) üzenetére


F-ECT$
titán

Majd lesz olyan alaplap, hogy lesz benne AGP, és PCI Express slot, és 2 ATI-t lehet beletenni, úgy, hogy összekötöd őket, mint anno a Voodoo 2-ket :DDD

Dive ever, work never.

(#12) csudri válasza F-ECT$ (#11) üzenetére


csudri
őstag

Paks pedig elsötétül, amikor beröffenti valaki a HL 8-at. :))

(#13) fLeSs válasza Raymond (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor a franciák, mind1. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) Raymond válasza fLeSs (#13) üzenetére


Raymond
félisten

OFF
Far Cry benchmarking: [L]http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=11380[/L]
ON

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) fLeSs válasza Raymond (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi, ez a dev dolog hiányzott már csak. :))

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) _Zsolt_


_Zsolt_
tag

Hali.
Bocsi tudom hogy nem ide tartozik de tudnátok nekem magyar játéktesztelő oldalakat írni. (Azaz linkeket).
Egy párat én is ismerek ezeken kívűl kellene még:
-Hc gamer
-Gamekapocs
-576 Online
-PC GURU
A hozzászólást elöre is köszi.

(#17) t-shirt


t-shirt
veterán

Ha igaz a hír, akkor egy 5*-t az ati marketingeseinek.
Mindenkit altattak hogy nem is nagyon változtatnak meg marad minden csak kis módosítások stb ..., mennyivel nagyobbat durran így

(#18) faster válasza fLeSs (#15) üzenetére


faster
nagyúr

Ez a -devmode kapcsoló ismerős, asszem a halflifeban is így van.

(#19) TheVeryGuest válasza Goose-T (#8) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

''...az alattomos kis gombszemükkel és a bólogatójános mentalitásukkal...'' :))

A következő hír biztos az lesz, hogy az nVidia viszont tud Zöld Tornádót csinálni, mint Shongoku, és legyőzi az ATi-t.

Amúgy úgy tűnik az ATi mérnökök eleve 16pipe-pal tervezték az új GPU-t, csak mivel úgy látszott, hogy az nVidia nem áll elő versenyképes megoldással elég lesz kevesebb is. Így van ez, nem érdekük rögtön zsír termékeket csinálni. Elveszítenének egy ciklusnyi bevételt.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#20) Thom!


Thom!
veterán

~GPU: 500MHz
~16 pixel pipeline
~''GDDR3 1GHz''
~....

~160 million transistor
~How to...???

Ez így túl sokkk lenne mert, így simán lehetne 9700Pronál 3× 4× gyorsabb is... NO Comment

(#21) faster válasza Goose-T (#8) üzenetére


faster
nagyúr

Ezt a marhaságot. Akkor inkább az nvidiát szidd a 200millió tranyós NV40 miatt. :((

(#22) eddie303 válasza TheVeryGuest (#19) üzenetére


eddie303
őstag

Off
South Park RuleZ :)
On.
Vajon mikor száll be végre az ilyen harcba az S3 is meg más cég is ebbe a harcba? Akkor sztem le lehetne verni istenesen az árakat :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#23) F-ECT$ válasza Thom! (#20) üzenetére


F-ECT$
titán

Pontosan. Ha most nem kellene bevetni a 16 pipelinet, akkor az csak a következő generációban debütálna, ami egy picit áttervezett R420 lenne. De így ki kell teríteni a lapokat :)

Dive ever, work never.

(#24) Hun'reeth válasza F-ECT$ (#23) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Csak nehogy betli legyen belőle! :P:DDD Inkább durchmars ! ;]

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#25) Sárpac válasza Steven (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Zutty megijedtek az Atinál valamitől?:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#26) F-ECT$ válasza Hun'reeth (#24) üzenetére


F-ECT$
titán

Attól függ, hogy milye van az Nvidianak. Mert ha csak ultija, akkor lehet betli is :DDD

Dive ever, work never.

(#27) Raymond


Raymond
félisten

[L]http://anandtech.com/video/showdoc.html?i=2018[/L]

Idezet:
''We just received confirmation that X800 Pro will run on 12 pipelines, Radeon X800 XT will run on 16 pipelines and Radeon X800 SE will run on 8. It is important to note that all three of these chips are based on the same R420/R423 core. ATI could have an overclocker'ss/softmodder s dream with the X800 Pro and SE derivaties!''

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Kérdés, hogy mihez szükséges ez az intézkedés.

Ahhoz hogy elsők maradjanak, vagy ahhoz, hogy egyátalán versenyben legyenek. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Steven válasza Raymond (#27) üzenetére


Steven
addikt

Az ati részéről az lett volna a szemétség ha 8 pipeline osat adta volna ki pro nak megvárták volna mig minden fanatikus meg veszi a ''az adott csucskategoriát'' és utólag adták volna ki a 12 őt és a 16 ot ugyan azért az árért amiért a 8 pipelinet értékért... Hála a versenyhezetnek nem így történik reméljük...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#30) rudi válasza Raymond (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ez BARÓ. Megvárjuk mit tud a konkurencia aztán annak függvényében adjuk ki a mi cuccunkat 8-12-16 futószalaggal. Ha meg még a 16 is kevés a piacvezetéshez akkor egye fene, legyen 20 vagy akár 24 pipe :) Most már csak annak kell drukkolni, hogy 8 futószalag vastagon elég legyen a Doom3-hoz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza rudi (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja még valami: mi van ha ugyanúgy RivaTuner softmoddolhatóak lesznek majd az új 8-as kártyák 16ossá?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Steven válasza rudi (#30) üzenetére


Steven
addikt

Egyet értek , ami a vicc h. amikor vettem egy 9600 prot azt hittem h. mekkora jó vga m van aztán eltelik két hónap ki jön a far cry és akad :)) szóval mokás a technika fejlődés....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#33) Raymond válasza rudi (#31) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy legyen :DDD

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) Pierre


Pierre
tag

Most már tényleg kiváncsi vagyok, melyik kártya mit tud. :C Tesztek rulz

Hous Bin Pharteen

(#35) Sanya válasza csudri (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

Beröffenti LOL, nagyon durci :DD

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) J.J. András válasza rudi (#31) üzenetére


J.J. András
őstag

nem gondolod, hogy most lehet , hogy odafigyelnek netán erre...? :F
és hogy több pénzt kihozzanak az R420-ból, zárolják a maradék Pipline-t...:O
, mint ahogy az Intel és AMD is megcsinálta a szorzózárat....(bár ne így lenne;] )
-de mindenezt úgy, hogy szoftveresen ne tudd működésbe hozni,mint 9500-ös esetén....

amúgy, szerintem megnézhettek valami nVidia terméket, aztán tényleg becsokiztak, hogy a túróba csinált ez a vergődő nVidia ilyen jó chipet....és csak hódítani akar az ATI is, ez már olyan, minthogy a Forma1-ben, vagy a Párizs-Dakaron ott kell lenni minden nagy cégnek, és mindenáron nyerni kell, hogy enyém a legjobb gép.....

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#37) anaqer válasza csudri (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Rosszul jártál koma, nem szabadulsz meg a softmod árnyékától.
Nehéz lesz majd elviselni, fogadd őszinte részvétem.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) t-shirt


t-shirt
veterán

Izgalmas időszak következik, felfokozott várakozás az első tesztekig.
Anyu hányat kell még aludni az ati tesztig?

(#39) rudi válasza J.J. András (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem most bődületesen helyzet van, szóval nem is biztos, hogy lépni kell. Talán éppen óvatosságból halasztotta az ATI az új kártya megjelenését pár héttel az új NV vas mögé. Lássuk mivel gazdálkodunk:

1. NV40 (vagy micsoda) jön 14-én
2. ATI R420 utána 1-2 héttel
3. nagy hardver gyártók azt mondják 3-4 hónapig még nem lesz NV40-re épülő kártya
4. a legtöbb hardver gyártó már gyárt ATI és NV cuccokat is
5. minden mai játék tökéletesen fut egy 350-400MHz körüli 8 futószalagos R350-en.
6. kellően sok 8 futószalagos Radeon 9700 és 9800 kelt el mostanáig

Ha tényleg igaz és az ATI-nál könnyedln tudnak 4-8-12-16 futószalagot kapcsolgatni akkor talán azért várnak az NV40 megjelenéséig, hogy tudják mire számítsanak, és a 8-12 vagy 16 futószalagos verziót mutassák be kicsivel később mint új R300 vagyis NV4x-verő.

Másik oldalon ott a HW gyártók. Megvárjék milyenek lesznek a kártyák, és értelemszerűen a jobb ár/érték arányút fogják előnyben részesíteni, már nincsenek egy gyártóra utalva.

Harmadik oldalon áll a jétékfejlesztő, aki nem építhet a jövőre, mert neki MOST kell eladnia a játékát. Ő akkor megy tutira, ha olyan játékot csinál ami elmegy a ma domináns Radeon 9600-9800 és NV 5700-5950 sorozatokon, tehát LEGFELJEBB olyan kraftos mókát csinálnak amivel egy 5. pontban leírt kártya elbír, de még inkább olyat, ami a 4 futószalagos és mellesleg jó alaposan fogyó közepes Radeon 9600 és NV GFFX 5700-5900XT-ken elfut.

Innentől kezdve teljesen érdektelen, hogy 8-12 vagy 16 futószalagos az új chip és hogy 400USD vagy 1000USD, mert úgysem fog addig nagy tételben fogyni, amíg nem lesz MINIMÁLIS követelménye az éppen aktuális játékoknak. Az hogy ki gyártja a leggyorsabb VGA-t csak PR szempontból érdekes, max villogtatni lehet.

Korábban volt egy Tim Sweeny (UT motor apukája) interjú a Beyond3D-n [L]http://www.beyond3d.com/interviews/sweeney04/[/L] Ő azt mondja, hogy az új Shader2-3.0-s játékok 2005 végén vagy 2006 elején lesznek csak túlsúlyban. Ma speciel egy kézen megszámolható azoknak az ismertebb játékoknak a száma (Prince of Persia, Far Cry, DeusEx2 aki még tud ilyeneket az indormáljon), amik nem hajlandóak az ŐSRÉGI DX7-es kártyákon, és még ezek is vígan mennek olyan régiségeken mint Radeon 8500 és GF3! Az első boldog Radeon 9700 tulajoknak is jó sokat kellett várniuk az első Shader2.0-t használó gamekra.

Én abban bízom, hogy az új chipek max 50%-al lesznek gyorsabbak az elődöknél és a játékok még 1-2 évig minden gond nélkül futnak majd 8 futószalagos kártyákon és 1024×768/alacsonyAA+alacsonyAF mellett még a mai közepes kártyák tulajdonosai is játszhatnak majd.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) rudi válasza t-shirt (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Anyu mode ON
Hát fiacskám addig még legalább 30at, de ha jó leszel akkor a jövő héten megtudod milyen lesz az új NV chip :)
Anyu mode OFF

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) anaqer válasza rudi (#39) üzenetére


anaqer
veterán

+ Silent Hill 3 ( többet én sem tudok :D )

VISZONT.
A ''vígan menést'' úgy ahogy van el lehet felejteni wrt DX:IW, FarCry.
Ugyanez vonatkozik a kurrens csúcskártyákra AA / AF esetén.
( Ami ma már NEM elszállt luxus egy felsőkategóriás kártyánál.)
.
.
.
Lesz helye a teljesítménynek bőven.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) Raymond válasza anaqer (#41) üzenetére


Raymond
félisten

En meg csk annyit fuznek ehez hogy a DX:IW satnya teljesitmenye a jatek hibaja (sz*r motor) es nem a hardvere. A FarCry persze mas teszta. :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#43) rudi válasza anaqer (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát azért azt ne felejtsük le, hogy a DX:IW nem lett valami szép és jó játék, a programozók egyáltalán nem álltak a helyzet magaslatán. Szerintem a FarCry-on is lenne mit csiszolni. Majd akkor fogjuk megtuni mire elég egy mai kártya Shader2 vagy 3-ban ha hozzáértő kezekből is kikerül valami. Nézd csak meg a Princet vagy esetleg a rokon Beyond Good And Evilt, de akár az említett Silent Hill 3-at. No azok még a 8500-asomon is egészen korrektül mentek. Aztán ott van az NFS:U ami vizuálisan megint jó lett, de haver 800as Duron és GF2MX200(!)-al is tudott játszani vele! Még a TRAoD-ra is rá lehet fogni, hogy elég rendesen ment grafikailag, bár bugok voltak/vannak benne rendesen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) rudi válasza Raymond (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

FarCry-al az az érzésem, hogy sokszor feleslegesen részletes és aprólékos, talán kicsit túllőtek a célon...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) anaqer


anaqer
veterán

Tudom hogy egy miért lassú a DX:IW. De NINCS rá garancia, hogy ez fajtájának utolsó példánya, sőt. Mindig lesznek gyengén megírt játékok, és azokat ha máshogy nem, hát nyers erőből kell bírnia a kártyának.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#46) rudi válasza anaqer (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Teljesítménynek mindig van helye, a kérdés csak az, mikor mondják a felhasználók, hogy ELÉG! nem adok ki évente 400-500USD-t VGA-ra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) anaqer válasza rudi (#46) üzenetére


anaqer
veterán

A felhasználok nagy része ősidők óta ezt mondja és így is tesz. :)
( És nem csak az irodai felhasználók. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#48) rudi válasza anaqer (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Arra sincs garancia, hogy a törött lábú antilopot nem éri utol az oroszlán... Ha egészséges a természet, akkor nem nagyon hagyja a gyengét érvényesülni. Kétlem, hogy sok fogyott a DX:IW-ből.

Szerintem 3D motort legfeljebb 2-3 NAGYON erős programozócsapat tud csinálni. Én ilyennek tartom Sweeny-éket az UT warframe-vel és Carmack csapatát a Doom3 motorra. Abban már korán sem vagyok bitzos, hogy a Raven Soft és Romero üdvöskéje a HL2 jó lesz, bár ugyanúgy bízom benne mit az Oroszerőben a STALKER mögött.

Valójában nem is gond, hogy nem tudnak sokan jó motort csinálni, ők inkább gyúrjanak korrekt fizikára, hangra, AI-re és JÓ ÖTLETRE, mert abból még kevesebb van mint jó motorból.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) anaqer válasza rudi (#48) üzenetére


anaqer
veterán

''hogy a Raven Soft és Romero üdvöskéje a HL2 jó lesz''

Ühm... Romero mióta dolgozik a Ravennek? :F És ez melyik HL2? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50) rudi válasza anaqer (#49) üzenetére


rudi
nagyúr

ÁH vissz az egész, HL2 - Valve - Gabe Newell :( de ők már eljátszották egyszer a hitelüket. Romero pedig ID -> ION Storm és mots nem tudom hol van már pontosan, de a Raven csinálta még anno a Heretic2-t amiben ő is bennevolt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] A GPU-helyzet fokozódik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.