Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-shirt


t-shirt
veterán

Így kéne működnie mindennek a világon. Ha valami rossz nem letagadjuk hanem kijavítjuk. Sok gyártó példát vehetne.

[Szerkesztve]

(#2) Sixkiller6 válasza t-shirt (#1) üzenetére


Sixkiller6
őstag

arra azért kíváncsi lennék, h be is ismerik-e a hibát, vagy fújnak mellé vmi lufit, h ez nem is azért van.

- no es importante -

(#3) Hun'reeth válasza Sixkiller6 (#2) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Azzal, hogy emiatt új revizíót adnak ki már be is ismerték a hibát.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) arpi6k


arpi6k
addikt

Bővebben: link

Intel & ATI

(#5) Savanya


Savanya
addikt

Érdekes a Gigabyte-nél pont forditva van - a régebbi NF4-en aktiv hütő volt - passziv hütőt tettek fel és nagyon melegszik.......

Mobilszámom: 70-516-8068

(#6) Sixkiller6 válasza Hun'reeth (#3) üzenetére


Sixkiller6
őstag

na jó, de hogy ki is mondják-e, h azért változtatunk mert vmit eltoltunk és rájöttek vmi oroszok...
mind1, csak kötexem

- no es importante -

(#7) Loretto válasza t-shirt (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Így van.

Soirée...

(#8) Integra


Integra
titán

na végre!
egy cég amelyik helyesen reagál a kritikára a sok hülyeség helyett!!!!
heyy de ritka az ilyen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) YoungOld


YoungOld
tag

Egyetértek. Én úgy vettem észre, hogy a Chaintech figyel a legjobban a vásárlóira. Mikor írtam nekik Hollandiába, hogy vacak a chipset venti, mert kerepel, meg nyöszmötöl, küldtek tök ingyen két másikat postán, bordával együtt, és ráadásul még gyorsak is voltak. E-mailekre is rendesen válaszolgatnak. De én azért az aktív alaplapi hűtéseket akkor se szeretem, valami passzív megoldás kellett volna, pl. vörösrézből egy okos kialakítású borda. Ha az alatt is megfőne, hát akkor elismerem, hogy legyen venti, de igazából én nem rajongok értük...
De a Chaintech hozzáállása példaértékű.:C

Nincs aláírásom. Majd kitalálok valamit. Nem kell elsietni...

(#10) karib


karib
addikt

Ennél már csak annak örültem volna jobban, ha valami tényleg korszakalkotó hűtést produkálnak. Mert sajnos a szokásos csökött borda + gagyi, agyonpörgő venti duóra váltottak, ami legalább annyira veszélyes, mint a nem kellően szellőztetett passzív borda. Megáll a venti, elfüstöl az alaplap, mert a kis bordában még annyi tartalék sincs.

Ha már VGA-kra vannak normáis, akár csendes hűtők, chipsetekre miért nem tudnak csinálni? Nem olyan nagy ördöngősség - azonban az NF4 esetében nagyon úgy néz ki, hogy a passzív hűtés már nem elég. Ideje lenne valami színvonalasat alkotni...

Department of Redundancy Department

(#11) YoungOld válasza karib (#10) üzenetére


YoungOld
tag

És ha a passzív hűtés bordái úgy állnának, hogy a házban levő légáramhoz igazodjon az állásuk? MErt a legtöbb passzív chipset borda nagyon átgondolatlanul van kialakítva, nem csoda, hogy nem működnek jól. Szerintem meg lehet passzívan is oldani az ilyet, ha ügyesen terveznek. A másik dolog meg: vajon ez a chipset hány wattot disszipál? mert ugye vannak nagy teljesítményű passzív hűtésű GPU-k is.

Nincs aláírásom. Majd kitalálok valamit. Nem kell elsietni...

(#12) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

heatpipeot a chipsetre!:DDD (is)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) zsiga667 válasza karib (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

Ott a pont. Nyugodtan lehetne egy viszonylag nagy bordát hagyni a kisventi alatt tartalékba, nem hiszem hogy olyan sokba kerülne...

És ha már itt tartunk, rakhatnának rá minőségi (pl. Papst) ventit is. Valószínűleg a teljes hűtő kerülne max. 5-6 euro-ba, annyit meg megérne szvsz.

(#14) beef


beef
őstag

''A szerző akkor elsősorban az alaplapra szerelt, meglehetősen gyenge teljesítményű chipsethűtőt okolta, mely nem volt képes a túlhajszolt nForce4 lapkát üzemi hőmérsékleten tartani.''

Tehát a lényeg a túlhajtás. Úgy gondolom az nem üzemszerű használat, ha valaki túlpörgeti a lapot. Ez bármilyen tuningnál jelentkezhet. Aki ezt egyébként is úgy gondolja, hogy a tuninghoz nem kell minden gyári hűtést jóval nagyobbra cserélni, az majd rájön.

Egyébként tényleg korrekt hozzáálás, de azon sem lepődtem volna meg, ha azt mondják, bocs, de minek hajtod túl? :)

(#15) HERR Z válasza beef (#14) üzenetére


HERR Z
veterán

abban a világban a bocs mért hajtod túl nem fair ahol MSI Giga asus Abit automata tuning funciókkal ellátott alaplapokkal áll elő...vagy dfi 4v a ramnak...az a jó ha már nemcsak a sebességben stabilitásban featurelistában hanem a tuningban is versenyeznek...akinek meg nem kell az vesz ecs vagy asrock lapot:D

(#16) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Nekem az Asus-on egy Zalman van! Az FSB eddig 225ön van és 35 fokos a lap! Lehet az a borda kicsi volt! A Zalman Nj-47 azért nagyobbnak tünik...

(#17) marcee válasza karib (#10) üzenetére


marcee
addikt

Teljesen igazad van, kérdés, hogy elfér-e? Az agp/pci-e mögé nem kerülhetne, mert akadályozza a hosszú kártyákat, ha a kártyahelyek és a proci között van akkor meg a dual zalman-like combo-kal ütközhetne. Sz'al atx rendszerben nem könnyű. Elvileg a btx erre is gonolt, de azt nem ismerem annyira, hogy ki merjem jelenteni, hogy azon nem lesz ilyen gond. Mindenestere amd fronton az sem megoldás.

\m/

(#18) Sanya válasza karib (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

mert vehetnél egy 50L-es zanussi hűtőt, és abba rakhatnád a géped, mert már az is olcsóbb lenne

manapság egy gép majdnem ebből áll: gép 30%, hűtés 70%

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Jim Tonic válasza Savanya (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Most vettem SLI-s GB-t. 2004. 11. hó végei. És aktív hűtéssel van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) Sir Riccio válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ezt én is megerősitem és még csak nem is hangos, mint pl: az asus-é. Sőt mivel kettő van belőle /aktiv 6 fázisu táp/ igy csendesnek is mondható.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21) rudi válasza karib (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Láttam egy MSI RS480-as lapot. Az integrált grafikus magos északi hídon csak egy gagyi bordácska volt. Most vagy az ATI tud valamit amit az NV nem, vagy az is megsül rövid úton.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) HERR Z válasza rudi (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

hmmm....ilyen összehasonlításra ott lehet az FX5800 vs 9xx0 széria...vagy a gyári ATi reflap ami 8500 hűtővel megy:D
Tehát inkább nVidia csinál valamit rosszul....vagy jól hiszen fűti a szobát:D

(#23) fLeSs válasza rudi (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy chip csinál mindent, mit vársz? Lefogadom, hogy az nForce5 nem lesz ilyen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) he7edik. válasza rudi (#21) üzenetére


he7edik.
addikt

Hol lehet ilyen alaplapot szerválni?

Égő szöveg a flém vázon

(#25) HERR Z válasza fLeSs (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

hmm...azért említsük meg NF2-nél külön-külön is betyárul fűtöttek....a torzuló hang a túlmelegedés miatt:D jelenségről meg....inkább ne is említsük:DD

(#26) HERR Z válasza he7edik. (#24) üzenetére


HERR Z
veterán

expert és kiskerei/e-connect, demo/ illetve PH! piac:D

(#27) fLeSs válasza HERR Z (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De elment passzívban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Esmein


Esmein
nagyúr

Wow chaintech. Kár hogy nincs nekik jó nf2 deszkájuk :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#29) HERR Z válasza fLeSs (#27) üzenetére


HERR Z
veterán

nf3 is tökjól elmegy...

(#30) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Évek óta kifejlesztették már a pontos hőérzékelőket, miértnem tudnak benyomni egyet a chipset alá/rá/belé, és szépen beírni a biosba hogy ne engedje megfőni szegényt.
X-bit labsban meg komoly szakemberek lehetnek ha csak a biost tudják állítgatni, a hardwer moddingoláshoz meg fingjuk sincs. Nemhinném hogy a gyártó valahol jelezte, vállalta, hogy az eszköz a gyári szereléssel biztonságosan húzható lenne.
Mindenestre tényleg dícséretes lépés volt a gyártótól, hogy reagált a problémára.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31) perempe


perempe
addikt

Szvsz a NB nem véletlenül van közel a lapomon (Abit IS7-E) a processzorhoz. Zalman borda van rajta, de gyakorlatilag kell hozzá a procihűtő szele is.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#32) tonio válasza Savanya (#5) üzenetére


tonio
csendes tag

Regebben nem volt passziv hutes a NF4 gigabyton? Konkretan: GA-K8N Ultra-9.
gigabyte.com.tw -n passziv hutes latszik a kepen, amit itthon lehet kapni az esetleg aktiv hutesu mert regebbi?
Most akarok NF4 lapot venni es fontos szempont a passziv hutes (vagy ami azza alakithato). Tuning nem erdekel.

(#33) atus33 válasza tonio (#32) üzenetére


atus33
tag

Hát igen, ez a hűtés az egyetlen nagy probléma az NF4 chippel, és a rá épülő lapokkal. Vállalati szegmensben nem fognak ilyet tucatszámra venni -- melyik user fogja szívesen hallgatni a chipsethűtőt? Vagy melyik rendszergazda fogja le-(vissza-)cserélni normális passzívra, feláldozva egy kártyahelyet? Vagy ki fog izgulni, hogy mi lesz a hővédelem nélkül készített NF4 csippel, ha a miniventillátor egyszer elromlik?

Gondolom ezért lesz az NF5-ös P4 már tényleg chipset, két alkotórészből.

Otthonra, modolástól nem riadó tulajoknak viszont nagyon is jó, sőt egyedülálló szolgáltatásokat kínál a piacon. Pl. erről merném legbiztosabban állítani, hogy fogad majd duálmagos procikat.

KriszBoy vagy valaki: megírnátok, hol lehet kapni azt a Zalman Nj-47-es (vagy hasonló) passzív chiphűtőt?

. o O o .

(#34) KriszBoy válasza atus33 (#33) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Itt mindent megtalálsz róla...
Bővebben: link

Itt pedig kaphatsz is akár...
ZALMAN ZM-NB47J: 990 Ft + áfa
Bővebben: link

(#35) atus33 válasza KriszBoy (#34) üzenetére


atus33
tag

Köszi KriszBoy! Hamarosan elviselhető hangú lesz a gépem :) .

. o O o .

(#36) Sir Riccio válasza atus33 (#33) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Igazából nem is értem minn problémáztok aktiv-passiv hütés? az egésznek semmi jelentősége akkor ha a házban pang /meszorul/ a levevegő, lehet akármilyen jó az aktiv vagy passiv hütés ha a házban 40 fok körüli hőmérséklet uralkodik, idő kérdése csupán hogy az adott lap mikor ''szenderül jobblétre'' Először a ház jó szellőzését kell megoldani, tévhit az hogy ha nincs rajta a burkolat akkor már jó a szellőzése. És ez hatványozattan igaz a passziv hütés esetén./ Végeztem jónéhány mérést Berner lézeres hőmérővel, és ez a fentebb leirtakat igazolta./ Tudomásul kell azt venni hogy a keletkezett hőt a csipp-ről el kell szállitani a házon kivüli környezetbe, ennélkül a legjobb hütés sem ér fabatkát sem. Ha valaki alergiás a zajra alkalmazzon vizhütést, vagy válasszon olyan házat amelyben érvényesül a ''kémény hatás'' megyarul a ház kialakitása olyan, hogy megindul benne a termikus áramlás kényszerlevegő áramoltatás /ventillátorok/ nélkül is.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#37) atus33 válasza Sir Riccio (#36) üzenetére


atus33
tag

Engem nem hogy a passzív-aktív nem érdekel, hanem az sem, hogy ha egy ventillátor 8000-et pörög. Csak ne legyen hangos! De sajnos a fizika nem így műxik. Ha nem lesz elég a passzív, még mindig inkább kiváltom a 2cm-es ventit egy lassabb nagyobbra, mint hogy így maradjon.

. o O o .

(#38) Savanya válasza tonio (#32) üzenetére


Savanya
addikt

Régebbieken aktiv volt .. az újabbakon van passziv és nem fér el a Zalman ..
A legjobb a Primecooler vga full réz hütője rá / amin a ventit potival lehet állitani/ .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#39) Raymond válasza Thulcandra (#30) üzenetére


Raymond
félisten

''X-bit labsban meg komoly szakemberek lehetnek ha csak a biost tudják állítgatni, a hardwer moddingoláshoz meg fingjuk sincs.''

Latom nem surun olvasod az oldalt......

A huteshez: Nem vagyok nagy hive az aktiv huteseknek alaplapokon. Barmilyen csendes is a venti az elejen elobb-utobb vinnyogni fog. Inkabb egy nagy passziv borda.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) anulu


anulu
félisten

le a kalappal a Chaintech előtt. részemről örülök, hogy Xbitlabs-ék kihajtották (szó szerint) a lelkét is annak az nF4 lapnak, mert így kiderül, h van ilyen gond. asszem azt fogom tenni, hogy aktív hűtéses alaplap, a hűtőt pedig rákötöm ford. szabályzóra, és úgy belövöm a fordulatszámot, hogy az nekem is tetszen. nálam az A64 tuning 250-es FSB-nél indul. köv alaplapomból szeretnék stabil 285-290MHz-et kihúzni. ha ehhez az kell, hogy aktív hűtése legyen, akkor az lesz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) Loha


Loha
veterán

Pont ugyan ilyen hűtő van az NF2-es Gigabyte lapomon... :)

(#42) rudi válasza Thulcandra (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

X-bit labsz és a ''nem értenek hozzá'' :Y GF2-től kezdve az ÖSSZES videokártyához lehoztak v-mod cikket!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi válasza Raymond (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a baj az nForce4-es lapokkal, hogy az alaplapi vezérlő NAGYON rossz helyen van, a VGA-tól nem fér oda semmi... Ezzel szemben az ATI RS480-asok elég ügyes kialakításúak, de az egyetlen elérhető MSI lapon csak passzív bordát láttam.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Danecay


Danecay
őstag

Egyébkén mi a véleményerről a CHAINTECH VNF! ULTRA-ról?

(#45) Danecay


Danecay
őstag

É mi a különbség az ultra verzió és a AL Chaintech s939 VNF4 ZENITH NON ULTRA verzió között? Az ULTRA-sok tudják elvileg az SLI-t nem? Akkor az lenne a különbség, hogy az egyik SLI-s a mások pedig nem?
A másik kérdésem, pedig az lenne, hogy mit takar pontosan a VALUE. Én úgy tudom, hogy a VALUE-s lapokhoz, nem adnak dobozt,front panelt, meg ilyan apróságokat. Ha nem akarok SLI-be kötni VGA-kat ragaszkodnom kell az ULTRA-hoz?

(#46) atus33 válasza Danecay (#45) üzenetére


atus33
tag

Danecay: úgy tudom, az ultra a következőket tudja a simához képest: 1000MHz-es Hypertransport, S-ATA 2. (A simánál 800MHz, illetve csak S-ATA 1, amely nem tudja az NCQ-t.) Az SLI egy külön dolog, amely az NVidia szándéka szerint az egyedüli kétkártyás megoldás, de a -- nem SLI-s -- ultrával is megoldja a kétkártyás lehetőséget sok gyártó.

A ''value'' szóval a jó ár-érték viszonnyal rendelkező termékeket szokták kitüntetni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy átlagos funkcióra szánják -- vagyis nem nagyon vannak benne extrák. Joggal feltételezhető, hogy az alapanyagokat sem válogatják meg annyira, mint pl. egy ''deluxe'' verzió esetén. De tuningmentes, nem power user típusú használathoz kedvező vétel lehet.

. o O o .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.