Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Körülbelül azok az infók szerepelnek a hírben amiket eddig is tudtunk.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hát egyelőre még az Intelnél az előny. Érdekes ez az architektúra, hogy mindegyik mag 512 kBytes saját L2 és 2Mb megosztott L3 cache-el rendelkezik, jó megoldásnak tűnik...

<< Heimdal >>

(#3) macilaci78 válasza L3zl13 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A DDR3 memória és a 45 nm-es gyártástechnológia ideje azonban csak 2008-ban jön el. Magyarán nem fogjuk tudni kihasználni, jó sokáig lesz jó drága... :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) Paqito


Paqito
senior tag

Az ember csak kapkodja a fejét.... Kiváncsi vagyok, h ez a feszített tempó tartható-e :F
Szimpatikusan hangzik a négy mag külön történő legyártása...

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#5) Dare2Live válasza macilaci78 (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amíg 65nmen készül mindenképp drága lesz egy ekkora mag.

2008ban megha átálnak 45nmre izgi lesz bár 2008ra mondja intel is az új coret.... beindult a fejlesztés....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Hűde messze van az még! :D 2007 Q3. Addig valószínüleg muszály lesz egy új platformra váltanom. :( Bár addigra biztos megfizethető lesz egy jó C2D. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) robyeger


robyeger
addikt

Csak nehogy fogalomzavarba essünk:
AM2 = DDR2 és Hypertranszport(HTT) v2.0 támogatása
AM2+ = DDR2 és HTT v2.0 vagy HTT v3.0 támogatása
(alaplapfüggő lesz, hogy képes-e az újabb HTT lekezelni)
AM3 = DDR3 és HTT v3.0 támogatása
(de DDR2-es alapban már nem fog működni)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#8) Detonator


Detonator
aktív tag

Na, szerintem az Intel-nél felköthetik a gatyeszt! Kár, hogy úgy tűnik nem lesz hosszú életű a kétmagos korszak! Éljen a magmánia! ;]

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#9) L3zl13 válasza robyeger (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmmm, fogalomzavarba estél.
Az AM3 proci működni fog AM2-es alaplapban.

Ellenben az AM2-es proci nem fog működni AM3-as alaplapban. (Logikus, mert úgysem lesz rajta DDR2-es memória slot.)

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#11) ngabor2 válasza L3zl13 (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tehát az am3-s procikban ddr2 és ddr3 támogatás is lesz? vagy a ddr3 eleve egy ''ráncfelvarrt'' ddr2 lesz? nagyon sok foglalattípus lesz már itt...

(nem csodálkoznék, ha pl. az asrock kihozna majd egy olyan lapot, aminél ddr2 + am3 van :D)

(#12) robyeger válasza Detonator (#8) üzenetére


robyeger
addikt

Ez még kevés, hogy az óriást megijesszék :) Hiszen szuperskalár jellemzőben még a K8L is le fog maradni egy, max.két utasításvégrehajtással órajelciklusonként az Intel Core-hoz, ezért kell a magas órajel és valószínűleg jobban is fog melegedni, mint a Kentsfield-ek. Továbbá nem tudni, biztosan hogy meg lesz-e a pletyka szinten beígért 256bit-re történő cache szélesítés és a L3 cache-t se tudjuk így előre, hogy mennyire lesz képes felvenni a versenyt az Intel Core osztott cache-tárazásával.
Talán az lesz majd jó ebben a magmániában, hogy valószínűleg nem kell majd külön Physics processzor(PPU) a GPU mellé.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#13) L3zl13 válasza Kalandor (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az AM2+ tényleg kihagyható volna. Nem tudom milyen teljesítménybeli növekedést jelent a HTT2.0/3.0.
Az meg hogy memória szabvány váltásnál változik a socket, az AMD-nél megkerülhetetlen.
Még igazából rendesek is, hogy odafigyelnek a visszafelé kompatibilitásra.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) LordX válasza ngabor2 (#11) üzenetére


LordX
veterán

Annak meg mi értelme lenne, mondván az AM3-as proci menni fog az AM2 foglalatban?

(#15) venember83


venember83
nagyúr

yippi!! uj foglalat, meghozza 2 is! grat AMD! :R Akkor AM2 napjai is meg vannak mar szamlalva... A beepitett memoriainterfesz miatt tobbet veszit az AMD, mint amennyit nyer, orokos foglalatvaltasok... :(

[Szerkesztve]

(#16) robyeger válasza L3zl13 (#9) üzenetére


robyeger
addikt

Nem logikus hiszen két különböző memóriavezérlőt(DDR2-t és DDR3-t is) talán be lehetne integrálni a processzorba (940db láb szerintem amúgy is kevés lenne erre), de az olyan plussz előállítási költséget feltételezz, amiért kizárt, hogy az AMD ehhez folyamodna. Ugyan abba a tipusú prociba, lesz majd a későbbiekben AM3 és AM2+ verzió is, ennyi.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#17) ngabor2 válasza LordX (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogy akinek megvannak a ddr2-es ramjai, azt ne kelljen lecserélni :D tudom, hülyeség.

(#18) L3zl13 válasza ngabor2 (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A DDR2 és a DDR3 szabvány tudtommal közel áll egymáshoz. Ezért megoldható, hogy az integrált memvezérlő mindkettőt támogassa.

AM3 foglalat+DDR2-nek csak akkor lenne értelme, ha ddr2 és ddr3 foglalat is lenne a lapon. Tekintve, hogy az AM3-as proci úgyis menne egy AM2 foglalatos lapban DDR2-vel.

Aki hülye, haljon meg!

(#20) ngabor2 válasza L3zl13 (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és a történelemben láttunk már néhány 2-féle memfoglalattal ellátott lapot...

(#21) L3zl13 válasza robyeger (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pedig tudtommal pontosan erről van szó.
940 láb akkor lenne kevés, ha teljesen külön lábakat használna a proci a DDR2 és a DDR3 vezérlésére, de nem látom be, erre miért lenne szükség...

Aki hülye, haljon meg!

(#22) venember83 válasza Kalandor (#19) üzenetére


venember83
nagyúr

ertem en, csak kicsit unalmas s elhamarkodottnak tunik ez a szinte konstans foglalatcsere...

[Szerkesztve]

(#23) robyeger válasza L3zl13 (#13) üzenetére


robyeger
addikt

Fizikálisan úgy tudom nem fog változni a socket, költségtakarékosság, hasonlóan, mint Intelnél a régi desktop 478-as lábkiosztás és az új mobil Core processzorok szintén 478 lábkiosztása. Fizikálisan megcserélhetők, de működni nem fognak.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#24) robyeger válasza L3zl13 (#21) üzenetére


robyeger
addikt

Attól hogy a DDR3 közelebb áll a DDR2-höz, mint a DDR1-hez, még szükségessé tesz némi átalakító elektronikát, ami tovább növelné a költségeket és komplikálná a gyártás/tervezést. Talán lesz majd olyan combo alaplap, amin lesz DDR3 és DDR2 foglalat is, de DDR3-al csak a AM3 proci fog működni és DDR2-vel csak az AM2-es.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#25) L3zl13 válasza robyeger (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Minden egyes hírben szerepel ez az információ.
Cagy mindenki qrvára félreértette, vagy tényleg így van.
AMD részről nem halottam még cáfolatot az ügyben.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Mackósajt válasza robyeger (#24) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Lehet variálni, hogy szerinted ez bonyolult megoldás, de a hírek már vagy fél éve következetesen arról szólnak, hogy az AM3-as processzorok egyaránt menni fognak DDR2 és DDR3 memoriával. Az AMD talán nem tudja, hogy ez túl bonyolult. :DDD
(Persze elfogadom, lehet, hogy ők is csak a vágyálmaikról beszélnek, de akkor is ezt mondják, és pillanatnyilag nem látok nyilvánvaló okot a megkérdőjelezésére.)

(#27) robyeger válasza L3zl13 (#25) üzenetére


robyeger
addikt

Meglátjuk neked vagy nekem lesz igazam ;) :R Szerintem sokan ott értik félre, hogy ha nekem lesz igazam, akkor ugyan azon processzor tipusból lesz AM2+ és AM3 verzió is, de ettől még nem lehet cserélgetni a lapokkal.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#28) robyeger válasza Mackósajt (#26) üzenetére


robyeger
addikt

Meglátjuk mennyire bonyolult :R , de ennyi erővel miért nem volt jó nekik a 939 tok és, most lenne egy DDR1-t és egy DDR2-t is kezelni képes AMD-s procink.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#29) Mackósajt válasza robyeger (#28) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A különbség sokkal nagyobb a DDR1 és a DDR2 közt, mint a DDR2 és a DDR3 közt. Nyilván nem tudták áthidalni.
És még lehetnek más okok is, amiket nem érdemes fejtegetni, ha az első megállja a helyét, mert az olyan lenne, mint a viccben. (A király meglátogatja a falut, és kérdezi a papot, hogy miért nem harangoztak a tiszteletére. - Hát ennek tíz oka van. Az első, hogy nincs harang... )

(#30) Flagstaff2 válasza robyeger (#28) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Azért mert a DDR1 és a DDR2 ég és föld. A DDR3 és a DDR2 már nem annyira. Szinte minden hírben tényleg ott van hogy az AM3-as procik fognak futni AM2 lapban DR2-vel (persze akkor e teljesítményük azért nem lesz akkora) de az AM2-es proccok nem fognak futni AM3 lapban. maga a socket és a lábkiosztás ezekszerint valszleg nem változik majd.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#31) robyeger válasza Flagstaff2 (#30) üzenetére


robyeger
addikt

Megadom magam úgy néz ki nektek lesz igazatok :R :R [link] De az AMD még nem nyilatkozott, biztos dolgoznak rajta ezerrel :B

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#32) kowk


kowk
tag

ah de giga lol. amikor jott a land grid array 775 mindenki szidta az intelt, mint a bokrot. ilyenkor hol vannak ezek a nagy pofaju, zold szemu kis tahok? =)

(#33) L3zl13 válasza kowk (#32) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Amennyire tudom AMD továbbra is csak a szerverplatformon szándékozik használni.

Ráadásul Intelnél akkor nem volt indokolt a váltás, mivel nincs integrált memvezérlő, maradhattak volna a régebbi tokozásnál, ha akarnak.
Most már lehet, hogy más a helyzet a nagyobb FSB miatt, de nem biztos.

Aki hülye, haljon meg!

(#34) venember83 válasza kowk (#32) üzenetére


venember83
nagyúr

jelen! de szemem barna, akkor lehet, h taho se vagyok? :U

[Szerkesztve]

(#35) REDeath


REDeath
őstag

akor ez az AM2+ os K8L olyan lesz mint a pedntium D? ilyen köztes állapot míg nem jön a 45-ös technológia és AM3 és DDR3 ? (azé mondom a pentium D-t mert azzal húzták ki a C2D-ig. )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#36) L3zl13 válasza REDeath (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A belső architektúrát tekintve lehet, hogy a K8L közelebb lesz az AM3-as procikhoz, mint a sima K8-hoz. Tehát ha az AM3-at hasonlítod a C2D-hez, akkor a K8L jóval több mint a Pentium D volt.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) REDeath válasza L3zl13 (#36) üzenetére


REDeath
őstag

oks, kösz, értem. de ettől függetlenül nem ez a végleges K8L az amd számára hanem majd a 45-ösök ugye? (ez egyértelmű a cik alapján mondjuk) :D

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#38) kowk válasza venember83 (#34) üzenetére


kowk
tag

akkor nyilvan nem rolad van szo, nemde? :)

(#39) L3zl13 válasza REDeath (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tom szvsz itt inkább folyamatos fejlődés van.
Úgy, mint ahogy K8-nál S939-en belül volt váltás 90nm-re, utánna váltottak AM2-re és vele DDR2-re, majd jön a 65nm...

Aki hülye, haljon meg!

(#40) Flagstaff2 válasza kowk (#32) üzenetére


Flagstaff2
senior tag

Valószínűleg a társaságodban mert máshol nemigen tűrik meg az ilyesfajta embereket akik így beokádnak.Azért emberi méretek közé nehéz 12xx lábat betokozni. Már a S939 sem gyengén sűrű. De hidd el nem a bszott nagy fogyasztás miatt használja az AMD az LGA tokozást ellentétben ez Intellel akinél köztudott hogy a fogyasztás miatt kellett váltania.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#41) Mackósajt válasza Flagstaff2 (#40) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A főáramtól eltérő tokozásba kerülő FX-ek fogyasztása ott van valahol a Pentiumok birodalmában...

(#42) #65675776 válasza robyeger (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy valamit elfelejtesz: a DDR(1) és DDR2 foglalata még mechanikailag is inkompatibilis. Ezért kellett váltani. A DDR2 és DDR3 viszont ugyan azt a foglalatot használja, csak más lábkiosztással. Márpedig olyat már láttunk, hogy egy foglalatba többféle lábkiosztású eszköz is kerülhetett: pl S370, amibe legalább háromféle kiosztással kerülhetett proci (PPGA cerka, FC-PGA Coppermine(-128), FC-PGA2 Tualatin(-256)). És mindezt akár ugyan abban a lapban. Persze a PPGA támogatása már művészet volt a végén.

(#43) L3zl13 válasza #65675776 (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''A DDR2 és DDR3 viszont ugyan azt a foglalatot használja, csak más lábkiosztással.''

Biztos vagy ebben? Furcsállnám, hiszen a máshová tett bevágás pont arra van, hogy ne lehessen nem belevaló modult tenni a slotba...

Aki hülye, haljon meg!

(#45) #65675776 válasza L3zl13 (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valóban máshova került. Ez elkerülte a figyelmemet, és a jelek szerint összekevertem a dolgokat. Arra viszont talán jól emlékszem, hogy ugyanannyi kivezetéses a két modul. Bár mostmár abban sem vagyok biztos.

(#46) Dare2Live válasza #65675776 (#45) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:R

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#47) robyeger válasza #65675776 (#42) üzenetére


robyeger
addikt

Én nem emlékszem olyan alaplapra, amelyik mind3t tudta volna kezelni. Volt olyan ami PPGA és FC-PGA, de nem tudta a Tualatin-t és volt az újabb a FC-PGA és a FC-PGA2 kezelte, de már a PPGA-t nem tudta. Csak hogy kötekedjek vagy okosodhassak :R Amúgy a DDR2 és a DDR3 is 240 érintkezős kiosztással rendelkezik jól tudod, de ahogy már említették neked máshol van a bevágás, mert más az érintkezők szervezése.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#48) Eperfa


Eperfa
tag

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy egyelőre nem kerül sor a DDR3 memóriaszabvány alkalmazására, ezzel együtt 2008-ra halasztódik a Socket AM3 foglalat ezzel együtt járó bevezetése is.
ezt majd írjátok át magyarra ;]

(#49) orbano


orbano
félisten

Na gyerekek azért tisztázzunk valamit:

AM2+ és AM2 lényegében ugyanaz a foglalat, mindkettőben menni fognak az AM2-es és az AM3-as processzorok is (csak a HT lesz más sebességű). Gondolom lábkompatibilis is lesz egymással a két foglalat, és nem is fognak nagyon eltérni egymástól. Csupán arról van szó, hogy valahogy meg kell majd különböztetni egymástól a DDR2-es és DDR3-as platformot, és sokkal kevésbbé felhasználóbarát lenne, ha lennének AM2-es alaplapok DDR2 és DDR3 memóriafoglalattal is.
Tehát végeredményben csak afelett siklottatok el, hogy az AMD megint képes lesz a legnormálisabban megoldani a technológiai váltást: aki nem akar megválni a jelenlegi alaplapjától és kedvenc ddr2-es memóriáitól, az megveheti magának ugyanúgy bele az AM3-as procikat is (amikben ugye lesz ddr2/3 memvezérlő egyaránt).

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) Fekete Fény


Fekete Fény
tag

hello
ORNANONK igaza van.Én is sokat gondolkodtam rajta.Arra jutottam hogy ddr2-ből van 1100Mhz is .ígyhát akkora különbség nincs köztük.Ráadásúl a jelenlegi amd nem nagyon használj ki a 800Mhz ramot.(Valószínűleg a 4 magos biztosan de dd3 :F :F ).A másik most vettem alig 3 hete egy új gépet és egy marha jó alaplapot(M2N32-SLIDELUXE 590)nem régóta van a piacon.Mekkora kicseszés lenne, ha NAGY különbség lenne a két konfig között.Vissza térve ddr3 nemóriára erre nem vennék mérget,hogy nem megy bele a ddr2 foglalatba.Mert ha egy 1100Mhz tudtak késziteni ddr2-ből akkor a 1400ddr3 is le tudja kezelni a foglalat.Na erről mi a véleményetek??????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.