Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Nem latom at, hogy ez hogy megy, de ha az nvidia frissen adott le rendelest, radeonbol mar hiany van jo ideje, akkor korabban nem lehetett volna tobb radeont rendelni?

(#2) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ez eléggé váratlan fordulat a korábbi hírek tükrében. Kíváncsi leszek a végkifejletre.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3) Daczy


Daczy
aktív tag

Irónikus...

(#4) joi29


joi29
őstag

Hurrá nem elég hogy eleve drága, ráadásul még hiánycikk is.
Nem csoda hogy nem mozdulnak az árak sehová, illetve felfele igen. :O

(#5) Abu85 válasza lenox (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilván szeretnének többet rendelni, csak megy vissza a mail, hogy fullon megy a gyártás ... sorry.
Most őszig kell várni, akkor lesznek új gyártósorok, és azokra lehet pályázni. Igazából a tényleges kérdés, hogy emelkedik-e az árazás, mert lassan ott tartanak a Radeonos gyártók, hogy a raktárkészlet a HD 5800-ból azonnal ürül. Ilyen körülmények között áremelés szokott lenni. Természetesen ezt az NV azonnal leköveti, hogy a partnerek torka körül kevésbé szoruljon a hurok.
Ebből csak mi jövünk ki rosszul. Az járt a legjobban, aki még a múlt évben vásárolt valamit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Hát aki teheti az meg is veszi az 5800as szériát, szerintem nem mindenkinek azon fő a feje hogy minél hamarabb bekebelezzen egyet az ütős kártyákból.

Én pl.: árcsökkenésre várok, de arra még várhatok is, kivárom míg számomra elérhető áron lehet majd 5770et vásárolni ( 25k ).

Kíváncsi leszek a végkifejletre, miként fognak emelkedni / csökkenni a radeonok ára, ha már kezd ürülni a raktár.

(#7) LackoMester


LackoMester
addikt

Egyenlőre akár mennyi internetes üz. néztem mindehol elérhetők a 58xx sorozatú karik. Gondolom a hiány 1-2 hónap múlva jelentkezik majd. :K
Na igen ősszel jönnek a köv. Radeonok, azthiszem ezt a szériát most kihagyom. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#8) Daczy válasza Csaszykj (#6) üzenetére


Daczy
aktív tag

Én meg arra leszek kíváncsi, hogy mikor lesz megfizethető áron egy erősebb VGA, mint a mostanim :U

(#9) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

új generációs Radeonok első hulláma sem fogja felkavarni az állóvizet, és a mostani paletta teljesítményéhez igazodik majd az árcédulájuk.

ez azt jelenti h a mostani HD5800 árak megmaradnak és a HD6800 még drágább lesz a mostaninál is :F :W

[ Szerkesztve ]

(#10) Krisinto válasza joi29 (#4) üzenetére


Krisinto
őstag

Mondjuk én ezt furcsállom...
Drágák,de mégis ennyire hiánycikk?! :F

(#11) Komcsi


Komcsi
tag

Csak halkan jegyzem meg...
Én azt se bánom ha nem lesz több Radeon :) Ne kövezzetek meg kérlek :DDD

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#12) ProEvoFan válasza Komcsi (#11) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

ha tripla áron akarsz venni nvidiat, akkor úgy kell neked :DDD

(#13) LackoMester válasza ProEvoFan (#9) üzenetére


LackoMester
addikt

Jól tudsz következtetni. :K Bizonyosan így lesz, a 68xx drágább lesz. :K
Igazából talán a Crysis majd kihajtja, bár ezek csak találgatások. :DDD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) Daczy válasza Komcsi (#11) üzenetére


Daczy
aktív tag

Hát azzal magadat intéznéd csak el faszán, mert a másik oldal úgy árazna, ahogy jól esne neki, és n-ék most is érdekes árcédulákat készítenek, hát még akkor. :U

(#15) shteer válasza Csaszykj (#6) üzenetére


shteer
titán

azóta nem bánom a korai lépésem, hogy kézbe vettem az 5850-et 50k ellenében
kicsit megrázott az a tény, hogy most az 5770 is közelebb van az 50-hez mint a 40-hez :)

rossz a forint és erre még ez is... ilyen is régen volt, hogy egyre többet ér a gépem :D

..szerintem jónak tűnik

(#16) LackoMester válasza shteer (#15) üzenetére


LackoMester
addikt

Tavaly ( szintén nagyon korán ) október végén 95 rugóért vettem az 5870-t, rohadtul hiánycikk volt akkoriban. Meg sokaltam is, de nem bántam meg. Nagyon jó kari, és még egy darabig az is marad. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#17) FRENK1988 válasza ProEvoFan (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hát mivel a 6800 erősebb lesz mint az 5800 így igen. Az 5800-as sorozat majd a 6700-as sorozattal lesz pariban.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#18) Törzsúr válasza shteer (#15) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én is számolgatom ,hogy többet ér a gépem mint 4 éve :DDD :DDD
(40k-ért vettem annó i7 920-at, kb. több mint fél éve.)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#19) zazahoho


zazahoho
őstag

Ez csak áremelést fog hozni :O ,mindkét oldalon ill ,ilyen is ritkán fordult elő.Azért van egy olyan gyanúm,hogy ez nem véletlen gazdasági válság idején jól jön az extra profit :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) Daczy válasza LackoMester (#16) üzenetére


Daczy
aktív tag

Én pedig tavaly ilyenkor vettem a mostani karimat, 41 magyar pénzért, és érdekes, hogy most se kapni nála jobbat ennyiért sajnos...

(#21) hfrankee


hfrankee
senior tag

Ezt már évek óta nem értem,ha állandóan kevés a gyártás kapacitás,miért nem lép be egy új gyártó.Vszínű az is tele lenne megrendelésekkel.
Sejtésem az,hogy valójában a megrendelőnek meg a gyártónak is megfelel ez a helyzet,így legalább jó magasan tudják tartani az árakat,hivatkozva a hiányra!

(#22) Abu85 válasza hfrankee (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mindenkinek van több tízmilliárd dollárnyi tiszta tőkéje a nulláról fejleszteni gyártástechnológiákat és felhúzni gyárakat. Aztán még hol van a tapasztalat. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) zazahoho válasza hfrankee (#21) üzenetére


zazahoho
őstag

akkor nem csak én látom így :( ,nyilván iszonyat költség egy ilyen gyártósort létrehozni,de évek óta ezt csinálják. :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#24) BiP válasza hfrankee (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha olyan egyszerű lenne a dolog, már rég lenne. Csak átállítani a gyártósorokat, minőségellenőrzés, stb - ez sem 2 nap, felhúzni egy új üzemet meg évek. És sok-sok pénz, nem olcsó belépni erre a piacra.

"Sejtésem az,hogy valójában a megrendelőnek meg a gyártónak is megfelel ez a helyzet,így legalább jó magasan tudják tartani az árakat,hivatkozva a hiányra!"
Gondolom itt a tsmc is fog árat emelni, ha ilyen nagy a kereslet a gyártókapacitásra. Szóval ha az AMD vagy az Nvidia emeli a kártyák árát, az emelés egy nagy része el is megy a gyártásra, nem biztos, hogy sok extra profit lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Kamatostul "kapjuk vissza" a HD 5800-as szériával azt, amit a HD 4800 esetén átéltünk.
Nosztalgiával tekintek rá.... :U

(#26) joi29 válasza Krisinto (#10) üzenetére


joi29
őstag

Lehet hogy valami huncutság van a dolog mögött (össze esküvés elmélet)
pl. Az arány (HD5800) árát mesterségen tartják egy bizonyos szinten
és ha valaki a közmegegyezést kikerülve nagy mennyiségű aranyat dob
a piacra akkor az arany ára csökken.
De mivel a bányában (TSMC) nehézségek adódtak így az előre
megalapítottnál kevesebb arany jut a piacra vagyis hiány van belőle így
az arany ára nől.
Ekkor látva hogy egyre kevesebben vesznek aranyat (HD5800)-at,
a platina előállító üzemben (Nvidia) megnövelik a termelést mert tudják hogy
a népnek nyóc hogy milyen színű a fém csak nehéz és értékes legyen.
És ekkor az amúgy kicsivel drágább platinából (GTX 4...)-ból több fogy.
Ergo lehet hogy a platina üzem és az aranybánya sutyiba meggyezett. :D

(#27) Abu85 válasza BiP (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TSMC szvsz inkább reálisan gondolkodhat ... feltéve, ha látják, hogy a 40 nm-es HP gyártósoraikról lekerülő chipek thermikus varianciája messze nem világszínvonalú. Ezért ezt a partnerek (főleg az NV, akit ez a probléma nagyon súlyt) számon kérik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) hackeeeee válasza Angel1981 (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dejavu.....:U

Hát ez van. Mondjuk ezért lenne jó ha már télleg lenne vmi "konkurencia" a TSMC-nek, ami ugye elvileg már lesz is. (vagy már van?).. Mert ez így kicsit gázos helyzet, hogy mindig csak a gondok vannak.

Véleményem szubjektív...

(#29) hfrankee válasza Abu85 (#22) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nem hinném, hogy a pénz lenne az akadálya egy új gyártó színrelépésének,abból nincs hiány míg ilyen magas a Barell ára... :)
A megtérülés is garantálható, ekkora kereslet mellett,ami még jócskán bővülőben van....

#26: Sztem se kizárt vmi hasonló szituáció,túl nagy a piac és kevés a szereplő.A kartell melegágya...

[ Szerkesztve ]

(#30) BiP válasza Abu85 (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondjuk ez is igaz. Ilyen körülmények mellett (gondolom azért szerződésben megegyeztek a kompenzálásban) árat emelni az új gyártósorra tényleg nagy arcra vallana. Visszavonom az előző hsz ezen részét.
Azt is el tudom képzelni, hogy a szerződésük (mivel hosszútávú kapcsolatokról van szó) azt is tartalmazza, hogy gyártókapacitás növelésénél milyen arányban biztosítanak a törzsmegrendelőknek, (főleg a futó megrendelések kiszolgálása miatt is), és csak utána jöhetnek az újak/kisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#31) Abu85 válasza hfrankee (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig a pénz a fő akadály. Lényegében igen kevés ember engedheti meg magának, hogy zsebből előhúzott dollármilliárdokkal játsszon, főleg olyan kockázati tényezők mellett, mint amilyen a chipgyártásban jelen van.
Az arabok nemrég beugrottak a GlobalFounries-ba, de majd csak 2011-re lesz alkalmas a cég a TSMC-vel versenyezni, aztán ott van még a kapacitás problémája is, mert ebben előrébb áll a tajvani versenyző. Ezek az akciók, konkrétan Abu Dhabi milliárdjaiba kerültek, és ő még tapasztalatot is várárólt az AMD régi gyáraival és technológiáival. Nulláról ezt felépíteni gyakorlatilag képtelenség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

én azt nem értem hogy a TSMC miért nem szedi össze magát, ha átállnak egy kisebb gyártástechnológiára akkor egy fél évig káosz van , ha mind2 VGA fejlesztő onnan rendel szintén káosz van ... hihetetlen

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#33) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Te Abu. Nem úgy volt, hogy már az ATI a 28 nm-es chipjeit már a Global foundries-szel gyártatja majd?

Tehát ebből elvileg kimaradna a TSMC, és nem lesz "ekkora" gond az egészből.

Mondjuk az ok, hogy a jelenlegi 40nm-rel vannak gondok... :U Vagy ez a cég nem tudna 40nm-es waffereket gyártani? Vagy Ők már eleve a 28nm-re vannak ráállva?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34) ftc válasza Abu85 (#31) üzenetére


ftc
nagyúr

S arról még nem is beszéltünk, hogy fejleszteni is kell a technológiát...keresni kell a lehetséges megoldásokat...

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Oh szerintem emeljenek árat, nincs gond, mi bírjuk, főleg ha nem veszünk semmit :)
Vicc az egész ahogy van. :U

...

(#36) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Na bakker :(

Kiadáskor volt 62 rugó, még volt is rá pénzem... "de majd úgyis lemegy az ára, majd jönnek az envidiák, majd 50 körül megveszem" hát nagy ló**szt.

Azthiszem idény nyáron sem játszok új gammákkal... marad a jó öreg Settlers 2, meg Total Annihilation, meg San Andreas, meg X-com apocalypse, meg Red Alert 2 :D ... A zs-t meg belerakom objektívbe (vagy félrerakjam? :O fogytársadalomban? ...gyász :DDD )

Global Forundries mostmár alakíthatna valami nagyot, mert nemlesz ez így jó. TSMC hallatán kiráz a hideg.

Maximum veszek egy 5750-et 25-30-ért azt szevasz, minden elfut rajta játszhatóan. Úgyis csak 1280x1024-es a monitorom, teljesen felesleges 5850, csak elhitette velem a fogyasztói rendszer... Tökömet nemérdekel ha nincs AA.

[ Szerkesztve ]

(#37) Krisinto válasza joi29 (#26) üzenetére


Krisinto
őstag

Ezt a levezetést :R
Bár mondjuk én erre gondoltam:
Mivel kidobták az új Nvidiákat,így az AMD viszonyítani akar az Nvidiához képest,hogy mennyiért is árulják a kártyákat?

(#38) #19617792 válasza joi29 (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Mondjuk ebbe belejátszik, hogy a forint gyenge, mint a harmat. :(

(#39) Jim Tonic válasza zazahoho (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ó hogyne. Amikor meg pang a piac, ott a felesleges kapacitás, állnak a sorok. Egy kis gondolkodással be lehetne látni, hogy nem a csúcsforgalomra kell a gyártóknak beállni, hanem egy olyan szintre, amivel egyensúlyozni lehet az átlagos igények körül.
Nevükben elnézést kérek tőled, hogy nem téged vesznek figyelembe, és nem dobnak ki súlyos milliókat gyártósorokra.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) LW


LW
őstag

TSMC biztosan kapacitásban szűkölködik, de a VGApiac állapotában szvsz van némi mesterséges beavatkozás.
Poén, hogy több mint fél év eltelt az 58xx-ek megjelenésétől és nem hogy emberi áron lenne, többe kerül mint akkor (itt azért meg kell hagyni Forint is gyenge, de ígyse,úgyse olcsó).

Bár nekem semmi okom panaszra, belenyúltam a cikk által emlegetett márciusvégi buliba.

(#41) Jim Tonic válasza hackeeeee (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Dejavuu teljesen mást jelent... Itt pont nem Dejavuu van. A 4800-as széria olcsó volt és túl jóra sikerült.

#32: Még 1 szakértő... :U Neked fogalmad sincs a félvezető gyártásról, és a fellépő problémákról az egyre alacsonyabb csíkszélességen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Krisinto válasza #19617792 (#38) üzenetére


Krisinto
őstag

A forint az is lesz,egy jódarabig...be kellene vezetni az eurót,de akkor meg mégjobban becsődölne az ország :W

(#43) #72042496 válasza Angel1981 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már mit éltetek át a 4800-as esetén?

(#44) bartucc


bartucc
addikt

Most megint az Nvidia 7xxx és Ati x1xxx szériát éljük. Felső kategóriás kártyák ára az egekben. Mikor lesz megint egy 9600GT szintű kártya, és rá egy radeon 4xxx széria hogy megváltsa a világot? Szerintem még várhatunk rá akkor a 7xxx-es radeonokig minimum.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#45) hackeeeee válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott arra gondoltam, hogy ott is voltak gondok.

A 4800-ból is az alsóbb kategória volt olcsóbb, bár jó lenne ha az 5850 ára arányos lenne a 4850 régi árával.. Dejólenne. :)

Véleményem szubjektív...

(#46) Móci válasza bartucc (#44) üzenetére


Móci
addikt

Remélem, hogy nem, különben nem lesz kellemes világ addig. Bár a cégeknek igen, ha jó magas áron el tudják adni a kártyákat.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#47) Krisinto válasza Móci (#46) üzenetére


Krisinto
őstag

Én ezért veszek inkább a 4***-es szériából
Annak kellően lent van az ára:)

(#48) hackeeeee válasza Krisinto (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért adtam el, ezek szerint még időben. :)

Véleményem szubjektív...

(#49) partyphoto válasza Krisinto (#47) üzenetére


partyphoto
tag

gyengék az idegeim ;]
lassan körvonalazódik egy CF 48xx ...vagy egy GTX 260 216sp , oszt pá
hm milyen érdekesen alakul a középkategória árazása (pusztán játékban nyújtott teljesítmény alapján): GTX465 HD5830 lett a belépőszint.... árak meg az előző szériás csúcskártyákéval vetekszenek.... nagyon vicces :(((

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#50) Krisinto válasza partyphoto (#49) üzenetére


Krisinto
őstag

Hd4670-em van!
14k-ért megtudok válni tőle,és örülök neki...
18k-ért meg veszek egy 4850-et
mivel nem játszok GTA4-el meg stb,csak cod4,meg madj később több játék...de arra meg elég a 4850-is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.