Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

szerintem nekem is ilyen van, még 2000-ben kaptuk de már akkor is használtan. Tökéletesen működik, annyi, hogy a felnyitó gomb beragad, gondolom a rugó adta meg magát.

(#2) Hellboy4 válasza plevips (#1) üzenetére


Hellboy4
tag

A felnyitó gomb hibája kosz, ragacs is lehet. Ha ertesz hozza csavard szet es takaritsd ki :)
Vagy add el nekem ;] ;]

(#3) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Miért törik ki az összes spindle-ből a műanyag?
Utángyártott aliexpresses spindle-k használhatók?

(#4) orion1025 válasza quailstorm (#3) üzenetére


orion1025
őstag

Lehet venni full fémet ;)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#5) Hellboy4 válasza quailstorm (#3) üzenetére


Hellboy4
tag

Alattad levo jol mondja :)
Amugy alis ebayes is hasznalhato sokat kibir.

(#6) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ez jó hír.

9002 és 7502 van nekem, az egyik olvasófejjel akad a háttérzene, aminek tuti köze van a repedt spindle-hez.

Más kérdés. Az mennyire normális, hogy a dobozban tartott 1MB-os memkártyák egyszer csak nem adnak többé életjelet? Mind a kettőm elszállt. Csak a 8MB-os megy még.
Memkártyát olcsón lehet valahol venni?

(#7) Hellboy4 válasza quailstorm (#6) üzenetére


Hellboy4
tag

A repedt spindle ha meg van mind a 3 golyó benne nem kellene ilyet okozzon tapasztalataim szerint.
Inkább a fej vagy a motor lassult be talán az évek alatt, de kicseréled a kettőt akkor meg tudod, hogy ez volt-e az akadás gondja.

Gyári Sony kártyáknál nem tapasztaltam ilyet, utángyártottaknál fordul elő, hogy egyik pillanatról a másikra meg adja magát. (velem még egyiknél sem fordult elő)

ebay. 430Ft/db + 2xx posta. (ajánlom, hogy vagy 10-et rendelj egyben)

"Amúgy melyik gépen akad a game háttér zene?"

[ Szerkesztve ]

(#8) quailstorm válasza Hellboy4 (#7) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, ha átraktam a másikba, akkor az volt a rossz, szóval a fej a gond.
A fejtől akad a zene, de a 7502-ben volt a fej eredetileg.

[ Szerkesztve ]

(#9) Hellboy4 válasza quailstorm (#8) üzenetére


Hellboy4
tag

Igen így akkor egyértelmű.

(#10) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nekem is van ilyen "nagy" péesem. Bár nekem SCPH-7502 a típusa. A tray gomb nekem sem jön ki nyomás után, de ha elkezdem "simogatni" visszaáll a helyére :D . Középen a pörgettyű nekem is szétesett, én egy régi discmanből operáltam át, igaz, kínából rendelhettem volna pár száz forintért de nagyon be voltam zsongva. Aztán így is kellett rendelnem egy memóriakártyát, nemhittem, hogy ilyen nehezen lehet beszerezni Mo-n.Később rendeltem SCART kábelt is hozzá, valami gagyit, de ezzel is sokkal jobb lett a kép minősége.

[ Szerkesztve ]

V6

(#11) Hellboy4 válasza M0ng00se (#10) üzenetére


Hellboy4
tag

Te szerencsés vagy, ha én simogatom akkor kemény lesz ;] :))
Discman valóban lehet ideiglenes megoldás, amúgy 800ft ebayről 2db spindle, annyit megér :D

Mellesleg érdekes ez a ps dolog is én 110cm-es TV-n játszom vele és onnan veszem fel a videókat is és nem rosszabb a kép mint egy kisebb TV-n.

Youtube csatornánkon meg lehet nézni sok játékot.

[ Szerkesztve ]

(#12) orion1025 válasza Hellboy4 (#11) üzenetére


orion1025
őstag

Az a baj, hogy a PS nem tudja a komponens kimenetet, úgy meg eléggé tré a képminőség.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#13) Hellboy4 válasza orion1025 (#12) üzenetére


Hellboy4
tag

Itt az s-video jelre gondolsz?

(#14) orion1025 válasza Hellboy4 (#13) üzenetére


orion1025
őstag

Nem, a normál RCA kompozit kimenetre.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) Hellboy4 válasza orion1025 (#14) üzenetére


Hellboy4
tag

De hat rca kimenete van (piros, feher, sarga) vagy tok homalyba vagyok mire gondolsz.

(#16) orion1025 válasza Hellboy4 (#15) üzenetére


orion1025
őstag

A komponens és kompozit két külön fogalom. A kompozit egy halom fos, de komponenst nem tud a gép, csak a PS2-től felfelé, de ott már penge a kép, közel egy HDMI minőség.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17) Hellboy4 válasza orion1025 (#16) üzenetére


Hellboy4
tag

Akkor te a zold, kek, piros csatlakozokra gondolsz.

(#18) orion1025 válasza Hellboy4 (#17) üzenetére


orion1025
őstag

Igen.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#19) quailstorm válasza orion1025 (#16) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudod te mi a fos?
Nekem van RF adapterem PS-hez, na az a fos :DDD

(#20) Hellboy4 válasza quailstorm (#19) üzenetére


Hellboy4
tag

De az RGB es a SCART is komponens csatlakozo. A kompozit az a sarga "video" csatlakozo ezert nem ertettelek.
Ebben az esetben csak az rgb savszelessege van korlatozva de kepromlast nem okoz.

"Ha tehát DVD lejátszónkon van komponens videojel kimenet (RGB+szikron jeleket kiadó SCART csatlakozó, vagy Y, Pb/Cb és Pr/Cr jeleket kiadó három RCA aljzat) és TV készülékünk vagy projektorunk képes ezek fogadására, akkor feltétlenül ezeket kössük össze a megfelelő csatlakozókkal felszerelt kábelekkel. "

(#21) Hellboy4 válasza quailstorm (#19) üzenetére


Hellboy4
tag

Ha az eredeti jelet megvaltoztatod vagyis atalakitasz eredeti csatlakozorol akkor azt csak kepromlassal tudod megtenni.

Szerintem (videokon is latszik) a 110cm es tvn is (magahoz kepest) gyonyoru a kep + meg youtube miatt fel is veszem es teljesen jo.

Lessetek ra a kepminosegre a youtubeon. Alul van a link szerintem vallalhato boven. (25ev)

(#22) Hellboy4


Hellboy4
tag

Igazabol tok mindegy hdmit bele az kell ide ;] ;]

(#23) Hellboy4 válasza orion1025 (#18) üzenetére


Hellboy4
tag

Es neked van igazad. Mivel nem rgb a ps hanem sarga video (kompozit)

(#24) quailstorm


quailstorm
nagyúr

PS 1db dróton elég kis sávszél mellet ad analóg videojelet kifelé, az semmire nem elég.
Component az már majdnem D-SUB-os VGA minőség. Nagyon nem mindegy.

HDMI meg max a DOL-001-re van ;]

(#25) Hellboy4 válasza quailstorm (#24) üzenetére


Hellboy4
tag

én zavarodtam már bele teljesen...

(#26) M0ng00se válasza Hellboy4 (#25) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Mondom, én használtam PS1-gyet (és PS2-t is) egy gagyi SCART kábellel, és ott már sokat javult a minőség. Jobb kábellel lehet ,hogy még tovább lehetne vinni a minőséget.

Az új TV-ken már van komponens (YPbPr) bemenet hazánkban is , de anno ez az USA-ban (NTSC) volt elterjedve. Ezért mi meg voltunk lőve képminőség ügyileg.Bár nem tudom ,hogy mi történne ha európai ps2-be nyomnék YPbPr kábelt :DDD . Ráadásul 1-2 játék támogatta vele az 1080i-t is.

V6

(#27) orion1025 válasza M0ng00se (#26) üzenetére


orion1025
őstag

Semmi, én is azzal használom a gépet, patika képet ad.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.