Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kíváncsi vagyok a pár préselt lemez és a 3 pár gumibakk árára! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) hzcs válasza macilaci78 (#1) üzenetére


hzcs
senior tag

nem a lemezt és a gumibakokat kell megfizetni... hanem a komoly mérnöki munkát, ami benne van :D

(#3) marcee


marcee
addikt

Egy porszűrős 12 cm-es ventivel lenne az igazi.

\m/

(#4) Psych0


Psych0
őstag

komoly... :D én gatyagumit feszítek az 5.25 ös helyre és arra ültetem a vinyókat. eléjük pedig szintén gatyagumival lógatok egy 120-as ventit. 13 forintból jobb a teljesítménye, mint ennek a japán csodának...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5) Stiky válasza marcee (#3) üzenetére


Stiky
senior tag

A vinyók között meg pöpecül süvítene a levegő, mert elég szűkek azok a rések.

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#6) sNORh válasza macilaci78 (#1) üzenetére


sNORh
addikt

jajah.. 1500ft max..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) Psych0 válasza sNORh (#6) üzenetére


Psych0
őstag

állítólag 11 dollár [link]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8) #65675776 válasza Stiky (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CM STB-3T4-E1 elején ott a ventilátor, meg nem mondom milyen fordulatszámon, de három vinyó esetén egy deka hangja nincs. Nem kell nagy légszállítás a vinyók hűtéséhez.

Ja és az a keret ~3k. Ez a gyártó neve alapján 6-8k lesz alaphangon...

(#9) Kriza válasza #65675776 (#8) üzenetére


Kriza
őstag

6-8k :Y
Hát elég készen van, aki ennyiért megveszi.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) #65675776 válasza Kriza (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha tényleg $11, akkor mire ideér "csak" ~3-4k lesz.

Persze pár lemezdarabért még így is sok.

[ Szerkesztve ]

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ehhez azért kell egy venti, mert megsülnek a vinyók.

(#12) kételkedem


kételkedem
addikt

Hát ez valóban csak annak jó, aki kifogyott a helyekből, és az 5.25" helyekre még tud pakolni valamit.
Innovatív fejlesztés az biztos! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor befőttes gumival olcsóbban megoldottam anno, most herkules cérna + gumibak tart 3 vinyót nálam... [link]

marcee: minek kell vinyókra venti?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) c41r0^


c41r0^
őstag

nekem tetszik a cumó

akik a gumival jönnek: arra nem gondoltok, hogy elég instabil a gumis megoldás? csak arrébbhúzza vki a gépházat, mert pl. takarítana mögötte, erre a vinyó szép nagyot esik. valamint nem mindenki a sufnituningot részesíti előnyben, pl. aki HD videoanyagokkal dolgozik és kell a 4 db. terás háttértár, az majd biztos gumizni fog...ehh :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Depression válasza hzcs (#2) üzenetére


Depression
veterán

Na, ehhez mekkora mérnöki munka kellhetett?
Tán 300 Forint egy vinyóra a toldó, tetszés szerint pakolhatod egyesével, és nem zavarják egymást a vinyók.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#16) Allien


Allien
veterán

Á, nem értitek! Itt a lényeg, hogy nem kell gányolni. Nem magyaroknak csinálták, akik fukarok, és nem értékelik az innovációt! :DDD A másik fontos dolog, hogy ezzel a megoldással 3db 5,25 colos helyre 4 (!!!) winyót lehet rakni, míg más gyártók valszeg csak 3-t tudtak össze zsúfolni! :K ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#17) L Balázs válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


L Balázs
tag

Tudom, hogy a "mai" vinyók már jobban bírják, de azért mégsem túl egészséges neki, ha függőlegesen "lóg".

(#18) L Balázs


L Balázs
tag

És a 3-as verzió miért maradt ki?

(#19) CPT.Pirk válasza L Balázs (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmilyen kihatása nincs a működésre a pozíció, csak ne legyenek mozgatva, rugdosva. Ez a vízszintes póz pont akkora hülyeség, mint h. hűteni kell a vinyókat, mert 50 fokon hujujujjj lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) G.I.JOE válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Hát ez atom brutál! :C

Az ott gipszkarton?
Ott van a táp (vagy mi) mögött az alaplap is?
Az az egy venti mozgatja a levegőt?
Hány fokosak a cuccok és mennyi hangja van?
Nem baj ha b@sztatlak ezekkel a kérdésekkel? :D

(ilyesmit szeretnék én is csak kicsit másképp)

(#21) #65675776 válasza Allien (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az említett CM termékbe is bele lehet rakni 4 vinyót. Ahogy a SATA és SAS Backplane-ek esetén is ez az általános megoldás.

(#22) hzcs válasza Depression (#15) üzenetére


hzcs
senior tag

ironikusan gondoltam a mérnöki munkát

(#23) CPT.Pirk válasza G.I.JOE (#20) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

THX!

Nem gipszkarton, valami plafonszigetelésre való habszivacs, ezt adták olcsóért a praktikerben. ;]

Cuccok jól érzik magukat, most két vinya működik, 41, 48 fokon, két órája megy a winamp, hátsó venti éppen csak forog, proci venti szintén úgy van áramkörrel szabályózva, hogy ilyenkor éppen csak forogjon, mikor netezek, csak akkor forognak jobban, ha valami leterheli a gépet. Vidkari passzívban van hűtve, minden szépen elvan, a benti levegő kb. 5 fokkal magasabb a szobáénál, persze játék alatt ez komolyabban meg tud emelkedni.
Most tervezem, hogy meghosszabbítóm a tápom összes vezetékét, és felrakom valahova oda a hátsó venti fölé vagy helyére, kifelé szívó üzembe. Egyébként van pár luk a hátfalon, ahol tud bejönni friss levegő, persze csak ha akar. ;]

Hangja nem sok van, a vinyó kaparása kihallatszik, de az ugye ritka, valamint egy nagyon halk szélzaj, ami nyitott szoba ablaknál nem tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Sutty66 válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Sutty66
tag

Pirk Kapitány! :R Licenszelned kellene a megoldásod. (szvsz tök jó). A gyári rögzítő meg mehet a süllyesztöbe :DD

(#25) waterman_


waterman_
aktív tag

akkor lett volna ez a doboz jó, ha kifúrkodják a 3 winyóhoz való lyukakat is, hogy azért aki akarja az szellősen is rakhassa. különben jó cucc, ha nem drágáért adnák, jó lenne ilyen, még ha fúrni is kell.. mert a mostani állapot mellett nehéz szállítani a gépet. (mili vastag rostgumikon van kifeszítve a 3 winyó az 5.25ös helyen, pont mint pár előttem szólónál:) )

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#26) c41r0^ válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


c41r0^
őstag

ez való igaz, de azt is figyelem előtt kell tartani, hogy amilyen felfüggesztés mellett "szokta meg" a vinyó a működést a 0. km óta, ahhoz "igazodik" a csapágy is, tehát ha majd el szeretnéd adni a vinyódat és 1 hét múlva a csapágya megadja magát a vevő félnél, mert az illető "rendeltetésszerűen", vízszintesen beszerelte, akkor majd nézel...

(#27) CPT.Pirk válasza c41r0^ (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg egy fenét. Az egyik most oldalán lógó vinyóm 2 évig állt vízszintben, és most majdnem 3/4 éve áll egyenesben. A másikat már eleve használtan vettem (ki tudja, hogyan használták, vásárban vettem), nálam 1 évet állt vízszintben és most az is 3/4 éve áll függőlegesen. Cégnél ahol dolgozok, ott sem számít a már sok éves gépnek, hogy éppen fekve, vagy állítva kerül az asztalra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) demagóg válasza c41r0^ (#26) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ez már a golyósnál sem volt igaz, folyadékosnál meg végképp nem.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#29) c41r0^


c41r0^
őstag

akkor az én tudásom kopott meg már ezen a téren :R
legalább ma is tanultam valamit :B

(#30) Hunter2 válasza G.I.JOE (#20) üzenetére


Hunter2
addikt

álmenyezet.

(#31) as_Rock válasza #65675776 (#8) üzenetére


as_Rock
őstag

1200-at fordul azt írják.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#32) shteer válasza CPT.Pirk (#13) üzenetére


shteer
titán

:C láttam már pár fura megoldást de ez baromi jó

..szerintem jónak tűnik

(#33) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem rossz dolog ez, nálam az elődje teljesít szolgálatot, s bevált. Kemény 1800 forintba került. :)

A 6-8K-s árat viszont sokallom. Ennyi pénzért jobban járhat az ember a Stabilizer 2-vel. Négy vinyó esetén sem biztos, hogy drágább lenne, ugyanolyan jó, sőt - az mindegyik HDD-t külön-külön csillapítja. Ráadásul kötetlenebbül be lehet építeni a merevlemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#34) [CM]Crusher válasza #72042496 (#33) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szó sincs 6-8 ezerről. 2500-nál nem lesz több ez a termék.

(#35) #72042496 válasza [CM]Crusher (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez már biztosra vehető? A 2500 pénz korrekt ár lenne.

(#36) [CM]Crusher válasza #72042496 (#35) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

99.9%. De már ha minden jól megy a héten lesz belőle és akkor lesz pontos ár is. 2 napja volt is hír írva róla. Napokban a Magyar Scythe oldalra is felkerült.

(#37) Silent77


Silent77
veterán

Vkinek van vmi tapasztalata vele, nekem holnap jön meg. :C
Ára sem vészes, 2300ft.
Azt még nem tudom, hogyan fogom belerakni a Giga 3D aurora házikóba. :U :F

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.