Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Nekem is ilyen van a 3870-emen, egy 12.es ventivel kiegészítve olyan 800 rpm körül járatva. Így olyan 35fok idle, 45 load.

Neked nem peregtek le a ramsünik a gyári ragasztócsíkkal? Kénytelen voltam pasztával felrakni őket, mert lepotyogtak.

(#2) Male


Male
nagyúr

A ház oldala fentvolt? Illetve a ház szellőzősét is ird bele a cikkbe! (sokat számít a hőfokoknál.)

(#3) pee13 válasza cizoe (#1) üzenetére


pee13
senior tag

Nemtom, a cikk írása előtt szeretem fel, majd meglátjuk. Ha mégis leesnének akkor nagyon kevés sziloplaszt, megfogja, és hőt is vezet.
male: Csak a fotó erejéig volt lenn, a tápban van egy 12 centis silent blade, és a ház hátuljában egy yate loon, ami a tápban volt. Alig fúj valamit, proci hőfokra van állítva speedfanban, tehát 50 fokos procinál felpörög, és kiszívja az alaplapot a házból:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4) BalintUG válasza cizoe (#1) üzenetére


BalintUG
tag

Nekem is Acc S1 van a 4850emen, de nekem nem estek le, miután leszedtem a ref. hűtőt az egész kártyát minden ponton, ahol majdan érintkezett bodával új pasztával stb... lepucoltam sebbenzinnel "ekte zsírtalanítottam" mert az a retek ami közvetítette a hőt a refhűtő és a ramok közt oolyan gányos zíraék volt hogy oda se tapadt amúgy a sündisznó. Szóval lepucoltam és tökéletes. Egyébként érdekes dolog ez a teszt mert öcsémnek egy Gigabyte 4670-e van Refhűtéssel és teljességgel fölösleges neki az extra hűtés mert 45 fok a maximum amit melegedni képes. NEkem szinte kötelező, mondhatni választásom nem igazán volt, mert refhűtéssel pl egy crysis alatt ilyen 90-95+ fokot produkált a kártya. Ezzel pedig max terhelésen 45 fok, egyébként nekem is egy 120as hűtő van rajta.

alma = vitamin = erő = hatalom = pénz = nők = sex = AIDS = halál... Kérsz almát?

(#5) pee13 válasza BalintUG (#4) üzenetére


pee13
senior tag

Nálam a refhűtés kb 75 fokig engedte.. Igazából a hőfok nem is érdekel, ha nem melegebb mint a rehűtővel, odáig le se sz*rom.. Csak legyen halk.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#6) luw2win


luw2win
őstag

Hát ez szép teljesítmény
Meg jó a teszt is

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#7) pee13 válasza luw2win (#6) üzenetére


pee13
senior tag

:R

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Mint ha egy kis platós autónak IFA fülkéje lenne :D...
Eltörpül a kis 4670 az S1 felett :).

(#9) pee13 válasza LaMotta (#8) üzenetére


pee13
senior tag

Addig jó, amíg nem pl egy 4850 fűti szét a kuckómat :) Direkt azért vettem ezt, mert nem kell neki külön táp, tehát nem kazán.. Az már csak később derült ki, hogy mindent megeszik 1440*900-ban, amit csak eléadok..

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10) Dr. Romano válasza cizoe (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megfogja a gyári ragasztás is a süniket, csak kérni kell őket :D Nekem is vagy 3x estek le, ezért egy éjszakára ráterheltem őket a karira némi olvasnivalóval és utána semmi kedvük nem volt többé leesni ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) psyho85


psyho85
aktív tag

Nem akarok ünneprontó lenni, de az MSI 4670-e ugyan nem hangtalan, de egyáltalán nem hangos, és hűvös is. Mindenesetre igen szép darab hűtő, minden jót a kártyához!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#12) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én ezt az egyszerű AC VM-103 -at tettem saját sapphire karimra, venti nélkül tökéletesen elég... Emlékeim szerin 70 fok alatt tartja terhelve.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Tomate válasza Dr. Romano (#10) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem nem estek le. Egyszerű a képlet. Le kell mosni a ramokat valami erősebb alkohollal mert van rajtuk egy réteg ami miatt nem tapadnak a sünik. Ha ez a réteg lejött utána újjal kicsit jobban hozzányomod és ott is fog maradni! :K

(#14) pee13 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


pee13
senior tag

Ebben a hűtőben én is gondolkoztam, de mivel alig drágább az S1, és megbírkózik elég sok kártyával, inkább ez lett.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#15) Tálydi


Tálydi
senior tag

Nekem csak az alaplap tűnt fel :D nekem is ilyen van :DDD
Amúgy meg jó nagy ez a hűtő a "kis" radeon alatt :)
Jó lett a cikk!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#16) nuke7


nuke7
veterán

hali! szerinted HD4850-re is ilyen jo lenne..? (a gyári hűtő 70%-os fordulatnál játékok alatt is 70fok alatt tartja a gpu-t, nagy para nincs, csak nagyon hangos :DD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#17) cizoe válasza nuke7 (#16) üzenetére


cizoe
őstag

Jó rá persze, de én 4850re a jó hatás (50-55fok körüli load) érdekében két halk 12cm-es ventivel kiegészíteném.

(#18) pee13 válasza nuke7 (#16) üzenetére


pee13
senior tag

Rá kell pattintani egy 800rpm-es s-flexet, és akkor halk is, meg hűt rendesen:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#19) kem


kem
addikt

Szia!

Le tudnád nekem mérni, hogy hány cm-re lóg ki a hűtő a kártyáról a ház oldallap felé? A házam le van szigetelve belülről hangfalszivaccsal, azt mérném meg, hogy hozzáér-e.

Köszi!

(#20) cizoe válasza kem (#19) üzenetére


cizoe
őstag

107mm a szabvány kártya magassága, az S1 138mm magas heatpipeostúl. Kb 300 mm-re lóg le kártyán túl. (mivel szinte pontosan addig lóg be a lap felé, mint a kártya szóval a pcie slot magasságáig).

[ Szerkesztve ]

(#21) cizoe válasza cizoe (#20) üzenetére


cizoe
őstag

Egy kis elírás: 300=30 :B

Ja és még a cikkhez:

"Itt a karácsony (azaz itt volt), és kaptam egy Artic S1"
- A karácsony épp, hogy most van itt, mivel karácsony napja van. ;)
- Artic = Arctic

[ Szerkesztve ]

(#22) kem válasza cizoe (#20) üzenetére


kem
addikt

A 107mm-be ezek szerint nem tartozik bele a kártya "lába/csatlakozója"?
Mert ugye nem a 0-tól indul az alaplap felől a hűtő.
remélem érthető,h mire gondolok:))

Köszi!

(#23) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Én értem :)

Amúgy jó kis (nagy) hűtőnek tűnik, ha még meg is van támogatva + ventivel, akkor kártya legyen a talpán ami megizzasztja. Illetve megkockáztatom, hogy efféle kártyát nem nagyon kéne venni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#24) cizoe válasza kem (#22) üzenetére


cizoe
őstag

Kb amilyen magas a pcie slot (fél centi kb) onnan indul a kari is, és a hűtő is.

(#25) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Amúgy egy dolgot nem értek. Tudom, hogy szabvány, meg minden, de mért úgy építik a videókártyákat, hogy a Gpu egy álló házban lefelé néz? A hő elvileg felfelé áramlik, így elsősorban a nyákot melegíti át, és csak később megy át a hő a hűtőrendszerre. Ahonnan elvezetésre kerül. Szerintem sokkal hatékonyabban lehetne hűteni a kártyákat, ha fordítva lennének elhelyezve. De javítsatok ki, ha tévedek...

Nem minden vándorút céltalan...

(#26) cizoe válasza 3.Aragorn (#23) üzenetére


cizoe
őstag

3.Aragorn: Miért ne lehetne venni egy kis felbontásra bőven elegendő, alacsony fogyasztású, technológiailag fejlett kártyát? :F Nem mindenkinek telik/van szüksége 20k nál drágább kártyára tudod...

Ha pedig arra gondoltál, hogy olyan kártyát nem kéne venni, ami megizzasztja ezt a hűtőt, akkor ezer bocs, csak elég félreérthető volt amit írtál. :U :B

#25: Így adja az alaplap elrendezése. Arrafelé van több hely és kisebb hőtermelésű dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#27) E-Maxx válasza 3.Aragorn (#25) üzenetére


E-Maxx
tag

Erre van a BTX.
Amúgy ha felfele lenne, ott a chipset, a proci, sok helyen a táp, nem kell még azt is fűteni... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#28) 3.Aragorn válasza cizoe (#26) üzenetére


3.Aragorn
addikt

cizoe:
Mindenképpen arra gondoltam, hogy olyan kártyát nem kéne venni, ami ilyen hűtéssel is túlmelegszik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#29) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Az elrendezésről meg annyit, hogy igaz, hogy ott a chipset, meg a proci, de a legtöbb házban ott van az egyetlen szellőzés a ház végén, így ott húz ki a levegő. A videókártya alatt meg többnyire áll a lég... Tehát vagy oda is légáramlat kell... Mind1

Nem minden vándorút céltalan...

(#30) kem válasza cizoe (#24) üzenetére


kem
addikt

hmm. még mindig nem vagyok előrébb, mert nem válaszoltál a kérdésemre. Inkább guglizom még egy darabig hátha találok választ arra, hogy 107mm-e, vagy 107mm+kb fél centi csatlakozó.

Köszi!

(#31) pee13 válasza kem (#19) üzenetére


pee13
senior tag

3,5 cm :R

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#32) cizoe válasza kem (#30) üzenetére


cizoe
őstag

Azt kérdezted, mennyivel lóg túl a vga-n... A vga 107mm , mivel ugyanott indul (S1) mint a vga, ezért 138-107-tel lóg túl a vga-n plusz minusz pár milli. Az alaplapon pedig logikusmód 107+0,5 (pcie).

[ Szerkesztve ]

(#33) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nem rossz ez a BTX, de akkor ez most fekvő házat takar?

Nem minden vándorút céltalan...

(#34) pee13 válasza 3.Aragorn (#33) üzenetére


pee13
senior tag

Meg van fordítva az alaplap, tehát proci alul videó felül.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#35) Free04 válasza 3.Aragorn (#25) üzenetére


Free04
tag

Nekem az alaplap a ház bal oldalán helyezkedik el ha szemből nézzük, pedig nem BTX ház(legalábbis nem szabványos).Táp hátul fent,vinyók elöl lent.Sajnos nem jöttem rá h pontosan milyen, majd csinálok képet,hátha valaki meg tudja mondani. Ez is fordítva van,mint minden Angliában.
Én is erősen gondolkozok s1-en, mivel nekem is Sapphire 4670 karim van.
Ezek szerint venti nélkül is megbirkozik a feladattal.

[ Szerkesztve ]

(#36) kem válasza cizoe (#32) üzenetére


kem
addikt

Értem én most már, csak azt nem árultad el, hogy beleszámolod, vagy nem számolod bele a kártya végét, ami a PCI Express porba illeszkedik bele... De ezek szerint nem("mivel ugyanott indul (S1) mint a vga") Fáradt vagyok én most a gondolatolvasáshoz:))

Jó éjszakát, megyek aludni!

ui: azért annyira nem logikus,h elhallgatod azt a pár mm-t ami a kártya és az alaplap közt van(csatlakozó)... még mindig nem értem,h ez miért jó ;)

Köszi!

(#37) kem válasza pee13 (#31) üzenetére


kem
addikt

Nahh köszi végre egy egyenes válasz!
Írhattad volna előbb is, akkor nem fáraszt le a kolléga ennyire:D
:R

ui: nem ám sértésnek veszi valaki! :B

#34 pee13:

Nagy tévedés!

A BTX az ATX tülörképe...

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#38) Slipandris


Slipandris
tag

Nekem is ilyen van a hd4850-en, egy 12 cm-es rendszerhűtővel rajta, amit kábelkötegelővel szorítottam rá.

Alap hőfok gyárival: 60°c
Alap hőfok ezzel: 30°c

Terhelt hőfok gyárival: 80°c+
Terhelt hőfok ezzel: 45-50°c

Ez ventivel. Mondjuk az forróbb kártya, mindenesetre nagyon jó vétel!

!44!444444!!!!!!!négy

(#39) envagyok válasza Slipandris (#38) üzenetére


envagyok
veterán

próbáltad a terheléses vizsgálatot átnevezett exe-vel?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#40) Jamby18


Jamby18
senior tag

Feltelepítettem ez a progit GPU Caps Viewer.De nekem nem írja ki a hőfokokat,mint neked,fullon pörög a venti,nem veszi vissza magát még Desktopon se,kb 3000rpm el foroghat,óriási szélzajjal a Zalmi VF 830.Nem tudom miért ilyen xar ez a hűtés pedig gyári.Amúgy egy Gigabyte 9800GT 512MB gyárilag OC-s ről van szó.Ráadásul 2vezetékes a venti rajta szóval nem is fordulatszám vezérelt. Fanspeed nem látja a kártyát :F ..Hogy tudnám megoldani a halkítást,gyári OC-s programja se látja a hőfokokat,csak a shader,mag,memó órajeleket.Ellenálást kössek a vezetékre,milyet????

[ Szerkesztve ]

(#41) cizoe válasza kem (#36) üzenetére


cizoe
őstag

Késő volt már belátom nekem is. :)

(#42) Typhoon47


Typhoon47
őstag

bazinagy dög az biztos :D
jó lett, grat :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#43) Gulumaci


Gulumaci
tag

Szép Írás viszont érdekes eredmények... :D
Nekem a 3850 OC-mon van egy ilyen S1 full passzívban és 2D/3D-ben egyaránt 1 fokkal mutat többet felrakott oldallappal. :DD
A tesztprogi ad elég terhelést a vga-nak, hogy annyira melegedjen,mint játék alatt.

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#44) DemonDani


DemonDani
addikt

Nah akkor én ide vetek pár sort... a hűtő túllógása olyan 45-50mm között, megmértem vonalzóval XD
És megmértem ugyan úgy ahogy te a tiéddel, azaz ugyan annyi mp-el, passzívan a 3870-em 86fok lett... :) Szal elég jó az az 56 vagy mennyi már :DDD
Van rajta egy venti az enyémen 12cmes Spire "tornádókavaró" Brutális hangja tud lenni. De amit tud az is az... 78,34CFM :D
5V-on használom, aka 40% a Speedfan-ban... És most a gép a fülemtől olyan 1,3m-re van, így, -és most nem lol szöveg- abszolút nem hallok különbséget 0 és 5v között! Szal teljesen hangtalan így. és ha mindez nem elég, ezt úgy teszi., hogy nincs is fent a ház oldala :)
Szal a hangok előtt semmi akadály nincs :) látom a VGA-t és látom ahogy szépen megáll a venti rajta de hallani nem hallom.
Simán bevállalhatsz bármilyen gagyi ventit mellé, ha tudod szabályozni! Nem fogom irkálni a márkákat, meg 3-4 vagy akár 5ezres vantik ajánlásait... enyém 1200-t súrolta alulról de nincs hangja... És én bizony kemény kritikus vagyok...
Jah, és hogy mennyi a különbség a hangtalan, és a hallhatatlan hűtés között?
Cirka 34 fok. 86->52 nálam. nálad lehet nem menne 40 fok fölé de hallani szint ugyan anyit hallanál... semmit ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#45) DemonDani válasza Jamby18 (#40) üzenetére


DemonDani
addikt

Rivatunerben nézz szét. Customize...»Low-level system settings»Fan fülecske
itt elvileg meglesz és tudod szabályozni ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#46) KRi2


KRi2
aktív tag

Sztem a müanyag cuccokat (gpu körül ésa borda két végén) jobb ha leveszi róla az ember a szabadabb légáramlat érdekében , pláne ha passziv módban használja.

GPUZ meg felismeri a 4670-es kártyák hőmérsékletét, és grafikont is tud, meg logolni.

||| | || ||||| | ||| ||

(#47) Jamby18 válasza DemonDani (#45) üzenetére


Jamby18
senior tag

Meg fogsz lepődni de nekem nincs olyan. V2.21 van fenn. Customise és csak
Low-level refresh rate settings itt nincs Fan!!!
Lov-level Desktop color schemes és itt sincs Fan :F :F :F :F

(#48) DemonDani válasza Jamby18 (#47) üzenetére


DemonDani
addikt

hmmm XD hát akkor nem tom

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49) pee13 válasza DemonDani (#44) üzenetére


pee13
senior tag

Én meghallom 1 méterről, ha lefogom a tápban a silent blade folyadékcsapágyasat.. Nincs más választás, jönnek majd az s-flex 800-ak:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#50) DemonDani válasza pee13 (#49) üzenetére


DemonDani
addikt

Sas füled van akkor :DDD :U
jó hosszú kezed lehet :)) :P

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.