Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza madstunt (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sztem kérdezd PÜ-ben azt a kollegát akinek sorszámos cucca van mert már nem pörög a topic :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) karburátor


karburátor
tag

Sziasztok.

Sokmindent hozzáfűzni nem tudok. Valamilyen 386-os csoda. Még működik de a Vista nagyon lassan megy csak fel rá. Lehet kevés a 7 MB memória? :) Állítólag az amcsik használták a holdra szállásnál...:)

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0113_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0114_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0120-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090102/100_0121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#103) Rive válasza karburátor (#102) üzenetére


Rive
veterán

Csak ne panaszkodj! Ebben már L1 cache is van :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#104) hcl válasza karburátor (#102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez a cucc :R

Ebben is az a 3 PGA chipes van mint a korábban tárgyalt 286-386 hibrid alaplapban :)
És tényleg, L2 cache, meg
szervertorony :)
Ilyen ház volt az álmom sokáig :)
Ja és az EMS kártya... dupla méretű táp...

Idézet egy <nemjuteszembe> katalógusból '94-ből : "Intel 386DX processzor - kisebb teljesítményű túl lassú lenne a Novellhez!" - 386-os Novell szerver reklám :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) bambano válasza izriot (#97) üzenetére


bambano
titán

Anno dolgoztam R55-ön, ami egy tuningolt S/360-as gép volt. Nem volt teljesen S/370, de a vm/370 már elfutott rajta.

Na ennek olyan volt a vinyókábele, hogy aranyozott magú koax, erenként külön árnyélkolva, műanyaggal bevonva. Kb. fele átmérőjű, mint a tv koaxa. Ilyenből volt egy-egy köteg minden diszkhez... Lapos ide kábel? muhaha :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#106) hcl válasza bambano (#105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de ha megtört akkor ember nem cserélt rajta csatit gondolom :)

Különben is! IDE round kábel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#107) bambano válasza hcl (#106) üzenetére


bambano
titán

Ez is round kábel volt, csak az átmérője, mint a sörös üveg talpa :)

Mivel orosz eredetű volt a technika, (keletnémet gyártással), természetesen kisebb eszközök, harckocsik, rakétavetők vontatása közben sem tört meg a kábel :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#108) izriot válasza hcl (#99) üzenetére


izriot
tag

>hcl
Régebben olvastam egy cikket, lehet ez lesz az:
[Informatika Történeti Múzeum (élménybeszámoló) - Szeged]

Otthoni szerverre meg egyelőre nincs keret az ösztöndíjból : ) De amúgysem tudnám kihasználni. De majd egyszer veszek egy quad opteronos Tyan lapot, amivel anno szemezgettem, csak a poén kedvéért, ha tehetősebb leszek : )

>Rive
Ne is mond, vérzik a szívem.

>bambano
Komoly, ilyen kéne nekem is a pata csőkábel helyett, amiből már vagy 3 db eltört :))

[ Szerkesztve ]

(#109) hcl válasza bambano (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na hát igen, az R 3x -ekről én is írtam pár dolgot még egy réges-régi TDK-ba :)
(Gyak Videoton gépekről írogattam, és azokhoz volt közük.) Nem is tudtam hogy lekopppintották a 360-ast is.

@izriot :
Na igen ilyesmiről beszéltem, a képekről a narancssárga cumó ismerős is.
Jó ez az oldal, eddig nem is ismertem :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#110) Rive válasza izriot (#108) üzenetére


Rive
veterán

Ne is mond, vérzik a szívem.
Mint kuriózumért - nekem is. De ha üzemeltetni kellene ezeket az izéket... Hááát...

Szóval kicsit megdöbbentő egy 'mezei' lemezesegység (másfél köbméter magában) seggében a háromfázisú betáp :B :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#111) hcl válasza Rive (#110) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg hozzá a sok kilós lemezkötegek :D
De az üzemeltetéshez még sok köze nincs is a 380-nak, inkább a felhasználóbarátsághoz soktnk hozzá :/

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) bambano válasza Rive (#110) üzenetére


bambano
titán

Én azt hallottam (vagy igaz, vagy nem), hogy anno a nagyon nagy ibm gépeket több mérnök bootolta be 1-2 hetes munkával. Igaz, utána soha többet nem állították le, csak mielőtt ment volna a bontóba :)

A mostani közepesen nagy vasakat pedig kifejezetten kényelmes üzemeltetni. Valami gond van a vax diszkjével? lehet csinálni távoli bejelentkezést a dssi vezérlőbe, megmondja, mi a gond. Nem húzta be a szalagot a mentőegység robotmechanikája? Be lehet jelentkezni a robotba és megoldani. Még a rendesebb ibm pc-ket is lehet menedzselni, akár telepíteni is távolról.

Az milyen feeling, hogy van egy kikapcsolt x3550-ed például, bejelentkezel a webszerverébe (mondom, kikapcsolt), ad egy jávás felületet, amin látod a képernyőjét, ad egy klavit, egeret, cdromot. Betolod az install cd-t a saját pc-d meghajtójába, rámountolod a szerverre (még mindig kikapcsolt! :) ), weben keresztül bekapcsolod a géped, bebootol a te pc-dről és feltelepít mindent.

"Mezei" lemezegység, volt dolgom F20-as Shark-kal. Amikor odébb kellett rakni, hívtunk testépítő jellegű figurát, mint Fekete Laci, 6-ot. Azok felkapták, vitték, megvolt a napi edzésük. Volt benne vagy 120 scsi diszk, összesen 11 tera hely. Külön aix-es menedzsment gép beleépítve, egy halom táp, meg ilyenek.

Ez a hónom alá kapom a pc-t és viszem, ez lol. Olyan biliacélból vannak a házak, hogy nyeklik nyaklik minden. Utána meg jön a Kohn féle taktushiba :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#113) izriot válasza Rive (#110) üzenetére


izriot
tag

Ja, én is úgy gondoltam, de azért szakmai gyakorlathoz nem lenne utolsó. Aki azt megtanulja üzemeltetni, annak már nem lesz mással problémája : )

>bambano
Írhatnál valami cikket ahol elsztorizgathatnál a pályafutásod élményeiről : )

[ Szerkesztve ]

(#114) hcl válasza izriot (#113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen. Atom-nosztalgia cikket akarunk :)

Ezek a távolról menedzselhető dolgok mindig is érdekeltek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#115) bambano válasza izriot (#113) üzenetére


bambano
titán

Ráböksz a logoutblogomra, a legrégebbi írásom egy ilyen. Nem nagyon volt igény többre...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) hcl válasza bambano (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tuti jó kis cikk, bár csak elméletben ismerem ezeket a protokollokat meg a VAX-okat :)
Azt viszont tudtam hogy e-mailben lehet FTP-zni, még jó sok régi szakirodalmat olvastam.

Amúgy abban a cikkben is elfért volna jópár évszám, hogy tudjuk hova tenni, de így is nagyon tetszett!

Egyébként én nagygépes hardverre gondoltam mint nosztalgia cikk. Meg persze bármire ami régi ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#117) izriot válasza bambano (#115) üzenetére


izriot
tag

A hálózatosra gondolsz? Azt régebben olvastam, a szervereseket is. Azért nem írtam oda, mert érdemben úgysem tudok hozzászólni, viszont élvezet volt olvasni, úgyhogy részemről van hasonlóra igény : )

(#118) forgonati


forgonati
őstag

Vá, szép kis gyűjtemény. Most magával ragadott a nosztalgia. Én egy 286-os géppel kezdtem, kemény 20 MHz-en futott, még passziv hűtés sem volt a procin :)
Nagyanyámék házában van fenn a padláson pár kartondoboz, amik tele vannak ilyen cuccokkal, aminek a java még működik is. Pl. 286-os alaplap procival és 2MB rammal, kemény 40 MB-os Seagate HDD (hibátlan) ahol a fejet még léptetőmotor tologatta (micsoda gyorsaság :DDD ) Trident 8900 1MB-os grafika, 5.25" floppymeghajtó és hozzá kb. 30 lemez, aztán 386/486 alaplapok, procik, 120W AT táp ami mai napig megy, 13" monokróm monitor, stb. Ja, és az első egerem a 286-hoz [link] full ergonómikus :D Szóval nálam is van pár érdekes dolog, bár ezek nem annyira ritkaságok. De sziven nincs kidobni őket :N

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#119) hcl válasza forgonati (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A GM6 az egyik legjobb egér amit tudok, legalábbis elég érzékeny, és a formája ellenére nekem nagyon jó volt a kezembe...
A 90-es évek elején ilyenre csorgott a nyálunk :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#120) forgonati válasza hcl (#119) üzenetére


forgonati
őstag

Nem is mondtam én hogy rossz. Csak mai szemmel ránézve már nagyon fura az az ormótlan szögletes formája. Egyébként mai napig működik, szépen be van rakva a dobozába. Asszem még az a széles soros konnektora van nekije.

Keelah Se'lai!

(#121) FerroChrom válasza forgonati (#118) üzenetére


FerroChrom
tag

...kemény 40 MB-os Seagate HDD (hibátlan) ahol a fejet még léptetőmotor tologatta...

Véletlenül nem egy ST-157A típusjelzésű merevlemezről van szó?

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#122) hcl válasza shtml (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja bocs csak shtml üzenetére válaszoltám véletlenül...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.