Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Szép kis gyűjtemény. :C
Nálam is van pár régi darab, S3 VGA 4-6db ISA-s hangkártya meg hasonlók.
Retro a javából :DDD .

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2) hcl válasza Badman 4ever (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ezek csak az "érdekesebb" darabok. :) Ilyen Opti hangkártyáról meg a 25. ISA VGA-ról (pedig van WD Paradise is :) ) nem akartam már írni, így is sok lett.

(Volt sajnos pár cucc amit az idők során eladtam, de már bánom..)

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

O míly szemet gyönyörködtető képek :)

nekem is porosodik egy 486os valahol.. imádtam DOS navigator + WIN 3.11 igen állat volt :) hasitott is rajta az UFO (X-COM) bár az siemens / nixdorf gyártmány volt és nem igy nézett ki, de 486os volt izig vérig
amit tudott : 160MB HDD CD-ROM 33,3MHz -es INTEL 486os proc és 1,44 es Floppy meg egy VGA monitor, hu azok a régi szép idők :) a 4MB ramot majd el felejtettem

[ Szerkesztve ]

(#4) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Van egy pont ugyan ilyenem: Acorp 5ALI61 alaplap.
Teljesen működőképes, ha kell, karácsonyra megkaphatod! :D

Oda mentem, ahol vagyok!

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagggyon jó írás lett :R
Viszont engedd meg, hogy szóljak, VESA csatlakozót még a korai P1 alaplapok is kaptak!
Sőőt az első p1es alaplapokon még PCI busz sem volt, csak ISA meg VESA csatlakozó, Németországban láttam olyant :C Továbbá Volt 3D-s Vesa kártya is, asszem a 3Dlabs csinált, szigorúan Windows3.1 alaltt lehetett kihozni belőle és csakis 3D tervezésre volt :)

(#6) blueMerle


blueMerle
veterán

Köszönöm, nagyon jó volt nosztalgiázni. Szép gyüjtemény :)

(#7) hcl válasza bacsis (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Tomaaasz : Na kösz, ebből még egy nem kell :D Ami nekem van,az is működik, az az egyik USB port 5V-os tápfóliája égett el (de a másik még mgy :D )

@bacsis : Köszi! VESA-s P1 alaplap, ez meredek, mert én úgy tudtam hogy a 486-ok vége felé már szinte csak ISA/PCI volt - mindenesetre nem hihetetlen hogy valaki megcélozta azt a piacot aki csak lapot és procit akart cserélni. (P1 -es P54 /66, 75MHz-es procik idején még lehettek vadhajtások :D )

A 3D-s VESA-s kártya meg :Y meg :R és :DD is... Mondjuk ha 3D tervezéshez volt akkor nem csodálkozom, a CAD már akkor is elég drága volt. Tudsz valami közlebbit, milyen chipes volt vagy ilyesmi? Érdekes cucc lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Shaikon


Shaikon
csendes tag

Ezek voltak a régi szép idök.Emlékszem az St225nél a tetejére voltak irva a bad sectorok és kézzel kellett beirkálni formázásnál ,bejött 30 darab és ment a verseny kinék jusson a legkevesebb bad sector ,ami 6-7 db volt.A gus meg az utolsó hangkártya ami megszorongatta a soundblastert.

(#9) Atocha


Atocha
senior tag

7 évesen kezdtem egy ZX Spektrum 48K-al és nekem is van pár csodám porosodóban. Végigmentem az összes PC-s alkatrészen, amit m.országon kapni lehetett. Jó volt nosztalgiázni. :) Pedig nem tartom magam öregnek! :))
Jah és nekem van egy régi 286-os alaplapom is valahol! :DDD

Még1x köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10) #65675776 válasza hcl (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért egy Trio64 nem éppen érdekesebb darab, akkoriban 10 gépből 8-ban az volt.

(#11) Atocha válasza #65675776 (#10) üzenetére


Atocha
senior tag

Annyira elterjedt, hogy a szervereim felében ma is az van! :D
Moncsi nincs rajtuk, szóval ideális! De attól még jó volt itt látni.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#12) hcl válasza #65675776 (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát azért a többi sem az eget rengető ritkaság. Igazából ez pont a gyakorisága miatt került be, és - sokaknak - ezzel kezdődött "a VGA sebessége is számít" időszak.

@Atocha : A munkahelyem máig tele van S3Trio3D-kkel, olyan gépekben amiben csak képet kell adni, bőven jók (nincs rajtuk veni ami miatt megsülhetnének pl. ha megáll...)
A Trio64 meg lassan már negatív árú. Fizetnek hogy elvidd :D

A régi PC-s alkatráészek viszont inkább rajtam mentek végig, rengeteg fordult meg nálam (kölcsön) de csak keveset tudtam megvenni (és kevés volt amit nem kellett eladnom)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Shaikon


Shaikon
csendes tag

Emlékezik még valaki a sip ramokra? kis tüskék voltak rajta és azt kellett beledugni a foglalatba.Az volt aszép amikor nem lehetett kapni sehol és bejött a sim ram mellé 1 tekercsben a ráhuzható láb és külön külön rá kellett forrasztani.1 ember egész nap csak ezt csinálta.

(#14) hcl válasza Shaikon (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én emlékszem, bár szerencsére nem kellett ilyet összeraknom :D De SIP fogalatos 286 lap még volt a kezemben. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) bazsade


bazsade
tag

van itthon valahol egy olyan alaplapom, amire rá van forrasztva egy 286-os proci, még passzív borda sem kell rá:) viszont fogad 386-os processzort. (az nincs benne) több, mint 20 éves és tökéletesen működik:D

(#16) Atocha válasza hcl (#12) üzenetére


Atocha
senior tag

Hogy öszinte legyek én sajnálom, hogy nincs ma is egy ilyen jó, kizárolag írodai alkalmazásokra szánt VGA kártya mint az S3. Nekem tallonban van még a polcokon kb. 10 db, mert sose lehet tudni mi mindenre jó ez a kis igénytelen VGA.
Van amelyik tényleg közel 20 éves, de berakom és megy.

Nem tudom ismered e ezt a boltot: [mogyoro.hu]

Na itt vannak még érdekes elfekvő cuccok, amiket potom pénzekért vehetsz meg.

Pl az S3 itt 690 Ft :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#17) Tomaaasz válasza hcl (#7) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Ja, igen. Ennek is elégett az USB vezérlője... ezen egy se megy. :C

Jó lett az írás.!

Oda mentem, ahol vagyok!

(#18) #65675776 válasza hcl (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

A SIP az korszerű. Az XT-k DIL tokos RAM-jai, na azok az igaziak!

(#19) hcl válasza Atocha (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ilyen olcsó, passzív VGA-n (meg amit írtam, bővíthető RAM-os VGA-n) én is szoktam rugózni... Bár pl. a 8400, 900-as Nvidia-k kb. ezt képviselik.

A mogyoro-t ismerem, de azért az sok minden, csak nem potom pénz...

A 386-t fogadó 286 alaplap is ritkaság volt, én csak hallottam ilyenről. Viszont 386/486 hibrid az rengeteg volt... Javítottunk is párat még középiskolás koromban.

@daa-raa : :R
A 486-ok cache ramjai is külön IC-k voltak :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Atocha válasza hcl (#19) üzenetére


Atocha
senior tag

Én az ilyenekre gondoltam:

"166MHz MMX PI procc. bordával, ventivel :)

Garancia: Nincs

Ár: 390 Ft"

De ez sem rossz:
"AMD DX4 100MHz 486-os proci.

Garancia: Nincs

Ár: 390 Ft"

Azért ez potom na. :DD ;)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#21) bacsis válasza hcl (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem találom a fényképét az isa-s p1nek, de nem adom fel!
Viszont találtam egy 2,5mb-os hdd-t ami kb 60kg volt!
Ezt nézzétek:

[link]

(#22) bacsis válasza bacsis (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megtaláltam! :Y
a kép elég gyatra minőségű, kb 4-5éve készítettem telefonnal :DDD

[isa-s p1 alaplap]

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon szép gyűjtemény grat hozzá!!! :R

Mindig is mosolyogtam azokon akik szerint a mai dupla GPU-s karik túl nagyok. Na ők még nem láttak CGA kártyát az tuti! :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) grozam válasza Badman 4ever (#1) üzenetére


grozam
tag

Annakidején 4*256kb ramot vettem 386os(16MHZ) gépembe 10e ft ért :D

(#25) San398


San398
őstag

Szép múzeumi darabok!Régi szép idők! Akkoriban amikor a Gravis Ultrasound hangkártyák megjelentek irigykedve olvastam azok írását akik hozzájutottak.Én akkoriban egy 8bites mono hangkártyát használtam, de legalább volt :) De voltak bizony problémák a GUS-al , driver kompatibilitás, támogatottság.

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#26) siriq


siriq
őstag

Bizony, bizony. Emlekszem amikor meg fater bevitt az egyik irodaba es mutogattak nekem az xt-s gepeket(nem most volt). Nalam is megfordult tobb szaz alaplap vga stb alkatresz. Rengeteg gepet epitettem meg. Az a sok szenvedes amikor nem fertek ossze egymassal a vinyok stb. Bakker oreg vagyok en mar ehez:D
Azert kaptam egy nagy lenduletet amikor vegre '93 ban interneteztunk. Utanna rogton neki alltunk mi is halot epiteni , majd gyepaltuk egymast a sorra megjeleno gamekkal amik tamogattak a multiplayer modot.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#27) Lenry


Lenry
félisten

"hát ez sem az egszerűsége imatt ötleik fel." - ezt a mondatot én már nem tudtam dekódolni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) PH-User


PH-User
addikt

Gratulálok! Jó egy kicsit szétnézni a régi PC-s alkatrészek között. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#29) hcl válasza bacsis (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A winyóhoz hasonlót láttam még egy pécsi üzletben (azóta megszűnt, talán a Toner Center volt? ) olyan winyó, ami hasonló méretű, de a ház széle csapott, az egyik sarkán kint van a motor, ami a lemezeket fogasszíjjal pörgeti :D Na az is lehet vagy 1Mb :D A ház távolról sem légmentes, de olyan méretek mellett egy sivatag sem számítana neki, nem hogy porszem...

A P1 alaplap meg elég meredek, a LIF foglalatával meg a Vesa csatikkal :D Ha nem mondanád hogy P1, akkor azt hinném hogy 486, ez alapján a kép alapján...

@Lenry : Ja, laptopon gépeltem, bocs, javítom...

@többiek : Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

MFM winchestervezérlő kártya

Ehhez is vezérlő kellett? :D Szép idők még a Windows 95 elött... (akkor is volt élet ja :) )

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szép összefoglaló. Jó kis motyók ezek. :DD

Működnek azért még? Amúgy a Trident 8900 VGA tetején lévő csatlakozót már láttam, de eddig nem tudtam mire jó. azt hittem sli. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32) hcl válasza Vladi (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@zoltanz : Hát minden winyóhoz kell, ahhoz is kellett, csak azért feltűnőbb mert nagyon megszoktuk az alaplapra integrált cuccokat :D

@Vladi : Az SLI duma az jó volt :) Amúgy köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) zoltanz válasza hcl (#32) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt azért gonoltam hogy nem a tiszta hazaszeretet hajtja. :DD
Csak csodálkozom én nekem nem volt szerencsém hozzá akkoriban, pedig sokfelé jártam és folytattam áldásos, sokszor nem annyira áldásos tevékenységemet :) mo -on a számtech renszereken.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Tök jó stuffok! :K

Sajna (?) mikor a PC-s korszakban ezek az eszközök nyomultak én még más utakat jártam (C64 majd utánna Amiga) így csak számtech szakkör keretében találkoztam velük :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) Geffry


Geffry
aktív tag

Én majdnem egy éve bonyolódtam bele egy takarításba... sok kacat került elő amin csodálkoztam hogy hogy is került oda, de talán a legemlítésreméltóbb a 8088as amd prockó volt.
Sajna nem volt a silent knight-omnak hozzávaló lefogatója, úgyhogy nem mertem elszabadítani a bestiát...
Nagyon jó írás! Köszi!

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#36) hcl válasza Geffry (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neeee. AMD 8088? Ritka dolog ha jól tudom...
Azt mégúgy koppintották hogy az Intel proci rétegeit csiszolták fel az AMD-nél :D

Kár hogy ilyen igazi XT vagy 286 cumó nincs otthon, de hát a lakásban sem férnénk el :D

Bár, van egy 286 mobil procim, de csak a cikk után jutott eszembe, és már nem othon csücsülök. :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Tomate


Tomate
veterán

Szuper írás. :R Az a maxtor vinyó kész... :C

(#38) #65675776 válasza hcl (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

[link]
[link]
[link]

Ha már szóba került, csak kiástam az ágyneműtartómból...

(#39) Cythyel


Cythyel
senior tag

Valahol még nekemis van elfekvőben 3-4 486-os proc, Cyrix PR200-as CPU, TNT2-es kártya, kemény 1 megás S3 Trio, PCI-os 2 csatornás SB16, asszem CT0480 a száma.

(#40) siriq válasza Cythyel (#39) üzenetére


siriq
őstag

Hmm. Nekem volt M3 ciryx procim igaz nem probaltam ki eloben(volt lap minden hozza).
(meg a tobbi sok sok proci)

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#41) madstunt


madstunt
addikt

Jó írás és nekem is vannak ilyeneim 3-4 trident vidkártya meg s3 trio meg 386 alapok :D meg az SB16om ami egy éve még használva volt egy 300as PII-mben:D ( óh az a hőn szeretett K6-II ami a gyári 200 MHz helyett 1el többön futott :D )
Asszem nálam is van egy ezeknél még durvábban régebbi még működő PC:
goto Google and type Amstrad PC1640SD
Hehe, toltam rajta a mission impossible 2-t meg a prehistorikot ja és a test drive 1-2 se volt uccsó :)) ( ja a flight simulatorról meg se feledkezzünk :D )

[ Szerkesztve ]

(#42) Geffry válasza hcl (#36) üzenetére


Geffry
aktív tag

Debezony... még nyár előtt el is vitte tőlem L4rs kolléga, potompénzért, mert másnak még annyit se ért...
Van még itt 286os is valamiféle, meg fullintegrált amd 386 minden egyéb kiegészítőkarijával és még élet is van benne, scsi vinyó, fergeteges 20 és 500megás kivitelben, stb... ezeket már meg se próbáltam eladni...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#43) zdanee


zdanee
őstag

Ezek tok uj cuccok. VAX, DEC terminal nincs esetleg? :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#44) #65675776 válasza zdanee (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum Gepárd TelexComputer.

(#45) #TOTTI


#TOTTI
őstag

VHban talalok valami ilyesmiket elhozom neked sok dolgo van amiröl én se tudom hogy micsoda..! De pl lehet hogy ilyen CGA kari..! Felnézek a padlásra és lomtalanitok... :R

(#46) zdanee


zdanee
őstag

CGA karit anno rengeteget hasznaltam. Be lehetett tenni masodik karesznak, es mar a 486-os korszakban lehetett TV-kimeneted a VGA monitor mellett...pocsek felbontassal, es 4 lehetetlenul osszevalogatott szinnel (ki szerint volt jo otlet pont a lila es a cian egy palettan?!), de amikor a moncsid felbontasa 640x480, minden extra pixel szamit.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#47) bbandi


bbandi
tag

az 5x86-ost nem 160MHz-re volt szokás húzni? Nekem legalábbis annyira volt, ha jól emlékszem egy ugyanilyen lapban (de azt még sógorom csinálta nem én). Amúgy a lap még nekem is megvan. Kisütöttem benne a feszszabályzó IC-t mikor fordítva raktam bele a procit :) Ugyanis ezeken a Socket3 foglalatokon a jó ég tudja miért a proci nem használt ki minden "lyukat", és így lehetséges volt fordítva berakni.

(#48) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Nem azért írom mert szégyen csak érdekesség hogy a MEEI-nél... 286os gépen iktatnak/készletkezelnek..! Ha megfagy a nyomtatás.. nagy főkapcsoló KI/BE aztán idul újra a gép.. Ehhez képest komoly munkát végeznek.. komoly szakemberek..! :R

(#49) zdanee válasza bbandi (#47) üzenetére


zdanee
őstag

Volt egy 4 procit fogado 486-os szerverem. Egyszer veletlenul egy lesarkazott procit tettem a 2. foglalatba. A gep elindult, majd kiirta, hogy csereljem ki a procit, vagy nyomjak F1-et. F1 utan a gep bebootolt 3 procival, mintha mi sem tortent volna. (ok, csak kettovel, a masik procit a kartyan letiltotta ;)). Amugy linuxot futtatott, a 2.4.19-es kernel volt az utolso, amit leforditottam ra, 2 procival 7 orat tartott (a lesarkazott utan nem tudtam tobbet azonos 4. procit szerezni sajna).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#50) shtml


shtml
őstag

Nem kell szidni azt az Acorp 5ALI61 alaplapot. Nekem két ilyen gépem is van, K6-os processzorral, az egyik Anyámnál szolgált jópár évig a legkisebb gond nélkül. Másfél éve neki is új gépe van, de korábban gyakori volt, hogy amikor a nyarat nála töltöttem, az Acorp 5ALI61 1-2 hétig ment folyamatosan és dolgoztam is vele - na jó, nem CAD alkalmazásokat futtattam. Jó, stabil kis lap, egy rossz szavam nem lehet rá.

A GUS-om is megvan még valahol, úgy rémlik, pár hete is találkoztam vele. Én annyira nem voltam elragadtatva tőle, leginkább driverproblémák miatt.

Az én első PC-m 1988 táján egy XT volt, V20-as processzorral (10MHz-en hasított) és aritmetikai koprocesszorral. Azt hiszem, 1MB RAM volt benne. Volt benne még egy 10MB-os és egy 20MB-os, teljes magasságú winchester is. Seekeléskor mozgott az asztal, igaz, nem voltak túl stabilak a lábai.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.