Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scalpel


Scalpel
senior tag

Ugyanezt kérjük rosszabb kamerával, fém házzal az E-seriesben. És akkor nem HTC-ben gondolkozni. :C

(#2) glutamin válasza Scalpel (#1) üzenetére


glutamin
őstag

Ne butítsák a kamerát, már így is elég szar, hogy nem xenonos.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3) Scalpel válasza glutamin (#2) üzenetére


Scalpel
senior tag

Hát ha lemegy tőle az ár, akkor butítsák, nekem amúgy sem kell telefonba 3 MP-nél több. Arra, amire nekem kell, tökéletes lenne az is xenon nélkül is.

(#4) Parosz válasza Scalpel (#3) üzenetére


Parosz
tag

Csak a világos helyen történő élményeidet akarod megörökíteni?
AF és xenon v valami power led az kell :K Most h szifonom van, hiányzik mindkettő..

(#5) glutamin válasza Scalpel (#3) üzenetére


glutamin
őstag

Igazából nem a fényképező miatt drága. Mármint költség oldalon. Nekem most egy k800i-m van, amiben szintén xenon van és nem kimondottan drága készülék. Egyszerűen ez egy felső kategóriás telefon, ami sosem lesz igazán olcsó.

Abban van igazság, hogy mondjuk kamera nélkül lehetne olcsóbb. De én amióta a mostaniu telefonom használom, azóta már nem vennék xenon vaku nélkül telefont. Gyakorlatilag a kompakt fényképezőmet már elő sem kell vennem emiatt.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6) AS válasza Scalpel (#3) üzenetére


AS
félisten

Fényképező miatt nem lesz drágább.. Az csupán marketing

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) Magnum_ válasza Scalpel (#3) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyetértek kollega! :R az E jöhet fémben, vékonyabb kivitelben olcsobban (valami E71 utódként)

de azért tetszik ez is :U

I humbly and respectfully decline™

(#8) AS


AS
félisten

Ez nem a valós készülék de ilyen lesz Nokiának 2009 ben:

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) Magnum_ válasza AS (#8) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez a felhasználofelület egy htc-n levő winmo meg egy iphone ötvözete.. csaknem iylen lesz...

I humbly and respectfully decline™

(#10) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Anyagát tekintve műanyag, de milyennek tűnt az összeszerelés?

A zsanérok fémből vannak? Vagy az is műanyag?

(#11) Parosz válasza AS (#8) üzenetére


Parosz
tag

Wow chatszerű sms elrendezés :C
Ez egy egész ígéretes modellnek tűnik, reméljük lesz is ilyen..

Amúgy nekem úgy tűnik, müanyagból vannak a zsanérok..

(#12) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

"hiszen a vas alatt dolgozó oprendszer évekkel frissebb, mint a még mindig a 2003-ban lefektetett alapokon nyugvó Windows Mobile."

A Symbian alapjait meg 1999-2000-ben fektették le, ha a Psion-t nem számoljuk. Attól hogy ráragasztottak most egy touch réteget, sok minden nem változott.

(#13) Bog válasza Sebhelyes (#12) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Értsed jól. A WinMo-t az elmúlt években csak pofozgatták, s még mindig natívan alapvetően stylus alapú kezelést preferál. Tele van korlátokkal, ezer éves problémákat nem bírtak megoldani, ezeket a gyártókra bízzák.

Közben meg itt van egy - a szó modern értelmében - teljesen érintőképernyőre optimalizált rendszer, amely szép lassan kinőtte magát annyira, hogy simán tekinthető PDA funkcionalitásúnak is amellett, hogy mivel eredetileg is telefonra készült és nem PDA-ra, ezért sokkal ügyesebben oldja meg az alapvető voice feladatokat.

Ha majd a WinCE 6-ra épülő WinMo 7 megjelenik, akkor megint lesz miről beszélni, mert ha egy Meizu szintű cégnek sikerült a WinCE 6-ból azt kihoznia, amit videón láthattunk, akkor talán maga a Microsoft sem fogja elcseszni. De a 6.1-es WinMo egy dologban semmiképpen nem versenyképes az új S60-nal: kezelhetőségben.

És ez iszonyat sokat számít.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) Shockwave12 válasza glutamin (#5) üzenetére


Shockwave12
csendes tag

Sajnos teljesen igaza van... nekem is a k800i nagyon nem akaródzik lecserélődni. Addig nem is fogom, amikor a kiszemelt telefon nem tudása kiegyensúlyozza a xenon hiányát. *sigh* :DDD

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

"ahol a potenciális vásárlók húzták a szájukat: egy csúcsmodell kapcsán ideje lenne már a 8 megapixel felé tendálni"

Minek? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) joey04 válasza Oliverda (#15) üzenetére


joey04
titán

Azért mert ha a samsungnak és a SE-nak van, akkor a Nokiának is bele kell tennie.Mindegy hogy parasztvakítás, mindegy hogy neked nekem meg sokaknak felesleges, kell!Főleg addig amig az emberek pl az N82-t meglátva rögtön azt kérdezik hú ez már 5 megapixeles??akkor biztos nagyon jó...sajnos ez van. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Bog válasza Oliverda (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert a potenciális vásárlók húzzák a szájukat :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Oliverda válasza Bog (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Jahh...vicc. Sokkal jobban örülnék 2 megapixelnek ami kevésbé zajos és szebb képeket produkál. Persze az manapság már égő lenne...2 megapixel...ugyanmár... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) AMD Power


AMD Power
titán

Mennyire volt "műanyag"? Mint az N96? Vagy annál jobb minőségű volt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20) Arthuro_Adam válasza AMD Power (#19) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Ez engem is érdekelne nagyon (írtam is fentebb :), meg hogy a zsanér miből van.

Köszi.

(#21) barfredi


barfredi
csendes tag

Nagyon szép kis masina. Végre a Nokia is gyártott valami macsó érintőset mondjuk sokan kérdezhetik ,hogy miért csak 5megás?Szerintem inkább legyen 5 megás és jó ,minthogy 8megás viszont egy kalap ... :)) tuti szaggatni fog mint az állat minden baja lesz stb. ne legyen igazam ! :R

(#22) Dare2Live válasza barfredi (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

már az 5800 se szaggat ipphogy sokkal gyorsabb mint a konkurens pl HTCk, hát akkor még ez....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) joey04 válasza Oliverda (#18) üzenetére


joey04
titán

hogy miért kéne a csúcsmodellbe 8mp? hát ezért:
[link]
2. hsz: Lehet elfelejtem az 5800-t,ha a mobilok emberi áron,és 5megapixelesek lesznek minimum,akkor megveszem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Dare2Live válasza joey04 (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és ez 2009ben tuti megérkezik?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) Magimano


Magimano
aktív tag

hm... érdekes hogy a gépen még N00 a van :))

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#26) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Na lehet nagy durranás lesz.
Gosip de: Elvileg csak összel kezdtek volna el jönni az OMPA3430 procis nokiak de már lehet ebben is az lesz, Nokia lehet már itt lecseréli az egyébként gyors/jól bevált Freescale MXC300at.
A dolog még nem tuti, de az igen, hogy vmibe bele fogják rakni azokat az OMAP3430akat és én nem tudok másrol ami HEND lenne....

Gondolom ez a hsz így nem sokat mond a lényeg: Már a 369mhs Freescale se volt épp gyenge de ehez képest ez brutálisan gyors lesz. HW szinten lesz támogatva 720Ps en/decodolás, lesz OpenGL ES 2.0 támogatás ami szintén durva (1.1 miatt olyan szép/gyors a szifon) ésatöbbi....

Ha vki szereti a számokat akkor ez proci olyan 1100 MIPS (Dhrystone) körül fog menni. Viszonyítás képp a 2009végén érkező APX2500 900MIPS körül lesz. A jelenlegi Omnia pedig olyan 90MIPS környékén van.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Ricardo


Ricardo
félisten

Jól hangzik. Nekem is egyetlen "félelmem" van, és az az összeszerelés/anaghasználat. Remélem nem a szokásos N széria minőséget hozza :U

(#29) Jadro válasza Dare2Live (#26) üzenetére


Jadro
veterán

Szép szép, de 720p minek ekkora kijelzőre?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30) #16820480 válasza Jadro (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

mert van rajta tv kimenet, és úgy tudod nézni a 720p-s filmeket rendesen tévén. és így már érthetőbb a sik gigás háttértár is :)

(#31) joey04 válasza Dare2Live (#24) üzenetére


joey04
titán

passz de nem is ez a lényeg hanem az emberek hozzáállása.minimum 5 mp kell nekik. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) Magnum_ válasza joey04 (#31) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem ugyan nem :D

I humbly and respectfully decline™

(#33) joey04 válasza Magnum_ (#32) üzenetére


joey04
titán

nyilván én is örülök, hogy legalább nem 8mp került bele, ha én dönteném el minden mobilba a K750 kameráját tenném, a drágábbakba xenon vakuval. ennyi.

De nem az itteni emberek véleménye alapján kell gondolkodnia egy gyártónak.
Sajnos én is tapasztalom, hogy akárki kérdez mobilos ügyben(ugye mindig engem találnak meg) n82 kapcsán húú ez már 5 megapixeles? Pixon kapcsán: húú ez már tényleg 8 mp??
minél nagyobb mp szám=annál jobb minőség. ez az általános vélemény, hiába nem igaz. :(

és többen vennék meg ha 8mp lenne ráírva mert azzal sok hülyét el lehet csábítani, akinek meg nem fontos a kamera az megveszi ha 2 ha 5 ha 8mp van ráírva

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Magnum_ válasza joey04 (#33) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megapixelháboru.. :W nekem a szifon 2MP-je is böven elég volt. na mindegy, már csak ez van látod.

I humbly and respectfully decline™

(#35) AS


AS
félisten

Ez nem így van... a Samsung INOV8 8 megapixels kamerája és SE C905 kamerája most a legjobb , 8 megapixels van ráírva.
Gyártok egyre jobb érzékelőket gyártanak de kell a marketing is , igy a jövöre a 10 megapixel is eljön bizony, és azok jobb képet fognak készíteni mint 8 , de nem a azért mert nagyobb felbontású, hanem mert jobb érzékelő lesz benne.
Remélem mindenki érti.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#36) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hát, bennem nem keltett instant get érzést.

(#37) #16820480 válasza AS (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

de az a baj, hogy ugyanolyan szar elmosódott képeket kapsz teljes méretben nézve egy bizonyos felbontás felett. és csak akkor lesz élvezhető, ha leméretezed nagyjából monitor méretre. akkor meg már szinte mindegy, hogy 3-5-8 vagy 10mpx-ről méretezted le.
az innov8 meg azért jó, mert egy kompakt gép (fizikailag sokkal nagyobb) érékelőjét kapta meg, ha jól tudom. ebből is látszik, hogy mit kéne fejleszteni, csak azt nem lehet olyan jól reklámozni, mint a megapixel számot.
de az a vicces, hogy már lassan mindenki hallott a megapixel háborúról, de akkor sem fogják fel, hogy ez mit jelent. van egy rakás ilyen elcsépelt frázis, amit mindig felemlegetnek, és senkit sem hat meg igzaán (globális felmelegedés, és a többiek)

(#38) joey04 válasza AS (#35) üzenetére


joey04
titán

de ahogy te is írod a minőség viszonylagos javulásának semmi köze ahhoz, hogy több mp van ráírva. az innov8 sem azért a legjobb mert 8mp van benne.ezért maga a megapixelháború fölösleges szerintem, a minőséget lehetne úgyis javítani (sőt főleg úgy lehetne) hogy a felbontást nem növelik.

szerintem akár egy innov8 is még jobb lenne ha nem lenne 8mp rákényszerítve hanem maximum 3.
basszus 8mp már a kompaktok között is értelmetlen
én amikor fényképezőt néztem magamnak alig találtam egy olyat a piacon alig használtan (mert új már nem volt belőle) ami valóban nem full fapad de nem több 5mp-nél a felbontása...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) AS válasza joey04 (#38) üzenetére


AS
félisten

Így van ,, de ha 3 lenne ráírva akkor kutyát sem érdekelné...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#40) #16820480 válasza AS (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

erre is lenne mondjuk marketing megoldás szerintem. ha ráírnák, hogy új ZMOS érzékelő van benne, akkor simán elhinné az átlagember, hogy ez hatalmas újítás. és gyakorlatban is ki lehetne mutatni, hogy a 3mpx ZMOS az jobb képet csinál, mint a 8mpx-es CMOS.

(#41) AS válasza #16820480 (#40) üzenetére


AS
félisten

Azt hiszed a vásárlókat érdekelné?
Kérdezd meg Blumertét , vagy Amdpower-t ök boltosok.

Nyugi ez van már a fényképezőknél is a kompkat gépek már 14 megapixelnél játnak amikor már 5 is sok.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#42) okib4100 válasza #16820480 (#40) üzenetére


okib4100
aktív tag

Ez szép és jó, de még a prociknál se szoktak le teljesen az emberek a megahertzekről, max akkor ha elhangzik a bűvös szó: "kétmagos" vagy "négymagos" (most az r=1 júzerekről beszélek).
A digitális fgépeknél is eltartott egy ideig, h a megapixel mellett más is labdába rúgjon fontosabb featúraként, itt sem lesz máshogy szvsz.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#43) #16820480 válasza okib4100 (#42) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy igazatok van, túl optimista lennék az egységsugarú júzereket illetően.
amúgy a fotózásban sem nagoyn szoktak még le a megapixelről, csak bejött mellé az ISO meg a zoom, ami megint csak vakítás, mert a magas ISO olyan zajjal jár, amit nem tudnak kezelni, a zoom meg jópofa, de állvány nélkül még stabilizátorral is bemozdulhat tőle a kép. a dslr kategória más, mert azt inkább profibbak veszik, de a belépő kategóriában ott is elkezdték az olyan fasságokat nyomatni, mint az arcfelsimerő meg mosolyfelismerő funkciók...

(#44) okib4100 válasza #16820480 (#43) üzenetére


okib4100
aktív tag

Sajnos ez így van, az über-zúm is főleg mókusreflektor jellegű, h az egyik mobilarénás cikkíróval éljek. Mondjuk stabilizátor régebben nem volt az 50e-s kategóriájú gépekben (ill még régebben nem is voltak 50e-s gépek). Az arcfelismerés meg kackac kategória, erről a legjobb beszólást szintén itt hallottam: "legközelebb majd olyan technológiát fejlesztenek, amivel akkor exponál amikor a sas lecsap a pocokra?" :DDD

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#45) #16820480


#16820480
törölt tag

na, hogy legyen egy kis ON-topic is, itt egy hands on review: [link]

(#46) Magimano válasza #16820480 (#45) üzenetére


Magimano
aktív tag

de ez is még csak N00 -ás :(
lehet hogy ez sem a végleges

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#47) #16820480 válasza Magimano (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

jól van b.meg, csinálj jobbat, ha tudsz! :DDD
legalább van egy rakás fotó róla, ha másra nem is jó a review. nem olvastam végig amúgy, mert bazi hosszú, és annyira nem érdekel ez a teló, de amit pozitívumként emelnek ki, azt nem valószínű, hogy elrontanák.

(#48) Magimano válasza #16820480 (#47) üzenetére


Magimano
aktív tag

tudom olvasom :)

csak az az zavar hogy nálunk is egy n00-ásat adtak körbe a sajtónak és ott is :(
de ők legalább bekapcsolhatták :DD

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.