Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Evercool Transformer 4 Plus: tényleg hatékony, de még szép is! :R

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én kikészülök amikor bármilyen előlapi szabályzora ,panelra olyan ledes világitást raknak ami kiégeti az ember szemét.
Éjszaki nagyon zavaro tud lenni ezek a ledes világitások.
Miért gondolják azt,hogy szekrénybe tartom a számitogépházamat?

[ Szerkesztve ]

(#3) total90 válasza Silentfrog (#2) üzenetére


total90
veterán

Ezzel épp így vagyok én is...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) Probber


Probber
őstag

Elég gyatrák ezek a szabályzók.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#5) Silentfrog válasza total90 (#3) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem van egy genius 5.1 hangfalszettem ott leragasztottam szigetelőszalaggal,mert annyira idegesitett sötétben a ledjei.
Ez meg ,hogy nézne ki,ha leragasztanám? :)

(#6) kenwood3


kenwood3
őstag

Gyönyörű ez a cpu hűtő ! Jól mutatna a Sagittámban !

Mi az az ekezet dragasag??

(#7) Sicilian válasza Probber (#4) üzenetére


Sicilian
addikt

led nélkül jobbak lennének..

nothing is true everything is permitted..

(#8) Eddie141


Eddie141
senior tag

A 6os igen jól sikerült, és szép is, de miért pont sárga a led? Az már tényleg általában nem megy semmi máshoz az egész gépen...

(#9) Enton


Enton
addikt

Sec-perc alatt kiköthetőek ezek a ledek.
Ha nem kell persze csak akkor.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#10) h.adam.92


h.adam.92
őstag

sztem vmi jó kis LCD kijelző kellett volna rájuk, a LEDek helyett.

(#11) #19617792 válasza Silentfrog (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

Scythe Kaze Q, egyszerű, 3.5"-os helyre való, 4 potis panel, LED egy szál se, egyszerű, mint a faék. :)

(#12) #65675776 válasza #19617792 (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én még egyszerűbbnek és jobbnak tartanám ha minden sallang nélkül lehetne a ventilátorokat szabályozni. Azaz BIOS-ból.

(#13) #19617792 válasza #65675776 (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

Én is inkább ezt preferálom, mert automatikus, paraméterezhető, "elegánsabb" de ha nincs (vagy csak minimálisan van) lehetőség a ventilátorok szabályozására, akkor nem sok választás van...

(#14) ftc válasza #65675776 (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

ez csak álom marad...nem érdekük :U

gyorsabb ha otthon barkacsolsz egy vezérlést s benyomoda gepbe s rakötöd

(#15) shteer


shteer
titán

memóriahűtőknek van még értelme? az új ddr3 moduljaimat még csak langyosnak se mondanám

..szerintem jónak tűnik

(#16) Viktor81


Viktor81
senior tag

Kar ezert a sok "csicsas" LED-ert, mert a szabalyzok tenyleg jol neznek ki. Nem mellesleg passzolnak a manapsag divatos hazak "lyukacsos" elolapjahoz. Ettol fuggetlenul, ha valakinek van igenye arra, hogy jatszhasson a FAN-ok fordulataval és a 3 csatornas nem kerul tobbe mondjuk 2000-2500 Ft-nal, szerintem jo vetel lehet. Pl.: egy CM 690-be.

(#17) Srodney válasza Silentfrog (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

szépek szerintem de éjszaka egyszerűen lehetettlenség gépezni.... :K

(#18) bartucc


bartucc
addikt

Ha szép halvány Piros lett volna mintkettő panel, még jó is lett volna. De az erős sárga az írritál, a másik pirosat is erősnek találom.

Kijelző rájuk? Ezek inkább az egyszerűbb, letisztultabb, de ugyanakkor egyedibb külsővel megnyerőbbek szerintem, mint a sok színes kijelzővel.

De továbbra is osztom a véleményt, egy hálópartyn, vagy nappal még szép és jó, de éjszaka mondjuk filmnézéskor zavaró tud lenni. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#19) proci985 válasza #65675776 (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért én egy 28Wos ventit nem kötnék rá az alaplapi csatira... valszeg leégetné. de tényleg az lenne a legjobb megoldás. bár konkrétan PWMes módban mintha pont ezt tudná a leírás szerint.

általában a hírhez: a Sunbeamtech 6 szerintem nagyon jónak tűnik, 30w csatornánként, 6 csatornán... nem tudom hány csatlakozóval etetik, de ha belemegy 2x6pines és még egy molex, akkor elhiszem. ha belemegy legalább 3 12Vs kábel, akkor még mindig elhiszem. ha ennél kevesebb, akkor az már úgy meggondolandó. és ha egy molexről lehet etetni, akkor kizártnak tartom, hogy olyan 60-75Wnál többet lehessen adni az egész cuccnak (ott szoktak a csatik egymásbaégni).

6 csatorna, ilyet eddig a zalman mfc1 (plus)ok tudnak a piacon. 30W csatinként, eddig egyetlen egy darab ilyen vezérlő volt (3 vagy 4 csatival, horror áron). pl a dupla/triplamotoros deltákhoz innentől csak azt lehetett használni. potis, tehát odanézés nélkül lehet szabályozni.

aztán ledek... az említett mfc1plus is világít. kivéve persze, ha az embernek van ajtaja a gépen. min nekem;>

extrém felhasználóknak szerintem ez a legjobb, HA tényleg le tudja adni a csatornánkénti 30Wot. ledeket meg le lehet ragasztani/ki lehet kötni.

kijelző tényleg felesleges, potit kézzel is ki lehet tapogatni, kijelzőt nem:).

Viktor81: 2000-2500 forint? meg lennék lepve, ha a háromsávos 8-10 alatt maradna, ha tényleg teljesíti a specifikációt. 2.2-.5ért nem igazán kapni panelt sajnos.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ez az everecool hűtő, szép darab, de a sunbeam termékei is szépre sikerültek.

(#21) Viktor81 válasza proci985 (#19) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Csak azert batorkodtam ezt az amugy igen "kellemes" arat irni, mert :
"Scythe Kaze Q, Fekete 4 csatornás ventilátor szabályozás 3.5"-os rekeszben" - 3490 Ft
Es az O nevuk szamomra meg jobban is cseng. 10-ert mar naluk nagyon komoly kijelzos darabot kapni. (Ami raadasul szep is)
[link]
Udv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#22) #65675776 válasza ftc (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most már tényleg csak álom. De az Abit érdekes módon meg tudta oldani, nem is akármilyen szinten! Azóta az egész csak visszafelé fejlődik. A Giga K8 szériájú lapjainál lehetett BIOS szinten finomhangolni a beállításokat. A mai lapjaiban csak ki és bekapcsolni az automatikus szabályzást (ami alapból idiótán paraméterezett...).

proci985: Az ATX szabvány 6W-ban maximálja az alaplapi ventilátorcsatlakozók terhelhetőségét. Mondjuk nem is ipari ventilátorokra tervezték a szabványt.

(#23) Boxi88


Boxi88
őstag

Ez a Evercool Transformer 4 Plus nagyon szép hűtő lett és mint hallottam még hatékony is...

A szabályzókkal nem lenne semmi baj ha lenne rajtuk egy kapcsoló amivel ki lehet kapcsolni a LEDet... LANon: BE... Éjszaka, filmnézéshez: KI... :U

(#24) F e Z o


F e Z o
veterán

Sunbeamtech Rheosmart PCI : nem sok jövőt jósolok neki, hisz ki szeret a pc hátulján, fordulatot szabályozni, 4-5 éve még ez elment volna

H2O über alles!

(#25) proci985 válasza #65675776 (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontosan, 6W elég egy átlag ventinek. egyetlen "elterjedt" típus, amiről tudom, hogy ezt átlépi, az az Ultra Kaze 3000 7.2Wal. és az az 52.1dbAjával nem éppen kellemes, de állítólag elég lehűteni egy ívhegesztőt. mellesleg alapból van 3pines csatija, nem úgy, mint pl a Sunonoknak/Papstoknak (ipari Papstok egy része kéteres). viszont elvileg a 2400-2800 körüliekhez elég 6W. ezeknél erősebb venti meg van a piacon, de olyat csak elvetemültek használnak. vagy akiknek kell a brutális légnyomás.

Viktor81: igazad van, a Scyte szép és jó, de nem ugyanaz a vásárlóközönség. a Scythe egy ipari ventitől valószínűleg leégne, ennek a panelnek pedig a spec szerint bírnia kell. teljesen máshova van a két termék pozicionálva. a speciális igényeket kielégítő cuccok (mint ez) pedig sose voltak olcsók.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy tudatosabb tervezésű középkategóriás lap meg szokott engedni, 2A-t.

láttam olyat is ahol csak az őszterhelhetőség volt megadva, 96W tehát 8A a 4 ventilátor csatlakozóra.

Izmos ventilátornál(2A+) elég csak a PWM-et és Tachot- a lapra kötni a többi mehet a Molex csatlakozóról.(GND,+12V)

4-5000Rpm-et forgó ipari Légszállítók megvannak 1,2-1,5A alatt úgyhogy nem kell aggódni.

Vezérlőnek akkor van értelme ha be tudom állítani a következőket

Tmin.
Tmax.
Min Rpm.
Max Rpm...

[ Szerkesztve ]

(#27) tomóka


tomóka
csendes tag

Aerocol F6XT
6 csatorna 12watt/csatorna
6v-9v-12v állással kikapcsolható ledekkel
a ventillátorok indító feszültsége mellékes mert gépindításkor pár másodpercig 12v-ot ad le.

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#28) ponuda


ponuda
csendes tag

Nekem van kettő is. Mindkettő Zalman, az egyik MCF1+ a másik a sima MCF. Érdekes, hogy amikor valamilyen Noctua ventit rákötök bármelyik szabályozóra és minimálisra tekerem, a ledek nem világítanak... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.