Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nixx-21


nixx-21
senior tag

havok? ati? merre vagytok? :U

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#2) Solten


Solten
addikt

"Azt persze nem tudni, hogy az NVIDIA mit tervez ezzel kapcsolatban, hiszen számukra a processzorok jobb kihasználtsága nem jelent előnyt, sőt alapvetően hátrányként könyvelhető el, mivel nehezebb lesz eladni a GeForce-okat, akár önálló kártyaként, akár dedikált PhysX-es gyorsítóként."

Arrol viszont mar tudomasunk van hogy kezeli az Nvidia azokat a helyzeteket, amik nem jelentenek szamara elonyt... ;]

Saor Alba

(#3) keIdor válasza Solten (#2) üzenetére


keIdor
titán

Ezt eddig is tudtuk...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) rocket válasza nixx-21 (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Az AMD elveszett a szines grafikonok mezejen ;]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Ideje volt.... :U

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#6) Abu85 válasza rocket (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ha a színes grafikonok, továbbra is Dirt2-ket, STALKER-ket, AVP-ket, BattleField BC2-ket, Suprame Commandereket és Warhammer 40000 játékokat hoznak, akkor az már jó. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Solten válasza nixx-21 (#1) üzenetére


Solten
addikt

[link] :o

Azt hiszem "kicsivel" tobb "Havok-os" PC-s jatek van mint Physix-et tamogato... ;)

Saor Alba

(#8) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na végre.
még nem letölthető az új fluid?
kipróbálnám mit tud a quad benne.

(#9) Abu85 válasza subaruwrc (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Holnaptól lesz tölthető.

wwenigma: A legújabb PhysX driverrel már nem megy a Hibrid fizika. Egyszerűen lekapcsolja a gyorsítást egy rövid idő után.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

physxinfo.com Olvastuk má. ;]

Aki gondolkodik AMD+nV hibrid cuccban tajekozodhat innen, minden ami physx megtalalhato, vagy pedig van egy nagyon jo logout iras errol. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) wwenigma válasza Abu85 (#9) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MEGY legujabb physx system software-rel (9.10.0222), legujabb nV driverrel nem megy(197.13). Nem kapcsolja le a physx-re dedikalt GPU-t, az AMD kari kapcsol le 3D-ből 2D-be(a 196.34-es betaval jol mukodik). Ha esetleg ra tudnal kerdezni erre AMD-nel, lehet orulnenk paran. :U Csak ugy nemhivatalosan, érdeklődésképpen.

Itt foglalom össze.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) subaruwrc válasza Abu85 (#9) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#13) Abu85 válasza wwenigma (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aha ... akkor én néztem félre a külföldi fórumokban. Köszi, hogy javítottál. :R

Mármint arra, hogy ők állítottak-e valamit? Rákérdezek. Bár technikailag nem foglalkoznak a PhysX-szel. Ha valami probléma van vele, akkor őket az nem érdekli. Az biztos, hogy szándékosan nem keresik a hibalehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) HaZsolt


HaZsolt
őstag

veszek egy nV-t ATi mellé phsX-re:)

(#15) Abu85 válasza HaZsolt (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hülyeség a gondolat. :) Én is töröm rajta a fejem. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) wwenigma válasza Abu85 (#13) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valami olyasmi, mintha eldobna magat az AMD driver. Átáll 2D órajelekre a kártya. Bár lehet az nV driver irja felül.

mod: egy Gainward GT220/1G gDDR3 van betéve fizikára, de a physx-es grafikai megjelenites a GPU-ra is nagyobb terhet ró, ezert most cserelem az eddig jol bevalt 4670-em... :U

mod2: hupsz, kozbe lejott a legujabb AMD driver is, megnezzuk hatha gyorsult valamicsket megint. ;] 10.3a preview Gondolom a Metro 2033 miatt dobták ki.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17) eXodus


eXodus
őstag

Akkor 1 kártyán a GPU physx semmit nem ér egy négymagos procival szemben. Kell neki külön dedikált kártya h értelme is legyen.

Játékokban lehet mégrosszabb lenne az arány az egykártyás GPU physx és a többmagos proci között?

(#18) Abu85 válasza eXodus (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel nincs ilyen program, így erre nehéz választ adni. A Fluidmark eléggé szintetikus jellegű nem biztos, hogy reprezentatív egy játékra nézve. Persze más gyakorlati eredmény nincs, amiből ténylegesen következtetni lehetne.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt a cikket szeretném az arcába dörgölni minden meggyőzhetetlen vakegérnek, akik korábban oly bőszen istenítették a GPU Pisix-et a CPU ellenében! NESZTEK WAZZE! :W :W

Toovábbi szép napot! ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) subaruwrc válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#21) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A grafikon szánalmas, bár maga a cikk hírértéke is. Legalábbis ebben a formában.

(#22) nixx-21 válasza Solten (#7) üzenetére


nixx-21
senior tag

kétségtelen de én itt az ATi GPU által gyorsított havokról beszélek :U :K :))

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#23) robyeger válasza nixx-21 (#1) üzenetére


robyeger
addikt

[AMD - Pixelux Digital Molecular Matter 2]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#24) mmdms


mmdms
addikt

a jövőben a fejlesztők akár jobban is támogathatják a többmagos konfigurációkat, ami a játékprogramok gyorsabb futását eredményezi majd

Evvel csak az a probléma, hogy amíg a játékfejlesztők inkább konzolokra dolgoznak, addig nem lesz normálisan kihasználva 4 mag.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#25) JohnR válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


JohnR
aktív tag

Nyugi, ezért én is le lettem idiótázva (nV isten nyomába se érhet egy 4 magos cpu, vedd tudomásul :D )

(#26) Cyberpunk válasza Solten (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze de az csak szoftveres fizika. A HavokFX érdekelne minket amit szintén lehet GPU-n gyorsítani.
Érdekes hogy semmit nem hallani erről manapság pedig amikor ki jött az nV-féle Physx akkor nagyon nyomatták hogy ilyen jó lesz meg olyan. Azóta már eltelt néhány év de még mindig nem láttuk viszont egy játékban sem.
Pedig abban az Intel is érdekelt mivel náluk van a Havok licenc jógai :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) nixx-21 válasza robyeger (#23) üzenetére


nixx-21
senior tag

iiiistenem hát ezzel eddigis tisztába votlam....ezért mondom
ezt szeretném játékban látni mert prezentáción atomjól nézett ki :)) :)) :DDD :R

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#28) TESCO-Zsömle válasza mmdms (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pedig a Box-ban is van három, a PS-ben meg hét... :P

JohnR: Hívőkkel nem leet vitatkozni. Aki meg csak gondol(kodik), az értelmezi is az érvet, nem csak válaszol rá... Csak néha az ember unja, hogy azért kell naponta rejszolnia, mert tele a töke az ilyenekkel...

antikomcsi: Mi nem szánalmas, amire kommentelsz? ;]

Cyberpunk: Sanszos, hogy a HavokFX a Larrabee-vel halt. vagy legalábbis igencsak megfektette a halála.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) mmdms válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


mmdms
addikt

A zixboxot azt tudtam ,de azt nem hogy a psben 7 :Y Azt hittem max 2, akkor az előző feltevésem téves. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Valaki magyarázza már el nekem, hogy multi core nélkül kb 70 fps-ből hogy lesz multicore physx-ben 500 fps. 1 magon ennyire vegetál a GPU hajtása mellett a physx? Gyanús ez nekem. Főleg, hogy még 400 fps-t rádob egy dedikált gtx260-al.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#31) Abu85 válasza bitblueduck (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek FluidMark pontok. Ha mesterségesen korlátozva van, akkor nyilván gyenge a teljesítmény. Most a fejlesztők az AMD beszólásának hatására megmutatták, hogy van a PhysX-ben is tökéletes Multi-core támogatás. (az már más kérdés, hogy az AMD pont ezt akarta elérni, hogy bizonyítsák a PhysX korlátozását a játékokban)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A FluidMark 1.2 mikortól lesz tölthető?

bitblueduck: :R Pedig olvastam vissza. :B Hiába, késő van már. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) bitblueduck válasza juliabrilke (#32) üzenetére


bitblueduck
senior tag

#9, csak hogy visszaolvass. : D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#34) Spr1nG


Spr1nG
tag

Szánalmasan hányingerkeltő az NV viselkedése :((

http://www.spring-gas.hu

(#35) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Csoda hogy az nvidia meghagyta a lehetőséget a többmagos prociknak is. Viszont a fejlesztők nem mernek vele ujjat húzni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#36) nkmedve


nkmedve
őstag

A grafikonnal én sem vagyok kibékülve teljesen, a jobboldali 3 adat normálisnak tűnik, de a bal oldalon valami nagyon nincs rendben. Ha GPU-n fut a PhysX akkor mitol lesz ilyen kevés a pontszám atól, hogy a prociból csak egy magot kap? Két GPU azért elég kéne neki legyen. Ott valami nagyon nem tiszta.

(#37) Abu85 válasza nkmedve (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A proci a számítások egy részét átadja a GPU-nak, de a GPU nem csak a fizikáért felel, hanem a grafikát is meg kell csinálnia. Két GPU-nál mer megosztott a feladat, így jobb az eredmény. A gyorsulás pedig minden esetben a multi-core optimalizációnak köszönhető, nemcsak a PhysX volt korlátozva a Fluidmarkban. Nagyon jó munkát végeztek a Fluidmark fejlesztői, tökéletes az rendszer kihasználása. Respect nekik. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) nkmedve válasza Abu85 (#37) üzenetére


nkmedve
őstag

Persze, amit irsz az igaz a Multi-Core oldalra, azzal nem is vitatkoztam, nekem azzal volt bajom, hogy a Single Core oldalon mennyire gyengén teljesitenek a GPU-k (procihoz képest és a Multi Core oldalon levő GPU eredményekhez képest), és hogy nincs semmi különbség 1 és két GPU között.
Valamit lehet nem jól látok de igy úgy tűnik, mintha mindenhol procilimit lenne, még ott is ahol 1 vagy 2 GPU számolja a fizikát.

(#39) Abu85 válasza nkmedve (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az optimalizálás nélkül a processzor nem csak a fizikát számolja rossz hatásfokkal, ez az eredményeket láthatóan erősen korlátozza.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Hiftu


Hiftu
senior tag

Tehát most írtak egy tesztprogramot, ami jól fut PhysX-en?
Ettől még CUDA marad és korlátozás és zárt rendszer...
Szép a grafikon, azt hiszen kinyomtatom és nézegetem majd... :DDD

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#41) h_143570 válasza Hiftu (#40) üzenetére


h_143570
addikt

Nem egeszen, engedelyeztek a tobb magos optimalizaciot. Igy felso kategorias procin jobban fut mint egy felso (nem csucs) kategorias CUDAs GPU-n a PhysX.

[ Szerkesztve ]

(#42) Spr1nG


Spr1nG
tag

Most miért nem írja senki, hogy még a négy mag sincs kihasználva nem, hogy a hat ? :DDD

http://www.spring-gas.hu

(#43) bartucc


bartucc
addikt

Nvidia reklám megint, aki meg 3D Mark-kal játszik, magára vessen. Amióta 3850 járt a gépben, most meg 9600GT, nem látom semmi értelmét. A kisebb vga-kon jól mérte a teljesítményt (8600 szint), de az felett már nem igazán.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44) Crytek


Crytek
veterán

Azta kegyetlen ha ezt végre a játékokba is beletennék nem csak benchmarkba lenne!

Next PC Upgrade: 2022

(#45) Pug válasza antikomcsi (#21) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem meg a TE hozzáállásod szánalamas minden olyan hírrel szemben ami nem a TE szád íze szerinti tartalommal van ellátva.... ;] :K

amúgy meg: trollllllllllllllllllllll :C

[ Szerkesztve ]

(#46) JohnR válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


JohnR
aktív tag

Remélem megjelenik Kr/\tos kolléga és elmagyarázza nekünk, hogy csak a Fermi képes a Physix futtatására. És csak az én kis idióta világomban elég azoknak a gagyi effekteknek a futtatására egy többmagos CPU. Mert azokban nincs elég KRAFT :DDD (nem az nV manipulál...ááá)

[ Szerkesztve ]

(#47) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Érdekes.
Haladhatnánk már kicsit gyorsabban a jobb optimalizációk irányába. Igazán ideje lenne.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#48) darkarthur válasza rup1u5 (#47) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ez csak nekünk volna jó! :W

Samsung S23 Ultra 5G

(#49) darkarthur válasza Spr1nG (#42) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ne kiabáld el! Még lehet alszanak. :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#50) twine


twine
addikt

A gyíkom kivan az összes gyártóval! Foglalkozom egy ideje a Premiere gyorsításával! MIt kapok? Ati Stream technológiát akkor használhatok ha AMD CPU van a Gépben!
Többmagos Intel proci mellé, ha gyorsítani szeretnék a renderen 100,000 + Huf-os Quadro kártyát kellene vennem hogy támogassa az H264,vagy Mpeg kódolást :Y
ITT legalábbis semmiféle Geforce támogatásról nem irnak,,,hogy esetleg ezért csak a VGA-t cseréljem le a másik gyártóéra(ATI-t Geforce-ra) Pedig még erre is hajlandó lennék, de ugy tudom csak alig pár effektet támogat a Cuda Geforce-on, mig a Quadron "rakéta" lesz a gépből....
Ennyi erővel vehetek valami Canopus kártyát is a gépbe b@ssz@meg! Azon legaláb van digital/analog átalakitó stb......
El van ez baszv@ csúnyán.....
Az én olvasatomban ennek az egész dolognak (Cuda, Stream) pont hogy nem a user lehuzásán kellene hogy legyen a hangsuly, hanem azon hogy ha márvan egy "gyors" gpu a gépben azt tudd is hasznosítani a 3D-n kívül másra is.....NEM,,ők versenyeznek, és a végén a USER baszhatja az egészet!
(POwer director-t hagyjuk....lehet abban keyframe-ezni egyáltalán? tegnap próbálgattam de lilát meg zöldet hánytam tőle :B :(( )
Egyetlen reménysugaram hogy a Stream plug-in Beta verzió.....Hátha a végleges támogatja az Intel procikat is....bár félek hogy ez csak valami álom számomra......
gyerekcipő ez szerintem még nagyon,,és még sokat fognak ezek harcolni és sok pénzt kell a Juzereknek ebbe belerakni hogy valami HASZNÁLHATÓ legyen ezekből a dolgokból

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.