Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Vérszegény modellfrissítések lettek. :U

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#2) joey04 válasza ghiottone (#1) üzenetére


joey04
titán

bizony sajna...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) forgonati


forgonati
őstag

Az egyetlen említésre méltó dolog a sztereo hangszórópár, az mondjuk meglepő ennyire alsó kategóriás cuccoknál. A többi viszont gyenge, nagyon.

Keelah Se'lai!

(#4) Csapoati válasza ghiottone (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De még mennyire... A 2.1-et senki se vegye meg az 1 giga RAM miatt, a 3.1 drága és a Helio P10 hamar le fogja zabálni a 3000-es akksit, az 5.1-nél pedig megint kevés a RAM ennyi pénzért, + Helio P18 és 3000mAh.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Környezetszennyezéses modellek.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

A Nokia 3 is Oreo-s már pár hónapja. Ezek a HMD Nokiák jól indultak. Még két éve sincsenek a piacon, de máris drágák lettek. Oké friss rendszer, jó minőségű ház, jó kijelző, remélhetőleg jó kamera (ez nem minden modellnél teljesült). Kiadtak egy szuper Nokia 7 Plust, aztán most jöttek ezekkel a vacakokkal. Miért?
A kedvenc gyártóm még mindig a Huawei, a második a Samsung. Azt vártam - és komoly esélyük volt rá - hogy valamelyik helyét átveszi a HMD Nokia. Hát így nem fogják.
Ma nincs a bejáratott gyártók közül olyan, akivel maradéktalanul elégedett lennék. Még a két kedvencemmel sem. Erre lett volna jó a HMD Nokia.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) AttilaNokia


AttilaNokia
tag

Már egy óra eltelt a cikk publikálása óta, és még egy comment sincs, amiből kiderülne, hogy a Xiaominak mennyivel jobb telefonjai vannak az árszegmensben? :Y
Az kimaradt a cikkből, hogy a Nokia 5.1-ből lesz 3GB RAM-os, 32 GB háttértáras verzió is 219 euróért.

(#8) janeszgol válasza AttilaNokia (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

És az nálunk is kapható lesz? Mert megszokott jelenség, az esetek többségében ez a módi, hogy ide a leggyengébb jön mindig.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) aelod


aelod
veterán

Helio...eddig olvastam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) AttilaNokia válasza janeszgol (#8) üzenetére


AttilaNokia
tag

Nem tudom, de gondolom, hamarosan kiderül.

(#11) troviko


troviko
senior tag

Nokia 3 = 10-ből 11 romlik el. Kína vackok.

https://www.oldtech.hu/

(#12) aelod válasza troviko (#11) üzenetére


aelod
veterán

Forrás?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13) w.miki válasza Fred23 (#5) üzenetére


w.miki
veterán

hát igen... egyszerűbb lenne, egyből bedózerolni a tengerbe

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14) janeszgol válasza aelod (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre én is kíváncsi lennék. a 7 Plusnál van pici sárgásodás a kijelzőben, de ha ezen múlik, egyik márka sem ajánlott vétel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Nokia 2.1:
1Giga Ram 8 GB-os háttértár felejthető

3.1:
2 GB RAM-ot és 16 GB-os háttértár 55 ezerért?

Remélem komoly, mert viccnek kicsit erős lenne.

5.1:
Marad a 2 Giga ram, de már 70 ezerért.

Ez a trió erősen túl van árazva.

(#16) exedoc válasza Ricardo (#15) üzenetére


exedoc
senior tag

Egyetértek. Életképtelen hardverek erősen túlárazva. Egyikre sem tudom mondani, hogy jó vétel. Az 1GB RAM, és 8GB háttértár így 2018-ban már elég ciki.

Kicsit olyan érzésem van, mint mikor a Nokia lejtmenetben volt, és még mindig drágán mentek a termékeik, mert a nevet akarták eladni, mikor a konkurencia már évekkel elhúzott mellettük. Bár vannak jó készülékeik, hát ezek pont nem azok.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

Csatlakozom az értetlenkedők sorához. A Nokia a HTC nyomába szeretne lépni? :F

A Nokia 2.1 kap egyedül értelmezhető méretű aksit (de miért pont ez?!?!), viszont 1GB rammal és 8GB tárhellyel már 2 évvel ezelőtt is maximum szadisták adtak ki androidos okostelefont, a Nokia meg továbbra is azt gondolja, hogy ez jó ötlet?

A 3.1 kicsi aksijával, gyenge hardver...

Az 5.1 dettó törpe aksival, viszont legalább újabb SoC-al, viszont drágábban.

A 3.1 és az 5.1 egy Huawei P10 Lite, Honor 9 Lite vagy egy Motorola Moto G5 Plus mellett is fejvakarós, nem is kell a Xiaomi telefonokat felhozni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Fabianus


Fabianus
tag

Ezek hogy a búbánatban lettek ilyen drágák kishazánkban? Remélem csak a szokásos Nokiás listaárakat látjuk, aminek semmi köze nem lesz a tényleges kínálati árakhoz. Tegnap még 139 Euro volt a a Nokia 3, és 189 Euro a Nokia 5, aminél 2/3 Gb és 16/32 Gb-os verzióról is szólt a fáma, igaz az nem derült ki, hogy melyik verziónak az az ára ami. (forrás nokiamob.net)

(#19) AttilaNokia válasza Fabianus (#18) üzenetére


AttilaNokia
tag

(#20) forgonati


forgonati
őstag

Annak a 2.1 Nokiának a főkameráján akkora a lencse, mint a tizenakárhány éves Nokia N95-öm ELŐLAPI kamerájának... Gondolom rohadt sok fényt ereszthet be, és a képminőség szuper lesz...

Keelah Se'lai!

(#21) Fabianus válasza AttilaNokia (#19) üzenetére


Fabianus
tag

Köszönöm. Látom jönnek az infók. Most láttam, hogy a 3-asból is lesz 3/32 Gbyte-os verzió.
Ettől függetlenül, hogy nálunk miért kell ilyen horror árakon bejelenteni ezeket, azt nem értem.

(#22) jUUh


jUUh
addikt

Kalap xarok ezek egytől egyig... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#23) roli543


roli543
őstag

Nagyon kár ezekért a telefonokért, mert egész értelmes méretű kijelzőkkel jöttek, erre sporolnak a Ramon... meg az akksin. Pedig az 5.1 cseszett jól néz ki amúgy...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#24) janeszgol válasza Fabianus (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a 3.1 szimpatikus lenne, ha a 3 helyébe jönne. Azt kivezetnék és 39.990 forintért startolna a 3.1. Arra azt írnám, hogy jónak tűnik. (Ugye majd a teszt alapján derülnek ki a kritikus, számomra kritikus pontok, mint kijelző fényerősség, kamera, érintő, beszédhang.) Oké, ha jól tudom a Helio P10 csak cat4-es LTE-t tud, de elnézhető még ennyiért. A 2 giga ram, pláne a jövőt tekintve (2 év távlat) necces lehet, de nem tudjuk, mit hoz a jövő rendszere.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Fabianus válasza janeszgol (#24) üzenetére


Fabianus
tag

A 2-esre azt gondolom, hogy nem az európai piacra szánták. A 3-as és az 5-ös, meg majd kiderül, hogy valójában milyenre sikerült. Meglátjuk, hogy mikor, milyen konstrukcióban mennyi lesz a tényleges ára, és hogy nálunk, szolgáltatóknál stb elérhetőek lesznek-e a 3/32-es verziók. Amúgy egyik sem esélytelen a piacon. A lényeg nem egy bejelentésen dől majd el.

(#26) janeszgol válasza Fabianus (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk az igaz, hogy a frissítéseket is meg kell fizetni. Pl a Huawei kínálatában specre jobb készülékeket találni, de még a csúcskategóriát sem szeretik frissíteni, nem hogy az alsót és közép-alsót. Ez viszont nézőpont kérdése, kinek mi a fontos. (Akinek az új rendszer adta lehetőségek és a biztonsági foltok, annak a Nokia, akinek meg az áruházban lévő appok OS kompatibilitása, annak a Huawei is elegendő.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Nokia 5.1 tetszik, a többi harmatos.

2.1-nek is illetve volna 2/16-osnak lennie, legalább.

És nem értem a logikát, alsó szegmensben Snapi, közepesbe meg már "csak" MTK? What?

Miért nem lehetett mondjuk egy Snap 425 - 450 - 630 kombóval.

@troviko: Ezt valamivel támaszd is alá, mert a maradék hiteled is elveszted a fórumon.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem jelenleg sima Nokia 3-asom van, lassan egy éve. Imádom. De két hibája van, amit kíváncsi leszek, hogy a 3.1 be javítanak e?

Az egyik hogy annyira sikamlós maga a készülék, hogy kiesik az ember kezéből. Szilikon tokkal megoldva.

A hátlapi kamera viszont rettentő gyenge, nem tudok rá mást mondani...

Tehát h ezeket javítják és 35-40 körül megvehető, egy vevő már lenne is. Persze élőbe is látnom kell. De nem erőltetem a cserét, mert a droid 8.0+ával és jön a 8.1 kiválóan muzsikál :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#29) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

15, 20, 25e és szemet lehet hunyni a telók felett.

(#30) AttilaNokia válasza Lalikiraly (#28) üzenetére


AttilaNokia
tag

Az újban már 13 MP-s kamera van az eddigi 8-as helyett. Érdekes, hogy már a magyar nyelvű Nokia oldalon is kint vannak az új telók.

[ Szerkesztve ]

(#31) Fabianus válasza AttilaNokia (#30) üzenetére


Fabianus
tag

És mindkét kérdéses készüléknél megjelenik a magyar oldalon is a 3/32 Gb-os verzió is

(#32) gergejly


gergejly
aktív tag

És mikor jön már az új 8110.....

(#33) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Basszus, pedig miközben olvastam, hogy a 2.1-ben 425, 4000mAh, jó kijelző 30k és aztán.. 1 GB RAM és 8GB ROM, pedig nem kellett volna sok egy Redmi 5A trónfosztáshoz.

A 3.1 és az 5.1 a maguk újdonságaival meg eléggé drágák és vérszegények lettek.

Finn the human

(#34) Tkulcsar


Tkulcsar
kezdő

A cikket látva gondoltam magamban irónikusan hogy lesz vagy 1.5GB Ram a 2.1-ben.. ;] Erre meg látom hogy maradt az 1/8 :C Szánalmas hogy ez a HMD-nek nevezett fsztudja honnan jött cég, akármit eladhat a nagymúltú Nokia név mögé bújva... Ötlettelen túlárazott kaki az összes telefonjuk.

"Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy nem lehet tudni róluk hogy valódiak-e" (Petőfi Sándor)

(#35) aelod válasza Tkulcsar (#34) üzenetére


aelod
veterán

És arra nem gondoltál, hogy ebből csurog azért nekik mivel android go? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) janeszgol válasza Tkulcsar (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A Go-nak lehet elég. Aztán persze hogy mit csinál a felhasználó, az egy egészen más kérdés, mivel ha jól tudom, nem Go-s appok is futtathatók azokból, amiknél van Go-s kiszerelés.
"Kislányom, feltennéd a sima Facebook appot, amit te is használsz, mert az jobb/mert te is azt használod!" - hopp, egy halottal több. Mármint telefonban. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) #81733120


#81733120
törölt tag

Sajnálom, hogy ilyen rossz specivel jöttek ki az új modellek...
Pedig nálam először ígéretesnek látszottak, tetszettek, de ezzel a specifikációval, ennyiért szerintem nem jó.

(#38) YLi


YLi
tag

Viszont nem látom sehol, hogy lenne ezeknek DUAL SIM-es verziói. Valaki esetleg hallott róla?

(#39) #81733120 válasza YLi (#38) üzenetére


#81733120
törölt tag

Gondolom lesznek belőlük Dual SIM-es verziók, ahogyan a tavalyi modellekből is.

(#40) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Brutál drágák a tudásukhoz képest. De legalább rondák is.

(#41) ates


ates
aktív tag

Egy Meizu M6/M6 Note mellett ezek az árak nevetségesek (csak hogy ne mindig a Xiaomi-t hozzuk példának) :K

(#42) #52588800 válasza ates (#41) üzenetére


#52588800
törölt tag

És milyenek a Meizu frissitései?

(#43) Lalikiraly válasza AttilaNokia (#30) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen, elég gyors a bevezetés...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44) retroid válasza #52588800 (#42) üzenetére


retroid
senior tag

A friss rendszer se viszi el 1GB RAM al az appok 95%át :D Akár naponta is kaphat updatet ha összeomlanak az alkalmazások és akad minden ....

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#45) vanye


vanye
senior tag

Hmm. A tavalyi fellhozatal összeszedettebb volt. De már akkor sem volt sok teteje annak, hogy a 3, 5, 6 és 8 mellé miért kellett 7, miért jött egy harmatos kettes és egy még vérszegényebb egyes. Ilyen széles merítéssel nem lehet az "alsóházban" is értelmes, nerd-öknek is sokatmondó SoC, sajnos.

Stern des Südens!

(#46) ates válasza #52588800 (#42) üzenetére


ates
aktív tag

Ott a pont :R , De ! számomra nem kérdés melyiket választanám.

(#47) #52588800 válasza ates (#46) üzenetére


#52588800
törölt tag

Természetesen mindenki azt a készüléket választja, amelyiket szeretné. Itt csak arra céloztam, hogy ne csak benchmark / forint alapon nézzük a telókat.

(#48) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én néztem egy videót a ről. Hát basszus n:agyon ocsmányul néz ki így elsőre, majd persze élőben is megnézem, de ott a nagy üres alsó rész, a 18:9-es kijelző tiszteletére meg odarakták az android gombokat. Csak gratulálni tudok hozzá. Azthiszem marad a 3-asom egy darabig :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#49) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Lehet,hogy én vagyok,akinek a biliben van a keze,de szerintem az új 5-öst kellene 55-ért árulni,a 3-ast 29-ért,a 2-est meg passz. Ahogy sok apró hirdetésben szerepel: kinek mit ér meg.

(#50) #52588800 válasza Orosz Mérnök (#49) üzenetére


#52588800
törölt tag

A Nokia 1-2-3 között kb 15 euró különbség van. Szvsz az 1 és 2 semmi létjogosultsága nincs ebből a szempontból. Az android go pedig mehetett volna egyből a 3asra. A 3.1 ennek a fényében kellett volna kihozni, szintén go -val, max 120 euróig.

[ Szerkesztve ]

(#51) Fabianus válasza Orosz Mérnök (#49) üzenetére


Fabianus
tag

Szerintem a megjelenés után pár hónappal kb. ennyi lesz az áruk. Az 5-ösnél a bejelentett 189 Euro most sem nagyon tér el ettől. Valamiért nálunk Magyarországon mindig ilyen elszállt árakon jelentik be őket.

(#52) NGA válasza janeszgol (#26) üzenetére


NGA
addikt

Érdekes, nekem P9 van, és folyamatosan jön rá a frissítés. Jelenleg is májusi a biztonsági szint. Ez a lényeg, nem pedig az, hogy egy új főverzió hogy lassítja le a cuccot, mint az Applenél.

(#53) Lalikiraly válasza NGA (#52) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom, mert nekem a 3-asomon eddig csak gyorsult a telefon :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#54) Ledi


Ledi
aktív tag

Hali!

A Nokia magyar oldalán ezt írja a 3.1-ről:

Belső tárhely 16 GB e-MMC 5.1/32 GB e-MMC 5.1(3) Az oldal alján:

(3) Az előre telepített rendszerszoftverek és alkalmazások a memória jelentős részét elfoglalják.

Lehet, hogy én vagyok naív, de úgy tűnik, hogy a fizikai tárhely 32 GB amiből 16 GB marad a felhasználónak.

Igaz, a RAM meg 2/3 GB. Esetleg több változat lesz belőle? Egy 3/32 GB életképesebb lenne ennyiért.

(#55) Zotya1969


Zotya1969
csendes újonc

Nagyon várom már a 2.2, 3.2, 5.2, 6.2 stb. verziókat. Talán majd ha eljutunk a 2.9, 3.9, 5.9 verziókig addigra kapunk a mai kor igényeinek megfelelő normális készülékeket. Addig is lehúznak a vásárlókról egy kazal pénzt. Gratula. A minőség egy rakás x.r legalábbis az én 5-ös készülékemen. Kijelző nincs a helyén, bevilágít stb. Kínai piacos tucatárú, minőségi áron.

(#56) retroid válasza Zotya1969 (#55) üzenetére


retroid
senior tag

Sajnos ez már sose lesz a régi Nokia.... Az már végleg a föld alatt pihen.....

RIP Nokia Connecting People :(

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#57) solarix45


solarix45
senior tag

Hogy lehet, hogy már bizonyos országokban régóta elérhetőek ezek a telefonok, két hete már az USA-ban is megvásárolhatók, és mégsem találok egy rendes tesztet a Nokia 3.1-ről. Pontosabban a kamerájával készült mintafotókra vadászom már mióta, de sehol semmi.

(#58) vanye válasza solarix45 (#57) üzenetére


vanye
senior tag

Ezen én is gondolkodtam már. A válasz az lehet, hogy nem éri el a (többségében) amcsi reviewer ingerküszöbét. Nem iPhone, nem Galaxy, nem Note, nem Moto, nem Sony, nem Xiaomi - és így tovább. Leginkánn indiai arcok néznek rá a Nokiákra nagy számban, nyilván az áruk miatt.

Stern des Südens!

(#59) solarix45 válasza vanye (#58) üzenetére


solarix45
senior tag

Sajnos az az ár annyira nem fényes, németeknél lehet már kapni 55 körül.

Egy ilyet találtam: https://www.slashgear.com/nokia-3-1-review-best-at-basics-13537558/
Meg egy ilyet: https://www.youtube.com/watch?v=JflqzsRDkzk
Van egy rakás indiai unboxing, talán ez a legígéretesebb: https://www.youtube.com/watch?v=peo5xh3t92U

Hát kíváncsi leszek!

(#60) Balint729


Balint729
csendes tag

Tegnap óta használok egy Nokia 3.1-et, az első benyomások elég pozitívak, a kijelzője szép, az alkalmazások nem akadoznak, és szerintem nagyon jól néz ki. :)

Sokan rettenetes embernek tartanak engem. Pedig gyermeki szívem van. Az íróasztalomon egy befőttesüvegben...

(#61) tevike


tevike
senior tag

Ez pont olyan, mint ha egy tál főtt rizsbe beledobtak volna 3 száraz szemet. Elvész a tucat közt és aki megtalálja még anyázik is tőle.

Semmilyen értelembe nem lett jó az árához képest.

Régen pedig minden Nokiám volt, és imádtam. Ha nem lenne tapi őrület, és nem számítógép kellene a zsebbe, akkor a mai napig egy 8800 siroccot használnék. :))

- NO PAIN ~ NO GAIN -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.