Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lecs@


Lecs@
addikt

Jók is a Nokiák. Gyerünk Finnek ! :R

512 GB

(#2) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Lumia 640 :DD Első használható Lumia a Nokia óta

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valahogy olyan nemtudom érzésem van...
Az egész olyan utolsó utáni dolog.
Miért nem sikeres a WP-platform?
Mi az Oka hogy a Samsung,Htc,Sony...stb gyártok okádják a szinte egyforma Androidos telefonokat?
Mi az oka annak hogy az OS api szinten lassan fejlödik?

(#5) Воланд


Воланд
titán

a harom kategoria tulajdonkeppen ketto, az elso a flagshipek, a masik a kedvezo aru modellek (de nem azok a low-end telefonok, amiket az ms az elmult fel evben kiadott), amik a kozepkategoriaban foglalnak helyet. a vallalati meg az, amit eppen ugy reklamoznak (lasd pl 640). tehat utobbi lehet flagship, vagy eppen valami kozepkategorias keszulek is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) S@s válasza Lecs@ (#1) üzenetére


S@s
tag

A Microsoft vágta haza a Nokia mobilokat. A symbian idején még jó volt. Android felé kellett volna menniük. :U

S@s

(#7) catroot válasza S@s (#6) üzenetére


catroot
veterán

Ühümm.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8) cattus válasza S@s (#6) üzenetére


cattus
őstag

Hát persze.

Do the thing!

(#9) HaJózsi válasza S@s (#6) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Mert a droid az összes gyártónak bejön és jó, ugyebár....

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#10) aprokaroka87 válasza S@s (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Nokia saját magát vágta tönkre pl a Symbiannal,ami felett már akkor eljárt az idő.

(#11) batai15


batai15
félisten

De jó is lenne ez a win ha nem lenne ilyen fos az app felhoztal .Mennék is vissza azonnal wp-re.

(#12) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Amúgy egy dolog jutott eszembe: Ez a totális Nokia leépítés mit jelent a jövőben a jelenlegi Nokia Lumiák szoftveres és egyéb támogatása szempontjából? Vagy igyekeznek totálisan elfelejteni s csak a Microsoft brandelt irányvonalra koncentrálnak?

Üdv. core2

(#13) Воланд válasza Neil Watts (#12) üzenetére


Воланд
titán

semmit nem jelent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) gerii


gerii
addikt

Remélem a középkategóriát sem hagyják ki, és nem 150k-ért fogják adni őket, a csúcsot pedig 2-300k-ért...

(#15) Glenda válasza S@s (#6) üzenetére


Glenda
addikt

A Symbian akkor is lassú volt, amikor a csúcson volt :DDD

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#16) Luck Dragon válasza juhasz22 (#2) üzenetére

Valóban jól sikerült kütyü csak kár hogy a rózsaszín szolgáltatónál még mindig nem jelent meg...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) Quasi_modo válasza Luck Dragon (#16) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Valahogy már régebben is az volt a tippem, hogy a Nokiás dolgozóknak menni kell előbb utóbb. A MS-nak nem ők kellettek.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

valami

(#18) Luck Dragon válasza Quasi_modo (#17) üzenetére

Van egy olyan érzésem ezt a mondatott nem nekem szántad :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) virkir


virkir
veterán

azaz csak néhány, ám annál ütősebb készülékkel próbálhatja felvenni az Androiddal és az iOS-el a versenyt a Microsoft és a Windows.
Ha jó nehezek lesznek meg kemények akkor lehetnek "ütősek" a két platformmal szemben legfeljebb. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#20) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Na ezt nagyon is jól teszik :K
És ha a jelenleg ismert alsó kategória tényleg megszűnik, az pláne nagyon jó hír. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) polonic válasza S@s (#6) üzenetére


polonic
félisten

Te ilyen szakértőféle vagy? :U

(#22) NavySeal


NavySeal
senior tag

Eddig úgy gondoltam 4 dolog miatt indulhat be a Nokia/MS Lumia "szekere":
- Offline navi,
- Fotózásban mutatott innováció, minőség
- Anyaghasználat és a WP gödülékenysége,
- a MS "megnyeri" az app developereket és egyre jobb és több app lesz
Na úgy gondolom mára maradt a jó anyaghasználat, talán a fotózásban az előkelő hely , valamint talán a W10, mint ökoszisztéma, ha egyáltalán ez be jön a MS-nak.
Szal virítani kellene a MS-nak gyorsan, m mennek a "süllyesztőbe". Szvsz

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#23) =Mentor= válasza virkir (#19) üzenetére


=Mentor=
őstag

Na igen a 8 magon lagolást/fagyást nehéz lesz überelni :DDD

(#24) aprokaroka87 válasza =Mentor= (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

teljesen más a két operácios rendszer felépitése.
A WP meg hiába gyorsabb,nem is tud annyit.Az MS akarja így.

(#25) NavySeal válasza Quasi_modo (#17) üzenetére


NavySeal
senior tag

Hát igen a Day One-on mást ígértek...a One gOne lett jó pár ezer embernek...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#26) legiaap válasza batai15 (#11) üzenetére


legiaap
nagyúr

Láttad te a keynote-ot? Ott mondták könnyebb lesz appot írni. Simán át lehet konvertálni majd az android akár az ios appokat.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27) Воланд válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére


Воланд
titán

jaj ne, ezt a hulyeseget hanyagoljuk mar, hogy valami azert gyors, mert keveset tud. meg az is baromsag, hogy az ms azt akarja, hogy az o operacios rendszere kevesebbet tudjon, mint a konkurencia megoldasa.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) aprokaroka87 válasza Воланд (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem értetted
Szerintem a sebesség megtartásával is lehetne sokat fejleszteni a Wp-n.

(#29) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A reklámokra kellene rágyúrni, a rendszer maga már igencsak jó. Mindenki azt hiszi, hogy ilyen meg olyan funkciókkal kell kitömni egy telefont. Az az idő már lefutott, hogy óriási innovációval keltse fel egy gyártó az emberek figyelmét. Jó és rengeteg érzelmet kiváltó reklám kell, semmi egyéb. Ez hiányzott mindig is a WP platform alól. Nézzétek meg az Apple-t, ugyanezt csinálja. Egy életstílust közöl ami pozitívan jön le az átlagembernek és fogy is rendesen a termékük. Pedig nincs bennük semmi különleges ha jobban belegondoltok. Mindenki túlgondolja ezt a történetet, holott szín tiszta marketing az egész. Ha képes vagy az emberek érzelmeire hatni és beleégetni a tudatalattiba a terméket vagy a márkát akkor nyert ügyed van.

(#30) NavySeal válasza tomboy0013 (#29) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ez igaz, azonban a hype megteremtéséhez először egy nagyot kell durrantani...és lássuk be az Apple-t körberöhögték, mikor kijött az iPhone-al. A Nokia akkor még a resistive touch-os dög lassú telókat tolta (mondjuk adott is el, rendesen)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#31) mark77


mark77
tag

Android, IOS sikerének titka: hype hype és hype.

Minden "celeb" mancsába nyomják a legújabb ájfónt amivel teleszelfizi a Facebookot, továbbá kiválóan reprenzentálja, hogy tulajdonosa nem kakival gurigázik.

Androidra töménytelen app van ingyen, lehet, hogy annak a zöme vacak, de van, jó, hogy szabadon témázható,átalakítható (launcher), konkrétan azért lett valakinek Z3,,mert Lumián nem tud Szulejmános háttérképet beállítani :DD

A WP (hibái ellenére) nem tud státuszszimbólummá válni. Ha Magyarországot nézzük, fontos tényező.
Ami kevés tapasztalatom volt az MS rendszerével többnyire pozitív. Pofonegyszerű, gyors, sallangmentes.
És sajnos kevés rá az app.

Nem a mobilos rendszerekben van a hiba, hanem a marketinggel befolyásolható, tájékozatlan (pl:mobilarenát pl hírből sem ismerő) emberekkel.

A feketeszeder munkaeszköz...

Ez csak magánvélemény azok alapján amiket magam körül látok.

Cannibal Corpse

(#32) helixP válasza mark77 (#31) üzenetére


helixP
nagyúr

Röhögsz a szulejmánon (lehet is). De én azért nem váltok WP-re, mert egy nyomorult billentyűzetet nem lehet rajta lecserélni, vagy ne adj isten több dolgot kitenni a gyorskapcsolók közé. (Dettó iOS)

(#33) BobTail válasza helixP (#32) üzenetére


BobTail
őstag

16 (1520-nál 20) gyorskapcsoló nem elég? (Windows 10)

[ Szerkesztve ]

(#34) helixP válasza BobTail (#33) üzenetére


helixP
nagyúr

A legnagyobb tisztelettel: én csak 4-et látok :R

[ Szerkesztve ]

(#35) Glenda válasza helixP (#34) üzenetére


Glenda
addikt

Felbontástól függ, nálam 5 van. A Windows 10 Mobilenál pedig összecsukhatóan mind ott lesz.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#36) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Jön itt (is) a nagy többség avval, hogy szar a WP, mert kevés rá az app.

Hát fene tudja. Nekem másfél éve van Lumiám, de nincs olyan érzésem, hogy de jó volna, ha lenne hozzá még száz meg száz, mit száz, ezer app.
Amire nekem szükségem van/volt, azt megtaláltam, felraktam, használom. Ennyi. Nincs rá ingerenciám, hogy teleszemeteljem mindenféle felesleges és haszontalan vacakkal, ráadásul ugyanabból az app-ból ötöt, mert a barátomén négy van fent belőle.

Tudom, én vagyok az elenyésző kisebbség, akit nem zavar, hogy kevés applikáció van rá... :))

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#37) legiaap válasza mark77 (#31) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hype-al nem értek egyet az összes ismerősöm aki használ IOS-t meg én is nem azért teszi/szem, mert de menő meg mindenhol azt nyomatják, hanem azért mert megbízható, nem kell mókolni rajta hogy akadásmentesen fusson, egyszerű a menü meg a használata is. Appválaszték frankó, mindenre találsz valamit.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#38) Quasi_modo válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igaz. Nem neked szántam. Bocs.

valami

(#39) BobTail válasza helixP (#34) üzenetére


BobTail
őstag

Mint ahogy írtam, Windows 10-zel 16 lesz - phableteken 20. [link]

(#40) helixP válasza BobTail (#39) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, ez már valami, egy lépéssel ismét közelebb egy WP kipróbáláshoz.

(#41) batai15 válasza legiaap (#37) üzenetére


batai15
félisten

jogos és osztom. wpre még egy értelmes 3rd party teljes értékű music app sincs .
többiről nem is álmondom, pedig de jó kis os lenne ez.

(#42) Luck Dragon válasza Quasi_modo (#38) üzenetére

Semmi gond. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) Lall válasza batai15 (#41) üzenetére


Lall
veterán

Mit értesz teljes értékű alatt? Mert kb. vagy 10 féle, jól használható music app van már.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#44) tybsen válasza AndrewBlase (#36) üzenetére


tybsen
addikt

Nem csak kevés, de a meglévők sajnos minőségben, funkcionalitásban és sok esetben dizájnban sem hozzák az androidos alkalmazások színvonalát. :(

Nekem van mindkettő, android és wp is, nem trollkodásból írom ezt. Lehet szeretni a wp-t és én is szeretném ha be tudná hozni a lemaradását, de jelenleg nagyon sok a kompromisszum vele.

(#45) batai15 válasza Lall (#43) üzenetére


batai15
félisten

amik a fasorba nincsenek egy droidoshoz képest.

(#46) AndrewBlase válasza tybsen (#44) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Fene tudja, én nem érzem semmi hiányt sem funkcionalitásban, se dizájnban sem applikációk terén. (Android nálam csak tabon van.)

Nem mondom, a wp-nek, mint rendszernek vannak hülye hiányosságai/korlátai, de együtt lehet élni velük. Én legalábbis jól kijövök a wp-vel.

Miért mindig én???

(#47) tybsen válasza AndrewBlase (#46) üzenetére


tybsen
addikt

Ha nincs igényed másra és megfelel az, amit és ahogyan a wp nyújt, akkor érthető az elégedettséged (ezt nem cinikusan mondom!). Maga a rendszer tényleg klassz és sok pozitívuma van, én is szeretem.

Sajnos nálam már egy egyszerű rss reader esetén elvérzik a rendszer, mind tempóban, mind kezelhetőségben (például androidos "greader" vs bármelyik wp-s rss olvasó). De lehetne folytatni, az IE konkrétan használhatatlanul jelenít meg tartalmakat, stb.. Kedvem sincs vele bajlódni, pedig én tényleg nyitott vagyok a wp-re. Hátha a 10 majd áttörést hoz, én drukkolok.

(#48) MartOOn


MartOOn
addikt

Imádom amikor megmagyarazzak, hogy 1000 emberből miert csak 3 használ valamit... Egyszerű, mert csak az a 3 ért hozzá igazan. A tobbi csak egy megvezetett birka. Mind. Pont. Miért? Mer' azt mondtam. :U

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#49) mark77 válasza legiaap (#37) üzenetére


mark77
tag

Nem lehúzásból írtam a hype ot. Van azért bőven az is.
De amikor FB+Instagram kombó miatt vesz valaki iPhone-t arra mit lehet mondani :D

Sajnos az iPhone tulajok sznobériából vesznel Iphonet, és nem azért mert jól összerakott hardver-szoftver tekintetében egységes rendszert kap.
Hasonló útra lépett a MS is csak sajnos nem csilivili

Cannibal Corpse

(#50) AxBattler


AxBattler
félisten

Nagyon helyes, kategóriánként bőven elég 2 modell.

A belépőszintű olcsómobilok szegmensét csak én hiányolom a felsorolásból? Pedig az 520-as nagyot ütött anno...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.