Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tome.jr


tome.jr
addikt

Akkor az a balkezes aki a jobb kezét is használja az a kétbalkezes :D mivel a jobbat is balként tudja.

A full hd Samunak nagyon jó ára van :C

GMC ház gyönyörű :C

A vinyó átalakító szintén bejön, ha valaki tudja hol lehet kapni az linkelhetné :R

Nekem Roccat Kone egerem van és tényleg nagyon szuper :C

[ Szerkesztve ]

(#52) tibz03 válasza tome.jr (#51) üzenetére


tibz03
őstag

Tényleg nem kötekedni akarok, de miért olyan jó az 55k-s ár egy FullHD 21,5" monitorért? Oké, hogy pivot van, de ugyanennyiért van már 23"-os pivotolható Samsung ennél nagyobb felbontással, illetve 40k-ért a népszerű BenQ-tól is kaphatunk jó minőségű 21,5"-os FullHD monitort. Szóval azért a jó ártól bőven messze van az az 55k - szerintem. :U

(#53) tome.jr válasza tome.jr (#51) üzenetére


tome.jr
addikt

A GTX 275-ből a Gainward és a Palit is csinált már nem ref hűtésű változatot az MSI-n kívül :K

Recon: Körbenéztem árgépen és tényleg van ennél olcsóbb full hd monitor. :B Akkor inkáb úgy mondom, hogy nem is olyan drága :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54) tibz03 válasza tome.jr (#53) üzenetére


tibz03
őstag

Nos, én is körbenéztem egy kicsit, és a 40k-s BenQ monitor már messze nem 40k. :B De 45 körül már van FullHD Samsung, illetve pár ezerrel drágábban már DVI-os is. Végül is így már tényleg nem rossz ár, maradjunk ennyiben. :DDD De én ennyiért mindenképpen nagyobb monitort vennék. Ez a monitor szerintem annak lehet alternatíva, akinek mindenképp fontos a pivot és a FullHD, viszont többet semmiképp nem akar költeni.

(#55) TK36


TK36
aktív tag

Nem kell bántani a balkezeseket. Ugyan olyan emberek, mint pl. én. Vagy inkább jobbak. :K
De - nem tudom mi a neve a bolthálózatnak - vannak direkt balkezeseknek boltjuk is. Szóval ott direkt olyan termékeket lehet kapni, amik balkezeseknek készültek. És az átszoktatást sem kell erőltetni (lásd múlt század közepe tája Magyarországon), mivel később problémák lehetnek belőle.

Az Nvidia-nak most mennyi partnere van még?

[ Szerkesztve ]

(#56) Rolly válasza tibz03 (#5) üzenetére


Rolly
veterán

én is balkezes vagyok, de annó úgy szoktam meg az egeret, hogy a jobbal használom ;)

(#57) #72042496


#72042496
törölt tag

A Veyron-t azért nyomtatták rá a GTX-re, mert egy veszteséges projekt volt, vagy más miatt? ;] :D

(#58) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

A Stinger egér nagyon hasonlít erre: [OCZ Dominatrix] és [Gigabyte GM-M6800]

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#59) simonzé válasza Rolly (#56) üzenetére


simonzé
addikt

Ez az utolsó egér hiperronda. A legcsúnyább egér amit eddig láttam

Balkezes téma: legalább ezer embert láttam már Pc-t használni, de egyikük sem használt bal kézzel egeret. Több haverom van aki a notin a touchpadet ballal használják, de az egeret ők is jobb kézzel nyomják. Szerintem aki megtanulja jobbal használni, annak ez a természetes akár balos, akár jobbos.
Én pl. ballábas vagyok, de jobbkezes. Csak megszokás dolga.

I don't fit in. I fit out.

(#60) Gergő_


Gergő_
őstag

nemcsak az Asus apróságaiba lehet beszerelni, hanem bármilyen notebookba (feltéve, hogy van benne üres mini PCI Express hely).

ha el is fér benne pl. a dell miniben csak faragással

Ilyen ripple mini ázat nem leet külön kapni valahol?

(#61) Elisha_


Elisha_
tag

Én bal kezes vagyok és csak bal kézzel tudom használni az egeret. Az a pár bal kezes ismerősöm is ugyan így van ezzel. Sokat rajzolok egérrel és nem csak, hogy nem tudok olyan finom és pontos mozgásokat tenni jobb kézzel hanem hosszú távon nagyon fárasztó is, persze netezni meg játszani nem gond bár ennyi erővel lábbal is próbálhatnám :) .A Logitech vezetője is bal kezes, volt is vele egy interjú, hogy miért nem gyártanak bal kezes egereket a válasz egyszerű volt: nem éri meg, de azt elárulta, hogy ő is bal kezes egeret használ. Hát ennyit erről.

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#62) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Milyen szép lett a Leadtek kártyája :) Bár a hűtés miatt egyértelműen MSI

(#63) tibz03 válasza simonzé (#59) üzenetére


tibz03
őstag

"Szerintem aki megtanulja jobbal használni, annak ez a természetes akár balos, akár jobbos."

Miért kéne megtanulnia akárkinek is? Mi viszi rá az embert, hogy a jóérzése ellen tegyen? Semmi oka nincs rá. Én se fogok azért "átszokni" jobb kézre, mert fasza jobbkezes egerek vannak, inkább hagyom a p*csába. Nem is tudnék. Szokj már át arra, hogy bal kézzel használod az egeret. Ja, hogy nem akarsz? Miért nem? - Na, kb. így tudom elfogadni azt, hogy egy balkezes jobb kézzel használja az egeret, kb. ennyi "értelme" van. Egy-két esetet még megértek, nálam is van olyan dolog, amit jobb kézzel végzek (senki ne gondoljon rosszra. :DD ), de az, amit itt mondtok, hogy ez általános dolog, az nem igaz. :N

(#61) Elisha_: Ott a pont, nem tudom, hogy hogy tud valaki pl. rajzolni (vagy célozni egy játékban, vagy csak simán pozicionálni a Windows-ban), ha a "rosszabbik" kezét használja. :K Ez nem megszokás kérdése (hacsak kis korában nem álltak az illető felett a szülei, és vertek rá a kezére, amikor ballal nyúlt az egérhez).

Itt szerintem totál tévedésben vannak a jobbkezesek, találkoztam már ilyen esettel, és ledöbbentem. :F Öntsünk tiszta vizet a pohárba: a balkezes ember azért balkezes, mert az az ügyesebbik keze. Nem csak az írásról van szó. Aki ettől eltér, azt nagy valószínűséggel átszoktatták (vagy legalábbis próbálták) kis korában, még ha most nem is emlékszik rá. Ha meg nem, akkor ő egy nagyon ritka eset (pl. amit itt írt is valaki, hogy ballal csak ír, minden mást jobbal csinál... bár szerintem az ilyen nem is tekinthető balkezesnek).

Szóval: aki balkezes, annak annyira természetes dolog bal kézzel végezni a dolgokat, mint a jobbkezeseknek jobbal. Nem egy embernek kellett már ezt elmagyaráznom, mert nem tudták... had ne mondjam, ez sajnálatos, hogy valaki ennyire tudatlan legyen. Képes volt megkérdezni tőlem: "Te hogy tudsz ilyen szépen írni bal kézzel?", miközben tudta, hogy balkezes vagyok. Az ilyeneknél eldurran az agyam, hogy egyszerűen odáig terjedjen valakinek a tudata, hogy "ha én jobb kézzel tudok írni/enni/fúrni/faragni/s*gget törölni stb., akkor más hogy tud ballal? Vagy azt hiszik, hogy a balkezesek bénák meg hülyék, és direkt a rosszabbik kezüket használják?! :DD Na mindegy, újfent bocsánat az off-ért, de ez mégis kikívánkozott belőlem. :B

(#64) P00By: Tegyük fel, hogy most használsz életedben először gépet, leülsz elé, és bal oldalon van az egér. Mit csinálsz? Bénázol a ballal, vagy egy röpke mozdulattal átteszed a másik oldalra, hogy az elkövetkezendő óráid kényelmesebben teljenek? Nem kell válaszolni, egyértelmű a válasz. Meg az is, hogy haverod vagy nem teljesen 100-as vagy hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#64) P00By válasza tibz03 (#63) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem már ki lett tárgyalva teljesen :U :D
Persze nem kell átszokni minek? :) Csak ezért megkérdeztem egyik haveromat, azt mondta egyszerűen így kezdte el használni az egeret kiskorában, mert ott volt :D Ilyen egyszerű. :)

(#65) Syde


Syde
tag

Három hónapig vártam a WoW egérre. Miután megérkezett megpróbáltam megbarátkozni vele. De sajnos nem ment. Négy nap használat után feladtam. Azóta a fiók alján pihen. Hibás tervezés, igénytelen kivitelezés...

(#66) kagyula válasza tibz03 (#63) üzenetére


kagyula
aktív tag

No akkor egy érdekes adalék:
Párom abszolút jobb kezes, nem óvodai átnevelt. Ha leül a géphez, mégis átrakja baloldalra az egeret, és bal kézzel használja. A laptopon viszont jobb kézzel használja a tapipadot.
Többször rákérdeztem már, hogy hogy alakult ki ez nála, de rejtély maradt.
Szóval nem hiszem hogy létezik a témára általános és örök érvényű szabály.

Legyen minden, sokszor.

(#67) sloeb


sloeb
csendes tag

1,3 milla? :Y

abból inkább egy Mac Pro-t vennék 8 xeon maggal, 30"-os monitorral...

[ Szerkesztve ]

(#68) Elisha_ válasza kagyula (#66) üzenetére


Elisha_
tag

Így van nem vagyunk egyformák (szerencsére :) ).

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#69) Rolly


Rolly
veterán

én pici gyerekkoromban kezdtem el gépezni (suliban általános 3-ban már tanultunk programozni :), két ilyen évfolyam volt az áltsulimban a többi évfolyam 5-től kezdte ), s akkor azért kezdtem jobb kézzel használni az egeret, mert jobb oldalra volt rakva azért azt jobb kézzel kezelem :) ... amúgy meg két bal kezes vagyok :D

(#70) Hunter2 válasza Neil Watts (#7) üzenetére


Hunter2
addikt

1,3 millába csak a Windows Vista Home fért bele, hát ez szánalmas. :U

[ Szerkesztve ]

(#71) dudika10 válasza Hunter2 (#70) üzenetére


dudika10
veterán

Az semmi, Core I 7 van benne 1600MHz-es FSB-vel, valamint Blue-ray meghajtó... :W
Viszont ami a cikkben elírás az a Lian li ház, a honlapjukon Chieftech van, de ezt már előttem is megjegyezték páran. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#72) Termigáßor válasza kagyula (#66) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Hm.. csatlakozom! én is abszolút jobbkezes vagyok de:
- amikor eltötem a jobbkezem, minden nehézség nélkül használtam az egeret bal kézben jó egy-másfél hónapig munkára játékra egyaránt. Még a Quake 3-mal is megpróbálkoztam és ment is a célzás, csak a vállig begipszelt jobb kezemet nem tudtam megfelelő szögbe fordítani a billentyűzethez. De nem adtam fel, megpróbáltam joystick-kal is. De sajnos az sem volt az igazi, így végül csak azért nem ment az fps mert mozogni nem tudtam rendesen.

(egyébként mindent megoldottam bal kézzel amíg gipszben volt a jobb, csak két dolog volt problémás, a cipőkötés és amikor a jobb zsebemből kellett elővenni a lakáskulcsot - csak tudnám hogy került oda.. :F )

Még pár dolog:

- '95 óta vezetek. A kormányt 99%-ban csak bal kézzel használom. (szélben, vagy rossz úton fogom két kézzel), de ha csak jobbal fogom bizonytalan vagyok!

- rajzolni tudok jobbal és ballal is, és kettővel egyszerre is! (poén! érdemes kipróbálni!:) )

- szerszámokat, eszközöket (csavarhúzó, kalapács, olló, seprű stb.) is jól használom ballal. (főleg ha amikor elfárad a jobb :) ), sőt, biliárdozás közben bizonyos esetekben, hogy ne kelljen a hátam mögött tornázni, inkább fogást váltok és lökök ballal.

Nem voltam soha balkezes, és nem is neveltek át jobbkézre! Bal kézre sem kényszerített senki (csak a kéztörés), de egyszerűen bizonyos esetekben ballal nyúlok a dolgok után, vagy úgy esik kézre mert azt szoktam meg. És szerintem ez is a kulcsa a dolognak: hogy mit hogy szokunk meg!

Jobbára ártalmatlan...

(#73) Taranti


Taranti
senior tag

Qwerty Maxxx 12GB RAM.
Khm... Szóval úgy néz ki, bejön most már ez a 64 bites világ, aztán az ajánlott memória ennyi lesz (a minimum meg mondjuk 8). Különösebb ok nélkül. Csak. 4GB-on szaggatni fog a játék, a programok elindulása kétszer annyi ideig fog tartani... Mert meg lehet majd úgy írni programokat, hogy a memória-optimalizálással nem kell foglalkozni.
Boltban sor vége az utcán lesz memóriáért...
(És aki 64 biten tud programozni, sokat fog keresni.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#74) waverider


waverider
senior tag

ennek a Silicon Power SSD családnak már egész jól alakulnak az árai :)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#75) nyunyu válasza tibz03 (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Az eredeti problémára visszatérve: a gyártók nyugodtan gyárthatnának balkezes egereket is (lehet, hogy akad ilyen, de én még nem találkoztam komolyabb egér balkezes verziójával

MX610 Lefty?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#76) KőkorSzaki válasza Hetfield28 (#18) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Köszönjük megrendelését!

(#77) tibz03 válasza nyunyu (#75) üzenetére


tibz03
őstag

Húha! :Y Na ilyet még nem pipáltam. :D Bár eredetileg gamer egerekre gondoltam, de már ezt is jó látni, sőt... gondolkozom is rajta, hogy a szimmetrikus Razer-emet meghagynám játékokhoz, ez meg jöhetne minden egyébhez. :DD Köszönöm a linket! :R

(Viszont itt felmerül a topicban vitatott dolog: ha mégis létezik balkezes egér, akkor hogy is van ez, hogy minden - vagy legalábbis a legtöbb - balkezes jobb kézzel használja az egeret? :U :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#78) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az AMD a 4890-el megint előnyben van. Az nVidiának árat kell csökkentenie, ami megint nem fog neki jót tenni.

A Samsung monitort pedig kérem ide, jó áron van nagyon :)

(#79) rudi válasza dudika10 (#71) üzenetére


rudi
nagyúr

Mi még egy olya pdf-et kaptunk a Qwerty-től, amiben Lian Li házzal szerepel a MaxxX konfig. Ez egyébként egy fokozatosan változó összeállítás, mindig az aktuális csúcsvasat tesztik bele. Egyelőre nem tudom, hogy a pdf vagy a webes konfig helyes-e, de hogy a hazai pályás szöveg az általatok is látott webes konfiggal legyen öszzhangban, most átírom a házat Chieftecre, hétfőn meg kiderítem, mi a helyzet és szólok a szakszerűtlen termékmegnevezés kapcsán is nekik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#80) Barney™


Barney™
aktív tag

Szívesen kipróbálnék két 275 kártyát SLi-ben :)

(#81) zed1983


zed1983
őstag

Ez a wow egér nagyon brutálisra sikeredett...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#82) Solad válasza tibz03 (#13) üzenetére


Solad
őstag

gondolj csak vissza az elso bal kezzel torteno egereszesedre. kb akkora benulas lehetett mint most jobb kezzel. Termeszetes, hogy a ket kez ugyessegeben van kulonbseg, de a koordinacio fejlesztheto, es az ugyetlenebbik kezzel is meg lehet tanulni szinte mindent, csak gyakorlas kerdese.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#83) tibz03 válasza Solad (#82) üzenetére


tibz03
őstag

Nem, közel se olyan. Miért, neked az első jobb kezes egérhasználatod olyan bénulás volt, mint most bal kézzel? :U

"es az ugyetlenebbik kezzel is meg lehet tanulni szinte mindent, csak gyakorlas kerdese." - De miért tanulná meg akárki is?! Te "irritálod" a saját szervezetedet azzal, hogy szándékosan bal kézzel egerezel? Erőlteted, ha egyszer nem kényelmes/nem megy? Miért tennéd?! Hagyjuk már ezt, nem látjátok néhányan, hogy olyan példákat hoztok fel, amibe ha belegondolnátok, magatok sem hinnétek el. :U

(#84) mob_zzz válasza tibz03 (#63) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Szerintem az viszi rá az embert, hogy nem jut eszébe, hogy a másik oldalra is lehet tenni az egeret. A legtöbb számítógép mellett ugyanis jobboldalt van az egér, így aki először ül elé, nagyobb valószínűséggel fogja a jobb kezében használni első alkalommal, függetlenül attól, hogy melyik keze az "ügyesebb".

Amikor elkezdi a számítógépezést valaki, ugyanolyan ügyetlen mindkét keze az egerészéshez. Láttam már idősebb embereket egérrel próbálkozni, hogy még sosem használtak számítógépet és sokkal-sokkal sutábbak voltak jobb kézzel (nem tudták hogy fogják meg, nem szoktak hozzá ilyen finom mozgásokhoz, nem "érezték" a dolgot), mint bármelyikünk ballal lenne.

Egyébként millió példát lehet hozni arra, hogy megszokás kérdése az ilyesmi. Lásd például a focizást. Jobbkezeseknél általában a jobb láb lesz az ügyesebb, mégis tudatos edzéssel felzárkóztatható a bal is (és aki rendszeresen játszik, annak kötelező is).

(#85) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Bejönnek az új Samsung monitorok, és Sli-be 2 db GTX275-sem lenne rossz :K

(#86) tibz03 válasza mob_zzz (#84) üzenetére


tibz03
őstag

Ez azért nem így működik. Te jobb kezes vagy? Feltételezem, hogy igen. Akkor képzeld el a szitut, hogy leülsz egy gép elé, és bal oldalon van az egér. Eszedbe se jutna, hogy áttedd a jobb oldalra?! Ugyan már, hogyne jutna eszedbe, ez volna a legelső dolog... Na ugye...
(Most feltételezzük, hogy huzamosabb ideig fogod használni a gépet, nem csak 1-2 kattintást végzel, mert annyit én is megteszek gond nélkül jobb kézzel.)

"Egyébként millió példát lehet hozni arra, hogy megszokás kérdése az ilyesmi."

Én nem azt mondtam, hogy nem lehet "átszokni", pl. egy focistának érdeke, hogy a rosszabbik lábával is tudjon lőni, ha szükséges. De egy számítógép-használatnál nem érdek, hogy a rosszabbik kezemre erőltessem az egérhasználatot, mert bármikor kb. 2 mp alatt át tudom tenni az egeret a bal oldalra.

Egyébként én is jobblábas vagyok, annak ellenére, hogy balkezes. Sőt, mondok még egy érdekességet: a szemünknél is van "domináns" szem, legjobban akkor vehető észre, ha pl. puskával célzol. És ez szerencsétlen esetben nem egyezik azzal, hogy milyen kezes vagy. Anyám például jobbkezes, de "balszemes" (tehát bal szemmel céloz), és igen furcsán fogja a légpuskát. :K Ennek ellenére iskolás korában lövész-szakkörre járt, és nagyon jól lőtt. Érdekes, mi? ;)

[ Szerkesztve ]

(#87) Szemjuel válasza tibz03 (#36) üzenetére


Szemjuel
tag

"Ez elég furán hangzik annak fényében, hogy az ember így születik, nem pedig bizonyos korától kezdve vált egyikről a másikra, vagy ilyesmi."

hát én meg 6 éves koromig 2 kézzel rajzoltam szimultán.. de rászoktattak a jobb kéz használatára, mert azzal egyszerűbb az élet!

szóval nem feltétlen születsz úgy ;)

(#88) rudi válasza mob_zzz (#84) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy ott vannak a hangszerek. Hány balkezes gitáros, hegedűs, bőgős stb. fordítja meg a húrokat?

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#89) Solad válasza tibz03 (#83) üzenetére


Solad
őstag

tapasztalatbol beszelek, igen benaztam. es igen, 6 ev versenyszeru csocsozas alatt ra voltam kenyszeritve hogy olyan dolgokat tanuljon meg a bal kezem, amiket nem akart. de megtanulta.
sztem te nem latod, hogy nem biztos hogy mindenkinek az a termeszetes mint neked. ha egy balkezes kisklambo odaul a gephez ahol jobb oldalon van az eger - amirol azt sem tudja hogy micsoda - nem hiszem hogy az az elso dolga hogy atteszi jobb oldalra, hanem huzzanyul ugy ahogy 2 perce aputol latta. Na igy van az hogy balkezes emberek jobb kezben fogjak az egeret. Olyan ismrosom is van, aki cs-ben jobb kezzel, wowban bal kezzel egereszik.

attol hogy te nem akarod megtanulni a jobb kezed hasznalatat, masok lehetseges hogy nem elnek ezen fobiaval :D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#90) tibz03 válasza Solad (#89) üzenetére


tibz03
őstag

Ez nem fóbia kérdése, de ha olyan nagy a szád, akkor kérlek, mostantól az egeret csakis bal kézzel használd, köszi. :P Ja, hogy kényelmetlen?! Hoppá! Hát ezt pofázom már mióta. Csak úgy látszik, te magadnak is próbálod elhinni, ami logikátlan, és ha belegondolsz, belátod, hogy nem igaz. :)

Azt, hogy akad néhány kivétel, sose tagadtam, csak itt páran általános hülyeségeket beszélnek. ;)

(#91) Solad válasza tibz03 (#90) üzenetére


Solad
őstag

latom te sem erted hogy mirol beszelunk. en mar megszoktam jobb kezzel hasznalni az egeret. az atszokasnak valoban nins ertelme. Ha balkezes jobb kezzel kezdi el hasznalni az egeret (ne mondd hogy minek, mert mar mondtad kb 20x, ennek ellenere akkor is nagy aranyu jelenseg), akkor csak a balkezes ontudat miatt minek szokna at bal kazre?

és kívánságod parancs, vasárnapig csak bal kézzel használom az egeremet.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#92) NagyVillany


NagyVillany
tag

Na, én is bővíteném a balkéz psziho témát :)

rólam a mai napig nem derült ki, hogy mien kezes vagyok. Tudok mindkét kézzel mindent, de kiskorom óta alap szituk: Ha irni kell gyorsan, vagy aláirni azt alapbol balkézzel csinálom. Ha rajzolni kell azt alapbol jobbkézzel. Ha táblára kell irni azt alapbol jobbal. Ált isk kb 5 dikes korom óta, főleg tollbamondásnál a kinyitott füzet bal lapjára balkézzel, jobb lapjára jobbal föleg a szamárfül (papirsarkafelgyürés) elkerülése miatt. Kés villa olló kanál ameik oldalra van rakva, azzal kezdem használni. Kosarazom, ziccer tempó alapból jobbkéz, de büntetőt ballal dobom annak jobb a statisztikája :) Ha nagyot kell dobni akkor jobbkéz, pl telefont 82.96 méterre :) Ámítógépnél is mindegy, tapipad és egér is hétköznapi mind2 kézzel, de a gombok kialakítása és a gyári kiosztások (pl lödözös játékban a bill) miatt praktikusabb a jobbkéz egér.
Soha semmi baleset vagy tanitás nem kényszeritett jobb vagy balkéz használatra, inkább kiskorom óta azvolt mindig hogy mutiiii hogy mindkettövel tudok mindent.

Egyik mutatványommal még hires is lettem, ezt leirom még, kipróbálhtjátok: Sulirádiós is voltam középsuliban 90-es évek második fele, még kazetta korszak, és tanitási óra alatt szoktam beállitani a kazettákon a köv szünet zenéit, és hogy ne a walkman elemje fogyjon, igy ceruzán pörgettem a kezattákat a pad alatt, ha nagyobb mennyiséget kellett átpörgetni. És ha balkézzel irtam akkor jobbal tekertem pad alatt a kazettát, ha jobbkézzel írtam akkor pedig ballal kazettatekerés, mind2 dolog egyidejüleg, könnyedén. Ezt soha senki nemtudta megcsinálni még 1 kézzel sem, hátha itt valaki hozzám hasonló érdekes módon balkezesnek sikerül :)

(#93) Ayg0 válasza Móci (#6) üzenetére


Ayg0
senior tag

két gond van az ikarival:

- nagyon megkésett
- a vetélytársait majdhogynem a feléért vesztegetik (lásd pl mx518 refresh)

techdata alapján egyébként jó egérnek tűnik, az mx szintjét ígéri.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#94) tibz03 válasza Solad (#91) üzenetére


tibz03
őstag

Azért bal vagy jobbkezes valaki, mert a legtöbb dolgot azzal a kezével csinálja, azzal kényelmes, azzal "esik kézre". Egy balkezes nem fogja meg az egeret jobb kézzel, és használja azt órákon ár csak azért, mert alapból a jobb oldalra van téve, hisz egy 2 mp-es mozdulattal át lehet tenni a másik oldalra, totál nem számít, hogy milyen kezesek a szülei. Nekem a családban mindenki jobbkezes rajtam kívül, mégse "tanultam el" kisgyerekként semmit, mert a jóérzésem ellen való cselekedet lett volna. Ahogy a jobbkezesnek születő gyerek se tanulja el a balkezes apjától, hogy "ha ő a másik kezével csinál mindent, akkor én is, annak ellenére, hogy totál béna vagyok vele, és totál kényelmetlen". Ez teljesen abszurd, nem veszed észre?

"ne mondd hogy minek, mert mar mondtad kb 20x, ennek ellenere akkor is nagy aranyu jelenseg" - Nagy arányú lenne? Ezt továbbra sem hiszem. Talán tényleg egy kicsit nagyobb arányú, mint más dolgok (biztos van olyan ember, aki tényleg pl. félt átrakni az egeret a másik oldalra szám.tech órán, mert fosott a tanártól, vagy nem tudom).
Ha annyira nagy arányú lenne, akkor tényleg nem lenne értelme gyártani balkezes egeret, de mint láthatjuk, mégis van. Ahogy balkezeseknek van még egy csomó más eszköz is (olló, konzervnyitó stb).

Úgy látom, túl komolyan vetted a "kérésemet", természetesen nem szükséges, hogy bal kézzel használd az egeret 1 hétig. Mit akarsz vele bizonyítani? Hogy kényelmes egy jobbkezes embernek ballal használni az egeret? Mert ez nem igaz, ezt nem fogod tudni bebizonyítani nekem soha. Vagy azt akarod bizonyítani, hogy fizikailag lehetséges? Ezt meg nem kérdőjeleztem meg. ;)

(#92) NagyVillany: A Sagem-nek legalább volt némi önkritikája, amikor "mobilhajító-versenyt" szervezett. :DD Te melyik vagy a képen? Mert nem látok 82,96 m-es dobást.

[ Szerkesztve ]

(#95) Solad válasza tibz03 (#94) üzenetére


Solad
őstag

Az teljesen természetes, hogy ha adott egy tevékenység, ami egy kezet igényel, akkor mindenki az ugyesebbik kezet hasznalja. de ha adott egy tevekenyseg ami ket kezet igenyel, akkor ez mar nem egyertelmu hogy melyik kez hova. Es amikor a kisgyerek eloszor odaul a gep ele akkor egyik kez billentyuzetre, masik egerre. akkor o meg nem tudja, hogy melyik lesz az ami a nagyobb kezugyesseget igenyli.

Egyszeruen azt kell elfogadnod hogy nem mindenki gondolja ezt ugy mint te, a balkezesek kozott sem.

De ugy latom ez meddo vita, teged zavar hogy keves a balkezes eger, erre regaltunk, hogy talan azert mert kicsi a kereslet, te pedig nem vagy hajlando semmit elhinni ami nem a te allaspontodnak felel meg. vegyel balkezes egeret, ha neked ugy jo en meg megyek mert a jobb kezzel jatszo balkezes haverom hiv cszni :D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#96) mob_zzz válasza tibz03 (#86) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Most már sajnos rekonstruálhatatlan az eset, mert végérvényesen megszoktam, hogy a jobbal használom az egeret (te pedig, hogy ballal), így biztosan kényelmetlenebb a másikkal használni.

Az "ügyesebbik szemről" én is tudok, fotózásnál is azt használom mindig :).

Lehet egyébként, hogy ebben is van egy bizonyos skála, aminek te az egyik végén helyezkedsz el, azzal hogy már az egérért is (ami a többiek példájából ítélve megszokás alapján használatos) a bal kezeddel nyúlsz és kitör a frász, ha a másikkal kell használni. A másik végén meg azok vannak, akik ugyanolyan ügyesek mindkét kezükkel. A skálán való pozíciót pedig az egyénnel született és az időközben elsajátított dolgok befolyásolják. Van olyan ismerősöm, akit átszoktattak és jobb kézzel ír, viszont baromi rondán és borzasztó írásképpel. Olyan is van, aki viszont már nem tudna ballal írni...

(#97) elit_hun


elit_hun
őstag

WoW-os egér büntet :) Bár hozzá kell tenni, hogy még BC-ben haverom egy márkátlan egérrel volt 2000+ ratingen még S1 alatt ;]

hja, ha az embernek nincs szocialis kapcsolata, mindenkihez probal beszelni, ebbol lesznek az utcan motyogo oregasszonyok - meg a bloggerek ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#98) nyunyu válasza tibz03 (#94) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha annyira nagy arányú lenne, akkor tényleg nem lenne értelme gyártani balkezes egeret, de mint láthatjuk, mégis van.

Evtizedenkent egyszer...

MX610 Lefty elott utoljara a 90-es evek eleji haromszog alaku MouseMan szeriabol gyartott dedikaltan balkezest a Logitech, '96-os ergonomikus MouseMan/MouseMan+ ota viszont csak ketbalkezes egereik voltak.

MX610 Lefty-t is jo egy evvel kesobb adtak ki, mint a "rendes" MX610-et.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#99) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Jók ezek a hardverek, de ez a balkéz off áradat még jobb. Had bővítsem én is egy érdekes tapasztalattal. A kisfiam bal lábas és jobb kezes. Ami miatt írok az a gyerek egér használata. Jobb kézzel használja, mivel jobbkezes, de volt egy idő amikor a két számítógépünk olyan szűk helyen volt egymás mellé összezsúfolva, hogy az egyiknél egyszerűen nem volt hely az egérnek a jobb oldalon, úgyhogy a bal oldalra tettem. Én mindig úgy használtam, hogy keresztben volt a kezem (az egér az asztal alatt volt egy tálcán, a billentyűzet az asztalon), de a fiam véletlenül sem. Ballal használta a jobbkezes egeret, miközben Ő jobbkezes, még a gombokat sem definiáltam át. Én ezt annak tudom be, hogy még nagyon fiatal volt volt (óvodás korú) és nem nézte, hogy az egér nem jó helyen van, egyszerűen leült és használta. Nem volt neki kényelmetlen, az volt a természetes neki, hogy úgy használja, ahogy oda van téve. Én pl képtelen voltam erre, én jobb kézzel használtam a bal oldalon. Szerintem így lehet a jobb kézzel egerező balkezesek egy része is, hogy kis korában szokta meg, mert úgy volt az asztalra téve. Minden esetre, mi nagyon jókat játszottunk hálózatban Age Of Empires II-vel így is, hogy az egér nem a helyén volt.

Nincs szándékom egyik oldal állítását sem vitatni, vagy támogatni, csak azért írtam, hogy pl ilyen is van.

(#100) kelzsoca válasza tibz03 (#94) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megpróbáltam, és az egeret átraktam a bal oldalra, és láss csodát, pár mp alatt megszoktam balos kézzel az egeret, teljesen jól tudtam vele használni!

Barátnőm szintén balkezes, és középre pakoltam neki az egeret, majd oda teszi ahová akarja, és láss csodát, odaült a géphez, és egyből jobbra tette le, és úgy kezdte el használni!

Az összes balkezes ismerősöm, vannak páran, szintén mindenki jobb kézzel használja, volt aki csodálkozott hogy milyen kérdés ez, hiszen alapból jobb oldalt kezdte el használni az egeret, és azóta sem gondoltak arra balkezesen, hogy ez így nem megfelelő!

https://vertigostore.eu

(#101) tibz03 válasza kelzsoca (#100) üzenetére


tibz03
őstag

Ha olyan egyszerű bal kézzel használnia az egeret egy jobbkezesnek, akkor miért nem gyártanak több balkezes egeret... ha már annyira mindegy, akkor simán vehetne egy jobbkezes ember balkezes egeret, hiszen "pár mp alatt megszoktam balos kézzel az egeret, teljesen jól tudtam vele használni!" Megválaszolom neked: mert messze nem ez az általános dolog. Jobbkezesekkel vagyok körülvéve (családom/ismerőseim), senki se tudja bal kézzel használni az egeret, csak ha nagyon fontos lenne, akkor persze, el lehet vele kattintgatni a rosszabbik kézzel is. Te se ballal használod, annak ellenére, amit írsz. ;)

(#102) dudika10 válasza rudi (#79) üzenetére


dudika10
veterán

Ennek fényében pontosítanám előző hozzászólásom a házra vonatkozó részét arra, hogy "ami viszont a cikkben eltért a gyártó honlapjától..." :)
A szakszerűtlen termékmegnevezéssel meg az a baj, hogy így elvesztem a bizalmam abban, hogy egy tényleg hozzáértő csapat rakja össze az 1,3M forintos számítógépem... :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#103) kelzsoca válasza tibz03 (#101) üzenetére


kelzsoca
félisten

Látom még mindig nem érted, én balkezes vagyok, és szinte az összes balkezes ismerősöm (magamat és barátnőmet is beleérte) mégis jobb kézzel használjuk az egeret! :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#104) rudi válasza dudika10 (#102) üzenetére


rudi
nagyúr

Uggyan! Annak aki hardveresen összerekja ezt a gépet, tudi semmi köze nincs ahhoz, aki a weboldalra összeállítja és ahhoz sem, aki a weboldalra felszerkeszti a szöveget. Hogy mennyire korrekten szerelnek a Qwerty-nél az csak egy-két (több) gépük kinyitása után derül ki.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#105) elit_hun válasza rudi (#104) üzenetére


elit_hun
őstag

Attól még ugyanúgy rossz fényt vet egy cégre, egy igényes cég igenis ügyeljen arra, hogy viszonylag normális szakemberek dolgozzanak a cég minden területén...Amúgy én eddig a qwertynél vettem 3 dolgot (VGA hűtő, elosztó, router)-ezek közül 2 db hibás volt (elosztó meg is rázott egy kicsit...)

Ez olyan, mint te se fektetnél bele több 10 millió forintot egy olyan cégbe, akinek a weboldala .atw.hu, vagy .extra.hu-s, ráadásul egyszerű pár soros html kódból áll az oldal

bocs a hibákért ha vannak, elégé fáradt vagyok

mod: amúgy meg a hibás termékeket kicserélték, szóval nekem semmi bajom a qwertyvel :)

[ Szerkesztve ]

hja, ha az embernek nincs szocialis kapcsolata, mindenkihez probal beszelni, ebbol lesznek az utcan motyogo oregasszonyok - meg a bloggerek ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

(#106) NagyVillany válasza tibz03 (#94) üzenetére


NagyVillany
tag

Ja, lehetett volna más telogyárto a szponzor, akármeik a sagemen kivül, de jobulivolt :)
Hát nézd meg jobban a képet, ottvana 82.96 méter a nevem alatt, jobboldali piros oszlop legfelsö, de a tavaly januári FHM ez, abban van ott ez a lap.
Ja hallottam én is ügyesebbik szem, fül dolgokról is, pl énis a bal fülemmel szoktam telózni, vhogy jobban oda tudok figyelni, vagyis ha sok dolgot kell csinalni egyszerre a telozás mellett akkor a balfülön hatékonyabb a duma :)

[ Szerkesztve ]

(#107) dudika10 válasza rudi (#104) üzenetére


dudika10
veterán

Inkább a megfelelő minőségű alkatrészek kiválasztására gondolok, nem a hardveres összeszerelésre. (pl.: egyik-másik alaplap válogat a ramok közül, meg hasonló problémák)
Persze valószínű ,hogy tényleg semmi köze a különböző feladatokat ellátó embereknek egymáshoz, de azért mégis csak legyenek igényesek az ilyesmire. :U

Egyébként ez a Qwerty Computer magyar cég? Nem látom túl sok értelmét Magyarországon ilyen konfiguráció forgalmazásának mint ez a QwertyMaxx. Nem sok olyan ember van Mo-n aki igényli az ilyet, és nem ért annyira a számítógépekhez, hogy összerakjon magának egy hasonló konfigurációt. Persze ez magánvélemény és gondolom nem az ilyenekből élnek meg. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#108) #06658560


#06658560
törölt tag

Na, védelmebe venném a balosokat. Baormi rossz, amikor elkezdik az embere erőltetni a jobbos dolgokat. Pl akartak jobbal íratni, de kb fél sor után rendre elhajítottam a tollat, hogy ezt nem. Aztán úgy hagytak. Aztán vannak az eszközök, amelyeket a kretén jobbos kialakítás miatt vagoky kénytelen jobbal hazsnálni, illetve voltam kénytelen úgy megtanulni, pl olló. A kést már variálom, de ha precíziós dologra kell a kezem, akkor ballal alkotok. Pl az egeret jobbal használtam midnig is, de a spacemouse jobb kézzel tragédia, nem tudok vele semmit kezdeni. Az szigorúan bal kézben lehet. És a klavit sokszor inkább dobnám át jobb kéz alá ilyen esetkeben, amios térben forgolódom, a sima geret mg a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#109) nyunyu válasza #06658560 (#108) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztán vannak az eszközök, amelyeket a kretén jobbos kialakítás miatt vagoky kénytelen jobbal hazsnálni, illetve voltam kénytelen úgy megtanulni, pl olló.

Pedig minden ergonomikus ollok osanyjabol is van balkezes ;]

Faterom annak idejen tartott balkezes acs/tetofedo/badogos szerszamokat is, de kb. 20 eladott szekercere jutott egy balkezes...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#110) mad1


mad1
veterán

Nagyon jo az arak kiemelese.thx :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#111) tibz03 válasza #06658560 (#108) üzenetére


tibz03
őstag

Ez érdekes, mert pl. nekem soha nem jelentett problémát jobbkezes ollót használni a bal kezemmel. Simán tudok vágni vele. Amivel gondom van, az egyedül a konzervnyitó, de azzal is elboldogulok, csak bénázok vele kicsit.

(#112) rudi válasza dudika10 (#107) üzenetére


rudi
nagyúr

A MaxxX az egy olyan konfig, ami a laikusok nagy és kőgazdagok minimális száma miatt kell. A laikus látja, hogy apám, ezek milla fölött is csinálnak gépet, tuti jól megy nekik, nem "teszkógazdaságosak" meg minden, aztán szépen bemegy, és választ egyet a számos Qwerty Mini és MaxxX közötti konfigból. Vannak ott egészen kellemesek is. A kőgazdagból meg ha hébe-hóba beesik egy, és megveszi, akkor örülés van minden téren. Kő úr fia viríthat a millás géppel a Qwerty meg szakít annyit mint majd két tucat Minivel :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#113) rudi válasza rudi (#79) üzenetére


rudi
nagyúr

Megkérdeztem. A Lian Li ház a helyes. Idővel minden bizonnyal a weboldalon is javítják.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#114) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Most néztem a Roccat Kone egéret, nagyon dúrván néz ki! :K

(#115) end09


end09
tag

Hm, én nem rég vettem egy Samsung 2243SN-t ez gyakorlatilag ugyanaz mint a 2243SW csak nincs rajta DVI hanem sima D-SUB... (persze a boltban a aki eladta az úgy mondta lesz mind2 port), de cserébe csak 42 volt... Szóval átalakítózók..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.