Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A MyAudio tablet komolynak tűnik, meglesném, hogy mit hoz a gyakorlatban.

<< Heimdal >>

(#2) sing1ep1ayer válasza Retekegér (#1) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Csak lassan annyit mutogatják itt a PH-n a tabletjeiket, mint a spur energiaitalt a zixfaktorban. :DDD Ettől persze még lehet jó. :)

Az AsRock gépnek a házát viszont magában is piacra dobhatnák, jó kis HTPC alap lenne. Sajnos készre szerelve erősen túlárazott. Mac Mini feelinget hozza, viszont hála az égnek ezen elöl is vannak csatlakozók, így nem kell folyton a popsijában turkálni.

(#3) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Feljebb a Core i5-3210M-mel és Radeon HD 7607M-mel ellátott összeállítás érdemel említést

utolso oldalon :)

YNWA

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

40k ért 23" TN kicsit drága szerintem.:U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) dani3l válasza sing1ep1ayer (#2) üzenetére


dani3l
őstag

Pont ugyan ez jutott eszembe nekem is, mikor meglattam annak az Asrocknak az arat.. Gondoltam gyengebb kiepitesben egy kisebb ssd-vel mondjuk 100k alatt akar egy medialejatszo helyett is siman jo lenne, de azert igy eleg huzos..

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyon szép az asrock htpc és a samsung sdxc kártya, viszont szerintem htpc-re felesleges ilyen erős gép, főleg ennyiért, bőven elég egy régi 330 ion, amit ennek a töredékéért lehet kapni és mindent le tud játszani problémamentesen.

64gb sdxc pedig már van 14k körül is, ugyanígy class 10, szóval ez szerintem nem éri meg a felárat.

Tn-es monitor is drága, ledes lcd is van már ennyiért ekkora méretben.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) BiP válasza sing1ep1ayer (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is így vagyok vele, hogy jól néz ki, de 'ölég' drága.

Szülőknek gondolkodom mostanában egy apró gépen, mert a mostani AthlonXP nem túl acélos és elég otromba a mostani full atx házban.
Valami mATX, ITX király lenne, bele valami integrált vga-s 2magos proci 10-15ezerért nem is lenne rossz. (valami pentium G, vagy amd A4-A6).
Nem kell bele HTPC funkció, de nem is lenne 170e :)

(#8) StLui válasza Zirowe (#6) üzenetére


StLui
veterán

nagyon érdekes, ha apple szóba kerül akkor hú de drága, és milyen egy lehúzó cég, hát ehhez képest a mac mini i5-tel és OS-el együtt 195-ért nem tűnik olyan rablásnak, kár hogy én nem merek váltani win-ről, mert amúgy imádom ezeket a mini gépeket, most otthon nekem is 330ion van

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9) Zirowe válasza StLui (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mind a kettő túlárazott, egyiket sem érdemes venni.

Az első 330 iont 65k-ért vettem két éve, azt anyu használja azóta vegyesen gép és htpc-ként, bd lejátszás közben 10% alatt van a processzor terhelés, másodikat fél éve vettem 35k-ért, de azt csak tisztán htpc-nek használom.
Mindegyiken win7 32bit.

Gondolom most olyan 25-30 körül lehet kapni, annyiért ideális+xbmc-vel használva okostelefonról 100%-osan irányítható a filmlejátszás.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) StLui válasza Zirowe (#9) üzenetére


StLui
veterán

én 40-ért vettem kb 1,5 éve, de ez tényleg hihetetlen mázli volt, még a fólia is rajta volt, tényleg ideális win7+xbmc kombó, csak az a pici ventilátor zavar ha este nézek csendesebb filmet, aminek ráadásul kicsit pulzáló is a hangja

(szerk: attól hogy tn-es panel, attól lehet ledes egy monitor úgy tudom)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11) übiii válasza StLui (#10) üzenetére


übiii
tag

Persze,hogy lehet TN paneles egy LED-es monitor...

(#12) Cyberpunk válasza StLui (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A led csak háttérvilágítás, nincs köze a panel fajtához.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Zirowe válasza StLui (#10) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Írtam, hogy led lcd.

Majdnem azonos áron már inkább ezt, a tn helyett. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) StLui válasza Zirowe (#13) üzenetére


StLui
veterán

Viszont a tn is lcd, akkor te a tn helyett ips és hasonlókra gondolsz, amik szintén lcd-k mint a tn, csak a jobb a szinük és a betekintési szögük

Cyberpunk és többiek: igen én is így tudtam, gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15) nuke7


nuke7
veterán

ez a logi hangszóró szerintem nem ér nyomába a 120W-s mélynyomóval szerelt, thx-es darabnak, és az is ilyesmi áron van :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#16) bozont válasza Zirowe (#13) üzenetére


bozont
veterán

Amúgy ez a cikkben szereplő Acer monitor is LED háttér világítású, a normális panellal szerelt (IPS) monitorok ekkora méretben 60e Ft-nál kezdődnek.

Ez a LED háttérvilágítás meg túlértékelt szerintem, nekem mindegy hogy CCFL vagy LED, csak minél kevésbé legyen bevilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cyberpunk válasza bozont (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

45k-nál kezdődik LG IPS231P már ez is jobb vétel ennél.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) Zirowe válasza bozont (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én nyáron vettem új lg ips236v monitort 35k-ért boltban, annál nem hiszem, hogy jobb lenne ez a monitor.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) bozont


bozont
veterán

Tényleg, mikor még legutóbb néztem 60-ról indultak, de ezek már nagyon jó árak. Így már nem látom értelmét a TN-es modelleknek.

(#20) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Végre népszerűsítik egy kicsit az amd procikat/APUkat is.

(#21) Godefroy válasza Retekegér (#1) üzenetére


Godefroy
senior tag

(#20) fondorlatos: Érdekes, hogy csak csak AMD procik vannak megemlítve a cikkben.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#22) Ati1979 válasza sing1ep1ayer (#2) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagyon túlárazott valóban, viszont iszonyatosan jól néz ki. :)

Amúgy a távirányító amit hozzá adnak a gyakorlatban nagyon jól működik.
Egy gombnyomással bekapcsolja a gépet vagy alvó állapotba rakja. Kompatibilis a legtöbb média lejátszó programmal.

(#23) debrejo


debrejo
senior tag

Az az Asrock nagyon finom, de az ára elég húzós. Sima otthoni médialejátszónak túlárazott, de egy minimáldizájnos pc-nek pont jó. Ehh, kéne :)

(#24) fondorlatos válasza Godefroy (#21) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Gondolom azért, mert a partner webáruház épp a pirosakat nyomatja valami akciós árral.

(#25) freddirty


freddirty
senior tag

Zalaegerszegen kívül nem lehet máshol kapni a Samsung új SDXC szériáit?! Kellene egy 64GB-os Samsung micro SDXC PLUS...

Ezért:

"A Standard család tagjait kézikamerákhoz, illetve kompakt digitális fényképezőgépekhez ajánlja gyártójuk. A termékek 24 Mb/s-os adatátviteli sebességükkel alkalmasak HD videók és nagyfelbontású fotók rögzítésére.
A PLUS memóriakártyák ezzel szemben UHS-1 Ultra High Speed minősítésüknek köszönhetően digitális tükörreflexes fényképezőképekhez és Full HD videó kamerákhoz is alkalmazhatóak, ugyanis 48 Mb/s-os adatátviteli sebességet kínálnak.
A Pro termékcsalád tagjait a 3D-s Full HD videók rögzítésérére is ajánlják. Az UHS-1 minősítéssel érkező termékek 80 Mb/s-os olvasási- és 40 Mb/s-os írási tempóval gazdálkodhatnak.
"

fred

(#26) inferno88


inferno88
őstag

Nyilván kevesen lepődnek meg azon, hogy a billentyűzetek, egerek, fejhallgatók, sőt számítógépházak és notebookok után a monitorok között is feltűntek a játékosoknak szánt, gamer modellek. Az Acer G236HLBBID típus pontosan ilyen, játékossága markáns megjelenésben és alacsony válaszidejében mutatkozik meg. 23 hüvelykes TN+film panelje Full HD felbontású, óriási dinamikus kontrasztarányú, került rá D-Sub, DVI és HDMI bemenet, vételára mégsem túl magas: 40 335 forint.

Pista B##d meg vegyed. :W

markáns megjelenés n+1
alacsony válaszidejében Válaszidő: 5 ms :F
Kontraszt: 100000000:1 :W

Semper fi!

(#27) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Valaki nem tudja, hogy a bal oldali MyAudio tableten milyen játék látható? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28) BiP válasza Bjørgersson (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

2 perces keresés alapján szerintem Shadowgun.[link]

[ Szerkesztve ]

(#29) Graphics válasza BiP (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Chieftec mini-ITX-ház.

Egy egyszerűbb alaplap, meg egy jó proci és kész :)

De olcsón meglehet most úszni :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#30) gyuribácsi88

Asrock core 100HT BD nettop-om van 2 éve, core i3, ram 8giga (bővítettem) merevlemez 1tb, én nagyon meg vagyok vele elégedve.

2éve megy éjjel nappal, fogyasztása minimális, zaj szinte semmi,

torrentezek vele, filmet nézek, videót vágok (nagyon ritkán), játékon és komolyabb grafikai munkákon kívül mindenre tökéletes, én bátran ajánlom mindenkinek.

Azért az integrált intel videó kártyának vannak hátrányai , de valamit valamiért.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#31) Tamás9x


Tamás9x
őstag

"Nyilván kevesen lepődnek meg azon, hogy a billentyűzetek, egerek, fejhallgatók, sőt számítógépházak és notebookok után a monitorok között is feltűntek a játékosoknak szánt, gamer modellek. Az Acer G236HLBBID típus pontosan ilyen, játékossága markáns megjelenésben és alacsony válaszidejében mutatkozik meg. 23 hüvelykes TN+film panelje Full HD felbontású, óriási dinamikus kontrasztarányú, került rá D-Sub, DVI és HDMI bemenet, vételára mégsem túl magas: 40 335 forint."

Melyik idiótának sikerül összegyúrni a filmet a TN-el és társítani a "Gamer" szócskát? :W Az ára ha eltekintünk a Gamer szócskától elég kedvező (számomra)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#32) Cyberpunk válasza Tamás9x (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt így hívják, hogy TN+film. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) sing1ep1ayer válasza gyuribácsi88 (#30) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A te géped is drága. Csúnya lenne, ha ennyiért nem teljesülnének az általad leírtak.

(#34) Bjørgersson válasza BiP (#28) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35) gyuribácsi88 válasza sing1ep1ayer (#33) üzenetére

drága, de ..... max felhasználás mellett mikor megy a net, a torrent, és filmet nézek akkor fogyaszt 50W körül, éjjel mikor csak a torrent megy 20-23W, elég hamar bejön az ára a villanyszámlán, plusz még csendes is.

Kinek mi, aki napi 2-3 órát gépezik és éjjel se megy a gépe, az inkább vegyen egy gamer pc-t ennyiért, ez egyértelmű. Én mindent arra használok amire való, játékra ott az xbox.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#36) Godefroy válasza gyuribácsi88 (#35) üzenetére


Godefroy
senior tag

ha napi 6 órát használod a gépet 50W üzemmódban és mondjuk 120W eszik egy "Gamer PC" az 420 W/nap különbség. Egy év alatt 60 Ft os árammal kb 9 000 Ft sporolsz meg. Mennyi ido alatt jön be az ára?

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#37) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Most van nálam telepítésre (recovery) egy Dell Vostro 3350-es, kb 1-1,5 éve volt nálam szintén telepítésre. Azóta nagyon meglazultak a zsanérok, 2cm holtjáték van a kijelző végén szabályosan lötyög. :((
Az újak is ugyanilyen zsanért kapnak?

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#38) gyuribácsi88 válasza Godefroy (#36) üzenetére

Az "egész nap megy a gép" nálad hogy lett 6 óra?

És egy gamer pc mióta eszik 120W-ot? tudod mi az a gamer pc? nem a hardveraprós "gamer pck-re" gondoltam, aminek csak a neve gamer.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#39) Cyberpunk válasza gyuribácsi88 (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy modern "gamer" PC sem eszik annál többet idle-ben. A full load az más, de egy torrent kliens sosem fogija megkergetni.;)

Amúgy nagyon helyes hozzáállás. :K

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) Godefroy válasza gyuribácsi88 (#38) üzenetére


Godefroy
senior tag

Gamer PC nem megy egész nap :) a 6 órát azért írtam mert ha nagyon akarod beszorzod 4 el, bár nekem a letötlést egy 21W evo laptop biztosítja, a filmnézést meg a 25 wattot fogyasztó média lejátszóm.
Nem, nem tudom mi az a gamer PC.
Azt viszont tudom a gép amin éppen írok neked most a fogyasztásméro szerint fogyaszt ugye 143 Wattot. Mondjuk nem tudom ez megfelel számodra gamer PCnek, nekem egyszeru PC amin minden feladatot el tudok végezni.
Egy ez P8P67 Asus lapon egy Core i7/2600K/8GB GEiL 1600Mhz Rammal, Asus GeForce 560 Ti, 120as SSD Agility 3, 2x 1.5 GB Samsung HDD.
Tudom a videokártyám már idejemúlt mert tavalyi a proci is 1,5 éves lesz lassan de azért még elfut rajta egy két játék. ;)
Azért írtam 120 W-t, mert i3 al is simán mennek a játékok Full HD ig általában.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#41) gyuribácsi88 válasza Godefroy (#40) üzenetére

nem megyek bele veled most Epenis versenybe mert annyira nem érdekel a véleményed, én írtam valamit, te belekötöttél, én írtam valamit, te erre egy regénnyel válaszoltál, nem érdekel engem ennyire ez a téma hogy most naphosszakat foglalkozzak azzal hogy elmagyarázzak valamit, nem érted amit mondok nem baj, nem vagyunk egyformák. Részemről ennyi, szia...

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#42) Godefroy válasza gyuribácsi88 (#41) üzenetére


Godefroy
senior tag

"nem érdekel a véleményed,"

Ez sokat elárul rólad :D akkor nem kell forumozni, itt lehetnek más vélemények is...de én is lezártam.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#43) nuke7 válasza gyuribácsi88 (#38) üzenetére


nuke7
veterán

mac mini 11W körül eszik idle-ben, miért nem azt vetted inkább akkor..?
(erősebb is...
:U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#44) Z10N


Z10N
veterán

WTF?! Az 5800K olcsobb mint az 5700 1,5k-val? :F

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#45) DRB


DRB
senior tag

Érdekes ez az akció a PCX-nél, a Phenom II X2 565 ~23.800 Ft, míg a Phenom II X4 965 ~21.900 Ft. Mondjuk azt hozzátenném, hogy pl. az iPon-ban is drágább az X2 565, mint az X4 965. De vajon miért? :F

[ Szerkesztve ]

(#46) dezz válasza Z10N (#44) üzenetére


dezz
nagyúr

Az első 100W TDP-s, a másik csak 65.

(#47) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Viszont az i5-3570K most joaras. :K Nem is vártam tovább, megrendeltem. :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#48) #10691584


#10691584
törölt tag

Asrock minigépe majdnem annyiba fáj, mint egy macmini..

(#49) XtremLor válasza nuke7 (#15) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem is a teljesitmeny a keves, attol felek a design fele mentek el a kulsot elnezve, mint inkabb a hangminosegen javitananak.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#50) Georg17 válasza gyuribácsi88 (#38) üzenetére


Georg17
tag

Olvasd el az adatlapomat. Nem is a legkorszerűbb konfig. S még sorolhatnám. Szerintem eléggé tele van tömve. S így fogyaszt 105W-ot net-ezés közben. HD filmlejátszásnál 130-140W-ot. Ezek netto fogyi adatok. Ha a táp hatásfokát is figyelembe veszem, akkor 125W ill. 165W a tényleges fogyi. A legtöbb gép még ennél is kevesebbet fogyaszt. Szóval mi a gond az említett 120W-tal? Szerintem teljesen rendben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.