Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

30-ért elég jó vétel az a nyitott ház. Modder alapnak tökéletes. 15 évvel ezelőtt még találni megvettem volna. De nálam már nagyon nem azok az idők mennek.
Tudom bele áll a por stb de aki annyira PC őrült az hetente takarítja.

(#2) csako


csako
veterán

1. oldal: "Az 1,8 kg tömegű, 363 x 248 x 18 mm-es méretű, 1,8 kg tömeggel rendelkező gépre magyar kiosztású, háttérvilágítással felszerelt billentyűzet került"
Most akkor hány kilós is ez a laptop? ;]

Amúgy az az SL600M hasonlít az én Stacker 831-emre, szívesen cserélném rá, ha nem lenne pont olyan drága is :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3) pusszycat válasza csako (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ezek után sem tudod... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) DEJVID


DEJVID
őstag

Azt a szar d-subot minek erőltetik ezeken az usb c cuccokon?

(#5) Pisztillus válasza DEJVID (#4) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Mert előfordulhat, hogy egy olyan projektorral találkozik a gép (pl. előadás), aminek csak VGA bemenete van.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#6) próbakocka


próbakocka
senior tag

A funkcionalitástól függetlenül, a legutolsó dolog, amit szeretnék látni egy 30ezer forintos type-c elosztón, az egy ökölnyi méretű DELOCK logó ...

(külnösképp azért, mert ennyiért, szép és alu cuccot is lehet kapni, ami ráadásul TB3 kompatibilis)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#7) DEJVID válasza Pisztillus (#5) üzenetére


DEJVID
őstag

Nagyon sok minden előfordulhat, mégis csak ez az elavult szar van rajta az usb meg rj45 mellett.

(#8) DroneZ


DroneZ
aktív tag

A kisebb méret egyik fő haszna egyébként az, hogy a gombokat és az egeret használó kezünk közelebb lehet egymáshoz játék közben.

El tudná nekem magyarázni valaki, hogy ez miért jó, miért előnyös? #nosarcasm

[ Szerkesztve ]

(#9) Chaser válasza DEJVID (#7) üzenetére


Chaser
titán

mert ezeket szeretik lespórolni sok gépről, és nyilván ezek hiányoznak legjobban a céközönségnek adott esetben, nem feltétlen otthoni használatra kell gondolni csak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Chaser válasza DroneZ (#8) üzenetére


Chaser
titán

ha viszket az egyik kezed, gyorsan meg tudd vakarni...
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Akula válasza DroneZ (#8) üzenetére


Akula
őstag

Pedig nekem még először tetszett is, mert azt hittem, hogy TV-hez csatlakoztatható BT-os, de aztán láttam, hogy vezetékes. Szóval hagyományos célra szerintem is kicsi.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Notiknál a legelső ajánlatban nem MX150 van, hanem MX130. Oké az MX 150ből volt butított verzió is, szóval lehet teljesítményben nem sok difi van, csak átnevezés, azt nem tudom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A drágábbik CM bill.-zet nagyon drága (pedig kb. pont ilyen kellene nekem, az eltávolítható kábel elég nagy plusz nekem!). Az olcsóbbik ára még talán Oké, de Gateron kapcsolók? Érdemes a kompromisszumra, vagy maradjak inkább a Cherry MX-eknél?

Azoknak a Delock dokkolóknak az ára szintén nagyon magas, még hazai boltból is tudok kb. ugyan ilyet, klónozó funkcióval kb. 8K-ért, garisan. Mire ez a hatalmas felár?

(#14) [Newman] válasza DEJVID (#4) üzenetére


[Newman]
tag

Van egy Dell XPS 13-am és 10-ből 9 helyen - ahol prezentálni kellene - nincs HDMI csak D-SUB. Az ilyen átalakítók ára nekem mondjuk túl van a lélektani határon, inkább vettem egy olyat ami USB-C-ből csinál D-SUB-ot és mellé egy olyat ami USB-C-ből D-SUB-ot. Emellett kell egy átalakító ami RJ45-re is ad lehetőséget, mert a laptopon kb semmi sincs.

VCIX-DCV,VCIX-NV,vExpert,vExpert Pro,vExpert NSX,VMCA - newman.cloud

(#15) BiP válasza [Newman] (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

vettem egy olyat ami USB-C-ből csinál D-SUB-ot és mellé egy olyat ami USB-C-ből D-SUB-ot
Írhattad volna egyszerűbben, hogy kettőt vettél :)

(#16) Krend válasza pusszycat (#3) üzenetére


Krend
csendes tag

Ha harmadszor is beleírják akkor talán én is tudnám...

[ Szerkesztve ]

R5 2600x, R9 290

(#17) pandras83


pandras83
senior tag

A Hyper m tápok ajánlottak?

Cyberfuck Patchrunner

(#18) syberia válasza pandras83 (#17) üzenetére


syberia
veterán

Régebb voltak azok, ma már a modernebb belsővel szerelt HYPER M85+ az ajánlott. De ennyiért inkább egy Bitfenix Formula 550 Gold. Ahhoz képest a cikkben említett tápegység sehol sincs minőségben. Miért erőltetik ezt a régi vágású típust, nagyon szakmaiatlan ajánlás, sajnos sokadjára látom.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#19) vlevi válasza SunMount3r (#13) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt a CK550-t sajnos nem láttam kb 2 hónappal ezelőtt, mert lehet, hogy ránéztem volna a Cherry Brown kapcsolós Ozone Strike Pro helyett.
Az Ozone se rossz, de kevés a szóba jöhető magyar, barna kapcsolós billencs, jó lett volna ezt is ismerni.

[ Szerkesztve ]

(#20) pandras83 válasza syberia (#18) üzenetére


pandras83
senior tag

Hogy lehet a szakmaiatlanságot felhozni egy szponzorált cikknél?

Cyberfuck Patchrunner

(#21) SunMount3r válasza pandras83 (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van olyan, hogy szponzorált "cikk" egyáltalán? Ha eltekintünk attól, hogy ott és úgy jelenik meg, mint ahol és ahogy a tényleges cikkek szoktak és elhagyjuk ezt formáliskodást, akkor ez szimplán csak "reklámszöveg".

Szerk.: szponzorált cikknek max azt nevezném, amit egyrészt tényleg szponzoráltak, hogy elkészüljön és megjelenjen, de van benne valami tényleges többlet információ (pl. valós teszt, mérés) és nem csak a gyártói adatlapról be copy&paste-elt adatok.

[ Szerkesztve ]

(#22) zetor2000


zetor2000
senior tag

Azt akkora a kereslet az iway-nál, hogy az akció idejére leállt az adatbázis szerverrel a kapcsolat... :)
"Error: Could not make a database connection using 10.8.0.2"

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) syberia válasza pandras83 (#20) üzenetére


syberia
veterán

Prohardver.

Végül is semmi közük a számítógépekhez, vagy DIY gépépítéshez.

https://howbad.info/

(#24) dqdb válasza SunMount3r (#13) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érdemes a kompromisszumra, vagy maradjak inkább a Cherry MX-eknél?
Bár a különbség nem nagy, a Gateron Brownhoz képest szerintem inkább a Cherry MX Brown számít kompromisszumnak. Erősebb taktilis hupli (bár még a Gateron is messze van egy igazán taktilis switchtől), sokkal simábban jár (a Cherryt szeretik scratchy Red, MX Sand és MX Dirt néven is emlegetni, mert enyhén reszelősen jár, bár ezen a téren az utóbbi 1-2 évben leszállított darabok már jobbak), cserébe a kupak oldalirányban jobban tud imbolyogni.

A drágábbik CM bill.-zet nagyon drága
Köszönhető az RGB mániának az árak kissé feljebb csúsztak, a CM ilyen téren még jobbnak számít, mert ők legalább első vonalasnak számító gyártó kapcsolóit adják ennyiért saját márkás és futottak még gyártók kapcsolói helyett. Fél évvel ezelőtt a Masterkeys L PBT Cherry kapcsolókkal, világítás nélkül, de sokkal jobb minőségű kupakokkal a CK550 árában ment, az kifutott, jött helyette a CK550, ami aztán 3 hónapig nem is volt kapható készlet híján.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25) vlevi válasza dqdb (#24) üzenetére


vlevi
nagyúr

"cserébe a kupak oldalirányban jobban tud imbolyogni"
Akkor maradok a cherrynél.
Utánanéztem még a Coolermaster billencsnek, és újra eszembe jutott, miért esett ki mindíg a listámból. A multimédiás gombok közül a némítás hiányzik. Pedig az altatás gombon (ami sajnos egyiken sincs) ez a másik, számomra fontos funkció.

(#26) dqdb válasza vlevi (#25) üzenetére


dqdb
nagyúr

A multimédiás gombok közül a némítás hiányzik. Pedig az altatás gombon (ami sajnos egyiken sincs) ez a másik, számomra fontos funkció.
AHK/XMBC/xbindkeys, csak emiatt hiba lenne kizárni egy olyan gyártót, amelyik bizonyított építési minőség terén.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27) pandras83 válasza syberia (#23) üzenetére


pandras83
senior tag

Igen, és szerinted a te kommentjeidből élnek, nem a szponzorációból

Cyberfuck Patchrunner

(#28) syberia válasza pandras83 (#27) üzenetére


syberia
veterán

Látom nem vagy képben a hardver fórumok látogatottságával, és az ebből következő bevételek nagyságával. A sok "haszontalan" komment nélkül valószínűleg már lehúzták volna a rolót. Azért reklámoznak cégek az oldalon, mert ilyen nagy közösség járatja itt a száját. Képzeld el még véleményük is van az itt megjelenő cikkekről, hihetetlenül hangzik ugye?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#29) yericho800


yericho800
aktív tag

sl 600m nem lenne rossz egy fekete variánsba, vagy pirosba. :D

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#30) SunMount3r válasza dqdb (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fura, most olvasok ilyet először (pedig egy ideig aktívan követtem a bill.-zetes Topic-ot), hogy a Gateron (vagy bármelyik másik) bármiben is jobb lenni mint a Cherry...

cserébe a kupak oldalirányban jobban tud imbolyogni.-> Ezt mondjuk élőben kell "érezni", mert ez alapján nem tudom mennyire zavarna. Itt Debrecenben max az MM ami szóba jöhet a "megtapogatósdira" és akkor is csak ha oltári szerencsém lesz, hogy lesznek kirakva ilyenek. :((

Azt még mindig dilemmázom, hogy Red, Brown, vagy Blue. Gépelésre kellene főleg, az elvileg a Blue, de állítólag marha hangos, így gondoltam, hogy akkor a Brown. Bár gondolom egy membránoshoz képest még a Red is óriási megváltás lenne (gépelésre).

(#31) pandras83 válasza syberia (#28) üzenetére


pandras83
senior tag

Igazad van, meggyőztél bro. Többek között tehát a Te dekadens okoskodásnak köszönhetően létezik még a PH lapcsalád. Megnyugtató!

Cyberfuck Patchrunner

(#32) Chaser válasza pandras83 (#31) üzenetére


Chaser
titán

bármilyen hihetetlen, mindenki hozzájárul a ph-hoz, a látogatottság miatt hirdetnek a hirdetők, és ha szponzorálást kap az oldal, ezért kapja, nem a tulajok két szép szeméért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) pandras83 válasza Chaser (#32) üzenetére


pandras83
senior tag

Itt inkább azon van a hangsúly, hogy a kolléga egy szponzorált termékajánlót fikáz, holott ez teljesen felesleges és hiábavaló. Azt a terméket ajánlja a PH, amelyiket ajánlani kell. Kész, punktum, konyec, ezen nincs mit magyarázni. Van ugye, aki semminek sem tud örülni és mindent jobban tud, neki javasolt saját lapot indítani és ott fintorogni. Részemről a meddő vita itt befejeződik.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#34) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Nekem egy mechanikus vezeték nélküli billentyűzet kellene, numerikus gombokkal!

(#35) Joci10 válasza syberia (#28) üzenetére


Joci10
őstag

A fórumok látogatottsága nem feltétlenül arányos a bevétellel. Ugyanis ez előbbi adat csak arra jó, hogy a hirdető felvegye a kapcsolatot a honlap/fórum üzemeltetőjével. Fizetni viszont a reklámjuk megjelenéséért fizetnek. Vagyis hiába van itt nagy tömeg, ha annak jelentős része hirdetésblokkolót használ, akkor dobhatod a kukába a fórum látogatottsági adataidat - és marad egy kis szám, ami alapja lesz a szponzorációnak. Erről írtak is már párszor, és ezért is vezették be a fizetős prémium tagságot; mert a látogatottsági adatokat lehúzhatod a wc-n (a látogatottsági adatok olyanok, mint amikor ránézel egy nőre, és csodásan néz ki - a férfiakat (hirdetőket) meg tudja babonázni, és be tudja vonzani, de lehet, hogy amikor megszólal (meglátod, hogy az oldalon a használók közel 100%-a reklámblokkolót használ), akkor már inkább menekülsz előle).

És nem mellesleg: ha valaki megnézi a jópár évvel ezelőtti hasonló reklámcikkeket, akkor volt rengeteg támogató az ilyen cikkek első oldalain feltüntetve, most meg már szinte alig látni valakit (5 cég logója van most ott; régebben 10+ volt). Emellett régebben rengeteg nyereményjáték volt, és sok-sok nyereménnyel. Most (szinte) csak az Oázistól kapnak ilyen cuccokat, és akkor is csak 1-1 fődíjat. Vagyis újra fel lehet tenni a kérdést: mit is érnek a fórum látogatottsági/hozzászólási számai? :)

(#36) nexplo


nexplo
őstag

Megkérik a tápok árát még mindig na :)
A CM billek nagyon jó de ennyiért van sok konkurens ami veri őket szerintem. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) Chaser válasza pandras83 (#33) üzenetére


Chaser
titán

én is "fikáztam" már nem keveset, mikor noname tápokat ajánlgattak pl, ez egy it oldal, ha azt mondja valamire h faca', akkor legyen faca', ne azért legyen faca', h hízzon a tulaj faca', sztem
a dolog pikantériája, h minden üzlet árul értelmes dolgokat, úh nyilván meg lehet velük beszélni, h van egy szint ami alá nem megyünk, a minőségi terméket is ugyanúgy el akarják adni, akkor azt reklámozzák mo. talán legnagyobb it oldalán, én biztos nem adnám hozzá a nevem sok itt hypolt termékhez

spyboy88
nekem meg egy maláj qrva, gépelné amit mondok, de preferálnám ha gondolatot is tudna olvasni, beszélni se kelljen, jajbeszépislenne' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) dqdb válasza SunMount3r (#30) üzenetére


dqdb
nagyúr

Fura, most olvasok ilyet először (pedig egy ideig aktívan követtem a bill.-zetes Topic-ot), hogy a Gateron (vagy bármelyik másik) bármiben is jobb lenni mint a Cherry...
Valaha így volt, csak azóta sokat változott a világ. A Cherrynek nem a PC felhasználók a fontosak, hanem az ipari felhasználásra gyártott fekete kapcsolók, aztán a maradék gyártáskapacitással jöhetnek az egyéb modellek is. Kész billentyűzetek frontján erősek (itt még él a Cherry = legjobb képlet a vásárlók fejében), de például DIY vonalon már régóta a futottak még kategóriában vannak, és nem azért, mert nehéz beszerezni a kapcsolóikat (korábban az volt, ma már egyáltalán nem) vagy mert drágák (több típus is 2-3× drágábban érhető el), hanem azért, mert a Gateron/Kailh/Outemu (kiegészítve a bérgyártott típusokkal) termékeinek egy része egyszerűen jobb.

Ezt mondjuk élőben kell "érezni", mert ez alapján nem tudom mennyire zavarna.
Gyakorlatban én nem érzem zavarónak, legalábbis Cherry profilos kupakkészletnél nem, ami kicsit alacsonyabb, mint a legtöbb billentyűzeten megtalálható OEM profilos, szóval a billegés is kicsit kisebb. Ha a kupak tetejére helyezem az ujjam és ott mozgatom (azaz nulla függőleges lenyomás), akkor ugyanazon kupakkészlet esetében vízszintesen a Gateron és a Cherry között nem látok különbséget, míg függőlegesen kicsit többet imbolyog a Gateron. Ha a kísérlethez a minőségi kupakkészletet lecserélem egy olcsóbb darabra, akkor mindkét switch sokkal jobban imbolyog.

Azt még mindig dilemmázom, hogy Red, Brown, vagy Blue. Gépelésre kellene főleg, az elvileg a Blue, de állítólag marha hangos, így gondoltam, hogy akkor a Brown. Bár gondolom egy membránoshoz képest még a Red is óriási megváltás lenne (gépelésre).
Ha gépelés, akkor taktilitás kell, amiben Cherry vonalon az alapszínekből a kék jobb, cserébe hangos, így maradt a barna, mert például MX Clear nem igazán. De nagyon messze vannak mondjuk egy Zealióhoz képest, amit taktilis vonalon a csúcsnak szokás nevezni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.