Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MaCS_70 válasza Baltazár123 (#39) üzenetére


MaCS_70
félisten

15"-os, HDready notebookot használok napi rendszerességgel. Hétvégénként a nejem FHD notebookját rendezgetem.

Semmi, de semmi előnye nincs számomra a nagyobb felbontásnak. Konkrétan egyetlen fillér felárat nem adnék érte.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52) Graphics válasza MaCS_70 (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én HD ready elé már nem ülnék le... 15 éve azt nézi az ember :D.

Én érzem az előnyét, Photoshopnál főleg.

A FullHD-nak nem felárasnak kéne lennie, hanem ALAPnak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Kansas válasza Graphics (#52) üzenetére


Kansas
addikt

Mostanság lassan már alap, de MaCS_70-nek igaza van, 15"-on tök fölösleges.
Játékok alatt indokolatlanul kell neki erősebb GPU, ha meg visszaveszel a felbontásból, akkor nézhezed a mosott interpolált képet...
Windows vagy Linux asztalt meg nézheted 20-30 cm-ről, hogy láss is valamit, vagy skálázhatod fel és akkor ugyanott tartasz, mintha alacsonyabb felbontáson lennél, max a betűk kicsit élesebbek.
768p vagy 900p bőven elég kéne legyen 14-15"-ra, FHD-t 17" alatt értelmetlennek tartok, ha meg legalább 50cm-ről néznéd, akkor 21-22" alatt.

Sokkal fontosabb, hogy jó minőségű legyen a panel, mint hogy magas legyen a felbontása... Photoshopnál is pl.

A Dell Inspiron 5491 féle tabletre hajtható cuccok esetében több értelme van a FHD-nak, mert tablet formában tipikusan sokkal közelebbről nézi az ember.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#54) MaCS_70 válasza Graphics (#52) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyetértek Kansasszel.

Tökéletesen megértem én, hogy sokaknak jobb és hasznos a magasabb felbontás.

Sok felhasználónak, illetve sokféle felhasználásra egészen egyszerűen nem számít.

Ha pedig olcsóbb, akkor nem akarok fizetni a felesleges, sőt, alkalmasint zavaró nagyobb felbontásért.

Konkrétan vittem vissza a boltba notebookot azért, mert FullHD-s volt, és inkább használtam tovább az ősi HDReady-met, amin mindent jól látok. Akkoriban beszélgettünk is erről a baráti társaságban, ami nem éppen egy reprezentatív minta, de 6-8 magas szintű,alapvetően szövegekkel dolgozó negyvenes emberkéből mindenki az alacsonyabb felbontást preferálta.

Amúgy tudtommal a fogyasztásnak sem tesz rosszat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55) Graphics válasza Kansas (#53) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát aki használ PS-t annak csak akkor elég a HD ready ha perverz ... Látszik a pixel konkrétan .. :N

A jó minőségű panel és a HD ready nem jár együtt .

A mindent jól látok illúzió, arra jó, amit írtál.

@MaCS_70: én elfogadom, ha neked elég, akkor tudod örömmel használni. Nekem sajnos nem megy.

Win10-ben lehet skalazni fel-le.

A fogyasztásnak sok minden tesz jót. oled pl...
Ennyi erővel 180p is jó lenne

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Kansas válasza Graphics (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Aki használ PS-t annak csak akkor elég a notebook kijelzője, ha perverz. Kicsi is, kalibrálni se lehet...
"Fillérekért" van 24-es FHD monitor jó panellel, de már a 27-32"-os WQHD vagy 4K monitornak se ördögtől való az ára... ezek után 14"-on Photosopolni a mazochizmus megbízható tünete... Nekem a 27"-os FHD monitor is megfelel(90-100cm-ről nézem), de ha sasszemed van, hát senki se gátol meg abban, hogy magas felbontású kijelzőt használj, rendesen bekalibrálva... ja de, a laptopgyártók, ha mindenáron az egérmozihoz ragaszkodsz...nem gonoszságból, egyszerűen azok a kijelzők nem arra valók... kispolákkal se vontatsz ekét...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#57) Graphics válasza Kansas (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nem baj ugye, hogy nekem megfelel ..?

Nem fogok magammal cipelni egy monitort is még munka során... :))

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) Kansas válasza Graphics (#57) üzenetére


Kansas
addikt

Ne már, menet közben Photoshopolsz... :D
Bánom is én, ha neked megfelel, amíg meghagyod másoknak azt a lehetőséget, hogy törődjenek az ergonómiával és ne sírják nedvesre a párnát, ha az egérmozijuk nem FHD-s... anélkül, hogy te leszaroznád a választásukat.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#59) Graphics válasza Kansas (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na azért állj. Nem szaroztam le senki választását, azt mondtam, hogy én HD ready elé már nem ülnék le... 15 éve azt nézi az ember.

Ne forgassuk ki egymás szavait :)

15,6" nekem nem egérmozi. 11" esetleg. De szerintem zárjuk is le itt, mert totális más véleményen vagyunk, egyetértés meg nem igazán lesz úgy látszik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) Kansas válasza Graphics (#59) üzenetére


Kansas
addikt

OK, adom, explicite nem szaroztad le...
Az hogy mi az egérmozi, nagyban függ attól, hogy milyen messziről nézed, én desktopot úgy 90-100 cm-ről szoktam, laptopot 60-70-ről. Erről a távról a 14" FHD ThinkPad T470 egérmozi, de azt kaptam munkára, ez van - cserébe munkahelyen is és HO-ban is rá van kötve egy -egy desktop monitor, hogy amit kell azt lássam.
Na most, ha te mondjuk 40-50 cm-ről vagy közelebbről nézed, akkor nyilván nem egérmozi, de annak az ergonomikus kivitelezéséhez álló asztal praktikus, vagy esélyesen a hátad nem fog örülni a görnyedésnek.
A Microsoft meg szégyellhetné, hogy csak az Android kezeli normálisan a magas DPI-s kijelzőket, de a desktop Linux sincs érdemben előrébb...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#61) gt87 válasza DEJVID (#47) üzenetére


gt87
csendes tag

Aztán meséld el, hogy aki mondjuk RAIDZ1-et szeretne a cuccainak, az hogy oldja meg egy olyan modern házban amiben nincs legalább három 3,5”-os hely? Ez nem modernség kérdése, és kár leszólni emiatt bármit szerintem.

(#62) Itome válasza Cythyel (#1) üzenetére


Itome
tag

Szerintem nézz szét Cooler Masterék háza táján. Egész jó mechanikusokat csináltak, kb ilyesmi áron, mint ezek a dragonok (~25k)

(#63) Cythyel válasza Itome (#62) üzenetére


Cythyel
senior tag

nézem... ck550-et találtam is, de megintcsak egy számomra ismeretlen kapcsolóval van ellátva... a cherry-ről eddig legalább tudtam hogy milyen, de ez az outemu meg gateron... nem ismerem a karakterisztikájukat, de főleg a hang az ami nekem lényeg lenne, tapasztalat?

(#64) Itome válasza Cythyel (#63) üzenetére


Itome
tag

Nyilván úgy van értelme ilyet venni, ha ki tudod próbálni. Amúgy a gateron-ról elég jó úgy általában a véleménye az internet népének :)
Nekem is tetszik, én brown-nal használom, kicsit könnyedebb mint egy cherry brown, de a "tactile" ugyanaz.
Hangra egy picikét halkabb, mint a cherry, de megvan benne a mecha érzés (én egyébként imádom a mechanikus billentyűk hangját, nosztalgikus :D ) A népszerű brown-ok közül (cherry, kalih, gateron), ez tán a leghalkabb (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.