Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

van valakinek tapasztalata ezzel a Redragon márkával? most kergetek új billentyűzetet, de nem akarok megint membránosat venni, viszont az 50k körüli árak nem rám szabottak... ez az Amsa-Pro viszont megfizethető, nincs agyon csicsázva és első olvasatra jónak tűnik...

(#2) Bl@tty


Bl@tty
tag

Az első oldalon van elírás, a 2. gépbe véletlenül 2 SSD került... :)

(#3) Kansas válasza Bl@tty (#2) üzenetére


Kansas
addikt

A bolt oldalán az 1TB-os az HDD...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Valamiért még mindig abban szoktam reménykedni, hogy esetleg irodai munkára (gépelés) is ajánlanak billentyűzetet. De minden fronton csak a játék fontos...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Ezek a mostanában trendi lyukacsos egerek tényleg jók? Nem baj, hogy telemegy a belsejük porral?

(#6) Predatorr válasza Cythyel (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Vegyél inkább Modecom Volcano-t. Nekem jobban bevált, mint a 4* drágább rig strix.
Az ajánlatok többsége ismét raktárürítő/hulladék.
Ezekre az egerekre FPS játékosként rá sem néznék.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) Pécsi gyerek válasza Predatorr (#6) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

"A PCX webáruház kínálatában rengeteg olyan, előre összeszerelt számítógépet találhatunk, melyeket nem egy gyártó, hanem maga a webáruház állít össze, ezeket választva pedig biztosak lehetünk abban, hogy pénzünkért egy tökéletesen működőképes asztali PC-t kapunk "😂😂😂
Első gépnél 16 gb ram minek :F
"Az ajánlatok többsége ismét raktárürítő/hulladék"
:K :(

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#8) Predatorr válasza Pécsi gyerek (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

Há' de működőképes. Nem azt írták, hogy megéri! :YAz a legjobb reklám, hogy működőképes. :DD Tehát a többi ajánlat nem az. :F
Meg alaplap komplett gamer gép áráért?
Mellesleg van sok szoftver, amely nem.fut, vagy sír 16GB RAM-nál, ha nincs lapozófájl, tehát, ha az ssd-t nem akarom szétírni, muszáj 32GB RAM. Aztán.egyik sem.használ 8-10-nél többet teljes terhelésen sem. Biztosan egy fillért sem kapnak a ramgyártóktól. :U

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#9) Semplar válasza Cythyel (#1) üzenetére


Semplar
őstag

Mi baj a membránossal? Annak idején ezzel váltották ki a bizonytalan kontaktusú hagyományos kapcsolókat, most meg próbálják újra divatba hozni...:)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#10) Jose73 válasza Predatorr (#6) üzenetére


Jose73
tag

A Modecon Volcano tényleg jó cucc, nekem van Blue és egy Brown verzió is belőle, ajánlott. :K A Redragon Varuna RGB meg pont úgy néz ki, mint egy Volcano Hammer, RGB csak valamiért drágább 7E pénzzel.

(#11) copass válasza pomorski (#5) üzenetére


copass
veterán

könnyítés miatt van. fogása mondjuk nem a legjobb, de griptape és pár gramm árán a fogás probléma is megoldódik. annyira rengeteg mozgó dolog nincs benne, 1 görgő, kapcsolók zártak.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) DzsannyX válasza Cythyel (#1) üzenetére

Esetleg a Tesoro Tizona billentyűzetet is érdemes lehet megnézni.

(#13) -FLY->


-FLY->
őstag

A caseking nagyker?

(#14) Whist válasza Jose73 (#10) üzenetére


Whist
aktív tag

+1 a Volcanora. Lanparty PLUS RGB Brown switchesem van két éve és imádom. :K

(#15) elttiL válasza Whist (#14) üzenetére


elttiL
senior tag

-1 a Volcanora. Vettem egyet 1hete (vártam rá 2-3hetet mert brown kapcsolost akartam) origi lezárt sérülésmentes dobozban olyan megtekered billentyűzet volt hogy billegett az asztalon. Komolyan. El se hittem. Billentyűk minden klafa volt vele csak hát billegett. Blue switcest lehet mindenhol kapni de a brownra várni kell. Most egy SoG xpert k500at kértem. Hátha jó lesz.

(#16) Cythyel válasza Predatorr (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

& @#12 ránéztem mind a 2-re, és blue kapcsolósak vannak magyar kiosztással, vagy ilyen otemu brown, amit nem ismerek... red lenne nekem az ideális, de abból se Modecom, se Tesoro nincs hazai kiosztással :'(

(#17) #16820480 válasza Cythyel (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én még Amazonról rendeltem egy G413-at, imádom munkára használni (pedig elvileg ez a fajta nem írásra van annyira). Most úgy nézem már a G512 van jobb árban, ez is hasonló lehet.

(#18) Cythyel válasza #16820480 (#17) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem hazai kiosztású... ez nekem egyenlő a kizárással

(#19) #16820480 válasza Cythyel (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kiosztása ugyanaz, csak a felirat nem magyar rajta.

(#20) atee válasza Semplar (#9) üzenetére


atee
őstag

Ha van rá keret és a zajártalom se okoz gondot a környezetnek. Akkor egyszerűen minden szempontból jobb a mechanikus mint a membrános!

D-day 2002-01-04 01:54

(#21) jedis


jedis
senior tag

Nem tudja valaki, hogy az Intel melyik gyárában gyártatja az N4000-res Cerkákat ? Ha van infótok szóljatok szóljatok már. Csak mert van a légierőnél spanom, és szólnék , hogy bombázzák le ! :(((

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#22) Kansas válasza Cythyel (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Én teljes megelégedéssel használom a magyar kiosztású Cherry Brown kapcsolós MSI GK-701-mat, ajánlanám is, de már úgy nézem, sehol se kapható - pedig anno a 25e-s árával egész jó vétel volt

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) tatu9 válasza Cythyel (#1) üzenetére


tatu9
tag

Redragon Vata van nekem.
Barna kapcsolós, egy kicsit hangos “rugó” hangja van, rezonál. Szétszedtem, kibéleltem ESD szivaccsal, de nem lett halkabb, maga a kapcsoló hangos. :O
O-ring a dustproof kapcsolók miatt meg kb felejtős, de szerintem az sem csendesítené el.



“TRUST. PRAY. OBEY”

(#24) Cythyel válasza tatu9 (#23) üzenetére


Cythyel
senior tag

köszi!
akkor marad egy silent red kapcsolós keresgetése...

(#25) tatu9 válasza Cythyel (#24) üzenetére


tatu9
tag

Ha van lehetőség, akkor próbáld ki. Lehet csak én fogtam ki valami selejtebb szériát.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#26) ted_tris válasza pomorski (#5) üzenetére


ted_tris
tag

Nem lyukacsosak.
Az csak a kulso resz. Alatta van egy masik vekonyabb kasztni.
De ne tudd meg fel ev hasznalat utan, hogy tudnak kinezni. :O
Vagy gumikesztyuvel hasznalod.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Jóságos isten! 300 ezres notiban 4 giga ram, meg egy GTX 1050? Az egyel drágábban is elég kukás a VGA. Jól felmentek az árak. Komolyan mondom az említett notikból az a kukás 100 ezres éri meg a legjobban. Ahhoz is van W10 legalább. Messengerhez jó. Esetleg egy-egy weblapot böngészni. Mondjuk másra se nagyon.

Egérzsinór elvezető 6 ezer ft? Fancy, biztosan divat (vagy lesz), de akkor is. Abból már kijön egy alsós BT-s egér is, hülyéskedni az is jó. (Sőt én ebből az árból kereken három low-low-low end BT-s egeret vettem, ami böngészéshez tök jó.)

(#28) atee válasza janeszgol (#27) üzenetére


atee
őstag

Már 2000 ben is volt egérzsinór elvezető. Valahogy sose robbant be. Igaz akkor még csak külföldről lehetett beszerezni.
Teljesen jó cucc. Persze 6 ezret nem nagyon ér!

D-day 2002-01-04 01:54

(#29) dagonya válasza copass (#11) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem ez a könnyítősdi egy nagy bullshit. ezek azért ilyenek, hogy messziről láthasd mennyire menőgaymermajom a tulaj. kizártnak tartom, hogy homogén felülettel vékonyabb/más anyagból, más technológiával nem lehetne ugyanilyen könnyű. csak annak nem tud átvilágítani a lyukain az ergébécsicsapicsa.

(#30) A.K. válasza janeszgol (#27) üzenetére


A.K.
tag

Jóságos isten! 300 ezres notiban 4 giga ram, meg egy GTX 1050?

Hol látsz te 4 GB-ot abban a laptopban?

(#31) janeszgol válasza A.K. (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja bocs, 250-ért. 280-ról leárazva.

(#32) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A laptopoknál sehol egy amd ryzen cpu mikor köztudott, h leviszi a laptop árát és hőmérsékletet is és csak a teljesítményt löki feljebb. :F :F :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) Csandi válasza janeszgol (#27) üzenetére


Csandi
őstag

Ha játékra kell akkor a low end bluetoothos nem lesz jó, és ha már van egy elég jó vezetékese valakinek akkor ajánlott hozzá egy bungee, azzal olyan lesz szinte mintha wireless lenne.

(#34) Piftuka válasza elttiL (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Az kellemetlen. Nem is értem, miért nem alumínium házzal szerelik ezeket!? Az nem tekeredne.

Egyébkénta cikkben szereplő "Reddragon Varuna" borzasztóan kényelmetlen lehet ezzel a vaskos, téglaszerű kialakítással. Milyen magasan vannak a billentyűi vajon?

A "Reddragon Kata" már sokkal szimpatikusabb (bár én a gyártó helyében legalább 2x mélyebb csuklótámaszt csatoltam volna hozzá)...

A kérdés, hogy ez is teljesen műanyag, vagy az érdes felület egy alumínium vázat takar-e!?

És vajon miben különbözik a "Spirit of Gamer K500"-tól, ami ránézésre és tulajdonságaira nagyon hasonló, de ~7.000 forinttal olcsóbb.

"Aquila non captat muscas."

(#35) copass válasza dagonya (#29) üzenetére


copass
veterán

ezeknek elég szolíd a világítása. a model o-n csak egy vékony csík van. de van amelyiken nincs is led.
aki ilyen könnyű egeret vesz azt nem fogja érdekelni a világítás, meg hogy néz ki.
legyen jó a fogása, könnyű legyen, jó kapcsolók és pontos szenzor.
legkényelmesebb egerem úgy villogott mint egy karácsonyfa, totál nem érdekelt. mindig mások akadtak fent ezen hogy ú hogy villog! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Ezt az IdeaPad-et nem értem.
Hirtelen csak ez én laposommal tudom összehasonlítani, de akkor sem.
Difi: az enyémben egy gen.-el kisebb a proci 8300H vs 9300H (2.2GHz/4GHz vs. 2.4GHz/4.1GHz), nem 256-os, csak 128GB-os nVMe-s az SSD, de 4GB-os 1050Ti van benne 3GB-os 1050-nel szemben, a többi paraméter megegyezik. És 70k-val olcsóbb volt bő 3/4 éve. Ennyit esett volna a Forint? :F

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#37) Noukoum válasza jedis (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Nekem családban van egy acer swift 1 n5000-es procival, átlagos felhasználásra kiváló. Nyilván az n4000-es gyengébb, de szerintem egy ssd-vel még lehet vele mit kezdeni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) dagonya válasza copass (#35) üzenetére


dagonya
aktív tag

értem én, csak az a sejtésem a menőgaymedizájn szempont vélhetően ezekben az esetekben is a funkcionaliás elé kerül

(#39) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Ez HDready felbontás soha nem fog kihalni? Nekem már az 1600x900 is kevés böngészésnél néha, ha olyan az oldal, hogy alul felül lefoglal sávokat.
Ebből a HDready lcd-ből felfoghatatlan mennyiségű készletet gyárthattak, ha még mindig nem adták el az összeset, mert az remélem, hogy már nem gyártják, csak a meglevő készletet fogyasztják.

(#40) copass válasza dagonya (#38) üzenetére


copass
veterán

persze, sokan meglovagolják a divatot. de ezt mindenki elsüti.
de ha silány minőségű, akkor egy idő után lemorzsolódnak.
egy ilyen rágcsáló ~20k. ennyiért már komoly elvárások vannak. ha recseg ropog, pontatlan,stb. megy vissza oda ahonnan jött.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41) Ezekiell válasza pusszycat (#32) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pár hónap, és tele lesz velük a piac itthon is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42) Graphics válasza Pécsi gyerek (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minek?

Virtuális gép, Photoshop, hangvágáshoz pl... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) DEJVID


DEJVID
őstag

Ilyen elavult szutyok házakat, mint amiben a 250.000-be kerülő konfig van, ki vesz még?

(#44) Graphics válasza DEJVID (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miben nyilvánul meg az elavultsága?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) DEJVID válasza Graphics (#44) üzenetére


DEJVID
őstag

A sok 5,25" és 3,5" hely, 2,5" is fölöslegesen szem előtt, USB 2.0, nincs táp burkolat, ótvarul néz ki kívül-belül, plexi, hátul semmi rögzítőfül kábelezéshez.

(#46) Graphics válasza DEJVID (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, csak azért kérdeztem, mert pl. nekem pont ideális lenne, mivel kell ODD, kell memóriakártya olvasós panel előre, illetve a sok HDD hely is ideális.

Nézőpont kérdése tehát, hogy elavult szutyok-e...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) DEJVID válasza Graphics (#46) üzenetére


DEJVID
őstag

Attól, hogy nekez kell, még elavult.

Építek egy öreg autót, se ABS, se légzsák, se szervó, csak bal oldalt van visszapillantója stb-stb. Nekem ez kell, de attól még elavult, ez nem szubjektív kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#48) Graphics válasza DEJVID (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, csak mondjuk egy "modern" házzal mit tudnék kezdeni, ha a szükséges alkatrészeket nem tudom beépíteni megfelelően? Valahol azért egy kicsit szubjektív is, mivel a "nekem ez kell" szubjektívvé teszi a dolgot.

Neked elavult, mert felesleges a sok 5,25" és 3,5" hely. Hmm, hát lehet.

Én produktivitás szempontjából nem mennék sokra egy olyan házzal, amibe nem tudom bepakolni a dolgaimat.

Nem kardoskodok egyik mellett se, de lássuk be, minden usernek lehetnek olyan igényei, ami miatt pl. ez a ház megfelel neki. és fordítva is.

Értem az autós hasonlatot, de itt a tartalom változhat, az autó motorja meg fix :D viszonylag persze.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Piftuka válasza DEJVID (#45) üzenetére


Piftuka
veterán

Egy ~11.000-13.000 forintos, belépő szintű számítógépházról van szó, amelynek az egyetlen igazán komoly problémája, hogy a HDD kereteket fixen beépítették, és azoknak az oldala nem eléggé lyuggatott.

Emiatt a két első ventivel sem tökéletes a szellőzése. Viszont, aki ATX platformra építene valami olcsóbb, multimédiás számítógépet (mondjuk egy "Ryzen G" procival, egy olcsóbb SSD-vel), és használ még optikai meghajtót, annak tökéletes választás egy ilyen ház is.

És egy olyan géphez a ház szellőzése is tökéletes. Az említett "extrákat" (sok USB3.0, kábelkötegelő, jobb kábelmenedzsment, PSU shield, stb.) pedig nem ebben az árkategóriában kell keresni. A "Silentium PC" kínálatában van alternatíva arra is, de a TT palettáján is ott van pl. az egészen "pofás" "J22". (Csak az kétszer ennyibe kerül.)

Az viszont nem a Thermaltake hibája, hogy a PCX még a méregdrága számítógépeit is előszeretettel pakolja egy "belépő" szintű házba. Dedikált VGA-val, és valami gyenge minőségű tápegységgel kiegészítve....

Miért nem mondjuk a "J22"-t használták?

Az, hogy csúnya, vagy sem, szubjektív. Nekem pl. kifejezetten tetszenek a TT-nek ezek a kis "H" szériás házai. A "H24" mondjuk letisztultabb.

"Aquila non captat muscas."

(#50) TeeBee73 válasza Graphics (#46) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én egy ilyet néztem ki a mostani utódjának. Nekem 1 db. 5,25"-ös hely kell a HotSwap Rack-nek, és 2 db. 3,5"-os hely a két vinyónak. Az SSD-k meg m.2-n, ill. 2,5"-on elférnek. Szellős, és nem is drága, ha már épp lehet kapni.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#51) MaCS_70 válasza Baltazár123 (#39) üzenetére


MaCS_70
félisten

15"-os, HDready notebookot használok napi rendszerességgel. Hétvégénként a nejem FHD notebookját rendezgetem.

Semmi, de semmi előnye nincs számomra a nagyobb felbontásnak. Konkrétan egyetlen fillér felárat nem adnék érte.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52) Graphics válasza MaCS_70 (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én HD ready elé már nem ülnék le... 15 éve azt nézi az ember :D.

Én érzem az előnyét, Photoshopnál főleg.

A FullHD-nak nem felárasnak kéne lennie, hanem ALAPnak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Kansas válasza Graphics (#52) üzenetére


Kansas
addikt

Mostanság lassan már alap, de MaCS_70-nek igaza van, 15"-on tök fölösleges.
Játékok alatt indokolatlanul kell neki erősebb GPU, ha meg visszaveszel a felbontásból, akkor nézhezed a mosott interpolált képet...
Windows vagy Linux asztalt meg nézheted 20-30 cm-ről, hogy láss is valamit, vagy skálázhatod fel és akkor ugyanott tartasz, mintha alacsonyabb felbontáson lennél, max a betűk kicsit élesebbek.
768p vagy 900p bőven elég kéne legyen 14-15"-ra, FHD-t 17" alatt értelmetlennek tartok, ha meg legalább 50cm-ről néznéd, akkor 21-22" alatt.

Sokkal fontosabb, hogy jó minőségű legyen a panel, mint hogy magas legyen a felbontása... Photoshopnál is pl.

A Dell Inspiron 5491 féle tabletre hajtható cuccok esetében több értelme van a FHD-nak, mert tablet formában tipikusan sokkal közelebbről nézi az ember.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#54) MaCS_70 válasza Graphics (#52) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyetértek Kansasszel.

Tökéletesen megértem én, hogy sokaknak jobb és hasznos a magasabb felbontás.

Sok felhasználónak, illetve sokféle felhasználásra egészen egyszerűen nem számít.

Ha pedig olcsóbb, akkor nem akarok fizetni a felesleges, sőt, alkalmasint zavaró nagyobb felbontásért.

Konkrétan vittem vissza a boltba notebookot azért, mert FullHD-s volt, és inkább használtam tovább az ősi HDReady-met, amin mindent jól látok. Akkoriban beszélgettünk is erről a baráti társaságban, ami nem éppen egy reprezentatív minta, de 6-8 magas szintű,alapvetően szövegekkel dolgozó negyvenes emberkéből mindenki az alacsonyabb felbontást preferálta.

Amúgy tudtommal a fogyasztásnak sem tesz rosszat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55) Graphics válasza Kansas (#53) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát aki használ PS-t annak csak akkor elég a HD ready ha perverz ... Látszik a pixel konkrétan .. :N

A jó minőségű panel és a HD ready nem jár együtt .

A mindent jól látok illúzió, arra jó, amit írtál.

@MaCS_70: én elfogadom, ha neked elég, akkor tudod örömmel használni. Nekem sajnos nem megy.

Win10-ben lehet skalazni fel-le.

A fogyasztásnak sok minden tesz jót. oled pl...
Ennyi erővel 180p is jó lenne

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Kansas válasza Graphics (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Aki használ PS-t annak csak akkor elég a notebook kijelzője, ha perverz. Kicsi is, kalibrálni se lehet...
"Fillérekért" van 24-es FHD monitor jó panellel, de már a 27-32"-os WQHD vagy 4K monitornak se ördögtől való az ára... ezek után 14"-on Photosopolni a mazochizmus megbízható tünete... Nekem a 27"-os FHD monitor is megfelel(90-100cm-ről nézem), de ha sasszemed van, hát senki se gátol meg abban, hogy magas felbontású kijelzőt használj, rendesen bekalibrálva... ja de, a laptopgyártók, ha mindenáron az egérmozihoz ragaszkodsz...nem gonoszságból, egyszerűen azok a kijelzők nem arra valók... kispolákkal se vontatsz ekét...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#57) Graphics válasza Kansas (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nem baj ugye, hogy nekem megfelel ..?

Nem fogok magammal cipelni egy monitort is még munka során... :))

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) Kansas válasza Graphics (#57) üzenetére


Kansas
addikt

Ne már, menet közben Photoshopolsz... :D
Bánom is én, ha neked megfelel, amíg meghagyod másoknak azt a lehetőséget, hogy törődjenek az ergonómiával és ne sírják nedvesre a párnát, ha az egérmozijuk nem FHD-s... anélkül, hogy te leszaroznád a választásukat.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#59) Graphics válasza Kansas (#58) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na azért állj. Nem szaroztam le senki választását, azt mondtam, hogy én HD ready elé már nem ülnék le... 15 éve azt nézi az ember.

Ne forgassuk ki egymás szavait :)

15,6" nekem nem egérmozi. 11" esetleg. De szerintem zárjuk is le itt, mert totális más véleményen vagyunk, egyetértés meg nem igazán lesz úgy látszik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60) Kansas válasza Graphics (#59) üzenetére


Kansas
addikt

OK, adom, explicite nem szaroztad le...
Az hogy mi az egérmozi, nagyban függ attól, hogy milyen messziről nézed, én desktopot úgy 90-100 cm-ről szoktam, laptopot 60-70-ről. Erről a távról a 14" FHD ThinkPad T470 egérmozi, de azt kaptam munkára, ez van - cserébe munkahelyen is és HO-ban is rá van kötve egy -egy desktop monitor, hogy amit kell azt lássam.
Na most, ha te mondjuk 40-50 cm-ről vagy közelebbről nézed, akkor nyilván nem egérmozi, de annak az ergonomikus kivitelezéséhez álló asztal praktikus, vagy esélyesen a hátad nem fog örülni a görnyedésnek.
A Microsoft meg szégyellhetné, hogy csak az Android kezeli normálisan a magas DPI-s kijelzőket, de a desktop Linux sincs érdemben előrébb...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#61) gt87 válasza DEJVID (#47) üzenetére


gt87
csendes tag

Aztán meséld el, hogy aki mondjuk RAIDZ1-et szeretne a cuccainak, az hogy oldja meg egy olyan modern házban amiben nincs legalább három 3,5”-os hely? Ez nem modernség kérdése, és kár leszólni emiatt bármit szerintem.

(#62) Itome válasza Cythyel (#1) üzenetére


Itome
tag

Szerintem nézz szét Cooler Masterék háza táján. Egész jó mechanikusokat csináltak, kb ilyesmi áron, mint ezek a dragonok (~25k)

(#63) Cythyel válasza Itome (#62) üzenetére


Cythyel
senior tag

nézem... ck550-et találtam is, de megintcsak egy számomra ismeretlen kapcsolóval van ellátva... a cherry-ről eddig legalább tudtam hogy milyen, de ez az outemu meg gateron... nem ismerem a karakterisztikájukat, de főleg a hang az ami nekem lényeg lenne, tapasztalat?

(#64) Itome válasza Cythyel (#63) üzenetére


Itome
tag

Nyilván úgy van értelme ilyet venni, ha ki tudod próbálni. Amúgy a gateron-ról elég jó úgy általában a véleménye az internet népének :)
Nekem is tetszik, én brown-nal használom, kicsit könnyedebb mint egy cherry brown, de a "tactile" ugyanaz.
Hangra egy picikét halkabb, mint a cherry, de megvan benne a mecha érzés (én egyébként imádom a mechanikus billentyűk hangját, nosztalgikus :D ) A népszerű brown-ok közül (cherry, kalih, gateron), ez tán a leghalkabb (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.