Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) twollah1976


twollah1976
őstag

Milyen magas a Cougar 700M és a 600M?

Nem szeretem a 40 mm-nél magasabb egereket, fáj tőlük a csuklóm.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#52) dchard válasza hemaka (#7) üzenetére


dchard
veterán

Itt azért kénytelen vagyok megjegyezni, hogy az USB3 sebességét valóban kihasználó átalakítók és bővítők piacán bizony vastagon van használhatatlan termék.

Példának okáért említhetném a notis ExpressCard -> USB3 átalakítókat, melyek döntő része Frescologic chipsettel van szerelve, és nincs olyan operációs rendszer, amin rendesen működnének egy bizonyos sebesség felett. A másik ilyen olcsó notis, PC-s átalakítókban megtalálható szar a NEC Renesas chipset családja, ami szintén elkezd szarakodni 2-2,5Gigabites sebességénél.

Tehát ha valakinek több kell egy középkategóriás USB3 pendrive kihajtásánál, az inkább ruházzon be tisztességes darabba. Az Intel és az AMD integrált chipsetei jók (vigyázat, az első szériákon még külön chip volt hozzájuk, jellemzően NEC Renesas), viszont külső bővítőkártyából kizárólag a VIA VT 800-as chipsetcsaládja volt az, ami képes volt tisztességesen működni. Sajnos elég nehéz beszerezni őket.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#53) SLYM


SLYM
veterán

ez a HP ProBook 650 komolyan 193k? 9-10 hónapja ugyanilyen specifikációjú gép került 180k-ba, csak abban még volt egy 850m dedikált VGA...

(#54) Kékes525 válasza pusszycat (#49) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezt már számításba kell venni. Megéri az árát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55) batagy válasza F e Z o (#18) üzenetére


batagy
őstag

Lehetni lehet, csak nem érdemes.
Már legalábbis addig amíg nincs TRIM támogatás az USB külső tokban.

(#56) Khelben válasza SLYM (#53) üzenetére


Khelben
nagyúr

Notebooknál a specifikáció kb. a gép egyharmada. Gondolom valami gagyi műanyag vackot láttál ennyiért.
A Probook 650 egy középkategóriás vállalati gép, aminél külön előny, ha nincs benne dedikált vga.

[ Szerkesztve ]

(#57) orion1025


orion1025
őstag

A Sharkoon mikor szeretne kivonulni az országból? Vennem kellett pár cuccot tőlük a kényszer miatt, de mindegyik minősége kritikán aluli! A legutolsó vételem egy S.O.S 2.5'-ös HDD ház, de valami leírhatatlanul gusztustalan. A hozzá adott kábel hibás, folyamatosan kattog csak vele a vinyó, a tok hátulját nem lehet lezárni, mert ha lockolom, akkor is ugyanúgy le tudom húzni, sorjás, szóval a szokásos. És mindezért 3300Ft-ot kértek el. Egyéb általuk kreált termékek minőségére ki sem térnék, mert gagyibbak, mint a Hama cuccai.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#58) idegen lény


idegen lény
őstag

Még tényleg ekkora újdonság a 3.1? Az Asrocknak már mióta vannak 3.1-es alaplapjai? Igaz, valaki azt írta, hogy a Z97 Extreme 6-on hiába van két M.2-es foglalat, mert csak az egyik működik. Ez tényleg így van?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#59) kpal


kpal
veterán

3.1 usb pci tetszik ,csak még sok. Egér az viszont megéri az árát.

(#60) lambda5 válasza Dexar007 (#29) üzenetére


lambda5
tag

Én ugyanezt tettem. Ajánlásra.
Z50-70 ... Jelentem még működik. (bár a legújabb bios-szal csak 60%-ig tölti az akkut .. :DDD
Nem mellesleg nem volt semmi alternatíva ebben az ársávban..

USB3.0-s dokkolóból én egy fekvőt vettem, winyókhoz az is megteszi. [link]

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#61) Dexar007 válasza lambda5 (#60) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem azert tölti 60%ig,mert fel van teve az energy manager,amivel csak 60%-ig engedi tölteni alapbol.--De ki lehet kapcsolni a menüben.Ez elvileg azert van,hogy ne kopjon annyira az akksi. :)

Give me your cum,bull!

(#62) #21346560 válasza jedis (#45) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem van dokkoló is, és külső ház is, de egyértelműen a külső ház a mobilabb... ráadásul 3.0 és nem kell hozzá +táp...

(#63) lambda5 válasza #21346560 (#62) üzenetére


lambda5
tag

Valamikor nem is olyan régen, nagy reményeket fűztem az LC-Power márkához..sajnos túl kellett lépnem rajta...

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#64) Kékes525


Kékes525
félisten

A 3.1-es USB ígéretes, csak az ára sok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65) Feri1977 válasza orion1025 (#57) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem tudom miről beszélsz, nekem is sharkoon dokkolóm van, olyan pont, mint amit fentebb képet berakott a srác, tökéletes évek óta, imádom semmi baja!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66) davidsone válasza Feri1977 (#65) üzenetére


davidsone
addikt

mázlid volt ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#67) Kronos3000 válasza Mercutio_ (#34) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Nekem is kiguvadt a szemem,ez a mondat rész----"most viszont már a kevésbé (el)ismert Hui Cheng Electronic Technology által készített termékekre kerül a Zalman logó"------ mindent elmond amit tudni érdemes....

Wasabi...

(#68) idegen lény válasza Kronos3000 (#67) üzenetére


idegen lény
őstag

Előbb vagy utóbb, de minden kínai lesz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#69) orion1025 válasza Feri1977 (#65) üzenetére


orion1025
őstag

Én nem dokkolóról beszélek, hanem külső házról.

http://m.edigital.hu/Kulso-merevlemez-haz/Sharkoon-QuickStore-Portable-USB-25-SATA-kompakt-merevlemez-haz-szalcsiszolt-aluminium-fekete-p60757.html

Telefonról nem tudok linkelni, ezért elnézést. De az biztos, hogy ez a termék is csak egy ipari hulladék, a Sharkoon sufniból.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

3.1 USB tetszetős, csak az árral vannak gondok :(

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#71) Payskin válasza SunMount3r (#47) üzenetére


Payskin
tag

Nálam az asztal végében van úgy, hogy a HDD a fal felé néz. Nem hajolok fölé, ahhoz, hogy kivegyem, és oldalt fogom meg a merevlemezt. Egészen tegnapig azt hittem, hogy ezzel minden veszélyforrást kivédtem, mígnem tegnap éjjel berepült egy k nagy éjjeli moly, és pont leszállt a HDD-n megpihenni. :Y

Szerencsére pont nem volt bekapcsolva, de eléggé magam alá rottyantottam így is.

(#72) orion1025 válasza Payskin (#71) üzenetére


orion1025
őstag

HDD-nek burokban a helye, sosem értettem, hogy miért jó kísérteni a sorsot.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#73) spawn21 válasza ProEvoFan (#20) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem fél éve van meg. Nem hagyott cserben soha. Nem törik a zsanér, nem dobálja az orajeleket. Pedig használom arra amire kitalálták

iPhone 13p

(#74) SunMount3r válasza Payskin (#71) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennek a molylepkés sztory-nak a problematikáját nem értem pontosan, de az tény, hogy pucéron hagyni a HDD elektronikáját nem tűnik valami Nobel díjas 5-letnek ... Bár akik PC szervizben dolgoznak bizonyára más erről a véleményük, ott gyakran egész konfigok hevernek bekapcsolva, összekötve "pucéron"...

Megsült volna a lepke, vagy mitől ijedtél meg?

(#75) gerii válasza SunMount3r (#74) üzenetére


gerii
addikt

Lehet a Molyember volt az :D

[ Szerkesztve ]

(#76) Piftuka válasza Mercutio_ (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

"A Zalman tápajánló csak számomra negatív kicsengésű?"

A cikkben szereplő tápegységekről túl sok pozitívumot nem lehet elmondani sajnos!

"Egyébként ha már Zalman megemlíthették volna a ZM350-FX, ZM450-FX párost ami belsőre azonos a Chieftec SFX szériával, "

- Ezek meglehetősen érdekes, jó kis darabnak tűnnek! :R (De véletlenül a 350-eshez is a 450-es specifikációs adatlapját töltötték fel, ami igénytelenség.)

- Ami a cikket illeti... Egy ilyen USB-s bővítőkártyát én is szívesen beillesztenék a számítógépembe, de maximum párezer forintot fizetnék érte. Hiszen 15.000 fointból már lehet vásárolni valamilyen alapszintű, USB3.0 portokkal szerelt alaplapot is.

"Aquila non captat muscas."

(#77) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Tetszett az írás, nagy pacsi érte :R

Az az USB3.0 bővítőkártya pedig nekem is tetszik, de tényleg drága nagyon :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.