Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

C27JG50 ua mint a C27HG70, csak az utóbbi talpát, vagy a monitormagasságok is lehet normálisan állítani. Az utóbbi 2x annyiba kerül, ua a panel és elektronika. Ennyit számítana az állítható magasság árban? Kvázi még egy monitor árát? Vmit nagyon elnéztek a Samsungék az árazással kapcsolatban.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) #16939776 válasza Vikthor (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem hinném, hogy csak a talp kialakítása lenne a lényegi különbség. Súlyban (talp nélkül), teljesítmény felvételben is van eltérés köztük.

[ Szerkesztve ]

(#3) L4mie


L4mie
veterán

Acer Nitro XV272UP:
Erről kérnénk egy jó kis tesztet :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) Vikthor válasza #16939776 (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igaz 8 bit vs 10 bit panel + FRC és fényesebb is és van USB 3.0 hub... na összeadódnak azért. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) NightGT


NightGT
senior tag

A Masterliquid 240 az jó/megbízható cucc? Szemezek vele egy ideje, de gyanúsan olcsó...

Speed is the only truly modern sensation

(#6) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem valami jó 32" körüli monitor kéne, ami leváltaná a 21:9-et

144Hz minimum

C32JG50QQU
Ezt nézegetem, de kicsit félek a felbontástól a GTX 1060 miatt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) Doink válasza NightGT (#5) üzenetére


Doink
aktív tag

Jó de a ventik elég hangosak rajta, alacsony fordulaton azokkal sincs gond.

(#8) Akula válasza Doink (#7) üzenetére


Akula
őstag

Én nem olvastam róluk nagyon sok panaszt.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Samsung S34J550WQU... 34"-os méretben leginkább ezt venném, nagyon jó "csomagnak" tűnik!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) koko52 válasza NightGT (#5) üzenetére


koko52
veterán

Nekem ez van csak RGB nélkül. Fél éve hibátlan.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Be quiet! Dark Rock 4 BK021 processzor hűtő,

egyik legjobb léghűtő , a Noctua NH-D15 mellett.

(#12) enginev3.0 válasza Amerigo57 (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért a noctua szerintem tekintélyesebb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) nalaca000


nalaca000
tag

Szívesen venném, ha monitoroknál az input lag mértékét is meg lehetne ismerni...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#14) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Úgy látom, a Pure Rock hűtő ára 4 év alatt nem nagyon változott.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#15) sb válasza AxBattler (#9) üzenetére


sb
veterán

Elég jó cucc (és végre sík!). Már kiszúrtam múlt héten az oázis listájában.
Ami viszont azóta rossz a specben (itt meg nem szerepel): elvileg 75Hz és freesync képes.
Így összességében tényleg elég sokat ad ennyiért.

(#16) FuRiONight válasza enginev3.0 (#12) üzenetére


FuRiONight
őstag

Lehet De 10k-val dràgàbb ès b**** ronda.

(#17) edward2 válasza L4mie (#3) üzenetére


edward2
addikt

Amúgy miért nem létezik FHD 144 ips verzió egy ilyen monitorból? Mert az túl értelmes lenne?

(#18) Qtya123 válasza edward2 (#17) üzenetére


Qtya123
őstag

(#19) SidCorky


SidCorky
senior tag

Nem tudunk minden tulajdonságot felsorolni 1-2 bekezdésben, épp ezért linkeljük is a termékeket, ahol mindent megtalálsz.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20) FuRiONight válasza Qtya123 (#18) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ilyen kellene 24-25"-ban.

(#21) Komplikato válasza Vikthor (#4) üzenetére


Komplikato
veterán

Az a HG70 FreeSync 2 + HDR600 is mellékesen.
Az FG73 állítható magasságú, de az csak FHD.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) Vesa


Vesa
veterán

"a Fury Skyray 5000 forintért nem csak hanggal töltheti meg számítógépünk környezetét,"

Hanem zajjal is? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#23) edward2 válasza Qtya123 (#18) üzenetére


edward2
addikt

ezt a monitort miért vagyok képtelen megtalálni interneten? Semmilyen találot sem kapok. :D Ez valami oazis exkluzív? vagy külföldön máshogy hívják?

(#24) Qtya123 válasza edward2 (#23) üzenetére


Qtya123
őstag

Még nagyon friss. Csak most fog érkezni a boltokba.

(#25) M@cika válasza edward2 (#23) üzenetére


M@cika
őstag

681 találatot hozott a gugli. Persze ennek a döntő többsége ismétlés.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#26) sb válasza M@cika (#25) üzenetére


sb
veterán

Érdekességből rákerestem de nekem sem dob ki semmit a google.
Sem a csodálatos Acer nevezéktan féle XV272Pbmiiprzx-re, sem XV272P-re. (U az van...)
:F

(#27) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem tudom, ki az a marha, aki kiad 35k-t egy 80%-os billentyűzetért, amikor ennyiért már teljes méretűt is lehet kapni hasonló(an felesleges) fícsörökkel.
Egyébként meg hozzák a manapság nagyon trendi dizájnt, amit egyszerűen csak vizuális környezetszennyezésnek hívok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) #16939776 válasza sb (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amíg nem írod elé hogy Acer, addig ez "valaminek" a XV. kötetének/évszámának a 272. oldal-át (Page) jelenti a keresőnek.

[ Szerkesztve ]

(#29) sb válasza #16939776 (#28) üzenetére


sb
veterán

Eléírtam természetesen (IS, mert anélkül és Acerrel is kerestem: XV272P, XV272, XV2...).
Két találat jön ki: oázis és árukereső(=oázis :D)

De direktben az Acer oldala is ezt a kettőt dobja csak:
XV272U WQHD
Nitro XV2 WQHD

Tényleg érdekelne egy link, mert általában én szoktam mások helyett keresni google-ön, ha nem találnak valamit. :D De ha hülye vagyok a google akkor sem szokott ennyire az lenni. :)
Ill. a monitoros topicban már 2 hete szó van róla, de ott sincs FHD-s link máshova, geizhals-on is csaka WQHD-k jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#30) Jhonny06 válasza enginev3.0 (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom, hogy a "tekintélyesebb" miben nyilvánul meg, de a Noctua borzasztóan hülyén néz ki azzal a dupla ventis megoldássa, kb. mint a Dark Rock 4 Pro. Ha egy normálisan kinéző hűtőt akar az ember, akkor ezek közül csak a Dark Rock 4 jöhet számításba.

[ Szerkesztve ]

(#31) #16939776 válasza sb (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Esélyesnek tartom, hogy a termék nem, csak az Oázis adatbázisában létezik, egy hibás rekord formájában. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) dagonya válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


dagonya
aktív tag

rég megette a fene ha egy hűtőnél az a prioritás hogy hogy néz ki. olyan mintha azt mondanám, hogy a piros hajszárító jobb mint a szürke, mert szebb.

(#33) sb válasza #16939776 (#31) üzenetére


sb
veterán

Ezt én is... épp azért kérdeztem, hogy másnál hogy jött ki 800 talált. :)

(#34) #16820480 válasza nyunyu (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk 35k-t nem adnék ki semmilyen billentyűzetért, de ha azonos áron lenne teljes méretű és tkl, akkor biztosan a tkl-t választanám.

(#35) nexplo válasza NightGT (#5) üzenetére


nexplo
őstag

Az egyik legjobb rendszer. Nekem 3 gépemben is ugyanez van. ÉN a ventiket külső szabályozóra kötöttem így kb hangtalan a rendszer. Best buy vétel ÁR-TELJESÍTMÉNY arányban :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Demo07 válasza NightGT (#5) üzenetére


Demo07
aktív tag

/CM masterliquid 240/

Nem rég óta van meg de, sokáig már nem is lesz...
Ha a zajokra allergiás vagy mint én akkor messziről kerüld el, de nagyon!

Be Quiet DB900Pro rev2 hangszigetelt házból is kihallatszik amint már kicsit emel a venti fordulaton, szörnyen zavaró motor hangja van a gyári ventiknek, és a levegőszállításuk is inkább alsó kategória :(

Maga a pumpa ami benne van sem a legerősebb darab, van némi hangja(ha fent az oldal panel már nem hallani).
Több hónapja, hogy megvan, de még mindig bugyborékol, nagyon idegesítő, lehet kifogtam egy rosszul feltöltött darabot... de ennyi idő után nem kéne, mert már vagy 10X át volt mozgatva hogy ne a pumpába legyen a levegőbuborék.

De hogy számok is legyenek... 8700K alap órajeleken, semmi nem fut 36-39 fok, netezés közben már elmegy 46-48 fokig is... játék alatt 78-81 fok, de akkor már bántóan hangosak a ventik motorhangja(1000 rpm felett), nem a szélzaj....

Oc-t is csak finoman próbáltam vele mert nagyon gyenge a cucc...teszt erejéig jó volt, mert megőrülök a ventik hangjától
FIX 4,77Ghz/1,29V esetén már terheletlenül is 43-46 fok között ugrál, prime alatt 89 fokig megy el...
FIX 4,83Ghz/1,31V-nál meg már inkább vízforralónak jó, mert egy prime alatt 93 fokig elmegy :(

A cpu blokk és radi között cső is picit rövid (30cm) ha 3-5cm-vel hoszabb lenne sokkal jobban el lehetne vezetni, így aztán nagyobb házba kizárólag csak felülre lehet tenni, előre nagyon rövid lenne a cső és feszülne...

Ha mindenáron AIO-t akarsz akkor inkább valami nagyobb 280 vagy inkább 360as radisba gondolkoz(NZXT,Thermaltake), az már tud valamivel jobb hatásfokot, és jobban elvezetni a cpu hőjét!
Bár az már majdnem olyan áron van mint egy normális kezdő épített víz szett, és akkor inkább már azt választanám!
Ha másban is felmerülne miért van még a gépembe?! Alaplaphoz járt, ideiglenes megtette,épített vízhűtésre váltok, azt a pár napot még kibírom vele,valahogy

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#37) edward2 válasza M@cika (#25) üzenetére


edward2
addikt

Egy keresési feltételt írjál már le nekem légyszíves mert ahogy (#26) sb írja nekem semmit sem ad ki sem Acer bizbaszra sem semmire. Te mire kerestél rá? :F

(#38) M@cika válasza edward2 (#37) üzenetére


M@cika
őstag

Csaltam, mert az Oázisos termékkódra UM.HX2EE.P07 kerestem rá. De most csak 78 találatot ír és valójában csak 3-4 különböző találat van, ami erről a termékról szól. Nem is értem, tegnap hogy írhatott ki 600 felett.

Nasit a kis fehér medvének!

(#39) edward2 válasza M@cika (#38) üzenetére


edward2
addikt

akkor már csak tényleg azt kéne megfejtenünk mit is árul itt az oázis...

(#40) M@cika válasza edward2 (#39) üzenetére


M@cika
őstag

Egyelőre semmit, mert ugye csak "érkezőben" a státusz. De meg lehet kérdezni őket e-mailben vagy telefonon.
Egyébként termékkódra van 01 és 04 meg asszem 08 végű is, de azok más felbontás, némelyik meg TN panel. Érdekes.

Egy pillanatig gondoltam is rá, ha tényleg ilyen monitor jönne tényleg ennyiért, akkor veszek, de aztán rájöttem, hogy felesleges lenne. Ha kattintgatni akarok arra elég a mostani monitor is, filmnézésre meg ott van a projektor.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#41) nexplo válasza Demo07 (#36) üzenetére


nexplo
őstag

Érdekes nálam semelyiknél nincs ilyen gond. Tény hogy a pumpánál néha lehet hallani egy icipici vizcsorgás hangot, de hogy most az a beindulástól van e vagy sem azt nem tudom. Engem nem zavar pedig nyitott házam van. A két venti ami hozzá van az pedig nálam egy külső szabályzóba csatlakozik így én magamnak teljesen hangtalanná tettem. Sztem a hanggal nincs gond. Nekem ugye az RGB-s változat van, a régebbi nem RGB-s változat ventilátorai valóban hangosak voltak magukban. De ne feledjük hogy az alap CM 240 szinte a legolcsóbb vízhűtés most. Csodát ne várjunk 15e Ft-ért kb. Nekem a hőfokok teljesen rendben vannak de majd mérek úgy pontosabb. Egy Core I7 és egy 8350-es FX procit is simán lehűt. hozzáteszem nyitott házban van és semmi más sem fűti fel.
Amennyiben bele akarnék kötni akkor a valóban rövid vezetéket hoznám fel ami tényleg arra van hogy vagy a ház tetejébe vagy hátuljába legyen szerelve a cumó.
Ahogy szoktam mondani belépő szintű cucchoz mérten tisztességes, 15 a sima és 20 az RGB-s verzió. Más gyártó ennyiért ekkora radiátorral nem ad terméket kb.

Az épített cuccok pedig fényévekre vannak ettől a kis belépő szintű hűtéstől. Nem is lehet őket egy lapon említeni. Ez teljesen jogos :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) edward2 válasza M@cika (#40) üzenetére


edward2
addikt

Mondjuk általában minden termékről van valami infó a neten. Az egész mondjuk azért furcsa mert még életben nem láttam 1080 ips 144 monitort... Mindegyik élből 1440.

(#43) nyunyu válasza nexplo (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyáltalán 15k-ból ki lehet hozni egy épített vizes cuccot?

Mikor tizenéve komolyabban foglalkoztam vízhűtéssel, már akkor is 10-12k-ba került csak a pumpa...
Durvábbak (D5 variációk) akár a 30k-t is elérték.

Hamar el lehetett pocsékolni százezreket, ha valaki igen extrémet akart.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) nexplo válasza nyunyu (#43) üzenetére


nexplo
őstag

Épített cuccok gondolom jóval drágábbak. Ezt a hozzáértők jobban el tudják mondani én ehhez nem értek.
Ez egy játékos extrém olcsó belépő szint egy kompakt vizes rendszerbe. Nem fer összehasonlítani egy árban többszörös vagy épp egy profi épített rendszerrel. Nekem olcsón kellett jópofa látványos és jó hűtő. Ennyi pénzért még a léghűtésesek mezőnyében is csak kb középmezőnyben lenne az árával :)
Egy látványos házban, jól szellőzve, jó pasztával igenis jól hűt :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#45) spike32


spike32
csendes tag

Nexplo ez az...
Ne hagyd magad:)I

"I'm very much down to earth. Just not this earth."

(#46) Doink válasza Demo07 (#36) üzenetére


Doink
aktív tag

Én adok még neki egy esélyt egy kis desztvízzel és lesíkolom a cpu-val érintkező részt. Pumpa nálam csendben van, csak buborékokat hallok néha.

(#47) nexplo válasza spike32 (#45) üzenetére


nexplo
őstag

Köszönöm , de nem harc ez :)
Csak elmondom a véleményem róla.
Olyan mintha az Opelemre mondanám hogy mennyivel szarabb mint egy Ferrari. Zörög büdös (diesel) meg nem is megy úgy. Lehet bántani de mindent csak a kategóriájához-árához illik hasonlítani. Nekem is volt már neves nagy márka sz@r terméke és volt már kis gyártó olcsó de tisztességes terméke. Ez a hűtés a belépő szint jelen esetben :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#48) Demo07 válasza Doink (#46) üzenetére


Demo07
aktív tag

Nyilván árához mérten oké lenne, ha nem lenne ilyen levegős, lehet kifogtam egy nagyon rosszul feltöltött, és vagy nagyon régóta a raktárban pihent példányt...

Mivel még garanciális bőven így én hozzá nem fogok nyúlni és nem fogok rátölteni, meg egyéb módosítások sem csinálni. Ha nem lenne a gari akkor lehet én is rátöltenék, a cpu blokk szerencsére síkba van nálam :)

Valószínűleg az enyém is sokkal jobban működne ha nem lenne benne az sok levegő, és nem zavarna ennyire mint most, de első körben gari lesz :)

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#49) nexplo válasza Demo07 (#48) üzenetére


nexplo
őstag

Én is azt mondom hogy vidd vissza és esetleg kérd is vissza a pénzt ha nem teszik szegényke. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.