Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) forgonati


forgonati
őstag

Jujj az a rikító narancssárga meg a zöld nagyon cuki :DD

Amúgy ez a "WEB" gomb jó ötlet, tetszik.

Keelah Se'lai!

(#2) nvyktor válasza forgonati (#1) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Bakker tényleg így akarják eladni?

Parókás térdzoknis kislányokkal? vagy -nak?

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#3) forgonati válasza nvyktor (#2) üzenetére


forgonati
őstag

Valószinű hogy inkább -nak.

Mondjuk én nem munkára használom a laptopom de akkor sem vennék ilyet. Egy olyan ember meg aki arra használja, netán emberek közé is megy vele, még úgy sem.

Viszont iskolás térdzoknis csajoknak biztos bejön ez a színkavalkád. Ők szerintem szivesebben mászkálnak ilyenekkel, mint szürke/fekete "uncsi" laptoppal.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#4) audi100td


audi100td
nagyúr

Szep gep ez a VAIO S, meg az ara is jo, multkor egy boltban nezegettem, de ez a szigetes billzet eleg gaz, thinkpad-hez kepest remes ezen gepelni. :(

(#5) gabyka válasza nvyktor (#2) üzenetére


gabyka
aktív tag

Azért azok a zoknis kislányok már régen 'golyó-érettek'... :D
Amúgy meg ez a színes-mázas gyűjtemény nekem sem jön be...

(#7) Boxi88


Boxi88
őstag

A piros és fehér nagyon komoly! :K

(#8) Kobe


Kobe
veterán

260 ert 13 colos gep joarasitva ? ez komoly ? 150ert femhazas probookot kap az ember ugyanezzel a hardverrel - kiveve vga - de az meg nem er 110 ezret

az 50 ezres akksi is vicc - ha valaki kicsit szemfules kinabol ennyiert 10 darabot rendel ami meg ha a legsilanyabb minoseg is akkor is osszelettartamban legalabb 5x addig birja mint ez a felgurigas csoda

[ Szerkesztve ]

(#9) audi100td válasza Kobe (#8) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hm, de az a probook 150-ert müanyag vazra epül (fem boritassal), nem? A sony al-mg ötvözetre, ami azert joval masszivabb es ez a gep könnyü es vekony, aminek megkerik az arat mindenhol. Szerintem ez inkabb valahol a probook es elitebook között van es kb oda is araztak. Arra meg nem kenyszerit senki, hogy kiegeszitö akkut vegyel.

(#10) Kobe válasza audi100td (#9) üzenetére


Kobe
veterán

látom megint sikerült kiolvasni a lényeget ;]

"A sony al-mg ötvözetre, ami azert joval masszivabb es ez a gep könnyü es vekony, aminek megkerik az arat mindenhol."

sokra mész az alu vázzal, ha majdnem 2x annyiért olyan műanyag külsőt kapsz, ami előbb elrohad :) a sonyk műanyagborítása mindig is max közepes volt, a probook fémváza viszont hosszútávon kifizetődőbb (elvégre kevés ember van aki dobálja a notiját, a fém viszont a tartós használatnak kívülről jobban ellenáll).
Az akksi vételére persze senki nem kényszerít, de gondolom nem csak én érzem komolytalan viccnek, hogy 13 colos géphez 50 ezerbe kerül a 8 órás utazóakku.....ez manapság ebben a kategóriában alap, nem kunszt (nagy akkuval a 15 colos 2x erősebb gépem is bírja eddig, pedig feleennyibe sem került a gyári akksi újonnan hozzá, 13 as géphez meg értelemszerűen még olcsóbb.....).

Még mindig nem értem, mitől éré meg ez a gép a pénzét

(#11) Kobe válasza audi100td (#9) üzenetére


Kobe
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#12) Drughi


Drughi
addikt

Én ma alaposan megnéztem egy ilyen S szériás gépet.
Hát leesett az állam. Minőség felsőfokon.
Egy ilyenre lehet elcserélném a friss Macbook pro-m.
Tényleg nagyon komoly gép lett. Ha pár hónap alatt zuhan az ára vagy 10%ot akkor elég jó vétel lesz

(#13) ro_bert17 válasza Kobe (#10) üzenetére


ro_bert17
őstag

"a sonyk műanyagborítása mindig is max közepes volt" - ez általánosítás, és így nem helytálló. Szerintem ezt Te is tudod. :)

(#14) audi100td válasza Kobe (#10) üzenetére


audi100td
nagyúr

"a sonyk műanyagborítása mindig is max közepes volt"

erröl valami bizonyitek? vagy csak ugy hasraütesre? a sony-nak is van több szeriaja, nem hinnem, hogy mind egy kategoriat kepvisel es az S nem eppen belepöszint

"elvégre kevés ember van aki dobálja a notiját, a fém viszont a tartós használatnak kívülről jobban ellenáll"

viszont barkivel elöfordulhat, hogy leejti a gepet, ilyenkor meglehetösen jol jön az al-mg szerkezet es altalanos hasznalat mellett is kevesbe van igenybe veve az alaplap, a merevebb vaz miatt nem hajlik olyan könnyen.

" a probook fémváza viszont hosszútávon kifizetődőbb"

a probook-nak nincs femvaza, sima müanyag, csak femmel van beboritva kivülröl, tehat nem a fem veszi fel gepre hato eröket, hanem a serülekeny müanyag

"ez manapság ebben a kategóriában alap"

miota alap az utazo akku? az egy extra amit külön megvasarolhatsz, ha akarsz

"nagy akkuval a 15 colos 2x erősebb gépem is bírja eddig, pedig feleennyibe sem került a gyári akksi újonnan hozzá"

tehat 16 oraig? azt megneznem. amugy az utazo akku a thinkpad x220-hoz is 50k: [link] az elitebook-okkal nem vagyok tisztaban, de nem hinnem, hogy a hp olcsobban adna egy ilyen akksit

"Még mindig nem értem, mitől éré meg ez a gép a pénzét"

Akinek igenye van ezekre az extrakra, annak megeri, az arat is a kategoriahoz mertek. Amugy sem ertem miert a probook-hoz hasonlitod, a vaio S közelebb all az elitebook-okhoz

ja es ha mar 150k-s probookrol van szo, remelem abbol is 13"-osat neztel es olyat ami nem nehezebb 1.7kg-nal, egy link lenne a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#15) audi100td válasza Kobe (#10) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erröl az utazo akkurol van szo, csak, hogy ne mar a kinai utangyartott akksihoz hasonlitgassunk: [link]

Drughi: En is multkor nezegettem egy boltban, tenyleg korrekt gepnek tünik, de a billentyüzetet nem hiszem, hogy meg tudnam szokni. :) Az a ThinkPad-ehez kepest eleg gagyi erzetet kelt. :(

[ Szerkesztve ]

(#16) Kobe válasza audi100td (#14) üzenetére


Kobe
veterán

tessék

tessék, 2 kgos fémvázas probook 3 év garival . Aki nem akar 30 deka többletet cipelni az hajrá, kifieztheti a 100-110 guriga többletet :) btw az integrált videokártya szerintem simán van egy 410m szintjén, vagy nagyon kicsit gyengébb, ergo az sem ér emg 100 K difit

műanyaggal kapcs, mire gondoltál, kapjak elő egy ISO szabvány leírást vagy töréstesztet esetleg ? természetesen szubjektív, elég ha megtapogatod, de szerntem a sonyk az egyik leggyengébb minőségű műanyagból készülnek, kopog, vékony, olyan mintha festékhiányos lenne, azt árulják jóáron "opálosított" featureként

fémváz fémház egyszerű leírás, én utóbbit többre becsülöm, mert a gépemre vigyázok mint a szemem fényére, ergo max akkor ejtem le ha egy kamion gázol el....gyanítom a neméppóccsó samsonite duplapárnázott táskában még azt is könnyebb sérülésekkel úszná meg mint én :D ellenben eléggé zokon venném ha a kéztámasz fényesre kopna fél év alatt pl....ami a sony műanyagját ismerve esélyesebb

szövegértelmezés, megint. Az utazóakku kapacitása az alap, a 8 órás üzemidő, dehát mindegyik modernebb 13as gép elmegy ennyit saccperkb.

9 cellás akkumulátorral dell xps em 11.40 percet bírt, intenzív használattal 6 órát,pedig kicsivel több kraft van benne mint ebben a vaioban, megnéznéd?
Mellesleg milyen elvetemült matekkal jött ki a 16 óra ? csak mert a cikk szerint az alap akksi plusz utazóakku együtt ad 16 órát, ami 1 akksira nézve megint max átlag 8 órát jelent ami ilyen gépnél nem kiemelkedő

[ Szerkesztve ]

(#17) Drughi válasza audi100td (#15) üzenetére


Drughi
addikt

Én meg tudnám szokni.
Jól láttam ugye, hogy ilyen lilás háttérvilágítása van a billentyűzetnek?
Legalább is a fehér gépnek úgy tűnt, hogy van.

(#18) audi100td válasza Kobe (#16) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez mar 160k, de nem leszek ennyire szörszalhasogato :) viszont a 2kg nem 1,7kg es az femvaz amit folyton emlegetsz meg mindig csak müanyag. 300g tenyleg nem keves, ha szeretnek felesleges sulyt cipelgetni akkor nem ThinkPad X-et veszek, hanem T-t, az ultrahordozhatosagnak mindig megkerik az arat, az al-mg vaz sem ingyen van, nyilvan nem a hardver miatt +100k

"műanyaggal kapcs, mire gondoltál, kapjak elő egy ISO szabvány leírást vagy töréstesztet esetleg ?" azt elfogadnam, köszi, igy dobalozni ilyen szavakkal semmi ertelme. milyen sony-t tapogattal, ami alapjan ki tudod jelenteni az egesz termekpalettera, raadasul arkategoriatol függetlenül, hogy silany minöseg? En nezegettem ezt e gepet üzletben es nem ereztem gagyinak, söt, igen jol összerakott darabnak tünt, egyedül a billenyüzettel kapcsolatban voltak ketsegeim, de ez talan altalanosan a szigetes kialakitasra ervenyes. Amugy ennek a gepnek aluminiumbol van a csuklotamasza/billentyüzetboritasa.

"fémváz fémház egyszerű leírás, én utóbbit többre becsülöm, mert a gépemre vigyázok mint a szemem fényére, ergo max akkor ejtem le ha egy kamion gázol el....gyanítom a neméppóccsó samsonite duplapárnázott táskában még azt is könnyebb sérülésekkel úszná meg mint én ellenben eléggé zokon venném ha a kéztámasz fényesre kopna fél év alatt pl....ami a sony műanyagját ismerve esélyesebb"

En többre ertekelem a fem vazat, nem veleletlen, hogy a T42-öm 7 ev hasznalat utan is tiptop allapotban van es a müanyag boritas ellenere, sincs rajta semmi kopas.

A probook rendelkezik billentyüzetvilagittasal is? csak mert ez igen

"szövegértelmezés, megint. Az utazóakku kapacitása az alap, a 8 órás üzemidő, dehát mindegyik modernebb 13as gép elmegy ennyit saccperkb."

Lehet en ertek felre valamit, de az alap akkuval elmegy 8 orat, ha az utazo akksit rapattintod 16-ot.

"9 cellás akkumulátorral dell xps em 11.40 percet bírt, intenzív használattal 6 órát,pedig kicsivel több kraft van benne mint ebben a vaioban, megnéznéd?"

ebben a gepben 6 cellas van, akkor ne 9-eshez merd mar, 9-essel ez is elmenne 10 felett

"1 akksira nézve megint max átlag 8 órát jelent ami ilyen gépnél nem kiemelkedő"

tenyleg nem, bar 6 cellastol nem rossz, amugy akkor mi volt a problemad az akkuval?

amugy meg mindig nem ertem mi a problemad, ez a gep egyertelmüen nem neked keszült, egyszerüen nem kell megvenni, persze ha jol esik kritizald, csak ne ilyen mellebeszeles szintu megmagyarazasokkal, ennek igy semmi ertelme

Drughi: igen, van rajta billzet vilagitas

[ Szerkesztve ]

(#19) Kobe válasza audi100td (#18) üzenetére


Kobe
veterán

"nagy akkuval a 15 colos 2x erősebb gépem is bírja eddig, pedig feleennyibe sem került a gyári akksi újonnan hozzá"
tehat 16 oraig?

a fentit te írtad. Erre nem vágom honnan szedted, hogy ez a gép 1 db akkumulátorral eldöcög 16 órát, mert nem így van, a cikkből világosan kiderül, hogy 2 db akksi képes akár 16 órán át kiszolgálni, tehát érdemes inkább 8 órával számolni, ami egy 13 colos SB géptől nem számít extra teljesítménynek.
És igen, a 15 colos xps-em is bírja 8 órát, sőt többet, igaz, 9 cellás akksival, de ha azt nézem, hogy cserébe az erősebb hardverek, nagyobb fullHd kijelző viszi el a 3 plusz cella teljesítményét, nem is olyan rossz felár érte.

Btw,a sonyk utolsó 3 szériáját szinte maradéktalanul végigtapogattam - így ezt is , mert asszonynak keresek 13as gépet fehérben, de a közelebbi találkozások után lemondtam róla, mint a sonyról általában. Az olcsóbb verziók nem érik meg, ez meg már nem éri meg, valahogy épkézláb középutat nem tudnak gyártani szerintem.

Azt nem mondtam, hogy ez rossz gép, csak azt hogy kvára túlárazták. 260 ért kiröhögöm őket max, szerintem 180-ért reális lenne de többért nem

(#20) audi100td válasza Kobe (#19) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem elbeszeltünk egymas mellett, a 16 orat termesztesen en sem az alap akkuval gondoltam, hanem az utazoval együtt.

"És igen, a 15 colos xps-em is bírja 8 órát, sőt többet, igaz, 9 cellás akksival, de ha azt nézem, hogy cserébe az erősebb hardverek, nagyobb fullHd kijelző viszi el a 3 plusz cella teljesítményét, nem is olyan rossz felár érte."

Ha azt vesszük, hogy viszont a gep joforman hordozhatatlan, akkor mar nem hangzik ilyen jol ez a dolog, itt több minden közrejatszik, az mas kerdes, hogy nagy reszet figyelmen kivül hagyod, mert nem a te igenyeidröl van szo, aki viszont egy ultrahordozhato gepet keres, annak biztos vagyok benne, hogy nem rossz valasztas ez a sony.

Most akkor ez a tipus volt a kezedben vagy nem? Nekem nem ugy tünik, pont a müanyag boritas miatt rinyaltal, közben a billzet körül ez is aluval van ellatva. En a korabbi sonykat nem ismerem, ezt viszont neztem boltban es korrektnek tünt, egyaltalan nem keltett gagyi benyomast.

"Azt nem mondtam, hogy ez rossz gép, csak azt hogy kvára túlárazták. 260 ért kiröhögöm őket max, szerintem 180-ért reális lenne de többért nem"

Hm, akkor kerlek mutass egy gepet ami tenyleg minden tekintetben hozza azt amit ez a sony es olcsobb (vilagito billzet, ultravekony, max 1,7kg, al-mg szerkezet, dokkolhato, utazo akku lehetösege, matt kijelzö, 2 ev garancia).

Az altalad linkelt probook amugy az araert tenyleg egy nagyon jo gep, de nem ebben a kategoriaban jatszik, hanem eggyel alatta, igy nincs ertelme vele hasonlitgatni. Ez kb. olyan, mint ha mondjuk igy hasonlitgatnal es irnad, hogy nem eri meg a dragabb: Dell Vostro vs Latitude, HP Probook vs EliteBook, ThinkPad Edge, SL vs ThinkPad T,X,W. Ar/ertek aranyban nyilvan mindig az olcsobb szeriak a nyerök, de nem ez az egyetlen meghatarozo tenyezö laptop vasarlaskor. Pl. en is vehettem volna, uj probook-ot 160-ert, de inkabb ugyanennyiert hasznalt ThinkPad X200s-t valasztottam, nem veleltlenül, te nyilvan nem igy döntöttel volna, de masok az igenyeink.

[ Szerkesztve ]

(#21) ro_bert17 válasza Kobe (#16) üzenetére


ro_bert17
őstag

"de szerntem a sonyk az egyik leggyengébb minőségű műanyagból készülnek, kopog, vékony, olyan mintha festékhiányos lenne, azt árulják jóáron "opálosított" featureként"
Lehet hogy a mostani szériák alja ilyen. Sőt szinte biztos. De a régebbi szériák közt van olyan, hogy napi használat, hurcibálás után is szinte újnak néz ki közel 3 év után is.

(#22) Kobe válasza audi100td (#20) üzenetére


Kobe
veterán

a sony szalonban láttam ezt a darabot is. Leírtam, nem egy rossz gép, de én ennyit nem adnék érte, mert valahogy nem igazán sikerült belőni a szegmenst így szerintem kevés ár-érték arányt szolgáltat, szerintem valahogy pont rosszul keverték a biznisz és consumer gépek tulajdonságait, ami miatt az ember többször is emggondolja, hogy X pénzér ez, vagy kicsivel többér hardcore business gép, vagy jóval kevesebbért consumer.
A többi sony meg egész egyszerűen nem jött be, a felépítése, és a műanyag miatt amit használnak pár széria óta (nekem speciel a hátamon futkos a hideg tőle)

Az egésznek épp az a lényege, hogy persze többet tud mutatni ez a gép, mint egy probook, de azok közül a featuerok közül sajnos egyik sem olyan, ami nélkül ne lehetne élni, vagy éppenséggel megérné a 100-110 ezer difit. Azért 100 ezer forint kvasok pár világító ledért, egy gyenge dedikált VGA-ért, és 30 dekáért. A dokkoló megfontolandó, de 110 ből nemhogy dokkolóaljzatot kapok, hanem 24es fullHD monitort és dokkolót, nem csak egy aljzatot.....

btw a hordozhatóság tényleg előny, bár nekem a 15 ös cipelése sem jelent gondot mert van egy kényelmes táskám hozzá, de éppen ezért használok multimédiára mást, melóra mást, és hogy teljes legyen a kép, szeretném egy 13 colos utazógéppel lefedni a teljes spektrumot, ezért csalódás ez a gép, mert megint nem azt adják, amit én keresek, sokadszorra. Eredetileg az lett volna a terv hogy15ös xps multimédiára itthon,14 es latitude melóra, és egy 13as vonatra, utazásra, ezért vártam már, hogy a sony vagy samsung előrukkol egy racionális, korrekten árazott 13-assal, de úgy tűnik az még odébb van

ro_bert: ez pontosan így van, a kb 3 évvel ezelőtti sonyk még kurvajó masinák voltak, nem kellett vadászni a jó szériákat, egyszerűen mindegyik koherens minőséggel rendelkezett, a mostaniaknál sajnos nem így van. Főleg ha a kakaduzöld kobramintás műanyagcsodára gondolok.....

[ Szerkesztve ]

(#23) ro_bert17 válasza Kobe (#22) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nos a kakaduzöld masinát biztosan nem Neked szánták. Viszont ismerek olyat, aki imádja a hupikék vaio-ját. Így nem is érdemes erről többet beszélni.
Viszont az előző szériák szerintem jó gépeit figyelembe véve - attól függetlenül hogy pl. ezzel az új S szériával nekem konkértan nincs tapasztalásom - nekem tetszetős gép még ennyiért is. Biztos sznobság, de szerintem valakinek megéri azt a plusz 50k-t, hogy a vonaton ne 4 ugyan olyan, vagy TP, vagy Latitude üljön vele szemben, miközben egy vékony, normálisan hordozható, elég jó telejesítményű gép van az ölében, normális akkus üzemidővel.

(#24) Drughi válasza ro_bert17 (#23) üzenetére


Drughi
addikt

Én pl nem azért fizetnék +50ezret, hogy ne ugyanolyan gépet lássak a szomszédban, hanem, mert egy számomra igen tetszetős dizájnt sikerült összehozni.
Mindemellett egy masszív, jól összerakott, jól használható gépet ismertem meg benne.

A macbook pro-t sem azért vettem, mert virítani akartam az almával. Hanem ezt találtam a számomra legideálisabbnak. Most a 350ezres almát elcserélném erre a 260ezres sonyr-ra. legalábbis, ha most vennék gépet, ez lenne a befutó.

(#25) ro_bert17 válasza Drughi (#24) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hidd el én sem másnak veszem a gépem, de van akinél ez szempont.
Én kicsit drágának tartom, de abszplút szimpatikusnak találom ettől függetlenül. Sok olyan tulajdonsága van, mint egy laptopnak. :)

(#26) Drughi válasza ro_bert17 (#25) üzenetére


Drughi
addikt

Én se az olcsósága miatt kedvelem a macbookot. Szóval ebből a szempontból ez a Sony S széria igencsak nagyot lépett előre nálam.
Az más kérdés, hogy mielőtt én Macbookot vettem, előtte 1hétig használhattam egyet, így tudtam mire képes, milyen használni. lehet bármilyen szép és jó ez a Sony, ha nekem nem esik kézre és nem jó használni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.