Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) audi100td


audi100td
nagyúr

örömmel hallom, jelenleg az előző széria 750-esét koptatom nagy megelégedéssel :R

(#2) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Az 1T-hez kell külön táp vagy elég neki az USB?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#3) radi8tor válasza audi100td (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ted_Beneky: nem kell semmilyen extra táp. Ugyanannyi az áramfelvétele.

És váltasz erre majd?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4) Ted_Beneky válasza radi8tor (#3) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5) audi100td válasza radi8tor (#3) üzenetére


audi100td
nagyúr

valószínűleg igen, mert kellene a nagyobb tárhely, de ez leginkább az árától függ, illetve hogy be tudom-e szerezni, itthon nem igen kapni toshiba-t, ezt is külföldön vettem

samsung lenne még, meg is lehet már vásárolni, de annyira nem vagyok oda a márkáért notebook vonalon

[ Szerkesztve ]

(#6) SirRasor


SirRasor
őstag

Valaki mondja már meg nekem, hogy a 2,5"-esek nagy része (vagy talán mindegyik?) miért nem 7200-al pörögnek? És az új 3,5"-esek? Egyre több a fos lassú 5400-es. Miért? Még jobban lehessen érezni a különbséget HDD és SSD között?

Make Love not war!

(#7) radi8tor válasza audi100td (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Notebookban SSD-előtt WD Black-et szerettem (sebessége miatt)

SirRasor: több ok miatt: fogyasztás, zaj, rezonancia, hőtermelés. Elég indokot soroltam fel 5400 RPM mellett?
Akinek tényleg sebesség kell az vegyen SSD-t. Notebookban viszont fennáll a másodlagos HDD hiánya. Ha tényleg SSD-t veszel, akkor csak nagyot érdemes Notebookba tenni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8) SirRasor válasza radi8tor (#7) üzenetére


SirRasor
őstag

Részben igazad van. Részben. Ha teljesítmény kell, de nem annyi, akkor elég lenne egy 7200-es HDD, ami mérföldekkel megbízhatóbb, mint az SSD. Melegedés? Az a tányérok számától erősen függ. 7200-es 1 terás 3,5"-ös 2 tányéros átlag hőmérséklete 30-32 C° Fogyasztás? Nem hiszem, hogy az a +RPM sokat számítana. SSD meg kifejezetten többet kajál egy 2,5"-öshöz képest. Rezonancia az mondjuk lenne, de 1-2 tányér esetén az se vész, pláne ilyen méretben, tehát szerintem igenis lenne létjogosultsága józan érvekkel.

Make Love not war!

(#9) Angel1981 válasza Ted_Beneky (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem a kapacitás dönti el az áramfelvételt, hanem a tányérok száma, és a fordulatszám.
A 2,5"-os külső merevlemezeknél elég az USB, legyen szó bármelyikről.

(#10) audi100td válasza radi8tor (#7) üzenetére


audi100td
nagyúr

750-es WD Black nekem is volt, csak kicsit túl zajos a magas fordulatszám miatt, gondolok itt első sorban a rezonanciára, ami további zajokat idéz elő, nálam ez kizáró ok, meg az az igazság, hogy szintetikus teszteken és nagy fájlok mozgatását leszámítva nem igen van érezhető különbség 5400 és 7200 között, csak az SSD hoz jelentős sebességnövekedést.

amúgy komolyabb gépeknél nem okoz gondot 2. HDD beszerelése az optika helyére (pl. MacBook Pro, ThinkPad T, W, R, Z széria, EliteBook,...)

Angel1981: ez igaz, de nem árt egy y-kábel, gyakran vannak az usb-vel problémák, nem pörög fel a vinyó, crc hibák, stb

[ Szerkesztve ]

(#11) M@cika válasza SirRasor (#8) üzenetére


M@cika
őstag

."..HDD, ami mérföldekkel megbízhatóbb, mint az SSD."

Buta medve aszitte az SSD a megbízhatóbb. :-)
[HDD vs. SSD]

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) blueMerle válasza audi100td (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

amúgy komolyabb gépeknél nem okoz gondot 2. HDD beszerelése az optika helyére

Nem kell ahhoz komolyabb gép, tul. képp bármilyen újabb notiba bele lehet pakolni kerettel :)

(#13) radi8tor válasza SirRasor (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor ezt meg is írhatod a HDD gyártó cégeknek. Talán az ő válaszukat elfogadod. (kizártnak tartom)

⭐ Stella

(#14) GeoPhoto válasza SirRasor (#6) üzenetére


GeoPhoto
tag

Az átviteli sebességben simán verik az előző generációs 7200-eseket, az elérési időben persze nem. Mivel azonban a RAM majdnem 2 nagyságrenddel gyorsabb, és az elérésben meg 3-al ezért inkább több ram kell a gépbe akkor nem a vinyó lesz a szűk keresztmetszet. Ha már onnan kell folyamatosan tölteni akkor úgyis megette a fene :)

(#15) SirRasor válasza M@cika (#11) üzenetére


SirRasor
őstag

Bocs, de ezzel a linkkel ki lehet törölni, mert feltételezés a lényegi része. Minél öregebb valami, annál valószínűbb, hogy meghibásodik, és a diagramon (kapásból csak 1 db MLC-s SSD van, azért megnézném, hogy SLC, ami kb aranyárban van, mennyi otthoni usernek van) 2 évet mutatnak, ami lócsöcs. HDD-ből hánymilliót is adtak már el? És SSD-ből? Itt jön a következő dolog: minél többet gyártanak valamiből, annál több lesz a hibás az oda nem figyelés miatt. Az a made in világvégén helyen (sőt, bocs, assembled in tökömtudja hol, mert lehet, hogy az alkatrészekkel nincs is gond, de akár az összeszerelést is el lehet b*szni) megnézném, hogy mennyire precízek. És akkor még nem is beszéltem a sok idióta felhasználóról, akik jóformán MEGSÜTIK a HDD-ket a szaunákat megszégyenítő körülményeikkel, aztán meg csodálkoznak, hogy "Jaj, tönkrement 2 év után, biztos fos ez a WD vagy Samsung, pedig én aaaaannyira vigyáztam rá" :W :C

Szóval nem. Nézz be picit a nagy SSD topicba. Vannak ott olyan emberek, akik árulnak SSD-t, és majd ők mesélnek, hogy mennyire sok megy tönkre. Picit riasztó az arány. Jelenleg az az elfogadott eljárás 2x nm-es chipekkel felszereltnél, hogy SEMMI FONTOS ADAT NE LEGYEN RAJTA. Ezek után ez a tomshardwares teszt még sántít is szerintem, mert az eddigi utánajárások és utánaolvasások alapján nem fedi a valóságot. A felmérésekről meg annyit, ami Winston Churchill is mondott: "Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam." Pl: Google felmérés? Már bocs, de mi köze a googlenak a HDD gyártáshoz? Max olyat tudnak, hogy kigyűjtik melyik témában mennyi találat volt. És ezzel mire jutnak? Egy torz stathoz.

radi8tor1 ne legyél már ilyen naiv. Magasan tesznek a HDD gyártók, hogy neked vagy nekem mi lenne a jó. A profitra mennek, nem újkeletű dolog ez. Pl: Samsung HDD->SSD piac. Többiek még bealudtak :D

GeoPhoto persze, de az újabb generációs 7200-eseket már nem. Sőt, mintha a vibrálás is minimális lenne már ezeknél, de ebben nem vagyok biztos. Viszont a több memó nem feltétlen váltja ki a dolgokat. Elméletben én is azt hittem, hogy nem számít annyit, de gyakorlatban próbáltam sokféle 3-4 giga memós laptopokat, és mindegyiknél ugyanazt a *hátrányt* tapasztaltam: bármit csinálnék, kerregnek mint állat.

De tény, hogy nem is kell ezzel foglalkozni, mert aki brutális sebességet akar, az úgyis SSD-t rak bele. Csak pusztán felvetettem, hogy a sok 5400-as helyett lehetne 7200-asokat is gyártani, mert nem lenne sokkal megerőltetőbb a vállalatoknak.

Make Love not war!

(#16) GeoPhoto válasza SirRasor (#15) üzenetére


GeoPhoto
tag

Nem azt mondom, hogy nem lenne jó egy 7200-es sebessége, de teljesen jól elvagyok az 5400-essel a kicsi szubnotimban. Igaz ebben 4GB ram van, és gyakorlatilag csak hotfixek esetén van reboot, a többi időben sleep vagy hibernálás és nem érzek nagy lassulást, mert minden nekem kellő program nyitva van. Ha meg mondjuk számításigényes fotókonvertálás van ott meg a procin több múlik.

Dióhéjban: értem én, hogy jobb a 7200-es sebessége, de a plusz precizitás meg az általában kevesebb tárhely miatt nem éri meg a gyártóknak, mivel mindenki a méretet nézi.

(#17) .mf válasza SirRasor (#8) üzenetére


.mf
veterán

Én viszont veled ellentétben azt látom, hogy mostanában egyre több noti van alapból, vagy opcionálisan 5400-as helyett 7200-assal szerelve, míg egy-két évvel ezelőtt alapból nagyon ritka volt, de még opcionálisként is; s utóbb árban is egyre közelebb vannak már a 7200-asok az 5400-asokhoz.

"Fogyasztás? Nem hiszem, hogy az a +RPM sokat számítana."

Szerintem nem ártana teszteket is olvasni (javaslom storagereview oldalt). Megnéztem az első kezembe akadó 2,5" kéttányéros 5400 és 7200-as lemezt, idle 0,58 vs 0,95W, terhelésnél min 0,23 - max 0,83W különbség. Egy tényleg akkus üzemidőre és hordozhatóságra kihegyezett notinál, ahhol a teljes gép idle fogyasztása 10W alatt van, minden tizedwatt számít.

Másrészt: notiknál a HDD hűtése kifejezetten rossz (sőt, néha még a hőelvezetés annyira gyenge, hogy saját hőjük is bennragad, és a proci is fűti őket), így ettől a kis különbségtől is sokkal jobban felhevülnek.

"Minél öregebb valami, annál valószínűbb, hogy meghibásodik,"

Újabb tévedés, a mostani HDD-knél fiatalkorukban nagy a meghibásodási arány; amelyik lemez már kibírt pár hónap közepes-intenzív terhelést, az jó eséllyel már elmegy több (3-4-5-6) évig is. Mondhatni magas a csecsemőhalandóság.

"minél többet gyártanak valamiből, annál több lesz a hibás az oda nem figyelés miatt. Az a made in világvégén helyen (sőt, bocs, assembled in tökömtudja hol, mert lehet, hogy az alkatrészekkel nincs is gond, de akár az összeszerelést is el lehet b*szni) megnézném, hogy mennyire precízek."

A robotok szerintem Tökömtudjaholiában is robotok. Géppel rakják ezeket össze.

"Pl: Google felmérés? Már bocs, de mi köze a googlenak a HDD gyártáshoz? Max olyat tudnak, hogy kigyűjtik melyik témában mennyi találat volt. És ezzel mire jutnak? Egy torz stathoz."

Az arroganciád csak a hozzá-nem-értésed múlja felül, már bocs. A keresésekhez ugyan sok "RAMfalakat" használnak, de az adatok tárolásához (weboldal tárolt snapshotja, vagy Gmail, stb más szolgáltatásuk) HDD-ket, s arról voltak híresek, hogy SAS/SCSI array-ek helyett sima SATA lemezekből használtak, sokat, sokfélét és sokféleképp. Erről készítettek egy saját belső statisztikát, felmérést, amit végül publikáltak is. A tanulság az volt, hogy a lemezek elhalálozása sokkal kevésbé függ a kortól és hőmérséklettől, mint attól, hogy egyes lemez-szériákba tartoztak-e (azaz: vannnak a gyártóknak kevésbé sikerült, kevésbé megbízható szériái), valamint hogy az első pár hónap intenzív használatot túlélték-e.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) audi100td válasza blueMerle (#12) üzenetére


audi100td
nagyúr

oké, akkor a gagyikba is be lehet rakni :))

(#19) audi100td válasza SirRasor (#15) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megsúgom, hogy a WD, Hitachi és Seagate is gyárt 2 tányéros 7200-as vinyót, jelenleg náluk 750GB még a legnagyobb kapacitás, amikor áttérnek 1TB-ra nyilván ugyanúgy kihozzák a 7200-as változatokat is. A Toshiba az előző szériában is csak 5400-as vinyót kínált 750GB tárhellyel.

Egyáltalán mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#20) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Azt hiszem az első bekezdésben a TÉNYÉR az tányér akart lenni!

Egyébként szerintem az 5400 is teljesen megfelelő. Most komolyan, átlagos használatnál ki veszi észre hogy 5400-t vagy 7200-t pörög a vinyó?

(#21) MrCsiT válasza imisomogyi (#20) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nézd meg egyszer, hogy milyen gyorsan boot-ol a laptopod, és hogyan indulnak az alkalmazások egy 5400-as és egy 7200-as hdd-vel, és akkor legközelebb már nem teszed fel ezt a kérdést :)

Toshiba 5400 rpm-et cseréltem a Hitachi Z7K320 vinyóra, és sokkal gyorsabb lett a laptop. Kb. 1/3 idővel hamarabb ott a Win asztal, gyorsabban indulnak a programok. (más nem változott, a laptopban egy i3-330 proci van 3 GB rammal. )

Most megy majd a héten a laptopba Kingston SSD, mert már egy 100/70-es sebességű SSD is lelépte a notivinyót sebességben, csak annyival nem volt gyorsabb, mint szerettem volna, így most megy majd bele egy 96GB-s Kingston SSD (SVP100S2/96G) , aminél már formázás + TRIM 20% után is marad 70 GB szabad hely, ami netezéshez bőven jó.

..persze, ha indítás után főz az ember egy kávét, akkor valóban nem érzi, hogy gyorsabb :DDD

8-as hsz-re :
"SSD meg kifejezetten többet kajál egy 2,5"-öshöz képest" - mutass kérlek 1 ! Noti HDD-t , ami kevesebbet fogyaszt ennél :) :F :U

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22) imisomogyi válasza MrCsiT (#21) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Megnyertél4 De könnyen beszélek, mert 7200-t használok most is:).

(#23) imisomogyi válasza MrCsiT (#21) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

De szerinted boot időben egy SSD mennyit jelent?

(#24) audi100td válasza MrCsiT (#21) üzenetére


audi100td
nagyúr

na, ez is jó nagy hülyeség volt, ha lecserélsz egy 3-4 éves vinyót persze, hogy gyorsabb az új, de nem azért mert 7200-as, hanem jóval nagyobb az adatsűrűsége, ha előveszel egy pár éves 7200-as vinyót és összehasonlítod egy mostani 5400-assal egyértelműen az utóbbi lesz gyorsabb

(#25) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Mindenképp az SSD-é a jövő,már csak a kapacitás miatt is,1-2TB,lassan nem lesz elég senkinek,és a hdd-nek azért vannak korlátai,míg ha elég olcsó lesz az előállítása,ugyanakkora térbeli helyen,mondjuk egy noti vinyó méretében talán 3-4 TB is elférne,persze lehet hogy rosszul gondolom,de a fejlődésben valami hasonló következik talán...Amúgy én ssd-re váltottam egy éve csak a rendszert tartom rajta,mellette már 5TB tárolóm is lassan kevés lesz.Az ssd-vel elégedett vagyok sokat dobott a gyorsaságon,viszont produkál meghökkentő dolgokat,ezért a mostani tapasztalataimmal nem venném meg egyenlőre,legalábbis amíg nem lesz kiforrottabb a technológia.

Wasabi...

(#26) SirRasor válasza .mf (#17) üzenetére


SirRasor
őstag

Csak idézni tudom magam. Ha eléd raknak valamit, ami picit gondolkozva is hülyeségnek tűnik, akkor gratulálok, ha elfogadod igaznak csak azért, mert egy nagyobb cég adta hozzá a nevét.

Az 5400-7200 mw-ban én kérek elnézést, az csak feltételezés volt :D

Szóval lehet arrogáns vagyok, mint Rodney az SG Atlantisból, de legalább nem dőlök be a sok marhaságnak.

Amúgy meg a HDD-ket gépek rakják össze, de szerinted a gépeket az atyaúristen állítja be? Istenem..

Make Love not war!

(#27) SirRasor válasza MrCsiT (#21) üzenetére


SirRasor
őstag

A gyakorlatban tényleg többet esznek. Van zsák teszt, nézz guglit. Amúgy nekem is ilyen van :DDD

Kronos3000 5 TB-on mit tárolsz, ami annyira nélkülözhetetlen? Most komolyan érdekel. Magamból indulok ki: vannak fontos cuccaim, dokumentumok, zenék stb, amiket rendszeresen használok, esetleg 1-2 játék, ez mind MAX 200 GB. Filmek? Amit letöltök, azt megnézem, és aztán letörlöm. Semmi értelme megtartani, mert ha kell, pillantok alatt le tudom szedni. 1 terás samun most van kb 600 giga szabad hely, és a jelenlegi felhasználás mellett nem látom értelmét nagyobb beszerzésének, szóval komolyan érdekel, hogy mások vajon miket tárolnak, amihez olyan brutálisan sok hely kell és elengedhetetlen a mindennapi élethez.

Make Love not war!

(#28) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Akkor nyilván az 500GB-os egy lemezes,mert az fincsi, alig melegszik....elvileg :)

...

(#29) Alchemist válasza SirRasor (#27) üzenetére


Alchemist
addikt

mint Rodney az SG Atlantisból

Kérsz citromot, Meredith? :DD

Amit letöltök, azt megnézem, és aztán letörlöm.

Ez mondjuk a legtöbb tucatfilmre jogos...

Semmi értelme megtartani, mert ha kell, pillantok alatt le tudom szedni.

Ha egyáltalán fönn marad az a film, akkor sem jön le fél percen belül.
A sok HD-s kedvenc viszont eszi a tárat rendesen... és valószínű, hogy kapacitásban is az SSD-é a jövő (majd valamikor, remélhetőleg megfizethető áron), de ez nem a jelenlegi flash alapú technológia lesz.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) Angel1981 válasza audi100td (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, bocsánat, ez lemaradt! :K

(#31) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, ha jó áron kínálják majd, jelenleg 5400-as Seagate Momentus 320 pörög a notiban(HP G62), és elég jól dolgozik, nem mellesleg hihetetlen halkan :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Cs_Laci válasza SirRasor (#15) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Pl: Google felmérés? Már bocs, de mi köze a googlenak a HDD gyártáshoz?

Gratula... A Google jelenleg a világ legnagyobb HDD felhasználója. YouTube, Docs, Gmal, Search etc...

A legtöbb szerverükben konzumer terméket használnak. Rakd össze. Ha valakinek van megbízható meghibásodási statisztikája, akkor az a google.

(#33) GeoPhoto válasza SirRasor (#27) üzenetére


GeoPhoto
tag

Nekem mondjuk megvan 6 évre visszamenőleg az összes saját fotó és videó, csak az több mint 400GB! Mondjuk 5 tera soknak tűnik, de nem tartom elképzelhetetlennek megtölteni még saját adattal sem, ha valaki profi fotós vagy ilyesmi az évi több száz gigát is termelhet, a videóról meg már ne is beszéljünk.

(#34) kerelo


kerelo
senior tag

2.5-ben 1 tera.nem semmi

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#35) audi100td válasza kerelo (#34) üzenetére


audi100td
nagyúr

volt eddig is, csak nem normál vastagságban, hanem 12,5mm-en

(#36) Alchemist válasza GeoPhoto (#33) üzenetére


Alchemist
addikt

Jogos amit írsz, mert pl. a nyomdász-fotós barátom asztala tele volt 500 gigás kisvinyókkal... :) és elmondta, hogy mindegyik elég szépen meg van töltve.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) SirRasor válasza Cs_Laci (#32) üzenetére


SirRasor
őstag

És ha van, aki szabadon manipulálhatja, akkor az is a Google.

GeoPhoto mondjuk erre nem is gondoltam. Tényleg, amióta nem csak képeket, hanem videókat is készítek a fényképezővel, a képek mappának (valamiért ide teszem a videókat is praktikusság miatt) tized annyi idő alatt megnégyszereződött az elfoglalt helye. Bár a fényképek is olyanok, hogy brutális felbontást készít már a fényképező, de szeretem letömöríteni 1920x1080-as felbontásra. Bőven elég ahhoz, hogy majd egyszer nézegessem, és így fél megánál ritkán lesz nagyobb egy kép.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#38) Alchemist válasza SirRasor (#37) üzenetére


Alchemist
addikt

de szeretem letömöríteni 1920x1080-as felbontásra

Képernyős nézegetéshez ez valóban ideális... viszont az említett fotós barátom a 20 MP feletti eredetiket is megőrzi, mert jópár képe papírra is kerül (pl. kiállítás, poszter).
Bár ez nem jellemző az átlag fotósra... viszont a HD-s házi videózás terjedésével mindenképpen nőni fog a kapacitás igény.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) Graphics válasza GeoPhoto (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Simán megtölthető, én például Photoshop fájlokkal dolgozom ,amik nagy felbontás esetén 200-300 MB-os fájlokat eredményez, szóval gyorsan megszalad a szükséges tárhely

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) .mf válasza SirRasor (#26) üzenetére


.mf
veterán

Milyen marhaság volt a postomban, ami egy picit gondolkodva is hülyeségnek tűnik, kérem áruld már el :U
A postod viszont mehetne simán a "nókomment" kategóriába, miszter "nekem csakazértis igazam van!".

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) Cs_Laci válasza SirRasor (#37) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

És ha van, aki szabadon manipulálhatja, akkor az is a Google.

Hogy ez hogy jött ide, azt meg azért végképp nem tudom. A linkelt felmérés meglehetősen sok datacenter anonim adatait vetette össze, ennyi erővel maga a cikk is manipulált.

De a Nagy SSD topik persze nem, mert oda is csak akkor ir valaki, ha lerohad az SSD-je. De ennyi erővel a vinyó topikok is erről szólnak.

(#42) SirRasor válasza .mf (#40) üzenetére


SirRasor
őstag

Pontosan :DD és ne szólítsatok Meredithnek!! :))

Amúgy nem tudom, akkor rossz volt a kedvem. Olyankor máshogy látom a világot. Majd délután visszaolvasom mire is írtam.

Cs_Laci nyilván a nagy SSD topic se tökéletes, de ha végigolvasod az egészet, akkor sok független ember hozzáállását, rálátását, tapasztalatát megismered, és így szerintem jobb képet lehet kapni az egészről, mintha csak egy oldalról vizsgálnánk a dolgokat. Ezek alapján lehet mondani olyat is, hogy régebbi SandForce vezérlős SSD-ket nem ajánlott venni, de biztos vagyok benne, hogy sok olyan is van, aminek semmi baja, de legalább utána már tudatában vagyok annak, hogy se ez se az se amaz alapján nem célszerű ilyet meg olyat venni. Ezért jó a fórum. Sok ember, sok hsz, sok megvilágítási szöge ugyanannak.

Make Love not war!

(#43) Sanya válasza MrCsiT (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Idle Power Consumption: Less than 80mW

írás/olvasáskor mennyi?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44) Cs_Laci válasza SirRasor (#42) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Egy fórumba legtöbbször akkor ir az ember ha valami baja van. Nem általános, de előbb irsz bele egy ilyenbe ha valamivel nem vagy elégedett, mintha minden flottul megy.

A nagy SSD topiknak van 20K hozzászólása amit pár száz user irt. Egyrész mire azt végigolvasod, megöregedtél. És minden, csak nem összemérhető. Max az SSD-ket lehet egymás közt valahogy rangsorolni vele. De hogy azt nem lehet belőle leszűrni, hogy jobb vagy rosszabb a vinyónál az SSD az biztos.

Ellenben egyetlen google datacenterben van uszkve 120K vinyó. Már ezzel önmagában elég durva statisztikát lehet csinálni. De több datacenter van. Szóval arra hivatkozni, hogy a nagy SSD topik mennyivel megbizhatóbb mint a google egy statisztikája, nem túl realisztikus...

[ Szerkesztve ]

(#45) SirRasor válasza Cs_Laci (#44) üzenetére


SirRasor
őstag

Googleben keresve elég sok információt össze lehet kukázni. Azok, akik a nagy SSD fórumban vannak, elég rendesen utánaolvastak mindennek, és úgy osztják meg az infókat. Én végigolvastam az egészet, tehát tudom :D

A googleset meg marhára nem érted. Még1x: Én vagyok google. Van sok HDD-m. Te tudod rólam, hogy van sok HDD-m, ezért fenntartások nélkül elhiszed, amit írok a HDD-k megbízhatóságáról. Ha nem az igazságot írom, azt is simán elhiszed a fentiek miatt. Ééééérted?

.mf a googles felmérésre értettem. Pont, amiről a kollégának is mesélek.

Make Love not war!

(#46) King Unique


King Unique
titán

Na toshiba is beállt új 2,5" 1 TB hdd-k táborába,samsung M8-nál vajon jobb lesz ez... :F
WD,Seagate is léphetne már,v majd a felvásárolt 2 cuccát átcímkézik... :? D

(#47) M@cika válasza SirRasor (#45) üzenetére


M@cika
őstag

Akkor ne is használd a google-t semmire, mert esetleg átvág. :-)))

Nasit a kis fehér medvének!

(#48) audi100td válasza King Unique (#46) üzenetére


audi100td
nagyúr

WD is csendben megjelent egy 9,5mm-es terrás vinyóval: WD10JPVT

[ Szerkesztve ]

(#49) King Unique válasza audi100td (#48) üzenetére


King Unique
titán

Na,lassan mindegyik előrukkol az új 9,5 mmm-essel,azt most melyiké lesz a legjobb,legmegbízhatóbb.... :F WD korábban is megléphette volna ezt,az 1 TB My Passport is nem lenne olyan duci és még gyorsabb is lenne.
Kösz a linket! :R

(#50) audi100td válasza King Unique (#49) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WD már kapható is a Samsung mellett, legalábbis külföldön.

Hogy melyik lesz a legjobb, nem tudom, de ma már nincs olyan jelentős különbség az egyes gyártók közt, zajszintben lehet eltérés, sebességen max szintetikus tesztekben, amúgy nem igen érezni, az viszont feltűnt, hogy a samsung jó formán semmit se gyorsult az előző szériához képest, ami azért eléggé fura. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.