Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

"Wi-Fi-s, külső tárolót is fogad, rengeteg formátumot támogat – mi kel még?"
Pl. a búzacsíra? :P

Tréfát félretéve, jó szoftvertámogatás = gyakori firmware frissítés kéne még az Asus részéről, mert a korábbiakkal kapcsolatban bőven lehet kesergő tulajdonosokat hallani a neten.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Ékezetes betűket támogatja?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Azért egy 3.0-s USB csatit is rátolhattak volna... :(((

Alléz Olympique de Marseille!

(#4) erdoke válasza yakuza.tora (#3) üzenetére


erdoke
titán

Minek, ha a slave módot nem támogatja?

A legjobb aláírás a héten

(#5) Egon válasza erdoke (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ott a pont. Ugyanezt akartam megírni, csak éppen - mint érintett - kevésbé cizellált, mondhatni keresetlen stílusban...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) próbakocka


próbakocka
senior tag

Dvb-t tuner, felvétel, és android támogatás. Az új Ellion T1 mindezt is tudja... érdemes lenne megnézni.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#7) Egon válasza próbakocka (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Dvb-c tuner, és felvétel funció. Ez kellene nekem is...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) erdoke válasza próbakocka (#6) üzenetére


erdoke
titán

Mit kell pont az Androidon támogatni? Egy normális lejátszó progi kell, ami UPnP-s média szervert kezel, és egy ilyet tudó média lejátszó. Nagyobb gyártóknak vannak mobil OS-re progijai, pl. a WD-nek iOS-re.
DVB-T tuner van a TV-ben, és a normálisabbak fel is tudnak venni USB-s HDD-re. Ha mégse, pár órán belül szinte minden népszerűbb TV-műsor tölthető netről...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9) patex1983


patex1983
őstag

Tetszetős. Ha a 20-25ezer Ft-ból inkább a 20-hoz lesz közelebb, még jó vételnek is számíthatna

X

(#10) próbakocka válasza erdoke (#8) üzenetére


próbakocka
senior tag

Most komolyan azert hivjak smart akarminek mert javitottak a sajat IMS-ükön, és megoldottak a dlna kompatibilitast? Ez igy eleg kevés.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#11) erdoke válasza próbakocka (#10) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértek, de nagyon úgy tűnik, hogy ez van. Ettől függetlenül a probléma viszonylag egyszerűen áthidalható, szerintem nem különösebben fontos egy média lejátszónál.

A legjobb aláírás a héten

(#12) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

"Wi-Fi-s, külső tárolót is fogad, rengeteg formátumot támogat – mi kel még?"
Csúnya helyesírási hiba a végén!!!! ;]

Bocsi, hogy ideírom, de "végre" bele tudok kötni valamibe... :D

[ Szerkesztve ]

(#13) gabor85 válasza lovilovi01 (#12) üzenetére


gabor85
őstag

te csak ne kötekedj, újonc :D ;]

(#14) lovilovi01 válasza gabor85 (#13) üzenetére


lovilovi01
csendes tag

Csak egy picit... :DD

[ Szerkesztve ]

(#15) nicu71


nicu71
addikt

majd egy teszt után kiderül,mennyire futotta!de nekem tetszik :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16) Warter


Warter
őstag

Nincs benne vinyó az usb slave tök felesleges. Az usb3-nak se látom sok értelmét. Ráadásul ez egy low budget player, senki ne várjon fullos dolgokat. Viszont furcsálom, hogy még mindig nincs se APE, se animált gif támogatás. Ja és gyanitom, hogy a firmware ugyanaz a szemét lesz, mint ami korábban volt, apró kis csicsával. Kiváncsi leszek, hogy az időjárás meg a youtube végre müködni fog-e rendesen pl. Egyébként magyar nyelv tuti van és az ékezetes karakterrel sincs gondja. Ha esetleg ez valakinek kérdés lenne.

(#17) Bird


Bird
addikt

Parasztvakításnak tökéletes! ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#18) #95590400


#95590400
törölt tag

az asus és a fw support.... ha kihagyom a csúnya szavakat, akkor meg nem mondok semmit.

(#19) Ervin bá


Ervin bá
csendes tag

Lehet, hogy amatőrnek fogtok nevezni, de az AV/OUT-ra hogy kötöm rá a régi SCART/RCA-s CRT tévét?

(#20) Kiflinger válasza #95590400 (#18) üzenetére


Kiflinger
tag

A firmware támogatás leszólásával nem tudok egyet érteni. Fél év alatt négy új firmware-t adtak ki a sima Mini-hez. Engem már kezd is zavarni, állandóan update-elgetnem kell, ha up-to-date akarok lenni. Most kiváncsiságból megnéztem a többit is, átlag egy ~ másfél havonta van új firmware.

(#21) kerelo


kerelo
senior tag

ma már 3.0-s USB nélkül kiadni média lejátszót :W vicc.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#22) Bird válasza #95590400 (#18) üzenetére


Bird
addikt

igen és nem csak ebben a szegmensben... Ott vannak a GPS navik is...Siralmas! :W

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) #95590400 válasza Kiflinger (#20) üzenetére


#95590400
törölt tag

és mi lenne, ha egyszer csinálnák meg? például használhatóan, bugmentesen? jó, nem kell elsőre. elég 3dikra is.
a rútereikben is kb. csak az a jó, h van rájuk custom cucc.

[ Szerkesztve ]

(#24) Jaeger


Jaeger
tag

Már megint a sok Okos Tóbiás... :)
Én azokkal értek egyet, akik tapasztalatból (és nem a levegőbe) beszélnek (szerencsére vannak egy páran)...

Nekem HDP-R1-em van ("ösrégi", a legelső típus a sorozatból), mégis folyamatos hozzá a fw frissítés (a legutóbbi júliusi). Másrészt az fw frissítések nem csak a hibajavításokat tartalmazzák, hanem több esetben újabb funkciókat is (ezt azok kedvéért mondom, akik szerint nem kellene annyi frissítés, ha elsőre tökéletes fw-t csinálnának).
Hálózat, online media tökéletesen működik (időjárás is :) ). Lejátszás mobil DVD lejátszóról + egyéb külső USB-s, eSATA-s eszközről röccenésmentes - beleértve a HD tartalmakat, blu-ray iso-t is - szóval akkor mire is kéne az USB 3.0?
Tökéletes felirat- és ékezetkezelés külső és belső feliratok esetén egyaránt. És folytathatnám...

Más.
"DVB-T tuner van a TV-ben, és a normálisabbak fel is tudnak venni USB-s HDD-re."
Na ez külön tetszett. Persze azoknak, akiknek nincs ilyen TV-jük, ill. ha van is, felvétel közben más csatornát szeretnének nézni, biztosan égnek áll a haja az ilyen megjegyzésektől...

[ Szerkesztve ]

(#25) Egon válasza Jaeger (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is az a típus van, és finoman fogalmazva sem zökkenőmentes a hálózati lejátszás nagyméretű .mkv-k esetében (ezzel többen is küzdenek a topikokban).
Ez csak egy példa a gondokra.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) #95590400 válasza Egon (#25) üzenetére


#95590400
törölt tag

értem. szóval te vagy a helikopter, mindenki más meg szekrény. pl a topikjában is.

(#27) Egon válasza #95590400 (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Gondolom ez mellément... ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) erdoke válasza kerelo (#21) üzenetére


erdoke
titán

Mutatsz egyetlen filmet, aminek kevés a 30 MB/s átviteli sebesség, amit USB 2.0-án az 1,8" Samsung S1-es vinyóm is hoz?

(#24) Jaeger
A tiéd egyetlen vélemény, de ha beleolvasok az Asus Oplay lejátszók fórumaiba akár itt, akár máshol, nagyságrendekkel többen sírnak, mint más típusoknál.
Mutasd a DVB-T tuneres média lejátszókat 25e Ft alatt, kíváncsian várom a hosszú listát. Szerintem sokkal gyakoribb, hogy az újabb TV-k tudnak HDD-re rögzíteni...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#29) Intelligencs válasza Jaeger (#24) üzenetére

Én sem értem a sírást. Gyakorlatilag amióta megjelent hazánkban, azóta van nekem az O!PLay. Kevés olyan műszaki eszközöm volt életem során, amivel ennyire elégedett lettem volna, amit ennyire jó vételnek tartanék. Nekem tökéletesen bevált. Rengeteg filmet megnéztem már rajta, szinte soha nem volt problémám. Ami volt (pl. egy vagy két újabb kódolású mkv-nál nem volt kép, csak hang), azt is megoldotta egy-egy újabb firmware.

Nekem mondjuk semmi olyan elvárásom nincs, hogy youtube-ot játsszon le, meg ilyen úri huncutságok. Nekem csak arra kell, amire vettem, az alapfunkciókra: lejátssza az összes filmemet, mellőzhessem a dvd lejátszómat.

The Amiga, Born a Champion

(#30) Egon válasza Intelligencs (#29) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is pont erre kellett volna. Csakhogy az alapfunkciókra is korlátozottan alkalmas, tekintve a hálózati rész gyengeségét.
Nem normális, hogy egyrészt gond van a 10 GB feletti méretű állományok hálózaton keresztüli lejátszásával (ezt egy csomóan írják), illetve nekem előadta azt egy sima egycédés avi-val is, hogy fix helyen lehalt a lejátszás; érdekes módon egy olyan fájl volt, amit előtte már többször megnéztünk, hiba nélkül (utána nyomtam egy resetet a lejátszón, és egyből megjavult - ez a LOL kategória).
Másrészt ha egynél több, nagyobb méretű állományt próbálok átmásolni a lejátszó felületét használva, a gépemről a playerhez usb-n csatlakoztatott vinyóra, az esetek 40-50%-ában sz*rrá fagy az Asus, és csak a resetre reagál.
Lehet hogy kifogtam egy hibás darabot, csakhogy ezek a hibák elég nehezen reprodukálhatóak, ergo kenhetem a halyamra a garanciát.
Az biztos, hogy soha többet nem veszek Asus lejátszót.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) Intelligencs válasza Egon (#30) üzenetére

Elhiszem, hogy Neked nem jó, lehet, hogy a tiéd tényleg hibás, de az is lehet, hogy ezek a funkciók tényleg nem működnek jól. Mondjuk hálózaton keresztül szoktam lejátszani mkv-t a NAS-omról, nekem nem akad. Amikor faterékhoz megyek, viszek neki filmeket, akkor ott szoktam a lejátszó felületén keresztül fájlokat másolni, ez sem fagyott még le, bár mostanában inkább bedugom a vinyókat az asztali gépébe, és ott másolom át, a sebesség miatt. Ott gyorsabb. AVI-t ritkán szoktam nézni, ilyen hibát sem tapasztaltam még.

Megértem az elkeseredettségedet a készülék legaranciáztathatatlansága miatt, a legrosszabb hiba, ami hol van, hol nincs. Erre csak azt tudom mondani, hogy ilyen esetben - főleg, ha a szerviz már elhajtott, hogy náluk jó -, szoktam róla gondoskodni, hogy visszavonhatatlanul és teljesen rossz legyen az eszköz. Utálom, ha hülyének néznek, vagy megpróbálnak megkárosítani. Márpedig ez annak tekinthető.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#32) #95590400 válasza Egon (#27) üzenetére


#95590400
törölt tag

bocsánat, igen :B eggyel alább.

(#33) Badb0y


Badb0y
addikt

DTS-MA-t vagy Dolby TrueHD-t vajon tud ? Mert az előzőnél beharangozték, de nem lett semmi belőle, mert nem tudta :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#34) xpike


xpike
tag

Sziasztok

segitsetek nekem. szeretnék multimédia lejátszót. 20-40 e huf között. Asus O!play mini plus egész jó teszteredményt kapott...wifi-set szeretnék, hogy okostelefonommal is kommunikáljon

esetleg más FRISS jó ár/értékarányos tipp??

-érdemes belső tárhelyest venni? vagy jó olcsó külső vinyó jobb megoldás? melyik külső vinyó?

-mivel zenelejátszásra nagymértékben használnám, olyat tudnak ezek a médialejátszók, hogy zenét képernyő nélkül lejátszanak?

köszi szépen

(#35) lexter00


lexter00
őstag

Nekem o!play minim van és tökéletes amire vettem és nagyon szeretem FW is jó semmi gond nincs vele nem tudom mit vártok tőle,és ha vki kifog egy hibás darabot ne egyből az asust szidja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.