Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#214) Whiskys válasza ben11 (#199) üzenetére


Whiskys
csendes tag

Hogy tiszta legyen a kép a véleményemről a kezdetektől kezdem.
Első Androidos telefonom egy Galaxy S volt amit kb két évvel ezelőtt loptak el tőlem aztán úgy adta az élet, hogy kipróbáltam egy windows phone 7.5-ös Omnia 7-et ami megtetszett. Azóta azt használtam majdnem maximális elégedettséggel, amíg be nem húzott engem is a kínai telefonos életérzés és hogy újra meglessem mit tud az Android. :)

Anyaghasználat:
- Első fogásra kicsit csalódás volt az Omnia 7 után kézbe fogni. Először zavart a külön kapcitív gombok hiánya, meg kis szorításra nyekergett is a telefon, szerencsére ezt már egyre kevesebbet teszi.

Kijelző:
- Előző két telefonomnál Super AMOLED kijelzőhöz volt szokva a szemem, így egy kicsit az extrém betekintési szögek(ágyban hasalok és a telefon az ágyon fekszik előttem) és a fekete "mélysége" ami hiányzott illetve először a minimális bevilágítás ami zavart első körben de ezeket sikerült megszoknom és a kijelző színei és fényere kárpótol mindenért nem beszélve a felbontásról.

SoC:
- Bárki bármit mond, alap rendszer sebességben kiváló a WP7.8 pont. Azonban ha rátérünk, hogy végre van rendes háttérben futó messenger appok normálisan működő értesítésekkel, illetve játékok amik jól is néznek ki és kivétel nélkül szépen futnak már fordul is a kocka.
- Böngészésre a gyári és a chrome kipróbálása után gyorsan felraktam Dolphin-t Jetpack-el ami kegyetlen tempóban tölti be az oldalakat mind wifi-n és mobilneten(Vodafone).
- Videókat Youtube-ról próbáltam ki pár HD-t illetve 720p mkv-kat helyihálón keresztül BS playerrel azok tökéletesen mentek.
- A rossz: eddig nálam két alkalommal indult újra magától a telefon, illetve tapasztaltam pár program fagyását. Többnyire a böngésző fagyott ki ilyenkor, illetve egyszer újra kellett telepítenem az endomondo tracker programot mert nem volt hajlandó elindulni. A rendszerre magára nem mondanám, hogy lassú de hajlamos meg-meg akadni. Kíváncsi lennék, hogy a 4.2-es rendszerre elkészült Project Butter mennyit gyorsítana a telefonon.
Illetve ami még feltűnt, hogy mintha lomha lenne a telefon cpu governor-ja. Lassan vált fel a sebességek között és amíg el nem ér egy értelmes szintet érezhető a lassúság, amint viszont váltott maxra teljesen jó minden.

Akku:
- Nem egy durva darab, de értelmes használattal, értem ez alatt: folyamtos mail, facebook, skype, whatsapp szinkronizálás, ezek olvasásáva, wifi használata csak akkor, hogy ha a képernyő bekapcsol akkor kényelmesen átvészeli a napot a telefon úgy, hogy ha még kellene 3-4 órát dolgozni akkor sem rohanunk töltőért.
Amúgy meg feles félerőn folyamatos wifi-vel 5 óránál többet ne számítsunk a készüléktől. Szerintem ez jónak mondható.
Ami kifejezetten jónak mondható azaz alvó mód alatt történő fogyasztás, ilyenkor minden szinkronnal együtt kb 1-2% megy csak le óránként. Van, hogy még annyi sem.

GPS:
- Ahogy már korábban mások is írták ez az a rész ahol domborít a telefon. Amint szabad ég alatt vagyunk 1mp alatt fogja a jelet és tartja is nagyon jól. Amit én észrevettem, hogy van GLONASS is. Ma jöttünk vissza Dorogról pest felé és párszor elindítottam az AndroiTS GPS test nevű appot és orosz zászlós műholdakhoz is csatlakozott a készülék, legjobb esetben öthöz is.

Sehol nem írják de jár alapból a telefonhoz egy képernyővédő matt fólia, ami nekem azért volt öröm mert az én zsíros ujjaimat nagyon szeretik a kijelzők, de ez a fólia egész jól ellenáll.

Írtam rosszat is jót is a telóról, összességében megtetszett és megszerettem így nálam maradni fog mindenképp. Kicsit hiányzik a WP "smooth"-sága illetve az egyszerűen nagyszerű nokia appok hiánya, de amint belakom kicsit jobban a rendszert és mindenre találok használható alternatívát, akkor egy ideig biztos el fogom kerüni a WP vonalat.

Bármi kérdés, kérés van szívesen segítek ha tudok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.