Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az árakról: DRÁGA lesz. A 8TB-os simán 100 ezer körül az tuti esetleg kicsit alatta.

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Az ilyen adattáraknál nem elég az 5400rpm? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Cs1csó válasza AxBattler (#2) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 AxBattler

Bár a fene tudja ezt nem otthoni NAS-ba hanem inkább valami vállalati közegbe ajánlják ott meg jól jöhet a sebesség.

(#4) Feketelaszlo válasza AxBattler (#2) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Egy Ultrastar sorozatú SAS vinyóra? Nem, nem elég. De szerintem a beszállítók is több energiát fordíthatnak a népszerűbb 7200-as motorokra, tehát egy 5400-as sem biztos, hogy sokkal olcsóbb lenne (HGST nem Intellipoweres).

(#5) Robert07


Robert07
aktív tag

Ezek nagyteljesitmenyuek, mar amennyire egy HDD-nel ez lehetseges. Ahol nem fontos a sebesseg, oda vannak masfele szeriak alacsonyabb RPM-mel.

(#6) Viktor81 válasza AxBattler (#2) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ez egy fura kérdés Tőled...
Többször láttam már a nevedet, tehát azt gondolom, járatos vagy a számítástechnika világában. Akkor, ha nem is tudod, mit takar az Ultrastar, a vállalati (professzionális) felhasználásból gondolnod kellene arra, hogy itt nem az energiatakarékosság és az alacsony adatátviteli sebesség a cél. Ebben a környezetben inkább 15k-t forgó merevlemezeket szoktak használni. (persze, azokban az esetekben 2,5" a tányér és kisebb a kapacítás). Szóval ha komolyan vesszük a vállalati felhasználást, ez a merevlemez fele annyit forog, mint "kellene". Szerinted elég lenne, ha harmada annyit forogna ? - Egyébként az 5400-as merevlemez mind vicc, ócska marketing, arra való, hogy olcsón lehessen gyártani, és a selejtet kiszórni. Semmivel nem jobb, tartósabb az 5400-es merevlemez, éppen ellenkezőleg, de legalább lassabb.

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#7) Steve_Brown válasza Viktor81 (#6) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

A Western Digital Velocraptor sorozatának darabjait például alkalmazzák ilyen környezetben? :F
Hiszen azok 10000RPM-el forognak, mondjuk 2,5"-esek.

[ Szerkesztve ]

(#8) Viktor81 válasza Steve_Brown (#7) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Ezt is írhattam volna. A Raptor is Enterprise merevlemez. Azt már próbálták szélesebb körben eladni, ezért az ár-sebesség egyensúlyt itt lötték be. De mint látható, többet forog, mint az átlagos HDD, nem kevesebbet. Amúgy a kérdésed mire vonatkozott ? - csak mert kötekedésnek tűnik, viszont annak gyenge...
Viktor

(#9) tecsu válasza Viktor81 (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Ezek jó hangosak lehetnek, ergo otthoni környezetben nem ajánlott - gondolom.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) Cs1csó válasza tecsu (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért 4db 8TB-ot egy Home Serverbe (ami akár a spájzban is lehet ) lakáson belüli streamre, online elérésre, torrentre azért elviselnék.

(#11) klambi


klambi
addikt

Azért az "Enterprise" szintnek is vannak szintjei. Ent. már az is ha 100fős cégnek a storage -ról beszélünk 2-3-4 U-n de az is ha 48U-n tele pakolva (netán több szekrénnyel).1! 2, a gyártó sem polcról vesz, megvannak a partnerek majd rátetei a saját Fw-t és saját matricáját és úgy adja ki.
Természetes megvehet a képen látható kivitelben is. Sok storage nem eszi meg a "külső" diskeket.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12) Steve_Brown válasza Viktor81 (#8) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem kötekedni akartam, csak nem tudtam, hogy a Raptort szerverkörnyezetbe szánják-e vagy otthoni felhasználásra. A szerverkörnyezet mellett szólt a 10000 fordulat percenként viszont egy 2,5"-es meghajtót elképzelhetetlennek tartottam ilyen helyeken.

(#13) Viktor81 válasza klambi (#11) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ez így van. Egy Raptor inkább "kisvállalati" környzetbe való, nem az IBM rack-jeibe. Legtöbb esetben a nagyok (DELL, IBM, HP) egyedi firmware-el és matricával veszik a lemezeket közvetlenül a gyártótól, nem bolti lemezt használnak. A komoly vezérlők, backplanek csak a saját firmware-s lemezt eszik meg. (ennek megvannak az üzleti okai, mert így csak az IBM-től vehetsz HDD-t dupla áron, miközben a merevlemez mechanikailag ugyanaz a Fujitsu, vagy Seagate, vagy Hitachi, mint amit a gyártótól is megvehetnél, csak nem tudnád használni). Dolgoztam az IBM szervergyártásán, eladják ám azért a az utcai Seagate Barracudát, Maxtor Diamondmaxot, vagy Hitachi Deskstart is, ha a vevő azt fizeti csak meg.

(#12) kisvakond111
A 2.5"-os HDD piszkosul gyakori a rack-es storage-okban. A 2U magasakban ilyeneket raknak állítva egymás mellé. (amúgy pedig a 15kt forgó lemezek belül általában 2,5"-osak, csak kívülről 3,5")
Természetesen a Raptor sem szokványos 2,5"-os lemez, pl laptopba bele sem tudod tenni, ha esteleg a 2,5"-ról erre asszociáltál. Ezeket nálunk pl. Workstationokba rakták.

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha ezek is olyan baromi drágák lesznek mint a többi, akkor kenhetik a hajukra. Sok éve vannak már ekkora vinyók, de ilyen áron kell a halálnak. Már rég leállt a vinyók természetes árcsökkenése, az újabb nem a régebbi helyére áll be, hanem fölé, drágább ársávba. Úgy meg ugye minek...

(#15) Dr. Akula válasza Steve_Brown (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A raptor széria már halott.

(#16) AxBattler válasza Cs1csó (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#4) Feketelaszlo
Ja, van benne valami...

(#6) Viktor81
Tehát mástól nem lenne fura? Miben vagyok más?
FYI: az előfordulás, a hsz-ek száma k* semmire sem predesztinál. :K

Igen, végül is tényleg nem törvényszerű, hogy az 5400rpm-es tartósabb legyen... max. halkabb és takarékosabb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) Viktor81 válasza AxBattler (#16) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Azért fura, mert aki sokszor fordul meg itt, az talán jól is informált. Ha pedig így van, tudhatná mik az elvárások egy Enterprise HDD-nél, valamint azt, hogy minőségi 5400-et forgó HDD nem létezik. Azért hozták létre, mert nem kell olyan precíz motor, csapágyazás, pontos pozíciónálás, annyi anyag.

V.

(#18) AxBattler válasza Viktor81 (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért fura, mert aki sokszor fordul meg itt, az talán jól is informált. Ha pedig így van, tudhatná...
És természetesen ugyanígy képben kellene, hogy legyek a...
- alaplap CPU / VGA architektúrák rejtelmeivel;
- házimozizás / audiorendszerek / megjelenítési technológiák csínjával-bínjával;
- tápegységek / áramellátás mélységeivel;
- notebook-ok lélektanával;
- hálózatok és azok eszközeinek részleteivel;
- és akkor a "szoft" részéről, kapcsolódó hobbikról nem is beszéltem, stb. stb.
Ébresztő! Ha nem lenne egyértelmű, mindenki a maga érdeklődési körében tájékozódik + ami menet közben ráragad.

De tudod mit? Ami kérdés a jövőben nálam felmerül, függetlenül a témakörtől, azzal hozzád fogok fordulni privátban, ugyanis ezek szerint Te biztos meg fogod tudni mondani a tutit.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) bokorugró válasza Viktor81 (#6) üzenetére


bokorugró
tag

A vállalati felhasználás nem egyelnő a 15k-s diszkekkel. Bőven használnak enterprise környezetben lassú (7200rpm) diszkeket, nem is keveset.
Mentőrendszereknél, melyeknél a kapacitás az elsődleges, vagy olyan tárolóknál, melyek automatikusan rétegezve is tudják tárolni az adatblokkokat különböző típusú lemezeken (szinte mindegyik modern tároló), a felhasználás intenzitásától függően.

(#20) NandoXXL válasza AxBattler (#18) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'640 k ought to be enough for anyone'

(#21) Amacs válasza bokorugró (#19) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szerintem az a hozzászólás nem azt sugallja, hogy Enterprise = 15k rpm, mert ahogy nézem azt írta, hogy "inkább". És itt gondolom ez arra vonatkozott, hogy Enterprise környezetben nem nagyon találkozni 5400 RPM-es megoldásokkal.

(#18) AxBattler: Tényleg elég tenyérbemászóan tudatta az álláspontját, de azért ha bele gondolsz, kicsit amatőr kérdés volt az a (#2). De persze mindenkinek joga van valamihez nem annyira érteni, miközben mást mesteri szinten ismer.

[ Szerkesztve ]

(#22) AxBattler válasza Amacs (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

A merevlemezek témája sosem kötött le túlzottan, az Enterprise meg nekem az űrhajó, szóval most ennyi sikerült, bocsesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Plasticbomb válasza AxBattler (#22) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Most az egyszer elnézzük, de inkább vándorolj vissza az fm2+ és itx topikokba, ott legalább nem kérdezel amatőr hülyeségeket...

:)) :DD

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#24) AxBattler válasza Plasticbomb (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Okkés... bár az FM2-ben rég jártam már. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) Dtomka


Dtomka
veterán

Jelenleg 1 SEAGATE Barracuda 3TB hdd-m van. Semmi gondom vele, gyors és halk (egy hdd-hez képest :))

Lehet a köv hdd-m HGST 4TB Ultrastar 7K6000 7200rpm lesz - a 6TB-s 80-90 ért "még drága"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.