Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Spancho


Spancho
őstag

Engem csak az zavar ,hogy a ramoknak horror ára van.
Ha 8 gb-t vennénk akkor legalább 10k+ -be kerül a gép mint 1 éve.
(amit lehetne másra is fordítani.)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#2) gógyi válasza Spancho (#1) üzenetére


gógyi
aktív tag

Én meg annak örülök, hogy csak a ramok drágábbak :)

(#3) hallador válasza Spancho (#1) üzenetére


hallador
addikt

Én mikor a HP-mba Kingston-t vettem HP kompatibilist persze, 65 pound / db volt, az az darabja ~ 24 000 Ft, nem olcsó a ram mostanában.

------------------

A ProBook jó lenne természetesen abba a csodaországba megint nem visznek be vPro-s ProBook-okat, mert az minek, enné meg a fene a HP Magyarországot, meg a Nagykereket ott ahol vannak.

A hűtés jobb oldali volta még elmegy a mostani gépemnél sem zavaró semennyire.

Valamint a cikkből hiányzik, hogy Caddy is tehető bele akár az elődeibe is. Valamint van benne msata csati is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Öröm a kiemelt Antec táp a minősége miatt., viszont az a Chieftec CTGPS-450 miatt pontlevonás... :D.

Oké tavaly is az volt... inkább CTG, vagy FSP APN, esetleg Gigabyte 420-asa , ami egy 350-es FSP.

Annyi, hogy az Antec bár Seasonic, a kondikészlete CapXon a kimeneti oldalon biztosan

A Probooo meg olcsositott.. megkapta a Gagyi-billt.. a kis szériákbol... egyszerüen förmedvény lett... 4530s-t biztos nem váltom le.. kap új pasztát, meg esetleg egy Ivy-s procit... de váltani nem éri meg, főképp U-s procirs...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Spancho válasza gógyi (#2) üzenetére


Spancho
őstag

A boltosok jól járnak :)
Ha tudtam volna előre ,hogy ekkora emelkedés lesz én is bevásároltam volna mondjuk a HyperX ramokból
8gb/8k volt az ára ,most meg 22k körül van. Ha 18k körül adnám még én lennék a rendes :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#6) zimi1991 válasza Graphics (#4) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Az antec az nem Delta belső? :U
Az biztos, hogy évről évre egyre gagyibbak a konfikog és drágábbak is...
A 4 magos Athlon mellé kitalálta ki a Hd7870 vgát? :DD

A privátokra illik válaszolni!

(#7) Graphics válasza zimi1991 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem csak Delta.
Szériától függ.

Amúgy nem drágább semmi, csak okosan kell választani. :) ház, táp, proci.

Nekem minden olcsóbb, de erősebb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) C1trom válasza zimi1991 (#6) üzenetére


C1trom
tag

Gondolom az, aki full gpu limites játékok és beállítások mellett bencsmarkol processzorokat, hogy elmondhassa játékhoz nem kell proci... aztán ha a szőke gémer elhiszi, és neadjisten felrak egy unreal engine-el futó gémet vagy egy stratégiai játékot, egy skyrimet.. vagy bármit aminél igenis fontos a cpu erő akkor élvezi a 20 fps tükörsima élményét a "gamer" gépén.

(#9) zimi1991 válasza C1trom (#8) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Hát de athlon :DD
Nem lessz ott 20 fps sem :DD
Na mind1 is nem szólok bele de aki ezt megveszi az meg is érdemli :)
És betesz 2x4 gb ramot gondolván azzal úgy jobban fog teljesíteni :DD (inkább azt a pénzt költené valami jobb cpu-ra mert úgysem mennek a gamek 3 giga fölé.)

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#10) Graphics válasza zimi1991 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nevében Athlon, less utána... :), ez A szériás csak nincs benne graf.részleg...

Khm :U előbb info, aztán okoskodás, ne forditva... ;]

A8-5600K amúgy, lánykori nevén..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) bigobert válasza C1trom (#8) üzenetére


bigobert
tag

(A Skyrim egész jól elfut 750k-val maxon, 60fps v-sync-kel.)

(#12) Graphics válasza zimi1991 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mi? Ezt mondd annak, aki COD: Ghost-ot nyomja... 6GB kell.. csak hogy elinduljon, persze nem ez az tényleges..

Szóval sokat kell olvasni, mielőtt leszólsz egy terméket.

Amúgy előbb azt irtad minden drágább lett, erre van egy jo ár/érték arányú cucc, de háttérinfo nélkül ignorálod, csak mert Athlon... :D

Jelzem, nem játszok... és nem vagyok AMD-s, de a téveszmék ellen vagyok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) zimi1991 válasza Graphics (#10) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Igen tudom de akkor is alap AMD onnantól kezdve mind1 szvsz.
Skyrim rossz példa szerintem is mert intel apuval megy full on 35-40 fpd ami szerintem egy csoda :D
COD: Ghost ramfix ;)

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#14) TK36


TK36
aktív tag

Nem semmi árak memóriák terén.

Ramoknál lehet már sejteni, hogy idén merre mozdulnak el az árak? Lesz még ennél drágább is?

(#15) XtremLor


XtremLor
őstag

A ramoknak hala majdnem ugyan annyit kell a boltban hagyni komplett gep osszeraksnal, mint 1 eve :U

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) Graphics válasza zimi1991 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az alap az A4... inkább

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Garada


Garada
őstag

Alig észrevehető a változás szerintem.

(#18) Peathee


Peathee
aktív tag

A 7850-est most mire lenne érdemes cserélni 5040x1050-es felbontáshoz? Vagy érdemes-e egyáltalán cserélnem most? Lehet megvárok még egy generáció váltást.

(#19) csontraket válasza Peathee (#18) üzenetére


csontraket
tag

Attól függ mire használod! Szerintem ha olcsón kiakarsz jönni akkor beruházol 2db r9 270x-re az kifog szolgálni szerintem. Ha viszont nagyobb a kereted akkor 2db 280x. Viszont ha már 280x-et veszel akkor új monitorok is dukálnak mellé :) Mert látom a mostani monitoraid nem F HD-s monitorok

(#20) jedis válasza Peathee (#18) üzenetére


jedis
senior tag

Hát ha játszani is akarsz ekkora felbontásban, akkor ATI R9 290 4GB ! De nagy szerencse kell hogy kapj mostanában, mert hiánycikk ! Kb. 120-130 EFt, és nagyjából hozza egy GTX Titan teljesítményét ! És ő már új generációs, a nagytesó 290X-el együtt, ellenben a szintén R9-es kistestvéreivel szemben ( R9 270; 270X; 280; 280X ) !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) ncsicso válasza Peathee (#18) üzenetére


ncsicso
tag

Mondjuk 2x r9 280x-re, igénytől függően. Eyefinity? :)

[ Szerkesztve ]

ha véleményed van, ellenséged is van

(#22) argento


argento
újonc

Remek és átfogó cikk!

Már hosszú hetek óta olvasgatok itt a PH-n, gépvásárlás előtt beleástam magam a processzorok, tápok, alaplapok topikjaiba, reális képet kaphassak a mostani erőgépekről. A régi, már lassan pókhálós 775-ös C2D gépem már igencsak megérett a cserére és egy ismerősöm ajánlására vettem meg azt a mostani AMD konfigot, amit pár napja már tesztelgetek. Nem igazán szoktam PC-s fórumokat látogatni, bár szeretek játszani, viszont tényleg létszükséglet, hogy minden új játék kimaxolva fusson, maximális élsimítással. Sokáig -talán kissé túl sokáig - konzoloztam, nálam a PC inkább csak a sokkal többet tudó "nagytesó" szerepét töltötte be. Akkoriban inkább PS2-t preferáltam, kevés volt PC-n a JRPG, vagy a hack'n Slash és az Arcade játékok. :)

Amit észrevettem: az AMD ellenesség szerintem már egy kicsit túl van spilázva. Sokan az Intelre esküsznek, talán jogosan, de úgy gondolom a PC-s játékipar is ugyanolyan üzlet, mint bármi más. Soha nem lehet elég jó géped, mindíg lesznek kompromisszumok, ezt utolérni egyszerűen lehetetlen, amilyen iramban fejlődik. Egyszerűen butaság egymás cuccát leszólni, én úgy gondolom ez is egy pénztárcafüggő és igencsak drága hobbi, ha valakinek tényleg a hardcore gaming a lételeme, ha más nem a folyamatosan cserélődő és változó hardverek és állandó szoftveres problémák már meg kellett győzzék arról, hogy inkább PS vagy XBox vonalon elégítse ki ezen jellegű hobbiját, mégha nem is lesz a játékoknak olyan szép képe, mint egy PC-s monitoron egy felsőkategóriás VGA-val. Ellenben kap egy viszonylag hosszú kifutási időt és legalább a hardverfejelesztéstől megkíméli magát ezen időszak alatt.

Sokan valóban nagyon tájékozatlanul (vagy talán rosszindulatból és csontig hatoló AMD ellenességből) szólják le az Athlonokat, amik valójában csak annyiban különböznek a most futó szériától, hogy nem működnek külön VGA nélkül, órajelben, felépítésben, fogyasztásban ugyanazok. Az, hogy benchmarkok pontszámokkal jellemeznek CPU-kat még mindíg nem ad reális képet róluk, csak egy előrejelzést. Ha játszok az számít amit látok és mivel a szemnek is vannak korlátai, így számomra, ha játszható sebességgel szaggatásmentesen fut valami (kb 720p felbontásban), már több mint elegendő.

A lécet nagyon felemelték, s velük az elvárásokat is: régen örültünk a Dune2-nek, a Baldur's Gate-nek vagy a Hero's Questnek, nem a pixeleket és az FPS-t számolgattuk. A játékélmény szépen lassan háttérbe szorult és feládozták/feláldoztuk a grafikai és a látvány oltárán. Most már akinek nincs SSD-je és minimum 16 Gb-ramja, i7- az már nem is versenyképes, vagy gagyi a gépe? Ez egy örök verseny ,csak páran a sok oda-vissza fröcsögős vita (AMD vs Intel fanok) közepette lecsúsznak a lényegről. Az pedig a játék élménye , és igen ennek PC-n vannak és mindíg is lesznek kompromisszumai. A PC-t - bár egy rendkívüli és rengeteget tudó találmány- , de elsősorban nem játékra találták ki.

Harmadik napja nyúzok egy X4 760k CPU-t. Akartam egy olcsó, de viszonylag használható gépet. Intelre nem tudtam pénzt áldozni, utoljára AMD-vel még az Athlon64 korszakban találkoztam (hozzáteszem semmi bajom nem volt akkor sem vele,azon kívül hogy kissé jobban melegedett mint az előtte lévő Inteles amit akkor leváltott), de az itt-ott olvasott infókból és vitákból, megmondom őszintén nem sok jóra számítottam. A hűtőt azonnal cseréltem az egyöntetű vásárlói vélemények miatt nem akartam egy túlzottan melegedő és hangos konfigot. Lapból FM2+-os Gigát vettem, bár egyhamar nem szándékozom lecserélni Kaverisre, viszont picit "időtállóbb" foglalatot akartam, ha mégis váltanék. A vásárolt vas a félelmeimet szerencsére nem alapozta meg: az előző konfigomat bőven túlszárnyalja, a hőfoka a vásárolt procihűtőnek hála jobb mint a régi intelemé.

Hogy elég lesz-e az ereje az évé végig, esetleg a következő évre úgysem tudhatom: de mivel tényleg nem a játékok a fő célom úgy gondolom teszi a dolgát becsülettel. Pár játékot azért lefuttattam(BF4-et nem, de FPS vonalon egyáltalán nem is mozgok) , nem volt velük semmi gondom, Skyrim nekem is megvan, az sem lassabb mint a Core2Duon volt. :)

Szerintem nyugodtan bevállalhatja bárki az AMD CPU-it (750k,760k plusz egy közepes VGA már elegendő játékhoz kisebb-nagyobb megkötésekkel) is ha csak erre van kerete, hosszabb távra , nagyobb erőgépekhez pedig i5, vagy i7 vonal marad továbbra is a nyerő.

Nincs jó, vagy rossz választás főleg nem ha naprakészek akarunk maradni. Na olyan sosem lesz. :)

(#23) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Asrock B85M PRO4 alaplap 18000
ntel Core i5-4440 processzor 43500
Samsung 4GB DDR3 1333Mhz memória*2 17000
http://www.pcx.hu/termek/chieftec-ctg-500-80pb-oem-tap-48596 12000
Samsung 500GB HD502HJ 12500
Sapphire 7870 2GB DDR5 11199-16-20G videokártya 45000
Fractal Design Core 1000 fekete számítógép ház 8000

Épp ma raktam össze eg ykionfigot 150-160k-ra, pcxből pontamit az oldal preferál. Szerintem jobb a 160k-s játékos gépnél, Fx4100 és 7850 es helyett.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24) rudi válasza MZsoltee (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem meg a 160-as gépet egy éve raktuk össze, és most azért került be újra, hogy megmutassuk, nem lett drágább. A Te összeállításodat mi is 145k körül hoztuk ki lásd a 3. oldal tetején.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Ubran


Ubran
tag

Az tenyleg orvendetes, hogy annyira azert nem rohamosan ujitanak a gyartok, ergo nem kell felevente legalabb egy felkonfigot beujitani.

(#26) Televan74


Televan74
nagyúr

Az én általam számolt konfig ,számomra átlagos játékos gép 210.000 Ft körül landolt,monitor és bill.+egér nélkül.
Ha valakinek a gyerkőce csak néha szeretne leülni és játszani egy kicsit,akkor jobb ha konzolt vesz. Persze ha mindent eredetiben vesz meg. PC játékosok nagy létszámának még mindig a warez miatt éri meg pc -t választani.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) Peathee válasza ncsicso (#21) üzenetére


Peathee
aktív tag

Természetesen játékra. Alaplapot nem akarok cserélni, ezért marad az egy kártyás megoldás. Majd egy 4 gigás kártyát keresek valamelyik új Radeonból a tavasszal.
A 7850 is elég sok játékhoz, de néhol már vissza kell venni a grafikán...

(#28) seolwon


seolwon
tag

Lényegében csak a megfelelő minőségű tápra kell ügyelni, mert egy gyenge példány nem csak a számítógép többi részére, hanem egészségünkre is veszélyes lehet.

Ez konkrétan mit akar jelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#29) Piftuka válasza seolwon (#28) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ez konkrétan mit akar jelenteni?"

Azt, hogy ha azon idegeskedsz, hogy egy rossz minőségű tápegység miatt a számítógéped több fontos hardver eleme is meghibásodott, akkor a legenyhébb esetben is savtúltengésed, és magas vérnyomásod lesz. :P ;] :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#30) MZsoltee válasza seolwon (#28) üzenetére


MZsoltee
veterán

Megb@sz az áram!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Hihetetlenül megugrottak a mem árak.

(#32) BlackPriest válasza zimi1991 (#6) üzenetére


BlackPriest
őstag

te frankón ezt vontad le a cikkből? le volt írva, hogy (hibahatáron belül) ugyanannyiba került tavaly és most ugyanaz a konfig. hol lett gagyibb vagy drágább? :W

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) BlackPriest válasza Spancho (#5) üzenetére


BlackPriest
őstag

naja, én is akkor vásároltam be ramból, amikor töredék áron volt

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#34) dredbiro válasza MZsoltee (#30) üzenetére


dredbiro
senior tag

ezen besírtam :DDD kíváncsi leszek meddig lesz "elég" a 8GB memória

Good hunting,STALKER !

(#35) Graphics válasza seolwon (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha veszel egy gyenge minőségű tápot , akkor terhelve a ráírt értékeket nem tudja stabilan a szabvány szerinti értéken tartani...

Emiatt pl károsodhat a winchestered, az alaplapod kondijai is a káros feszültségingadozások miatt....

Vannak tápok ,és vannak ,amik nem azok.. csak annak látszanak :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Garada


Garada
őstag

Nem sokat változtak az árak azt kell mondani.

(#37) boldizar96 válasza zimi1991 (#6) üzenetére


boldizar96
csendes tag

Az a másik vicc, hogy 4 magos AMD, 1,4 Ghz.. De csak a magok számát reklámozzák, aztán akár a Core2Duo is otthagyja az ilyet.

(#38) zimi1991 válasza boldizar96 (#37) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Hol látsz te itt 1,4ghz-et? Vagy én vagyok túl álmos már? :DD
Azért a core2 igen csak öregedik már...

A privátokra illik válaszolni!

(#39) lorincmate


lorincmate
tag

Nagyon jó már alig vártam! :D

F4 modul

(#40) sagem válasza Televan74 (#26) üzenetére


sagem
addikt

ÖÖ izé, ha csak néha akar játszani valaki akkor szerintem tök felesleges 210 ezres gépben (+monitor és egyebek) gondolkodni, mert sokkal kevesebből is kijön egy normális gép, amin lehet játszani (lásd a cikk árait, ajánlatát :) ) szóval azért a konzol/pc árkülönbség csak akkor feltünő, ha valaki olyan gépet tesz össze mint te (200 felett már nem átlag gépről beszélünk szerintem :) )

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#41) Gainka válasza boldizar96 (#37) üzenetére


Gainka
őstag

Ekkora baromságot :C

(#40) sagem +1

(#42) Televan74 válasza sagem (#40) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD FX6350 = kb. 34000
Asrock 990FX Ext. 3 = kb. 26000
Corsair Veg. 8GB(kit) 1600 LP = kb. 23000
Sapphire 270x VaporX = kb. 57000
Aritic Multi F. 13 CO = kb. 9000
Seagate 1TB = kb. 15000
CM N400 Plexi = kb. 16000
FSP Aurum 500 = kb. 21000

Nálam ez a minimális elvárható játékos konfig. Persze ha FullHD felbontásról van szó.
Tudom játszanak FullHD -n kisebb grafikai beállításokkal, 4magos CPU -val és 7770 -s kártyával(mint pl. az unoka öcsém). Nincs evvel semmi baj.

Nekem is van a második számú AMD A10 6700 -s gépem, kb. 100.000 Ft volt (+15.000 Ft lesz nyárra a hűtés fejlesztése) ,és 15' tökéletesen megfelel.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#43) Gainka válasza Televan74 (#42) üzenetére


Gainka
őstag

De csak akkor ennyi ha egyáltalán nincs gépe az embernek, tehát semmilyen alkatrésze nincs.
Fél kész konzolod meg nincs otthon az biztos :DDD

(#44) Televan74 válasza Gainka (#43) üzenetére


Televan74
nagyúr

A cikk az új konfigurációkról szól.Nem a toldozgatott gépekről.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#45) rudi válasza seolwon (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Picit kibontva a tápos kérdéskör. Egy gyengébb darab az elektromos hálózat ingadozásakor, vagy amikor a leggyengébb alkatrész a túl nagy terhelés miatt megadja magát, komoly csúnyaságokat tud csinálni. Pl. 12 volt helyett sokkal többel kínálja meg az egyébként 12 volt +10% szintre belőtt hardverelemeket, de rávezetheti a 230 voltot a gép házára is, ami jól áramüti azt, aki hozzáér, vagy éjjel, amikor torrentezel kigyullad, és szépen leégeti a házat. Ennyi kockázatot nem ér meg az az 5-6000 forint, ami egy hullaték táp és a legolcsóbb értelmes tápok között van.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) rudi válasza Televan74 (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

PC szinten rendszerint nem beszélünk teljes gépről. Mert épp az az előnye, hogy igény szerint módosítható az éppen elavult komponense. Mondok egy példát: aki 2011 elején vett egy Core i7-2600K-t annak még most, 3 évvel később is egy olyan processzora van, ami nevetve kihajtja az aktuálisan legerősebb VGA-kat, az i5-4670K alig pár százalékkal jobb nála. Miközben a 2011 elején a felső kategória alján lévő Radeon HD 6870 a jelenlegi felső kategória alján lévő HD 280X-hez (vagyis HD 7970-hez) képest majdnem kétszer erősebb lett. Ha valakinek a játék a fő szempont, akkor a 3 éves gépben elég a VGA-t cserélnie (esetleg a RAM-ot bővítenie), és máris újra csúcs gépe van. Ha jól vett tápot anno 2011 elején, akkor simán lehet, hogy még 2 év garanciája van rá (és ez merevlemezre is igaz lehet), okosan kiválasztott háza (az enyém pl. 9 éves) és processzorhűtője (a tavaly eladott példányomat 7 évig használtam) lényegében örök darabnak is nevezhető.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) BlackPriest válasza Televan74 (#44) üzenetére


BlackPriest
őstag

mi az, hogy toldozgatott gép? a pc-nek, hacsak nem mari néni a sulinet programban vette pont az a lényege, hogy azt cseréled, amire épp igény van. nagyjából csak a nagy cgek dobják ki egyben a brand gépeket és vesznek helyette újat, de az megint más, mint az otthoni felhasználás

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#48) Televan74 válasza BlackPriest (#47) üzenetére


Televan74
nagyúr

No offense.

Nekem is toldozgatott gépem van. Ha most pl. hirtelen elszállna minden, vagy elvinné egy betörő , nem lenne újra hirtelen pénzem. Az alaplapom , ram, monitor,hdd, táp 2.5 évesek.
Amit idén új az a proci és a vga. Bár a proci csere, a hirtelen beszarásomnak a következménye. 3570K cseréltem 3770k -ra.
A videokártya vásárlásom tudatos volt 660Ti cseréltem a R9280X -re.Plusz kapott még a rendszer egy 128GB SSD -t.
Okosan kell fejleszteni. És mindenkinek a pénztárcájához illően kell konfigot fejleszteni.

Az egész vita alapja abból indult ki, hogy aki csak pár órát szeretne eltölteni játékkal, annak felesleges a PC -re költeni, hisz az új generációs konzolokkal jobban fog járni. Feltételezve ha minden programja jogtiszta.

(#46) rudi Nálam sem zsír új cuccok vannak. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) BlackPriest válasza Televan74 (#48) üzenetére


BlackPriest
őstag

nekem a toldozgatott valahogy a vargáné és társa meg ilyesmi alkotóelemekből összerakott gamer gépeket jelenti, a fejlesztett jobb szó :) ezért is jó a pc, ha kell, lehet kompromisszumot kötni és ha van keret a leginkább égető alkatrészt lehet cserélni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#50) TGWH válasza Televan74 (#42) üzenetére


TGWH
őstag

Nem azt mondom hogy amd pártinak kell lenni, de drága az alaplap hozzá 20 lap + 40-ért már intel procit is kapsz, igaz inkább picit felette pár ezerrel.

Maradjunk annyiban, hogy vannak érdekességek a cikkben :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.