Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csapoati válasza sztanozs (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ilyenkor kell párszor lehelletnyire rálépni a félre, hamar rájön a hülyéje, hogy ő jár pórul.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#52) D1Rect


D1Rect
félisten

"Augusztusban is érdeklődtem, mert amúgy a biztosító pénzét addig nem kapom meg, ameddig az ügyben jogerős ítélet nem születik az elkövető ellen."
Ez biztos?
Én keresnék valakit, aki szakértője a témának, mondjuk azzal foglalkozik, hogy kitapossa a pénzt a biztosítókból.
Persze lehet már késő és azonnal az eset után kellett volna.

(#53) Kalandor válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valaki árulja már el, hogy hogy néz ki gyakorlatban ez a "letolnak az útról" meg "letolnak a belső sávban" dolog? Már sokadszorra olvasom ezt a hülyeséget.

Ez (részlet saját felvételből):

[ Szerkesztve ]

(#54) Csapoati válasza Kalandor (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Te vagy a Focus-szal, mi? :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#55) Fáraó válasza Kalandor (#53) üzenetére


Fáraó
őstag

És ez még csak a light-os verzió...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#56) Kalandor válasza Fáraó (#55) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nehéz keresni, sajnos sok az anyag, de találtam jobbat is :D Na ez már konkrétan ***** közel van, nincs egy méterre, tiszta életveszély.

[ Szerkesztve ]

(#57) Lauda válasza Kalandor (#56) üzenetére


Lauda
félisten

Mert nem nyomod neki. Te vagy a hibás!! :DDD :DDD

(#58) Jhonny06 válasza Kalandor (#53) üzenetére


Jhonny06
veterán

Magyar az anyanyelvem, a letolás azt jelenti, hogy mellém jön valaki és fizikailag letol az útról. Attól még, hogy az autópályán valaki a seggedre mászik, nem fog neked menni és nem fog "letolni", szóval nem kell pánikolni meg anyázni. Ha előzöl valakit, akkor szépen nyugodtan befejezed, majd sávot váltasz. Ha pedig feleslegesen vagy a belsőben, akkor szintén sávot váltasz. Ezt most komolyan magyarázni kell?

[ Szerkesztve ]

(#59) kmisi99 válasza Fotonhámozó (#42) üzenetére


kmisi99
addikt

Ilyenkor kell azt csinálni, hogy felcsapod a hátsó kötlámpát, arra sokan azt hiszik fékezel, vagy csak annyira állsz a fékre, hogy a féklámpád felvillanjon. Had satuzgasson be.

(#60) Fáraó válasza Kalandor (#56) üzenetére


Fáraó
őstag

Igen, ez az! 140 körül ez számomra annyira idegesítő, és kicsit feszültté is tesz. Visszamennék a középsőbe, de az általában beragad valaki mögé 110-120 körül, miközben a külső tök üres, mert ciki ott menni 100-120 vagy 90-120-asoknak.

#59 kmisi99
Persze, lehet, de nekem nincs kedvem kockáztatni a család és a gyerek életét, a kocsi értékét, és a "mikor épülök fel a kórházból/betegségből (esetleg tartós fogyatékosság a családom vagy az én részemre) és addig nem kapok fizut" dolgot. Mindezt egy hülye miatt...

Btw, ilyenkor kimegyek a középsőbe, araszolok és megnyugszom. Hátranézek a gyerekre, és azt gondolom, jól döntöttem.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#61) Kalandor válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Attól még, hogy az autópályán valaki a seggedre mászik, nem fog neked menni és nem fog "letolni", szóval nem kell pánikolni meg anyázni.

Felterjesztelek Eva Rezesova díjra (csak nehogy személyesen adja át neked)

[ Szerkesztve ]

(#62) pet007 válasza Lauda (#49) üzenetére


pet007
aktív tag

Logikus megint, te vagy a biztositoert es nem a biztosito erted (attol fuggetlenul hogy kotelezo). Igy kellene lennie: te neveden a biztositas: te fizetsz, vagy ha bizonyitani tudod hogy mas volt akkor az fizet (ha bevallalja, ha nem, akkor te fizetsz). Ennyi. Be kell hozni a szabalyt, hogy csak az vezetheti az autot aki biztositott rajta.

(#63) Csapoati válasza Jhonny06 (#58) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egy probléma van: ha fékezned kell valami miatt, szinte 100%, hogy neked megy ilyen távolságból. Gondolom vezetsz te is, tényleg magyarázni kell ezt?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#64) Jhonny06 válasza Kalandor (#61) üzenetére


Jhonny06
veterán

Részeg volt a csaj, rendkívül hiteles hétköznapi példa :) Újra: attól még, hogy valaki paraszt és siet, nem fogja emiatt összetörni az autóját és neked menni.

[ Szerkesztve ]

(#65) nemlehet válasza Jhonny06 (#64) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne legyél már direkt hülye. Szerinted ha valaki 140-nél 1 méterre jön mögötted az biztonságos? Mennyi is 0,5 mp reakcióidő alatt megtett fékút ekkora sebességnél?

Bármi lehet, kidobnak egy flakont/csikket/csokipapírt/energiaitalos dobozt az előtted menő autók egyikéből, állat szalad át az úton (jó ez autópályán nem jellemző, de megesik), kivág elég egy frusztrált török furgonos, tüsszentened kell... Akármi lehet. Az, hogy általában nincs ebből baleset nem jelent semmit. Amikor van és a kedves családod félbeszakad mert valami agresszív barom 140-el áttol a szalagkorláton mert ő sietett akkor majd a temetésen elmeséled, hogy de "Amúgy nem szoktak nekem jönni"....

Amúgy tudtommal csak a bírságolásnál van objektív felelősség. Lehet, hogy a fent említett eseteknél is lehetne alkalmazni, de ez egyáltalán nem gyakorlat itthon. Valószínűleg nincs konkrét jogi szabályozás erre ami explicite kimondja a dolgot.

Amúgy aki nem találkozott letolós barmokkal az nem közlekedik eleget pesten és az M0-án. Ott napi szinten 2-3 ilyen alak van és jellemzően nem csak jönnek az ember seggében, hanem konkrétan úgy előznek, hogy neked kell lassítani vagy korrigálni, hogy ne vigye el kocsid elejét.

Nem vagyok egy ideges típusú ember, de egyszer kirángattam valakit a kocsijából ilyenért. Egymás után kétszer jött majdnem nekem így (másodszor jobbról, buszmegállón keresztül előzve!), majd a következő lámpánál lefordult és az első háznál megáltt. (tehát az én veszélyeztetésemmel nyert olyan 4-5 mp-et) Utána mentem és olyan pofont kapott hogy seggre ült. Nagyon meglepődött a faszi, mert nem volt kis darab, de aztán elnézést kért mert érezte, hogy itt baj lesz ha arcoskodik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#66) Csapoati válasza nemlehet (#65) üzenetére


Csapoati
nagyúr

140-nél fél másodperc az kis híján 20 (húsz!) méter. 1 méterhez 0,025s-es reakcióidő kéne... Persze nyilván az elöl haladó is megtesz x métert lassulás közben, de akkor is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#67) mephi666 válasza nemlehet (#65) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a buszmegállóban jobbról előzés is nagyon jó dolog... pár hónapja a 44-esen itt haladtunk, előttünk 2 autó is lassított, mert balra akartak bekanyarodni a vendéglőhöz... lassítottunk mi is, de meg sem kellett állni... mögülünk meg nézem, hogy a kamion húzódik ki a buszmegállóba jobbról előzés céljából :U hely sem lett volna neki a manőver végrehajtásához még akkor sem, ha ott abban a pillanatban megállunk... ahogy lekanyarodott a 2 autó előlünk, nyertem is vissza a korábbi sebességünket és jöhetett vissza mögénk, de el nem tudom képzelni, hogy akarta ezt ütközés nélkül kivitelezni

ui: városban ugyanezt megcsinálják személygépkocsival... de a legjobb, amikor minimális követési távolsággal halad a sor, a belső megszűnik, de a gyökér bemegy még gyorsan a belsőbe, tolakodik előre, látja hogy alig fér be, de ráhúzza a gépet a másikra úgy, hogy fékezésre kényszeríti... hét elején a vasúti átjáró közepén tette ki az indexet egy ilyen a belsőben és azzal a mozdulattal húzta is rám a kocsiját... :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#68) Jhonny06 válasza nemlehet (#65) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Egyszer kirángattam valakit a kocsijából ilyenért."

enough said.

(#69) 66zio válasza Jhonny06 (#68) üzenetére


66zio
aktív tag

Mázlid van, hogy leírta azt, mert így a hozzászólás többi értelmes részére nem reagálsz, hiába van igaza. Politikus pálya?

(#70) Ghoosty válasza Jhonny06 (#64) üzenetére


Ghoosty
őstag

"attól még, hogy valaki paraszt és siet, nem fogja emiatt összetörni az autóját és neked menni."

De. Évente, kétévente magam látok kisebb ilyen koccanásokat. Elfogy a sáv, az egyik autós nem engedi be, de a másik mégis be akar jönni, aztán csatt.
2 hete kb 10 cm-re sikerült megállnom az első kerekétől, mert én is azt gondoltam, hogy nem akarja összetörni a kocsiját aztán rájöttem, hogy vagy nem lát, vagy nem érdekli, ha összetörik, így satuztam.

(#71) Fotonhámozó válasza Sethdobaloah (#45) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Értem, tehát miután városon belül ~ 70 km/h-val beesett mögém, majd a seggembe jött és türelmetlenkedett mögöttem - olyan helyen is, ahol simán megelőzhetett volna -, még nekem kellett volna az ő sietős lelkecskéjét ápolgatnom azzal, hogy 50-ről 40-re lassítok, hogy a kegyelmes úr az egyenes szakaszon, nulla szembeforgalom mellett meg tudjon előzni. Simán rámhúzta a kormányt, de azért kérlek, mesélj még! :W

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#72) Csapoati válasza mephi666 (#67) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Asszonyra nem csak ráhúzta egy ilyen majom a Hungárián, hanem konkrétan neki is ment. A mi kocsinknak az első ajtajánál lettek karcok, neki meg a kocsija eleje lett oda. És akkor még magyarázni akarta a barátnőmnek, hogy hát izé, meg azt hitte, hogy beengedi, meg hogy cseréljenek telszámot és majd egyeztetnek. Mondtam neki, hogy eszébe ne jusson azt mondani, hogy neki is volt szerepe a balesetben, mert nem volt. Ahol autó megy, oda nem válthatsz sávot akkor sem, ha indexelsz. Ja és asszony nyilván se nem villantott neki, se nem integetett meg semmi. Hülye gyökér az ilyen... Persze dobozos kisteher volt, azok nyomják ezt nagyon sokszor. Komolyan, nem is a BMW-sektől félek igazán meg a taxisoktól, hanem az ilyen unixos meg hasonló futároktól. Lazán kikanyarodnak az ember elé a főútra úgy, hogy neked erőset kell fékezni, index nélkül kanyarodnak le az utolsó pillanatban stb.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#73) vhw válasza Csapoati (#72) üzenetére


vhw
addikt

"az ilyen unixos meg hasonló futároktól."

Nekik olcsó az alkatrész :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#74) mephi666 válasza Csapoati (#72) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, ismerős az ilyen... meg amik mennek még, mint a félőrült, azok az ilyen "toyota hiace-s munkásbrigádok" :K kedvenc jelenetem még az a városban, ha közeledek kereszteződéshez: balról látom hogy valaki vár a sorára, aztán ahogy szemből elhalad a jármű (amit még meg akart várni), a holtterében kifordul elém... ilyenkor mondjuk bennem van az ösztön, hogy inkább elengedjem a gázt, ha nem látom biztosan, hogy fék-készenlétben legyek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#75) h3lios válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


h3lios
addikt

A csávó fogta magát és úgy sorolt be a sávjába, hogy oldalról nekem jött. Ebben nem tudom, hogy mi volt az érthetetlen számodra.

B-tag: H3lios#2825

(#76) Csapoati válasza mephi666 (#74) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez is jó, meg a másik is, amikor haladok zöld lámpánál, de kiengedem a szemből neki balra kanyarodót (villantani szoktam), elindulok, közben persze a mögötte lévő még izomból (takarásból) ugyanúgy bekanyarodik balra, hogy nekem fékezni kelljen. :) Múltkor este egy nő gondolta ezt, de nem engedtem, úgyhogy korrigálhatta szépen (még mielőtt valaki belém szállna: nem volt realitása annak, hogy összeütközzünk - ez esetben fékeztem volna, volt már ilyen -, de nem szeretem a pofátlanokat). :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#77) Sethdobaloah válasza Csapoati (#76) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pár hete ezt velem úgy játszotta el egy furgonos, hogy amikor nem lassítottam inkább befordult a 2x2 sávos út szembe sávjából a külsőbe...

...csak én vagyok helikopter?

(#78) Tamás88 válasza Fotonhámozó (#42) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na ilyenkor kell jól lefékezni, aztán ki lehet hívni a rendőrt (mert ebben az esetben 99%, hogy nem egyeznek bele a felek), és fizetheti a bírságot, meg a kárt.

(#79) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Keresd meg a kocsiját, és vegyél rajta revansot.

Rip and tear

(#80) pet007


pet007
aktív tag

Venni kell dashcamot, kettot, elore-hatra, igy ha barmi tortenik nem csak a te szavad a masikeval szemben. Egyszeri kiadas, atrakhatod masik autoba, es nem is a penz amit megsporolhat sok esetben, hanem az idegeskedes es ideggorcs... de ha mas nem, van androidra sok app ami ugyanugy kepes videozni akar navi kozbeb is (pl:autoboy dashcam, rengeteg beallitassal).

[ Szerkesztve ]

(#81) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Haverom szavaival élve: "Magyarországon nem tiltott a gépjárműben a kamera használata, viszont nem bizonyíték erejű a felvétel -ennyi... azt elmehetsz a pics.ba... és igen a fekete nagy dög autónak ami bmw vagy audi minden joga megvan mindenhez az utakon büntetlenül ennyi, ha meglátsz 1 olyant messziről kerüld..

(#82) Lauda válasza bobalazs (#81) üzenetére


Lauda
félisten

Ha szakértő által hitelesnek vélt a felvétel, akkor a bírón múlik, hogy elfogadja-e, vagy nem fogadja el bizonyítéknak.

(#83) Hieronymus válasza Lauda (#82) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jobb esetben el sem kerül az ügy a bíróságig.
Elég megkérdezni a kamerára mutatva, hogy meg akarja nézni a felvételt vagy anélkül ismeri a felelősségét?
Feltéve, hogy valóban a másik fél a felelős.

Olyan rögzítőrendszert használok, ami elöl és hátul rögzít folyamatosan. Szakértő legyen a talpán az, aki a dupla felvétel hitelességét kétségbe tudja vonni.

Igen volt olyan eset, amikor a dascam rövidre zárta az ügyet. Hiába ült tanú a másik kocsiban, a kamera nem tud hazudni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#84) Kalandor válasza bobalazs (#81) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A szemmel látható tények bizonyító erejűek lehetnek egy olcsó kínai kamera videófelvételén is, inkább a rajta levő sebességpecsét az, ami nem bizonyító erejű, hiszen nem hitelesített mérőeszköz adatait tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#85) sztanozs


sztanozs
veterán

Szép példája a korábbi beszélgetés a tegnap este fejtetőn álló (talán szuzuki) az Árpád hídon. A vezető biztos nem önszántából dobott egy hátast a villamos elé.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#86) dugo_ válasza sztanozs (#85) üzenetére


dugo_
veterán

Durva. Ilyenek után mindig elgondolkozom, hogy talán kresz vizsgához és jogosítvány megszerzéséhez kéne kötni az autóvezetést. Ja várj...

(#87) Lauda válasza dugo_ (#86) üzenetére


Lauda
félisten

Akinek kresz vizsgája van és jogosítványa, az nem lehet figyelmetlen? Nem érheti műszaki hiba? Nem lehet rosszul menet közben?

(#88) Hieronymus válasza Lauda (#87) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Műszaki hiba nem érheti.
Azért van a rendszeres műszaki ellenőrzés, hogy időben kiderüljön a közlekedési biztonságot veszélyeztető állapot romlás és kopás. (és a rendszeres karbantartás is, ha a vezető érzi a felelősségét)
A vezető pillanatnyi elmezavara viszont kivédhetetlen. Ebben tökéletesen igazad van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#89) Lauda válasza Hieronymus (#88) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet anyaghiba például, a műszaki vizsga a pillanatnyi állapotot vizsgálja.

(#90) Csapoati válasza Hieronymus (#88) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Defekt? Én kaptam már durrdefektet autópályán törmelék miatt, 1,5 éves gumival.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#91) Hieronymus válasza Lauda (#89) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kizárt, de ma már nem jellemző.
Leginkább az utángyártott alkatrészek esetében fordulhat elő. A gyártók és a beszállítóik ellenőrzik az alkatrészeket, a nem látható hibák elkerülésére is.
A fontosakat, például a fékcsöveket egyenként, a kevésbé fontosakat véletlenszerűen szériánként ellenőrzik.
Utoljára a Honda esetében fordult elő a légzsákok rendszertelen hibás működése. A beszállító vállalat a csőd szélére került, a keletkezett költségek miatt.
A 15 éve nem cserélt fékfolyadék miatti szerencsétlenség, nem műszaki hiba, hanem felelőtlenség.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.