Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Az is elég nagy gond, hogy lassú a töltés. A legnagyobb baj viszont az, hogy gyorsan is merülnek...

[ Szerkesztve ]

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

Helyes, gyorsuljon is. Jelenleg a 10W-os vezetéknélküli töltővel ~3 óra feltölteni teljesen az S9-esemet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) 7Heads Drago válasza Fecogame (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez itt a vezetékesről szól.
Ezek szerint te nem kaptál hozzá vezetékest :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Durva mennyire rohanó világban élünk. Az S9+ gyári gyorstöltővel ~1h40min alatt 100%-ra tölthető. Ez nem tudom miért olyan szörnyű.

[ Szerkesztve ]

(#5) Mr.Silkó válasza Stanbacsi (#1) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek.

(#6) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem szörnyű, csak a konkurencia tud ennél sokkal gyorsabb töltést nyújtani olcsóbban, ez az, ami remélhetőleg a Samsungnak is leesett.

(#7) .Szaki. válasza Mr.Silkó (#6) üzenetére


.Szaki.
addikt

Értem, csak az élethelyzetet nem tudom elképzelni, hogy ilyen nagy akksis komoly telefonok mikor kerülnek olyan helyzetbe, hogy kikapcsolásig merülnek és 1h-n belül 100%-os töltöttségre lenne szükség. Főleg ma, amikor bárhol tudod ezerféleképpen tölteni őket.

(#8) AliceWake válasza Mr.Silkó (#6) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

+1

Non omnis moriar.

(#9) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem tudom, hogy mennyire problémásak ezek gyors/gyorsabb/extra gyors töltések. Lehet hogy a Samsung azért nem erőlteti, mert az akksik hosszabb távon nem köszönik meg. Hamarabb megpusztulnak.
Valaki szaki?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#10) borand válasza QwErTy42 (#9) üzenetére


borand
aktív tag

Ez köztudott. Ha minden igaz a legtöbb gyártó fel is hívja ra a figyelmet, hogyha lehetséges, akkor ne a gyorstöltést használja a felhasználó. Az a "vészidőkre" van és nem a rendszeres töltésre.

(#11) fairi válasza .Szaki. (#7) üzenetére


fairi
addikt

Pedig nem egyszer szoptam lassú gyorstöltéssel. egyszer kétszer elfelejtettem töltőre rakni este és reggel látom rosszul áll a helyzet. vagy nyaraláskor csak akkor tudom tölteni a mobilt ha ott vagyok (áram csak kártyával van a szobában)
évek alatt 10-20 olyan eset történt hogy örültem volna még gyorsabb töltésnek!

persze ezekre jó megoldás a power bank de az is plusz súly cipelni...

(#12) kali válasza borand (#10) üzenetére


kali
legenda

A Samsungnál legalább befolyásolhatja (kapcsolhatja) a felhasználó, hogy gyors vagy normál módon történjen a töltés, de vannak gyártók, ahol csak a gyors mód működik, sőt, a lehető leggyorsabb, mint például a Huawei esetén a Szuper mód, ami biztos jó a maga módján, de ott is adhatnának lehetőséget a felhasználói döntésre.

(#13) Polarstar válasza fairi (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tökre nem értem, mi a gondod a powerbankkal. Vasárnap voltunk a színhába és az erkélyről láttuk, hogy nem a cukorpapírt tekergetik páran, hanem a villanytyúkbélt tuszakolják a mobil ....gibe. :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) szenesember válasza QwErTy42 (#9) üzenetére


szenesember
aktív tag

Pontosan! Rövidíti az akku élettartamát. Én nem használnék gyorstöltést... Akkor inkább lassú töltőn rajtahagyni éjszakára. (Egyáltalán nem fárasztja a cellát, ha a 100%-ot kell tartania csepptöltésen, és még a cellák feszültségét is kalibtálja.)

(#15) noro79 válasza Mr.Silkó (#6) üzenetére


noro79
tag

addig megy a gyorsítás míg fel nem robbannak! Vagy hamarabb tönkre megy az akksi,és lehet cserélni. Az jó biznisz..

(#16) AliceWake válasza kali (#12) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Én is mindig normál tempóban töltöm éjszaka a vészhelyzeteket leszámítva, de nagyon díjaznám, ha szerkesztenének egy gyorskapcsolót a gyorskapcsoló panelre. Ne kelljen már mindig nyakig bemászni a beállításokba :U

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#17) Depression válasza szenesember (#14) üzenetére


Depression
veterán

Nálam a note 5 akksija pontosan akkor kezdett gyengélkedni napi 2 gyorstöltéssel, mint a barátom S6 akksija, aki csak lassú töltéssel használta. Szóval, ha ront is rajta, szerintem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) HarleyCustom válasza Stanbacsi (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

Le van maradva,mint az Apple. Azok is mindent évekkel később pakolnak bele a telefonjaikba.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#19) rep3at válasza AliceWake (#16) üzenetére


rep3at
őstag

Nagyon jogos, én is ezért hagyom mindig lustaságból gyorson (S7e), bár nálam még jól szuperál.

Egyetemen viszont jól jött a reggeli kapkodásnál ha egy átmulatott éjszaka után elfelejtettem feltenni ;]

Forward thinking. كرر

(#20) szenesember válasza Depression (#17) üzenetére


szenesember
aktív tag

Jó, de ez töltési szokástól is függ. Lassú töltéssel is le lehet rövidíteni egy akku élettartamát, ha gyakran hagyjuk lemerülni 15-20% alá, vagy, ha úgy töltögetünk bele, hogy 80%-ról mindig 100-ra töltsön. Ezek a tartományok veszik legjobban igénybe az akkucellákat. (Kb 3.6-3.8V az ideális működési feszültsége a celláknak általában. Ha pl 3.9-től 4.2-ig kell gyakran töltődnie, sokkal kevesebb ciklust fog megérni az akku.) Amelyik telefonomat eddig helyesen töltöttem, 2-2,5 év után sem gyengült a teljesítménye.

(#21) .Szaki. válasza noro79 (#15) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én is attól tartok, hogy azzal, hogy minél gyorsabban akarunk tölteni, drasztikusan csökkenni fog az akkumulátor élettartama.

Az tényleg egy baromi kényelmes dolog, hogy nem 4h egy telefon feltöltése mint régen, szóval annak mindenképp van értelme, hogy ezt le tudták csökkenteni 1,5-2h-ra, de szerintem ezt is kezdik túlzásba vinni, mint ahogyan egyébként minden mást mostanában.

Helyből az emberek többsége szerintem nem 3%-on teszi töltőre a telefont, hanem jóval korábban, ha pedig elfelejti feltenni, akkor is 3/4h alatt beletol annyit a gyorstöltő, hogy kényelmesen ellehessen jutni vele egy olyan helyre, ahol utána lehet tölteni az eszközt. Otthon tudod tölteni, a munkahelyen tudod tölteni, ha használsz DeX-szet az helyből tölti, egyetemen lehet tölteni, autóban tudod tölteni, nem igazán tud olyan helyzet kialakulni, hogy 5-6 órán keresztül nem jutsz olyan helyre, ahol megodlható lenne a tápellátás. Ugye ezeknek a telefonoknak nagyjából 5-6h a SoT értéke, de extrém helyzetben ez akár még 7h is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22) <Lacy85> válasza kali (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Huawei-nél nem is lehet kikapcsolni a gyorstöltést? Az kemény.

Munkatársam is mennyire örül, hogy iPhone után milyen gyorsan tölt a Mate20 Pro.
Azért majd ~1 év múlva kíváncsi leszek az akksira.
A 40W gondolom jót tesz neki.

(#23) Stanbacsi válasza <Lacy85> (#22) üzenetére


Stanbacsi
tag

Gondolom erre nem is gondoltak a mérnökök...
Tökéletes lesz 2-3 év múlva is. Akár csak nekem a Honor 9. Minek kellene kikapcsolni a gyorstöltést? 1 óra sincs mire feltölt és egész napot bírja.

[ Szerkesztve ]

(#24) mjani1172 válasza noro79 (#15) üzenetére


mjani1172
addikt

8 éve még a gyorstöltés fogalmát sem ismertük mikor a Sony telefonban már púposodott az akksi, kb 5 hónapos korában.
A Mate9 meg most is hoz 2,5 évesen 6-8 órát és 2 napot.

[ Szerkesztve ]

(#25) <Lacy85> válasza Stanbacsi (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Manapság gyártótól függetlenül mire gondolnak azon kívül, hogy "valahogy élje túl a garancia végéig"?

(#26) kali válasza AliceWake (#16) üzenetére


kali
legenda

Nem nagyon kapcsolom gyors módba, vagy csak elvétve, így nem szempont számomra, de az eszközkarbantartó ikon és widget formájában is kitehető, onnan meg kevesebbet kell már pöttyintgetnei.

EclipseGT: Nem, a Huawei nem engedi sajnos kikapcsolni, másik kábel vagy töltőfej kell, ami nem támogatja a Szuper módot, ha valaki lassabban szeretné tölteni.

(#27) MarciKING24


MarciKING24
tag

Volt S9+-om, utáltam hogy valami kegyetlen lassan tölt. Most az OP6T odateszi a tutit töltés szempontjából is...

Straight outta Compton

(#28) kali válasza MarciKING24 (#27) üzenetére


kali
legenda

Miért nem kapcsoltad be az S9+-szon a gyorstöltést? :D

[ Szerkesztve ]

(#29) vacs válasza kali (#26) üzenetére


vacs
veterán

OnePlus-nál úgy lehet kikapcsolni a gyorstöltést (ami amúgy 4A-es), hogy a töltőfejből pár mm-t kijjebb húzod a usb kábelt, ekkor vissza kapcsol normál töltésre!
Ha teljesen vissza dugom a töltőfejbe a kábelt, akkor megint gyorsan tölt!

Ez így elég jó megoldás szerintem!

(^)(>.<)(^)

(#30) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Hála az égnek már az S7 Edgem is (számomra) elég gyorsan tölt. Gondolom némileg ennél már gyorsabb az idei S széria, és ha még az is gyorsul, bőven bőven elég lesz.

(#31) Balage992


Balage992
csendes tag

Lehet, hogy nem a Samsungé a leggyorsabb, de én állítom, hogy az aksi időtállóságát nézve a legjobb.

(#32) apaszka


apaszka
veterán

Nem s gyorsaság a lényeg szerintem, hanem a merülés?
Pl lehetne javítani a térerő terén, már nem merülne úgy a Samsung.
Persze próbálkoznak, de e téren van mit behozni nekik

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#33) thedarkfox válasza Juhaszatti (#30) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Semmivel se. Ugysnúgy qc2. Ugyanaz a sebesség, nagyobb akkukapacitáshoz. :DDD

(#34) kali válasza apaszka (#32) üzenetére


kali
legenda

A SAR érték rovására inkább ne, abban ne akarjanak versenyezni néhány gyártóval.

(#35) Juhaszatti válasza thedarkfox (#33) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Legalábbis a Plusznál. Az S10 kapacitása kisebb.

(#36) thedarkfox válasza Juhaszatti (#35) üzenetére


thedarkfox
senior tag

A sima s7-hez képest nagyobb. S7/s10 3000/3400, s7e/s10+ 3600/4100 de ez részletkérdés. :R

(#37) Juhaszatti válasza thedarkfox (#36) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Edgehez hasonlítottam, mert arról írtam fentebb. De egyébként igen, részletkérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Igen, most már tényleg le kéne vetkőznie a Samsungnak a Note 7 szellemét, jöhet az 50W!

Finn the human

(#39) HarleyCustom válasza kali (#34) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#40) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#7) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sokan dolgoznak (dolgozunk), élnek olyan körülmények között, hogy nincs lehetőség az esetleges anomáliák folytán idő előtt lemerült mobilt hosszasan, egy adott helyen tölteni (tehát nem egy fix helyen tevékenykedve, mint amilyen mondjuk egy iroda), így szükség lehet a rövid idő alatt hipergyorsan etető töltőre ahhoz, hogy az ember elérhető maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#41) Mr.Silkó válasza noro79 (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hosszú évek óta gyorstöltöm a telefonjaimat (már amelyiket lehet éppen), szinte minden esetben naponta és egész éjszaka a kábelen hagyva, sosem tapasztaltam se túlhevülést, se akku élettartam romlást, se egyéb anomáliákat emiatt, szóval nem aggódom.

(#42) <Lacy85> válasza Mr.Silkó (#41) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Oké, de eddig max. 20W környékén voltak a gyorstöltők.
Most meg ugyanakkora akksikat adnak 40-50W teljesítményű töltőkkel.

(#43) Depression válasza <Lacy85> (#42) üzenetére


Depression
veterán

Az itteni hsz-ok nagy része arról ír, hogy a 15W-ot sem engedik, mert káros. Én is írtam, hogy semmivel sem lett rosszabb az akksi állapota, de az eltökélt embereket ilyenek nem érdeklik, mert ők abban hisznek.
Az 50W-os töltést sem engedné ki senki, főleg a samsung nem, ha azzal valami gebasz lenne.
Nekem minden akksim eddig kb. 2 év után kezdett gyengélkedni. Annyit ezek is ki fognak bírni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44) Mr.Silkó válasza <Lacy85> (#42) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ahogy eggyel előttem a kolléga is írja, a gyártók különböző szakmai felügyeletei nem engednék át ezeket a megoldásokat az engedélyezéseknél, ha nem tesztelték volna alaposan őket.

Két év alatt amúgyis romlik az aksik kapacitása, általában az embereknek elég, ha ennyit kibír egy mobil. Persze ezután sem lesz kuka az akkumulátor, csak kicsit rövidebb üzemidőkre kell a felhasználóknak berendezkedni.

(#45) .Szaki. válasza Depression (#43) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem meg pont az akkumulátor technológiát kellene fejleszteni, hogy 2-2,5 év után ne makkanjanak meg a telefonok. A gond csak az, hogy ez nyilván nem üzlet egyik gyártónak sem. Az iPhone 5S-emnek a mai napig nem lenne semmi baja, ha nem szart volna be a töltéstvezérlő IC és maga az akksi. Pedig az még nem is volt gyorstöltés kompatibilis. A szervizes akitől árajánlatot kértem mondta, hogy 2,5 után ez teljesen rendben van. Többe került volna egyébként a javítása, mint amennyit a telefon akkor ért, pedig szoftveresen a mai napig használható készülék lenne és naprakész (!).

Ma meg, amikor igazából már nem is telefonokként használjuk a mobilokat, hanem számítógépként (most is DeX módban írok nagy monitorról, klaviatúrával az S9+-ról) nevetséges, hogy attól kelljen tartani, hogy 2 év múlva esedékes lesz egy készülékcsere, mert már előre látom, hogy ennél sem fog kifizetődő lenni egy akksi csere. Ahhoz meg kicsit drágák ezek az eszközök. Jelenleg egy S10+, vagy egy Note9 notebook árban van, amik átlagosan nem két évet élnek. Ha nem debütálás után vásárolsz (ahogyan én sem) akkor persze szépen beesik az áruk, de még így is egy (eltelt időtől függően) alsó közepes, vagy belépő szintű notebook árával vetekszenek. Ennek fényében szerintem nevetséges a 2 éves élettartam.

Azt pedig, hogy nem biztos, hogy jót tesz a telefonoknak a minél nagyobb teljesítményű gyorstöltés azt nem csak itt hangoztatják sokan, hanem mérnökök is kifejezték már aggodalmukat ezzel kapcsolatban. Azt kéne megérteni, hogy nem annak kellene örülnünk, hogy minél gyorsabban fel lehet tölteni a telefonokat és talán (!) kibírja 2 évig az akksi, hanem bírja ki legalább 4 évig. Erre kellene törekedni. Csak hát a fogyasztói társadalom.

(#46) Narancskoma


Narancskoma
tag

Nem úgy volt, hogy az S10-nél is valami szoftveres mókolással gyorsabban lehet majd tölteni?

(#47) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Inkább azt oldanák már meg a gyártók, hogy a Thinkpad-ekhez hasonlóan, be lehessen állítani töltési küszöbértékeket (85% fölött ne legyen töltés pl), s akkor nem gond ha töltőn marad a telefon. Pl éjjel vagy hosszabb út esetén a kocsiban.
Láttam pár app-ot amik ezeket a beállításokat ígérik, de vhogy csak ígéret maradt... :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#48) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#45) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sehol nem láttam tényleg hivatalos kimutatást arról, hogy valóban kártékony-e az egyre növelt kapacitású gyorstöltés, nem csak mobiltelefonnal kapcsolatban, egyéb akkus eszközzel ismertetve sem. Ugyanúgy, ahogy az állítólag 80%-ig tölthető akkukról sem (akkus kerti gépekkel is foglalkozom többek közt, de sosem kaptam ilyen jellegű visszajelzést).

Egyébként is túl van ez misztifikálva, az eszköz van értem, nem fordítva, így szükségszerű, hogy legyen mindig megfelelő töltöttség benne, mert a legtöbbeknek elengedhetetlen eszköz az okostelefon a mindennapokban.

Amúgy meg nem látom értelmét nagyon óvni az aksit, mivel mire valóban lesz számottevő üzemidő romlás, addigra már úgyis túlad rajta az ember, más helyett meg minek izguljak.

Nemrég adtam el egy rokon iPhone 8 Plus-át, amit előtte pár hétig én is nyomkodtam és ami bő másfél éves lévén 85%-os aksival bírt, mégsem éreztem különösképpen, hogy rosszabb lett volna annak a mobilnak a teljesítménye vagy az üzemideje, mint a saját, 96%-os, majdnem egy évvel később vásárolt iPhone 8 Plusomnak.

[ Szerkesztve ]

(#49) <Lacy85> válasza Depression (#43) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Amíg a Samsungnál megvan a választás lehetősége, addig mondjuk teljesen mindegy.
Max. kikapcsolom, aztán kész.
Mondjuk ha ennyire nem jelent semmit az élettartamra nézve, akkor miért lehet kikapcsolni?

(#50) Surfym@n válasza Mr.Silkó (#48) üzenetére


Surfym@n
senior tag

A kb 85%-os küszöbb megadásának van még egy praktikus vonzata is, mégpedig az, hogy elkerülöd a készülék túlhevülését.

Extrém de sajnos mindennapos példa:
autós navi üzemmód: mikor szerencsétlen készülék ott izzad töltőn a napsütötte szélvédő mögött folyamatosan üzemelő gps-el és 4g-vel max fényerőn.

s ha nagyon forró lesz a készülék (kézzel már nem fogható kategória), akkor a kijelző szépen elkezd beégni, szineződni.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.