Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Ezzel a HT is újra értelmet nyer ezeken a cpu-kon?

(#2) Puma K válasza Dragon3000 (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Egy ideig húztam a 1809 telepítését és 1803-on voltam. De gondoltam pár héttel ezelőtt, hogy csak feldobom.

Felraktam az októberi frissítést, és a játékokban nem vettem észre különbséget. Alapból minden 3D program indításakor megy az MSI Afterburner így látom a gép komponenseinek az adatait és az azok által elért FPS-t is. Ebben -mint írtam- nem volt eltérés.

Tegnap-tegnap előtt felraktam a szóban forgó KB4482887 frissítőcsomagot, de ezután sem vettem észre semmit.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3) Plazmacucci válasza Puma K (#2) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én ezt nem tudom telepíteni, de lehet ez normális. Mindenesetre és sosem vettem észre semmit :D (4790)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) DraXoN válasza Puma K (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nekem az i5-3470et borzalmasan megfogja a spectre patch.. munkagép sok IO művelettel..
előtte se volt persze túl gyors, de azóta végkép súrolja a használhatóság határát.

idén persze mindenképp cserélve lesz.. eddig úgy voltam vele "jó az még" ... de most már kicsit elegem van :) időnként nagyon elfogy az a proci.. de már megvárom a ryzen3makat (ha mást nem árakat lenyomja majd.. kicsit ... ).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én meg kikapcsoltam ezeket a védelmeket, valahogy nem érzem magamat veszélyben. :)

(#6) Cs1csó válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam települt ez a frissítés: i5-4690-em van.

(#7) core i7


core i7
addikt

"Az új, gyorsabb kódfuttatást lehetővé tevő Spectre v2 javítás az összes AMD processzoron, illetve az Intel Broadwell vagy korábbi architektúráin kerül aktiválásra. Az Intel Skylake, valamint újabb sorozatú processzorainál viszont marad az eredeti foltozás, mivel ezeknél a dizájnoknál a RET utasítás némileg máshogy működik, így nem elég biztonságos a Retpoline alkalmazása"

Végén egy Haswell Broadwell gyorsabb lesz mint egy Skylake :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Az az igazság, hogy nem vettem észre semmilyen változást, se korábban, se most. :F

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9) gabor7th válasza noPublicFG (#8) üzenetére


gabor7th
addikt

A Microsoft opcionálissá tette, úgyhogy talán azért nem vetted észre, mert sohase települtek nálad. Persze ez azt is jelenti, hogy nem voltál biztonságban ezektől se.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Miután erősödött a Win7 felhasználók tábora újfenn a Win 10 kárára , de amúgy is elég magas világviszonylatban , ildomos lenne mindezt win7 -re is megoldani . :K
Vagy Win 7 rendben van ? vagy nem akarnak kiadni direkt javítást , hogy nehogy Win7 még tovább szárnyaljon ?

Valaki aki képben van , tud valami infóval szolgálni ?

(#11) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Kezd ementáli sajthoz hasonlítani ez az egész. Az új Zen erősen várós.

(#12) Clorf válasza DraXoN (#4) üzenetére


Clorf
tag

A Gibson Research Corpotation féle "InSpecter" programmal ki lehet kapcsolni külön külön a Meltdown és a Specter védelmet.
Az én kis letöltő-youtube egyszerre gépemnél "must_have" (i3 3240)

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#13) Cs1csó válasza noPublicFG (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak akkor vennéd észre ha olyan alkalmazásokat futtatná amik "peak" teljesítménnyel dolgoznának tehát pl. videót kódolnál, renderelnél stb. és mondjuk tudnád hogy egy adott folyamat mondjuk x idő és ez az idő meghosszabbodna pár százalékkal. tehát adott mennyiségű adat feldolgozása eddig 1 óra volt ezután 1 óra pár perc lenne.
Gondolom valahogy így lehet ezt tetten érni, átlagos netezés vagy játék alatt sem érzékelhető, kb. csak méréssel.

(#14) _DiEGO_ válasza MeszesKPT (#11) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Kiszivárogtak a 3. generációs Ryzenek [árai]

Az árlistán szerepel a teljes felhozatal, aminek a legolcsóbb tagja 151 dollárról, azaz 43 ezer forintról indul.
A 43 ezer forintos ár ellenére a Ryzen 3 3300-t is 6 maggal és 12 szállal szerelték, ami ezért az árért cserében rendkívül jó vételnek hangzik még abban az esetben is, ha nem erősítenek a szálankénti teljesítményen. A középkategóriás Ryzen 5 3600 már 271 dollárba kerül, ez hazánkban 76 ezer forintos árcédulát jelentene, ha minden igaz, akkor ezek a modellek pedig már 8 magosak és 16 szálasak lesznek.

Már csak a termékekre kell várni , illetve MO-i árazásokra :F ÁFA sajnos nagyon megdobja majd :U

(#15) Cs1csó válasza _DiEGO_ (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ a vele kb. teljesítményben egyenlő Intel prociknál mennyivel olcsóbb, és elsősorban játékok alatti értékekre vagyok kíváncsi. Azt a régóta nyomott mantrát már unom hogy több szálon meg izé meg csucsu. NEM amikor játszok akkor tudja e hozni azokat az értékeket ugyanazzal a VGA-val mint egy 30-40%-al drágább Intel.

(#16) Dragon3000 válasza Cs1csó (#15) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez mind vga, függő, a ryzen topicban volt aki intelről váltott ryzenre és az 1080Ti-t kihajtja ugyanúgy az amd is. Akinek 2080ti kell ott nem gond a 40%-kal drágább intel megvétele.

(#17) core i7 válasza Cs1csó (#15) üzenetére


core i7
addikt

Persze ,hogy drágább átlag ember ilyen sebezhetőségnek nem néz utánna azt se tudja mi az csak a 10 éve generációnkba jól beépült i7 fogalmat tudják így még mindíg viszik mint a cukrot :DDD :DD

Az intelt 2010-2016 ba ugy felhypolták ,hogy ugy is így is venni fogják maga a név miatt Lehet hogy kevesebben de nagy tábora marad így adhatják drágán ha kellendő

A legtöbb átlag ember ennyit lát: i7 i9; 6-8-10 mag 4-5GHz Intel és akkor ő már gamer meg hardverszaki :DDD

Ez mind marketing meg pszcihologia :U

[ Szerkesztve ]

(#18) DraXoN válasza core i7 (#17) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mint a Pentium 4-et mi?
anno volt amikor már az első core i procik jelentek meg, hogy egy-két ember csak azért is új "erős" P4et akart venni mert a P4 a "legerősebb".. és voltak aki ezzel vissza is éltek, hogy kiszórják a raktáron maradt "régiségeket" ... akkoriban foglalkoztam "házhoz menve gépjavítással" (jó zsebpénz volt az).. és egyik ilyen "ügyfél" mondta, menjek már beállítani az új P4ét, mert direkt úgy rendelték neki a legerősebbet de valahogy nem mennek jól a játékok ... eladtak neki valami "sokmemóriás alap kártyát is mint VGA".. nem akarta elhinni, hogy eléggé túlárazott "múzeumi" gépet vett (a vga mondjuk"modern" volt csak akkori belépőszint... sok memóriával mint írtam, és egyesek máig csak azt nézik)... "számla nélkül" mert úgy olcsóbb volt...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#19) core i7 válasza DraXoN (#18) üzenetére


core i7
addikt

vagy a Core 2 Quadok Leverik az 1.genes Nehalemeket :C

Lényeg az intel szerintem rengeteget költött anno marketingre és jol megcsinálták ha felmondod egy átlag embernek ,hogy i7 fúúú hűűű mai napig tátva marad a szája :DDD

Meg mit mondtam lehet azért is sikerült jól nekik az a Sandy seria mert fütyültek a biztonságra

[ Szerkesztve ]

(#20) Puma K válasza _DiEGO_ (#14) üzenetére


Puma K
veterán

Ezeket a kamu és összeálmodott-ollózott adatokat ne vegyük valósnak.

Kár erre építeni, és kár ezekkel foglalkozni mivel valós tartalom nélküli alapot ad egy akár értelmetlen vitához.

Azt meg nem szabad elfelejteni, hogy ha ütni fog bármelyik terméke is az AMD-nek nekik is vastagon fog fogni a ceruzájuk. Mint ahogy vastagon fogott az Athlon 64 X2-es időszakban mikor ők voltak a jobbak...

Ekkoriban az Intel elvesztette a fonalat és később a Core szériával talált újra magára. Utána az AMD ismét csak másod hegedűs lett a piacon.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) Malák


Malák
aktív tag

Na olyan is rég volt, hogy egy firssítés a régebbi vasakat hozta feljebb és az újakon nem hoz teljesítménynövekedést.

(#22) carl18 válasza core i7 (#17) üzenetére


carl18
addikt

Ez manapság is így van, még egy infos haverommal beszéltem. Aki valami komolyabb beosztásba van, és mondtam neki I7-2600 van a gépembe, ö meg egyből mondta jól megy I7-es gépe van. Azt persze nem néz ki mikori és mennyibe kerül. Csak hogy I7, ennyi erőből a legolcsóbb I7-920 is i7, csak gyenge és sokat fogyaszt. :DDD

(OFF)Se baj nyáron jön minden igaz a Zen 2 és jól felrázza a piacon, az intel is válaszol rá újra 14 nanométerrel, csak magszámot nővel. Arra kíváncsi leszek hogy fog teljesíteni az újra kiadott Skylake az új 7 nanométeres zen 2 ellen. Bár elég volna egy magas órajelű 4/8 szálas zen 2 4 ghz környékén, jó árasítva. Vinnék mint a cukrot, főleg mai játékok nagy része simán el volna ezzel :)(/OFF)

Arra kíváncsi vagyok egy 2-3 generációs intel procin mennyit fogna vissza így a javítás.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#23) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

"Hiszen ők operációs rendszereket fejlesztenek, és a céljuk, hogy az ügyfeleik felé a lehető legnagyobb biztonságot szolgáltassák."
:DD :C :D Ez jó poén volt!
.

[ Szerkesztve ]

(#24) hokuszpk válasza _DiEGO_ (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

na megint bedolt valaki ennek a fosnak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) Abu85 válasza Tetsuo (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem írtam, hogy sikerül is. :P

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) brickm válasza core i7 (#19) üzenetére


brickm
őstag

Ez elég viccesen néz ki egy core i7 nevű usertől :)

(#27) KAMI911 válasza Puma K (#20) üzenetére


KAMI911
aktív tag

2019-ben viszont, nem úgy látom már, hogy a Core arch. betalált, hanem annyi tervezési kompromisszumot (hibát) épített be, amivel a biztonságot teljesen feláldozta a sebesség oltárán...

(#28) xeon forever


xeon forever
addikt

Én csak annyit látok ebből, hogy a Sandy e5 1660-am a Dell T3600-ban bios update után w10 gyorsabb. Azt ezek szerint többre lehet tartani.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#29) nexplo válasza core i7 (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Nap mint nap találkozom ezzel. Felhív az ügyfél hogy gép kell neki játszani. GAMER gép. És mondom mi a paraméter? Hááát Core I7 legyen tuti ennyit tud. Ja és olcsón. Majd jön a kerettel ami 100K a gépre. Na itt szoktam elröhögni magam. :D
A marketing és a brand nagyon erős az intelnél. Én azt mondom ez van. Első másod generációs I7-eseket is még arany árban mérik.. Félreértés ne essék nem vagyok elfogult de én az ÁR-TELJESÍTMÉNY mutatót nézem. Nekem ez számít nem a proci "színe" :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) snecy20


snecy20
veterán

Jó' van, dobott egy pár plusz pontot a Cinebench. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31) Puma K válasza DraXoN (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Ööö.... te egy HT nélküli Intel procinál, hogy tapasztalsz bármiféle sebességbéli változást...?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32) nexplo válasza Puma K (#31) üzenetére


nexplo
őstag

Nem lehet lassabb a gép működése? Miért ne lassulhatna szegényke? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#33) schawo válasza Cs1csó (#13) üzenetére


schawo
titán

Azt pont nem lassítja, io műveletekre hat, az pedig leginkább a lemezműveleteken lassít. Tehát inkább programok betöltésén érezhető.

Sandyn ku..a lassan tölt az office igazi megváltás az új patch. Az új architektúrákat az előző sem bántotta komolyabban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Tehát egy hibát javított egy szoftver cég amit a hardver cég elszúrt.... oké

Spoiler? nincs, és nem is lesz rá javítás ahogy olvastam ráadásul ez benne marad még jó ideig.
Ráadásul sokkalta veszélyesebb mint az előző raklapnyi biztonsági rés.

Szerintem akinek intele van és személyes, üzleti stb adatot tárol azon a gépen tegye fel nyugodtan torrentre
Pl: "szexfotók párommal 2010-2019" így is úgy is viszi lassan aki akarja minek szívatni szerencsétlen hekkert 5 perc melóval?

Borzalmas ami folyik, inteles gépeim netközelbe nem engedem már.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#35) hokuszpk válasza Puma K (#31) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

talan mert a spectre nem a HT-rol, hanem a SPECulative Executionrol szol ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#36) nexplo válasza Lacika112 (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem azért ennyire nem rossz a helyzet. Vannak hibák, próbálják javítani. Több kevesebb sikerrel. Aki be akart menni a gépedbe az eddig és ezután is be fog jutni hidd el. Lassan mindenben (CPU-ROUTER stb) találnak hibát. Ezzel együtt kell tudni élni és jól használni a számítógépet. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) s.bala31 válasza Lacika112 (#34) üzenetére


s.bala31
őstag

Rettegés van Lacika, rettegés, a hekkerek már a spájzban vannak...

(#38) Cs1csó válasza Lacika112 (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Átveszem - a biztonságod érdekénben - a hibás Intel processzorod, elsősorban 6-7-8-9-es gen érdekel azok átvételét akár házhoz is megyek. Természetesen ráfizetés nélkül saját költségen utazom el hozzád és veszem át a veszélyes processzort.

[ Szerkesztve ]

(#39) nexplo válasza s.bala31 (#37) üzenetére


nexplo
őstag

Ez tetszett most felröhögtem a melóhelyen :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Cs1csó válasza nexplo (#39) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak a hekkerek meg ne hallják!

(#41) Viktor77 válasza Lacika112 (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Az a szép ebben, hogy elhiszed, hogy az AMD-s gépeddel nyugodtabban alszol, pedig ha egy hekker be akar lépni a gépedre ellopni a szexképeidet, akkor be fog.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) GodGamer5 válasza FLATRONW (#5) üzenetére


GodGamer5
addikt

Igen és hogy kapcsolod ki, ha a win automatikusan frissül?
Valaki esetleg tudja, hogyan lehet kilőni ezeket a biztonsági patch-eket,hogy visszaálljon a régi sebesség, de a win update-ekről ne kelljen lemondani?

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#43) Milka 78 válasza Puma K (#31) üzenetére


Milka 78
nagyúr

I5 8400 +4%(by kávés), de hogy mi alatt azt ott kell megkérdezni.

(#44) gabor7th válasza GodGamer5 (#42) üzenetére


gabor7th
addikt

A spectre javítások eleve opcionálisak. Talán nem mindenkinek, itt egy idézet erről egy cikkben:

"A nagy felhős szolgáltatók számára különösen fontosak a bérbe adott gépek teljesítményét vizsgáló tesztek, hisz az ügyfelek jellemzően egy adott teljesítményre fizetnek elő, amelyet egy mikrokód frissítést követő lassulás esetében szintre kell hozni. Többek között ennek köszönethő, hogy a Windows Server rendszerek esetében opcionálisan kapcsolható be Spectre/Meltdown védekezés fájdalmas része"

Megtiltotta a Spectre javítások hatásának vizsgáltatát az Intel

A vagyis a "nagy felhős szolgáltatók" inkább hagyják nyitva a rést, minthogy belassuljon a szolgáltatás, mert hát a biztonság a legfontosabb.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#45) nexplo válasza Cs1csó (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Bizony :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Duck663 válasza s.bala31 (#37) üzenetére


Duck663
őstag

Az anyjukat, most már tudom miért fogy olyan gyorsan a füstölt kolbász... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#47) FLATRONW válasza GodGamer5 (#42) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én parancssorban adtam ki a következő parancsokat:

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverride /t REG_DWORD /d 3 /f

reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverrideMask /t REG_DWORD /d 3 /f

Ezek a sorok bekerülnek a regisztrációs adatbázisba.

Frissítések után az inSpectre nevű programban lelehet ellenőrizni, hogy nem lett e újra aktív a védelem.
Ha igen, akkor abban is lelehet újra tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#48) bazsi83vp válasza FLATRONW (#47) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Szia,

ezt a programot én is láttam, de az a fő kérdés, hogy mezei otthoni gépen van egyáltalán nyereség, ha az ember kikapcsolja ezt a védelmet? Vagy épp egy CAD/CAM tervezésre használt munkagépen?
Egyik felhasználás sem jár túl sok lemezművelettel egy adatbáziskezelős géphez viszonyíva, hogy az adatközpontokról ne is beszéljünk. (ami már természetesen más kategória egyébként is)
Van erről valami értelmes home-user teszt? :)

(#49) FLATRONW válasza bazsi83vp (#48) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én nem találtam. Egyszerűen le kell tesztelni adott környezetben, ha nem érzékelsz változást, akkor visszakapcsolod.

(#50) bazsi83vp válasza FLATRONW (#49) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Köszi. Majd a hétvégén csinálok 1-2 scriptet, hogy néhány tipikus feladat fusson le.
Aztán ha 3% alatt van el eltérés, az mérési hibaként lesz elkönyvelve és ez a téma akkor letudva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.