Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thomas1


Thomas1
őstag

Nagyon jól néznek ki ezek az új Mac-ek, de sajnos nálunk nem várható igazi áttörés az elterjedésével kapcsolatban.
Ár/teljesítmény arányban, és beszerezhetőségben egy PC még mindíg nagyon könnyen lenyomja. Szívesen elfogadnék én is egyet, de ebből a pénzből egy sokkal jobb gépet összerakok magamnak.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#2) student


student
őstag

már csak néhány száz €-s csökkentés kéne. :o
999esér szájhuzogatval adnék mondjuk 699€-t és még igy is nyernek rajta bőven.

[ Szerkesztve ]

(#3) Alex91 válasza Thomas1 (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Egyre tobben veszik :) !

Es az ara se annyira veszes, ha mindent osszeszamol az ember...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Én is nagyon drágának tartom!
De aki megteheti és vesz ilyet, annak egy "műtárgy" lesz a lakásában!

(#5) Szanya


Szanya
tag

Miért lenne drága egy olyan gép, amiben a hardverütközések minimalizálva vannak és egy jól működő oprendszert kapsz hozzá ajándékba?
Hasonlítsd össze egy vistás HP vagy egy Dell konfiggal! De hozhatnám példának a Lenovot is.
Természetesen egy épített gép kijöhet kevesebből, de az nem a megjelenítőbe lesz beépítve. Szerintem az ember, aki ilyet vesz pont annyit fizet ki, amennyit ér egy ilyen cucc.

''Szanya csak egy van.''

(#6) #56573440 válasza hdcsaba87 (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

hidd el nagyon sokan érzik azt hogy mindent megadnának azért ha hazaérve nem kodeket kéne leszedni hogy menjen a film, nem lassul szét fél év alatt, nem kell bütykölni hogy menjen, nem száll el, csak megy és kész. halk, nem foglal helyet. van aki nem ért hozzá azért akarja és van aki ért a pchez és tele van vele mindene. ha nem kéne a két monitor akkor én már rég egy minin tonám :K legalább otthon ne ezzel kelljen foglalkoznom

(#7) t72killer válasza Szanya (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

összehasonlíthatod egy jól működő Linuxos PC konfival is, ott ugye lejön az OEM vista 100€ körüli ára...

Funkcionalitásában pedig kb megegyezik egy MAC-al: játszani ugyanúgy nem optimális, főleg munkára való. Biztonságot nézve szvsz a linux nyerő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) .mf


.mf
veterán

Csak én tartom furának az adatokat? :F
8800GS - 512MB? Csak asztali GT és GTS, valamint noti GTS és GTX 512MB-os...
A winyó benne 3.5"-es (500GB/7200), miközben a processzor valószínűleg mobil (1066FSB Penryn, valamint erre utal a SO-DIMM is)?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) M@trixfan válasza .mf (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez egyből szemet szúrt nekem is még tegnap. nVidia oldalán sem találtam erőől semmit. Nagy esély van rá, hogy mobil cucc.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) (Kolombusz) válasza #56573440 (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hmmm, Vistáról beszélsz? :P

Mert az én gépem halk, nem lassul már több mint egy éve, gyors és kodeket is egyszer telepítettem, a legelején. Nem szállt még el és bütykölni sem kellett...

(#11) Alex91 válasza .mf (#8) üzenetére


Alex91
félisten

Noti cucc alapvetoen, csak a HDD nem az.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Alex91 válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Es meg ilyen karcsu is? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) glutamin


glutamin
őstag

Még mindig vastagon meg kell fizetni amarketinget. Ez egy szépen összeállított pc. Semmi extrát nem tud, amit egy márkás gép ne tudna jelentősen olcsóbban. Kb mint iPod kontra egyéb MP3-as lejátszó.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#14) (Kolombusz) válasza Alex91 (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A noti igen. Bár az még csak egy hónapos. :)

(#15) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Egy ilyen überpimp konfigba miért tesznek retek GS kártyát? :F Ha nem játékra tervezik, akkor meg miért raknak bele egyáltalán ilyet. :F

All Black...

(#16) Alex91 válasza Stalker-2572 (#15) üzenetére


Alex91
félisten

Hat mer mas program is profital belole, nem csak a jatek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17) #56573440 válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát nekem azzal is volt sok szívás, de az xp is tud furcsa dolgokat művelni :( (pl 24/7 ben fut a gép és kezd 18% os memóhasználattal két napra rá 50 nél tart, egy napra rá 70 és agyon van lassulva. semmi sem fut ami induláskor nem, és mégis behal...2 giga van benne 1066-on...) nekem is volt olyan gépem amin nem sokat kellett hegeszteni, de amióta tesközelből is tesztelhettem imacet és minit azóta is csorog a nyálam utána :K )
mod: off

[ Szerkesztve ]

(#18) (Kolombusz) válasza #56573440 (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Volt, hogy nekem is ment 20-25 napig az XP, de nem lassult.
A Vista meg pláne nem. :)

(#19) M@trixfan válasza Alex91 (#16) üzenetére


M@trixfan
addikt

Példás kitartásod és nyugalmad van, őszintén becsülöm. :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#20) Alex91 válasza M@trixfan (#19) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ertenek hozza, de ettol meg rendes legenyek :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21) Feri bácsi


Feri bácsi
tag

Nem mondom, hogy ár-érték arényban verhetetlen...de azért megnézném, hogy valós full HD felbontású 24"-os megjelenítőt mennyiért adnának külön, főleg, hogy a Mac-é k...a szép...láttam...nekem is kéne.

Most építettem egy kis gépet, azért nem iMac-ot vettem, mert egyenlőre nem érzem magam érettnek az ő OS-ére, meg elég érdekesak a csatlakoztatási lehetőségek...ill. nemlehetőségek :)

(#22) evone válasza Thomas1 (#1) üzenetére


evone
őstag

jo eszrevetel gyakorlatilag fel eve ugyanigy neznek ki

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#23) vehement69 válasza Szanya (#5) üzenetére


vehement69
senior tag

Az összes gyártó által elkészített konfigban minimális a hardverütközés ;)

A Vista főleg SP1-el meg már elég jó.

Ettől függetlenül az apple cuccok még mindig az áruk minden egyes forintját bőven megérik... Ha megveszed, 7-8 évig nem is fog eszedbe jutni a csere, miközben frissítheted az OS-t, programokat, mindent, számottevő lassulás és adatvesztés nélkül. Ha itthon lenne rendes garanciális szerviz... NA mindegy, nem álmodozom..

I am cancer in your bones

(#24) vehement69 válasza t72killer (#7) üzenetére


vehement69
senior tag

Linux.. Nem akarok senkit sem megbántani az érzéseiben, de azért ne komolytalankodjunk:))

I am cancer in your bones

(#25) vehement69 válasza glutamin (#13) üzenetére


vehement69
senior tag

te se használtál még apple gépet/MAC OS-t :)

I am cancer in your bones

(#26) vehement69 válasza Alex91 (#16) üzenetére


vehement69
senior tag

1részt van játék, pl wow is, ami támogatja a MAC OS-t.

Másrészt a Windowssal ellentétben a MAC OS használja a videokari erejét is. ÉS itt most nem Aerora gondolok (megjelenítésre), hanem a felhasználói programok is profitálnak belőle.

I am cancer in your bones

(#27) (Kolombusz) válasza vehement69 (#26) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Akkor nem a macos használja, hanem a programok.

(#28) doc


doc
nagyúr

azért az elég dühítő, hogy az 1200$-os gép itt európában már 1000€
aztán meg mire elér hozzánk, lesz 320.000 HUF, kapásból az eredeti ár duplája :(

(#29) simonzé


simonzé
addikt

Az Apple olyan brandet épített hogy a nép megadja akármennyit is kérnek érte. Ez nem semmi. Az viszont már gáz, hogy egy ilyen csilivili szupermodern kütyühöz madzagos patkány jár.

I don't fit in. I fit out.

(#30) doc válasza simonzé (#29) üzenetére


doc
nagyúr

nekem meg pont ez tetszik benne :)
rühellem azokat a dögöket, amik nem elég hogy baromi nehezek, még töltögetni is kell őket
asszem úgy b@sznám falhoz, csak úgy csattanna ha ET közepén egyszer csak kifogyna belőle a szusz :((
broadcast üzenet játék közben: ne lőjetek, elemet cserélek :DDD
persze ez az én egyéni perverzióm :)
meg létezik almás egér BT kivitelben is, biztos lehet hozzá kérni azt is

[ Szerkesztve ]

(#31) evone válasza simonzé (#29) üzenetére


evone
őstag

szerintem az a gaz ha lemerul. ense tervezem a kovetkezo 10 evben hogy vezeteknelkul egerre csereljek. foleg hogy kurvajol megvagyok a vezetekes razeremmel

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#32) simonzé válasza evone (#31) üzenetére


simonzé
addikt

Ezek is vélemények. De fura ez a kettősség: nagyon modern kontra ósdi. Még jó hogy nem golyós az egér.
Ha most azt mondjátok hog a tietek golyós, akkor megharapom a munkatársamat.

I don't fit in. I fit out.

(#33) doc válasza simonzé (#32) üzenetére


doc
nagyúr

természetesen nem golyós, mivel az szar
viszont használhatóságban SZERINTEM egy vezetékes egér lazán leveri a rádiós (aka "denevér") verziókat

(#34) doc válasza simonzé (#32) üzenetére


doc
nagyúr

jobban belegondolva tulajdonképpen de, golyós...
de a harapásról kérünk felvételt :DDD

(#35) (Kolombusz) válasza doc (#33) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Még egyszer nem kéne vezetékes egér, elég volt belőle.

(#36) cousin333 válasza Feri bácsi (#21) üzenetére


cousin333
addikt

170 ezerért már bőven kapsz márkás (LG, Dell), S-PVA paneleset, 1000 EU-ért már talán EIZO-t is, de Samsungot biztosan.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#37) varga911 válasza .mf (#8) üzenetére


varga911
senior tag

OEM piacon minden lehetséges. :)

(#38) lenox válasza cousin333 (#36) üzenetére


lenox
veterán

Az kiraly, akkor az ultrahalk dizajnos gepet melle 500 euroert lehet venni (+100 szoftverek), az nem rossz ar...

(#39) t72killer válasza vehement69 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a machintoshsal sem... elég gyér biztonságtechnikailag, kb 2 percbe került a cansecwest-en feltörnie az egyik versenyzőnek... pedig mindenkiben az élt, h a mac az mennyire biztonságosabb a windowsnál - kiderült, h mégse. (ja, és ki maradt állva a legvégén: egy biztonsági cuccokkal nem is túlzottan telepakolt ubuntu, annak is az előző verziója)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Alex91 válasza t72killer (#39) üzenetére


Alex91
félisten

Nem baj, azert en meg nyugodtan alszom :). Mig Win alatt a fene se tudja, hogy hany rootkit van mar a gepen :DD. Mondjuk Linux alatt se ragnam le a kormomet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#41) vehement69 válasza (Kolombusz) (#27) üzenetére


vehement69
senior tag

de, a MAC OS használja.

Ugyasis, ha pl írsz egy programot, de nem írod meg úgy, hogy külön a grafikus kártya is besegítsen a teljesítménybe, AKKOR IS használja a program a graf. kártyát. Nem tudom jobban elmondani, de a winnel ellentétben a MAC OS ténylegesen profitál teljesítményben a grafikus kártyából.

I am cancer in your bones

(#42) vehement69 válasza t72killer (#39) üzenetére


vehement69
senior tag

és mért? mert annyira nem érdekel senkit a linux, hogy még a lényegében hobbiból űzött hackerkedés figyelmét sem képes felkelteni.

I am cancer in your bones

(#43) Stalker-2572 válasza Alex91 (#16) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ismerősöm MAC Projában is csak egy ATI 1950-es kártya van (amúgy elég fullos a gép, nemrég vette)

All Black...

(#44) kvp777


kvp777
tag

"Ez egyből szemet szúrt nekem is még tegnap. nVidia oldalán sem találtam erőől semmit. Nagy esély van rá, hogy mobil cucc."

A gep egy laptop aramkoreit kapta. A legtobb bepitett periferia is az usb buszra van felfuzve, tovabba a slot-os optikai meghajto miatt csak a teljes meretu korongokat lehet belerakni.

A mac-es minosegrol meg csak annyit, hogy ez egy sima pc, azaz gyakorlatilag egy nagyon design-os laptop, kulso billentyuzettel es beepitett alvannyal. A monitor kepe gyonyoru, de a tukrozodo felulet miatt csak behuzott fuggony mogott hasznalhato. Az eger viszont egy merenylet (mindket hozza valo tipus hasznalhatatlan, a regi adb-s valtozat jobb volt), a billentyuzet viszont csak siman kenyelmetlen es hianyoznak rola pc-n megszokott gombok. (egy egyszerubb laptop billentyuzetet adnak hozza kulso hazban, de meg egy regi videoton foliabillentyuzet is jobb)

Maga a gep pedig addig stabil amig nem kerul ra windows vagy egy osx upgrade. Ekkor tobbnyire csak a teljes ujratelepites marad, ami a bios helyett hasznalt efi miatt meg egy linuxos embert is kepes zavarba hozni. (gyakorlatilag az intel itanium szerverek parancssoros bios felesege van bennuk, aminel a regi ppc-s open boot sokkal jobb volt)

Roviden leirva szerintem a mac Wozniak tavozasa ota csak a design-rol szol, es arrol, hogy akinek ilyen van az vagy nagyon nem ert a szamitastechnikahoz vagy nagyon villogni szeretne a geppel, esetleg hozzavagtak egyet ingyen. (az utobbi modon kerult hozzam egy regi ppc-s mac)

(#45) bteebi


bteebi
veterán

Hát nekem mindig megosztott véleményem volt a Mac-ekről. Okés, hogy szép, csillivilli, vannak hozzá programok, és jó gyors, de akkor is, ennyié'?

Szerintem ilyen hardverekkel mindenképp baromi drága, még akkor is, ha tök jó a monitor (is), és a szoftverkörítés is bőséges. Bár amennyire hype-olják mindenhol, még csoda, hogy csak ennyibe kerül :)). De legalább nem fog Steve Jobs se éhenhalni ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) bteebi válasza kvp777 (#44) üzenetére


bteebi
veterán

Ez nagyon komoly volt! :DDD
Szerintem azért ennyire nem sötét a helyzet, bár ehhez érdemben nem tudok hozzászólni, mivel nem sok tapasztalatom volt még Mac-ekkel.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) cousin333 válasza lenox (#38) üzenetére


cousin333
addikt

Ez a hsz. most némi értelmezési problémát okozott nekem... :B

1. Ne feledjük, hogy itt egy virtuális "európai" ár lett összehasonlítva a "sarki számtechbolt" áraival.

2. Az egész masina össze van drótozva, úgyhogy még csak a gépet sem cserélheted a monitorod mellől, az upgrade mindent vagy semmit alapon megy.

3. A kontrasztarány alapján ebbe a Mac-be Tn film került, ami elég gagyi, és külön is olcsóbban megkapható, mint azok, amiket írtam.

4. Az 1000 EUR egy durva felső becslés volt, mint írtam, a 6-900 reálisabb.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#48) kvp777 válasza vehement69 (#41) üzenetére


kvp777
tag

"Ugyasis, ha pl írsz egy programot, de nem írod meg úgy, hogy külön a grafikus kártya is besegítsen a teljesítménybe, AKKOR IS használja a program a graf. kártyát. Nem tudom jobban elmondani, de a winnel ellentétben a MAC OS ténylegesen profitál teljesítményben a grafikus kártyából."

Ezt meg a regi nvidia riva kartyaval felszerelt winnt-s gepem is tudta, ugyanis a gdi-t mar az is kepes volt 2d modban gyorsitani (pl. az ikonok trilinear filter-ezett atmeretezese, video megjelenites gyorsitasa, ablakmozgatas es szovegmegjelenites gyorsitasa, stb.), ez csak a driver-en mulik. Vista alatt pedig mindig el a 3d-s mod, hiszen ugyanazt az sgi irix-bol 'kolcsonvett' megjelenitesi modszert hasznalja mindket rendszer, tehat a kartyagyartok nem tudjak elsporolni a gui tamogatasat. Egyebkent a gl telnes neve sgi irix alatt eredetileg graphics library volt, amikor szabadda valt lett belole opengl, de ott van az al es a vl is. (al = audio library, vl video library) Alapvetoen az egyetlen kulonbseg a windows es a macos kozott az, hogy a macosx egy kereskedelmi unix, mig a windows az elterjedtsege miatt kvazi szabvannya valt.

(#49) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az olcsóbbik 24"-os lassan közeledik az asztalom felé, csak vinnék már el a gépemet:O

(#50) t72killer válasza vehement69 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz képest, hogy senkit nem érdekel, a szerverek 20%-án linux +10%án unix és 70%-án win van (apple serverről nemigen szól a fáma). SzVSz nemcsak az amatőröket érdekli pl egy banki mainframe feltörésének lehetősége... (megnyugtatlak, ott sem apple servert használnak).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.