Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Nem teljesen a hírhez kapcsolodó kérdés: van-e érezhető különbség akkumulátoros használati időben, ha pl. két 4 GB-os vagy egy 8GB modullal van szerelve egy notebook?

(#2) lujó55


lujó55
őstag

gondolom azért nem kisebb az időzítés, hogy ne legyen nagy a hőfejlődés. szerintem okés a cucc :R

(#3) ZIL


ZIL
tag

Azt azért nem igazán látom, hogy hova kell egy notebook-ba 16Gb memória...

(#4) lujó55 válasza ZIL (#3) üzenetére


lujó55
őstag

ha majd jön a windóz akármennyi, akkor se legyen probléma.
de lehet, hogy csak jól hangzik, hogy van memó bőven.

(#5) .mf válasza Eszleny (#1) üzenetére


.mf
veterán

Az érezhető különbség attól függ, hogy milyen notival nézed. Kb. 0.5W spórolás a modul idle fogyasztása, plusz még egy kicsi az integrált memóriavezérlő alacsonyabb terhelése, ha egy 11-12"-es képernyőjű, ULV procis gépet nézel, akkor már látható pár százalék eltérés az üzemidőben; de ha 15+"-es, 45W-os procis és diszkrét grafos noti, akkor észrevehetetlen.

ZIL: nézd a jó oldalát, legalább kevesebb alacsony RAM-kapacitással szerelt gép kerül ezekkel párhuzamosan a piacra is, olyan olcsó most. 3-4GB most már alap kéne legyen, egy XP-s gépen is (pl. most nálam csak Outlook és pár böngésző tab van nyitva, mégis 1.5GB-nál tartok, s sajnos csak 2 van ebben a céges notiban...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) KillHates válasza Eszleny (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a 4GB-os modulod 8 chip-es (4-4 db / oldal) akkor fele annyit fogyaszt mint a 16 chip-es (8db /oldal) 8GB-os modul. Ha a mostani modulod 16 chip-es, akkor csupán 5-10% az eltérés (pár perc rövidülés csupán a teljes üzemidőhöz mérten)
Viszont! : 8GB és felette már ki tudod kapcsolni a virtuális memóriát a nélkül, hogy problémát jelentene a Windows számára és ez esetben kevesebbet túr az oprendszer a vinyón/SSD-n. Így viszont nyerni lehet az üzemidőt illetően!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7) KillHates


KillHates
nagyúr

Na, már készíthetik az AlienWare tulajdonosok a pénztárcájukat! :C
Én tuti beletolnék 32GB-ot az M18X-embe (ha lenne :B)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8) sutszi


sutszi
veterán

Nem értem az értetlenkedőket??

1. Attól, hogy valaki nem foglalkozik bizonyos dolgokkal, amik igényelnek ilyen modulokat, még létezik ilyen.
2. Nem csak a játékos Alienware sz@rokra kell gondolni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9) KillHates válasza sutszi (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért jól lenne Neked is egy olyan sz@r ;)

Több, komoly fejlesztőt ismerek aki AW gépet használ, a brutális teljesítménye miatt.

Nekem egy G74-esem van, mert sajnos egy Dell Precision munkaállomást nem engedhettem meg magamnak, pedig elvétve játszom csak a géppel, inkább utómunkálatokra használom.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) sutszi válasza KillHates (#9) üzenetére


sutszi
veterán

Nem nem lenne jó egy olyan sz@r. Eladnám és megmondom mit vennék belőle.

Lenovo TP W530 32GB RAM-al...SSD-vel...hadnesoroljam...
vagy
TP T530 16GB RAMal---stb...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) kertsa válasza ZIL (#3) üzenetére


kertsa
senior tag

Egy munkagépbe grafikai munkához vagy videó vágáshoz nem árt ha van sok-sok ram:)

(#12) KillHates válasza sutszi (#10) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja... Én azért megtartanám a Ferrarit, hiába dugdosnák az orrom alá a Lexust :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) tilinko70


tilinko70
csendes tag

szerintem notebook-ba 16Gb memória tök felesleges.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#14) LordX válasza tilinko70 (#13) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem meg nem. Attól függ, mire használod.

(#15) sutszi


sutszi
veterán

(#12) KillHates : :DD

(#13) tilinko70 : Ha ennyire okos vagy akkor képzelj el egy világot a sok közül. Ennek a neve fejlesztés...De vannak még hasonló párhuzamos világok is ám...
Szóval ebben a világban használsz egy adatbázis szervert, egy alkalmazás szervert, a fejlesztőkörnyezetnek olykor 2-4 példányát...
Emellett futnak olyan programok amik úgy egyébként tök átlagosnak mondhatóak egy gépen...
Számolsz közben?
Ebben a világban nem idegen, hogy 1-2 virtuális gépet is futtatsz...mert mondjuk szimulálsz egy egész kliens-szerver architektúrát. vagy csak simán tesztelés célokkal...

Az olyan világokat mint különböző videok szerkesztése/vágása...vagy CAD-es tervezés szintén léteznek.
Szóval akik nem látnak túl a 4-5 szutyok programon azok inkább ne szóljanak be.. :W

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#16) KillHates válasza sutszi (#15) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen igazad van, de sokkal egyszerűbb példa a memória-zabáló virtualizásció helyett, ha egymás után több programot is elindít a mezei júzer és aztán meg csak néz, hogy a HDD led el sem alszik, a gépe meg ricegve játsza le Sandra Iron-t. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17) Eszleny válasza .mf (#5) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Köszönöm a választ. Neked is KillHates.

(#18) KillHates válasza Eszleny (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen!

Egy normális fórumozó :Y Megköszönte a segítséget!! Na, ilyet sem sűrűn látni; nekem még a privát üzenetben kért segítségeket sem szokták megköszönni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) Smani válasza ZIL (#3) üzenetére


Smani
senior tag

Tervezésekhez esetleg? Notit nem csak fészbúkra használják.

(#20) Reggie0 válasza tilinko70 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

640 KB mindenre eleg...

(#21) ZIL


ZIL
tag

Na be ne adjátok már nekem, hogy teljesítményorientált munkára van értelme notit venni...! :Y

(#22) sutszi válasza ZIL (#21) üzenetére


sutszi
veterán

Csak nem egy szerverfarm tulajdonost köszönthetünk szerény személyedben?

Nevezd nevén a dolgot. Konkrétan mire is kevés neked?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23) KillHates válasza ZIL (#21) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha valaki kétlaki akkor igen, mert fontos a mobilitása a munkaállomásnak. (tuti, hogy azt a file.t hagyod otthon amivel másnap dolgoznod kellene, de nem tervezted :D )
De különben tényleg csak rongyrázás, meg sokkal macerásabb is egy noti (melegedés, bővíthetőség, meghibásodás, ellophatóbbság.)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) LordX válasza ZIL (#21) üzenetére


LordX
veterán

Attól még hogy neked nem kell, nem jelenti azt, hogy senkinek sem. Nem kötelező megvenned, akinek meg kell, megfogja..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.